Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Benedyktem Nowakiem i komentarz dr Jan ...
2018-07-09, 09:43 Autor: Zbigniew Górniak

Rozmowa z Benedyktem Nowakiem i komentarz dr Janusza Stasiaka

Rozmowa z Benedyktem Nowakiem o ogólnopolskim proteście policjantów
Benedykt Nowak, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Opolu
We wtorek 10 lipca rozpoczyna się ogólnopolski protest policjantów, którzy domagają się podwyżek i wielu innych przywilejów, które rekompensowałyby wypalenie zawodowe i przemęczenie, jakiemu ulegają w tej nielekkiej pracy. Jedną z form protestu będzie niekaranie kierowców mandatami. Rozmawialiśmy o tym w rozmowie "W cztery oczy" z chorążym sztabowym Benedyktem Nowakiem, przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Opolu. Nasz rozmówca zapewnił, że umiar w wydawaniu mandatów nie będzie dotyczył chuliganów oraz piratów drogowych i osób jeżdżących po alkoholu. Żądania płacowe policjantów są znaczne - po tysiąc złotych miesięcznie na głowę. Dziś policjant po szkole zarabia 2,7 tys. na rękę, powiedział nasz rozmówca. Poza tym policjanci skarżą się na nadmiar pracy oraz biurokracji.
2018-07-09, 10:00

Rozmowa z dr Januszem Stasiakiem o wypaleniu zawodowym w służbach mundurowych

Rozmowa z dr. Januszem Stasiakiem o wypaleniu zawodowym
Dr Janusz Stasiak, lekarz i były żołnierz
W "Poglądach i osądach" dr Janusz Stasiak, lekarz, ale i były żołnierz, opowiedział, na czym polega wypalenie zawodowe w służbach mundurowych, jak się przejawia i czy boimy się zwierzyć z tego przełożonym, a jeśli tak, to dlaczego. Zalecił psychologiczny przegląd kadr mundurowych, radził też, jak sobie radzić na własną rękę z objawami wypalenia zawodowego. Trzeba pamiętać o wysiłku fizycznym (to może być nawet spacer), pielęgnowaniu hobby oraz ... zafundować sobie czasem dobry posiłek.

Zobacz także

2018-07-19, godz. 10:24 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Tomaszem Turbą Mieczysław Wojtaszek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego Program Dostępność Plus będzie jedną z największych inwestycji rząd ... » więcej 2018-07-18, godz. 09:37 Rozmowa z o. Kamilem Tymeckim i komentarz ks. Łukasza Kniecia Ojciec Kamil Tymecki - współorganizator Święta Młodzieży na Górze świętej Anny Trwa XXII Święto Młodzieży na Górze św. Anny. Kilkuset młodych ludzi obu płci p ... » więcej 2018-07-17, godz. 09:23 Rozmowy z dr. Stankomirem Nicieją i prof. Wiesławą Piątkowską-Stepaniak Dr Stankomir Nicieja, koordynator Letniego Uniwersytetu UO Po 3 latach działalności, English Summer School przyjmuje formułę Summer University. 60 uczestników ... » więcej 2018-07-16, godz. 09:24 Rozmowa z Antonim Piechniczkiem i komentarz Józefa Żymańczyka Antoni Piechniczek, były trener kadry W poniedziałek "pomundialowy" wróciliśmy w porannych rozmowach do naszych gości, z którymi rozmawialiśmy tuż przed mistr ... » więcej 2018-07-15, godz. 08:30 Rozmowa z Wojtkiem Mieczysławskim o czytaniu i szanowaniu książek Statystyki pokazują, że niechętnie sięgamy po książki. Czy widać ten problem z perspektywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu? O tym, czy sięgamy po słow ... » więcej 2018-07-14, godz. 09:00 Rozmowa z Mirosławem Aranowiczem o IX Festiwalu Ognia i Wody w Nysie Przed nami 9. edycja Festiwalu Ognia i Wody, który tradycyjnie odbędzie się nad Jeziorem Nyskim. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy? Co jest wyjątkoweg ... » więcej 2018-07-14, godz. 08:35 Rozmowa z Jackiem Skowrońskim o kajakowym spływie „Z nurtem Opola” W trzy wakacyjne soboty będzie można popłynąć „Z nurtem Opola”. Już po raz drugi organizowany jest spływ kajakowy na Odrze i Młynówce. Kilka godzin przed star ... » więcej 2018-07-13, godz. 09:55 Rozmowa z Sabiną Wiatkowską i komentarz Mieczysława Wojtaszka To jest bardzo dobry krok w stronę dalszych prac nad rozwiązaniami systemowymi - mówiła w rozmowie "W cztery oczy" Sabina Wiatkowska, przewodnicząca Okręgowej ... » więcej 2018-07-12, godz. 09:28 Rozmowa z Mateuszem Filą i komentarz Antoniego Konopki Jak bardzo polskiemu rolnikowi daje się we znaki tegoroczna susza? W niektórych województwach wilgotność gleby wynosi zaledwie 20 procent, podczas gdy przy 40 ... » więcej 2018-07-11, godz. 09:26 Rozmowa z Władysławem Żołnowskim i komentarz dr. Antoniego Maziarza Władysław Żołnowski, opolski autor książek o męczeństwie Polaków na Kresach 11 lipca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »