Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Benedyktem Nowakiem i komentarz dr Jan ...
2018-07-09, 09:43 Autor: Zbigniew Górniak

Rozmowa z Benedyktem Nowakiem i komentarz dr Janusza Stasiaka

Rozmowa z Benedyktem Nowakiem o ogólnopolskim proteście policjantów
Benedykt Nowak, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Opolu
We wtorek 10 lipca rozpoczyna się ogólnopolski protest policjantów, którzy domagają się podwyżek i wielu innych przywilejów, które rekompensowałyby wypalenie zawodowe i przemęczenie, jakiemu ulegają w tej nielekkiej pracy. Jedną z form protestu będzie niekaranie kierowców mandatami. Rozmawialiśmy o tym w rozmowie "W cztery oczy" z chorążym sztabowym Benedyktem Nowakiem, przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Opolu. Nasz rozmówca zapewnił, że umiar w wydawaniu mandatów nie będzie dotyczył chuliganów oraz piratów drogowych i osób jeżdżących po alkoholu. Żądania płacowe policjantów są znaczne - po tysiąc złotych miesięcznie na głowę. Dziś policjant po szkole zarabia 2,7 tys. na rękę, powiedział nasz rozmówca. Poza tym policjanci skarżą się na nadmiar pracy oraz biurokracji.
2018-07-09, 10:00

Rozmowa z dr Januszem Stasiakiem o wypaleniu zawodowym w służbach mundurowych

Rozmowa z dr. Januszem Stasiakiem o wypaleniu zawodowym
Dr Janusz Stasiak, lekarz i były żołnierz
W "Poglądach i osądach" dr Janusz Stasiak, lekarz, ale i były żołnierz, opowiedział, na czym polega wypalenie zawodowe w służbach mundurowych, jak się przejawia i czy boimy się zwierzyć z tego przełożonym, a jeśli tak, to dlaczego. Zalecił psychologiczny przegląd kadr mundurowych, radził też, jak sobie radzić na własną rękę z objawami wypalenia zawodowego. Trzeba pamiętać o wysiłku fizycznym (to może być nawet spacer), pielęgnowaniu hobby oraz ... zafundować sobie czasem dobry posiłek.

Zobacz także

2018-11-12, godz. 09:54 Rozmowa z Damianem Kapinosem o rozwoju tras kolejowych i komentarz Iwony Budych Damian Kapinos, członek Opolskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie. - Ponad rok zajęło nam przekonanie władz województwa opolskiego, że powinny być po ... » więcej 2018-11-11, godz. 09:05 Rozmowa z ks. Łukaszem Knieciem, diecezjalnym duszpasterzem młodzieży - Bardzo oczekuję na tłumaczenie dokumentu podsumowującego synod - stwierdził w Poglądach i osądach ks. Łukasz Knieć, diecezjalny duszpasterz młodzieży. - Akt ... » więcej 2018-11-11, godz. 08:35 Rozmowa z dr. Mariuszem Patelskim z Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego – Niewątpliwie był to wysiłek zbiorowy, wiele osób się temu przysłużyło, ale też i wysiłek wieloletni – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Mariusz P ... » więcej 2018-11-10, godz. 09:05 Rozmowa z Joanną Krasowską i Michałem Stojakiem z opolskich Wodociągów i Kanalizacji Gośćmi Poglądów i Osądów byli Joanna Krasowska, pełnomocnik zarządu zarządu ds. komunikacji i PR oraz Michał Stojak, kierownik działu laboratorium opolskich W ... » więcej 2018-11-10, godz. 08:35 Rozmowa z Marcinem Żukowskim ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej – Młodzi ludzie są zainteresowani tego rodzaju aktywnością. Takie postawy patriotyczne, pro-wspólnotowe są dla nich atrakcyjne i uważają je za dobre – mówił w ... » więcej 2018-11-09, godz. 10:34 Rozmowa z Waldemarem Izdebskim i komentarz Barbary Musioł Waldemar Izdebski, Główny Geodeta Kraju – Geoportal.gov.pl to takie miejsce w sieci, gdzie można znaleźć wszystkie informacje z zakresu informacji przestrzenn ... » więcej 2018-11-08, godz. 10:02 Rozmowa z Benedyktem Nowakiem i Sebastianem Szczurkiem o tysiącach policjantów biorących zwolnienia lekarskie Benedykt Nowak, przewodniczący opolskich i wiceprzewodniczący krajowych władz NSZZ Policjantów - Policjanci są przemęczeni, zestresowani, także tym, że rządzą ... » więcej 2018-11-07, godz. 09:32 Rozmowa z Piotrem Bujakiem i Krzysztofem Cebulą Piotr Bujak, burmistrz-elekt Głogówka - Przejęcie obowiązków burmistrza nie będzie łatwe. Są spore problemy komunikacyjne w relacjach z odchodzącym burmistrze ... » więcej 2018-11-06, godz. 10:24 Rozmowy z Hubertem Ibromem i Michałem Golenią Hubert Ibrom, burmistrz-elekt Ujazdu – Ile mam lat? To pytanie ostatnio słyszę najczęściej. Mam 27 lat i podobno jestem najmłodszym burmistrzem w Polsce. Z wi ... » więcej 2018-11-05, godz. 08:59 Rozmowy z Joanną Maksymowicz i dr. Grzegorzem Balawajderem o wynikach wyborów Joanna Maksymowicz, komisarz wyborczy - Jesteśmy mile zaskoczeni wysoką frekwencją. Wczoraj do urn poszło 45,36 procent uprawnionych do głosowania, dwa tygodn ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »