Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Benedyktem Nowakiem i komentarz dr Jan ...
2018-07-09, 09:43 Autor: Zbigniew Górniak

Rozmowa z Benedyktem Nowakiem i komentarz dr Janusza Stasiaka

Rozmowa z Benedyktem Nowakiem o ogólnopolskim proteście policjantów
Benedykt Nowak, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Opolu
We wtorek 10 lipca rozpoczyna się ogólnopolski protest policjantów, którzy domagają się podwyżek i wielu innych przywilejów, które rekompensowałyby wypalenie zawodowe i przemęczenie, jakiemu ulegają w tej nielekkiej pracy. Jedną z form protestu będzie niekaranie kierowców mandatami. Rozmawialiśmy o tym w rozmowie "W cztery oczy" z chorążym sztabowym Benedyktem Nowakiem, przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Opolu. Nasz rozmówca zapewnił, że umiar w wydawaniu mandatów nie będzie dotyczył chuliganów oraz piratów drogowych i osób jeżdżących po alkoholu. Żądania płacowe policjantów są znaczne - po tysiąc złotych miesięcznie na głowę. Dziś policjant po szkole zarabia 2,7 tys. na rękę, powiedział nasz rozmówca. Poza tym policjanci skarżą się na nadmiar pracy oraz biurokracji.
2018-07-09, 10:00

Rozmowa z dr Januszem Stasiakiem o wypaleniu zawodowym w służbach mundurowych

Rozmowa z dr. Januszem Stasiakiem o wypaleniu zawodowym
Dr Janusz Stasiak, lekarz i były żołnierz
W "Poglądach i osądach" dr Janusz Stasiak, lekarz, ale i były żołnierz, opowiedział, na czym polega wypalenie zawodowe w służbach mundurowych, jak się przejawia i czy boimy się zwierzyć z tego przełożonym, a jeśli tak, to dlaczego. Zalecił psychologiczny przegląd kadr mundurowych, radził też, jak sobie radzić na własną rękę z objawami wypalenia zawodowego. Trzeba pamiętać o wysiłku fizycznym (to może być nawet spacer), pielęgnowaniu hobby oraz ... zafundować sobie czasem dobry posiłek.

Zobacz także

2018-11-20, godz. 09:32 Piotr Regeńczuk i Leszek Patrzek w porannych rozmowach Piotr Regeńczuk z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki - Mniej więcej połowa opolskich samorządów z sobie znanych przyczyn z nami nie współpracuje. Nie wiem ... » więcej 2018-11-19, godz. 09:49 Rozmowa z podkom Grzegorzem Filipkiem i dr. Bartoszem Maziarzem o cyberprzestępczości Podkom. Grzegorz Filipek z KWP w Opolu - W polskim kodeksie karnym nie ma jednej definicji cyberprzestępczości, raczej tworzone są doraźne definicje. Mamy tu ... » więcej 2018-11-18, godz. 08:00 Rozmowa z Agnieszką Mikucką, zastępcą dyrektora opolskiej delegatury KBW - 20 stycznia odbędą się wybory uzupełniające w dwóch okręgach w gminie Turawa - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Agnieszka Mikucka, zastępca d ... » więcej 2018-11-17, godz. 09:10 Rozmowa z Pawłem Kampą, dyrektorem III Biegu Tarnowskiego "Leśna draka" Gościem rozmowy był Paweł Kampa, który opowiadał o III Biegu Tarnowskim o Puchar Wójta Gminy Tarnów Opolski i Nadleśnictwa Opole. Bieg odbędzie się w najbliżs ... » więcej 2018-11-17, godz. 08:35 Rozmowa z Markiem Tomkowem, prezesem Okręgowej Izby Aptekarskiej - E-recepta będzie ułatwieniem dla wszystkich. Kończy się era recept papierowych. Apteki muszą być na e-recepty gotowe do końca tego roku. Lekarze mają czas j ... » więcej 2018-11-16, godz. 10:43 Rozmowy z Piotrem Mielcem i Łukaszem Sowadą Piotr Mielec, radny Opola – Odbyło się wiele spotkań radnych komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego, zgłaszali oni swoje aspiracje do pełnienia różnych funkcji w n ... » więcej 2018-11-15, godz. 10:25 Rozmowy z dr. hab. Tomaszem Halskim i prof. Markiem Masnykiem włączenie PMWSZ w struktury UO Dr hab. Tomasz Halski, rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu – Jednym z dwóch podstawowych warunków utworzenia kierunku lekarskiego na ... » więcej 2018-11-14, godz. 10:13 Rozmowy z Aleksandrą Szubryt i Piotrem Bębenkiem o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości Aleksandra Szubryt z Parku Naukowo-Technologicznego "Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości" - pod takim hasłem w Opolu odbywa się Światowy Tydzień Przedsię ... » więcej 2018-11-13, godz. 09:36 Rozmowa z ks. Arnoldem Drechslerem o Światowym Dniu Ubogich i komentarz Małgorzaty Kozak - Z inicjatywy biskupa opolskiego Andrzeja Czai i prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego spotkamy się w niedzielę na rynku - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-11-12, godz. 09:54 Rozmowa z Damianem Kapinosem o rozwoju tras kolejowych i komentarz Iwony Budych Damian Kapinos, członek Opolskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie. - Ponad rok zajęło nam przekonanie władz województwa opolskiego, że powinny być po ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »