Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Dariuszem Krawcem o tonących dorosłych ...
2018-07-07, 08:30 Autor: Ewa Skrabacz (oprac.Paweł Grabek)

Rozmowa z Dariuszem Krawcem o tonących dorosłych i kąpieliskach na Opolszczyźnie

Dariusz Krawiec o ratownictwie i bezpieczeństwie nad wodą
Temperatura poszybowała w górę i opolanie tłumnie ruszyli nad wodę. O sytuacji nad naszymi akwenami, a także o bezpieczeństwie w trakcie wypoczynku nad wodą rozmawialiśmy z Dariuszem Krawcem, wiceprezesem WOPR Województwa Opolskiego.
- Okazuje się, że wśród ofiar utonięć najwięcej jest mężczyzn powyżej 30, a nawet 50 roku życia. Wydawałoby się, że takie dorosłe osoby bardziej rozumnie korzystają z wody, a statystyki tego nie potwierdzają. Edukacja zaczyna się w szkołach. Dzieci, młodzi ludzie
mają więc pakiet podstawowych informacji, jak należy zachowywać się nad wodą. Trudniej z taką wiedzą dotrzeć do dorosłych – mówił WOPR-owiec.

- 4 lipca sanepid ogłosił listę kąpielisk. W tym roku na Opolszczyźnie mamy dziewięć kąpielisk i jedno okazjonalne miejsce wyznaczone do kąpieli. To właśnie na stronie internetowej sanepidu można znaleźć listę kąpielisk strzeżonych. Warto ją sprawdzić przed wyborem miejsca wypoczynku – informował Krawiec.

Wiceprezes opolskiego WOPR stwierdził również, że w tym roku na strzeżonych kąpieliskach Opolszczyzny nie powinno zabraknąć ratowników.

Zobacz także

2018-07-19, godz. 10:24 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Tomaszem Turbą Mieczysław Wojtaszek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego Program Dostępność Plus będzie jedną z największych inwestycji rząd ... » więcej 2018-07-18, godz. 09:37 Rozmowa z o. Kamilem Tymeckim i komentarz ks. Łukasza Kniecia Ojciec Kamil Tymecki - współorganizator Święta Młodzieży na Górze świętej Anny Trwa XXII Święto Młodzieży na Górze św. Anny. Kilkuset młodych ludzi obu płci p ... » więcej 2018-07-17, godz. 09:23 Rozmowy z dr. Stankomirem Nicieją i prof. Wiesławą Piątkowską-Stepaniak Dr Stankomir Nicieja, koordynator Letniego Uniwersytetu UO Po 3 latach działalności, English Summer School przyjmuje formułę Summer University. 60 uczestników ... » więcej 2018-07-16, godz. 09:24 Rozmowa z Antonim Piechniczkiem i komentarz Józefa Żymańczyka Antoni Piechniczek, były trener kadry W poniedziałek "pomundialowy" wróciliśmy w porannych rozmowach do naszych gości, z którymi rozmawialiśmy tuż przed mistr ... » więcej 2018-07-15, godz. 08:30 Rozmowa z Wojtkiem Mieczysławskim o czytaniu i szanowaniu książek Statystyki pokazują, że niechętnie sięgamy po książki. Czy widać ten problem z perspektywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu? O tym, czy sięgamy po słow ... » więcej 2018-07-14, godz. 09:00 Rozmowa z Mirosławem Aranowiczem o IX Festiwalu Ognia i Wody w Nysie Przed nami 9. edycja Festiwalu Ognia i Wody, który tradycyjnie odbędzie się nad Jeziorem Nyskim. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy? Co jest wyjątkoweg ... » więcej 2018-07-14, godz. 08:35 Rozmowa z Jackiem Skowrońskim o kajakowym spływie „Z nurtem Opola” W trzy wakacyjne soboty będzie można popłynąć „Z nurtem Opola”. Już po raz drugi organizowany jest spływ kajakowy na Odrze i Młynówce. Kilka godzin przed star ... » więcej 2018-07-13, godz. 09:55 Rozmowa z Sabiną Wiatkowską i komentarz Mieczysława Wojtaszka To jest bardzo dobry krok w stronę dalszych prac nad rozwiązaniami systemowymi - mówiła w rozmowie "W cztery oczy" Sabina Wiatkowska, przewodnicząca Okręgowej ... » więcej 2018-07-12, godz. 09:28 Rozmowa z Mateuszem Filą i komentarz Antoniego Konopki Jak bardzo polskiemu rolnikowi daje się we znaki tegoroczna susza? W niektórych województwach wilgotność gleby wynosi zaledwie 20 procent, podczas gdy przy 40 ... » więcej 2018-07-11, godz. 09:26 Rozmowa z Władysławem Żołnowskim i komentarz dr. Antoniego Maziarza Władysław Żołnowski, opolski autor książek o męczeństwie Polaków na Kresach 11 lipca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »