Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Mirą Olszewską i komentarz Daniela Kli ...
2017-12-06, 10:00 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. Paula Hołubowicz)

Rozmowa z Mirą Olszewską i komentarz Daniela Klisia

Mira Olszewska o przemocy domowej i molestowaniu nieletnich
Aż 68 procent przypadków przemocy seksualnej ma miejsce w rodzinach naturalnych, a nie adopcyjnych, więc wystrzegajmy się krzywdzących uogólnień, które mogą zaszkodzić szlachetnemu zjawisku adopcji - powiedziała w rozmowie "W cztery oczy" Mirosława Olszewska, psycholog, terapeuta uzależnień. Pretekstem do rozmowy była rozprawa przed Sądem Okręgowym w Opolu. 50 letni mężczyzna został oskarżony o to, że po zaadaptowaniu przed laty chłopca i dziewczynki, znęcał się nad nimi i wykorzystywał seksualnie. Jego sprawa jest wyłączona z jawności. - Zapewne dlatego, aby oszczędzić ofiarom traum - skomentowała Mirosława Olszewska. Zapytaliśmy też o przyczyny przemocy domowej molestowania nieletnich - skąd się bierze to zło? Jak mu zapobiegać? Czy procedury adopcyjne i ustanawiające rodziny zastępcze nie powinny być bardziej rygorystyczne? - takie m.in. pytania zadaliśmy naszemu gościowi.
Daniel Kliś o rosnącej liczbie spraw dotyczących seksualnego molestowania nieletnich
W "Poglądach i osądach" spytaliśmy sędziego Daniela Klisia sędziego i rzecznika Sądu Okręgowego w Opolu o rosnącą liczbę spraw dotyczących seksualnego molestowania nieletnich. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Według naszego gościa bierze się to z większej świadomości społecznej, dawniej podobne sprawy były ukrywane, dziś osoby poszkodowane częściej ośmielają się mówić, nawet po latach.

Zobacz także

2018-03-23, godz. 10:47 Rozmowa z Ireneuszem Jakim i komentarz prof. Arkadiusza Nowaka Ireneusz Jaki, prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu – Obchody Światowego Dnia Wody to dla nas nie tylko okazja do pokazania opolanom, jak działamy, a ... » więcej 2018-03-22, godz. 09:46 Rozmowa ze Stanisławem Barem i komentarz Rafała Bartka Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu Zamknięcie śledztwa oznacza, że prokurator wykonał już wszystkie zaplanowane czynności. Teraz zebrany ma ... » więcej 2018-03-21, godz. 09:17 Rozmowy z Maciejem Wujcem i Marcinem Gambcem Maciej Wujec, wiceprezydent Opola – W tej sprawie wszystko od początku do końca odbywa się lege artis, a te transakcje są bardzo korzystne dla miasta. Przypom ... » więcej 2018-03-20, godz. 09:32 Rozmowy z Katarzyną Kownacką i Krzysztofem Dryndą Katarzyna Kownacka, rzecznik Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki – To, że szybko dzielimy unijne pieniądze, powinno raczej cieszyć niż martwić, bo te pienią ... » więcej 2018-03-19, godz. 10:02 Rozmowa z Marcinem Żukowskim i komentarz Tomasza Kosmali Marcin Żukowski, asystent wojewody opolskiego do spraw społeczeństwa obywatelskiego - Fundusz Inicjatyw Pozarządowych to program rządowy, nic więc dziwnego, ż ... » więcej 2018-03-18, godz. 09:00 Rozmowa z Agnieszką Łukasińską z Centrum Informacyjno-Edukacyjnego Senior w Opolu – Staramy się ciągle podnosić sobie poprzeczkę, by nadal seniorów zaskakiwać i wprowadzać nowe inicjatywy – powiedziała Agnieszka Łukasińska, instruktor kultu ... » więcej 2018-03-18, godz. 08:30 Rozmowa z Grzegorzem Haliczynem, studentem z Opola, który stanął w obronie Ukraińców zaatakowanych przez pijanego mężc ... – To był instynkt – tak w rozmowie „W cztery oczy” powiedział Grzegorz Haliczyn, który stanął w obronie Ukraińców. Za ten czyn nasz gość otrzymał nagrodę im. ... » więcej 2018-03-17, godz. 09:00 Rozmowa z Szymonem Wolfem, koordynatorem tegorocznej 28. edycji Zimowej Giełdy Piosenki – Mam nadzieję, że XXVIII Zimowa Giełda Piosenki zapisała się dużymi zgłoskami w historii festiwali studenckich – powiedział w sobotnich „Poglądach i osądach” ... » więcej 2018-03-17, godz. 08:30 Rozmowa z Justyną Osiecką-Sułek z departamentu polityki regionalnej i przestrzennej w opolskim urzędzie marszałkowskim Ruszył konkurs "Opolskie dla Rodziny" który jest przeznaczony dla pracodawców którzy oferują zniżki dla klientów. - Chcemy docenić tych, którzy przystąpili do ... » więcej 2018-03-16, godz. 09:00 Rozmowa z Dariuszem Byczkowskim oraz komentarz Macieja Stefańskiego Dariusz Byczkowski, dyrektor Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu Jest już prawie pewne, że Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu decyzją Narodowego Instytutu Dziedzic ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »