Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Mirą Olszewską i komentarz Daniela Kli ...
2017-12-06, 10:00 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. Paula Hołubowicz)

Rozmowa z Mirą Olszewską i komentarz Daniela Klisia

Mira Olszewska o przemocy domowej i molestowaniu nieletnich
Aż 68 procent przypadków przemocy seksualnej ma miejsce w rodzinach naturalnych, a nie adopcyjnych, więc wystrzegajmy się krzywdzących uogólnień, które mogą zaszkodzić szlachetnemu zjawisku adopcji - powiedziała w rozmowie "W cztery oczy" Mirosława Olszewska, psycholog, terapeuta uzależnień. Pretekstem do rozmowy była rozprawa przed Sądem Okręgowym w Opolu. 50 letni mężczyzna został oskarżony o to, że po zaadaptowaniu przed laty chłopca i dziewczynki, znęcał się nad nimi i wykorzystywał seksualnie. Jego sprawa jest wyłączona z jawności. - Zapewne dlatego, aby oszczędzić ofiarom traum - skomentowała Mirosława Olszewska. Zapytaliśmy też o przyczyny przemocy domowej molestowania nieletnich - skąd się bierze to zło? Jak mu zapobiegać? Czy procedury adopcyjne i ustanawiające rodziny zastępcze nie powinny być bardziej rygorystyczne? - takie m.in. pytania zadaliśmy naszemu gościowi.
Daniel Kliś o rosnącej liczbie spraw dotyczących seksualnego molestowania nieletnich
W "Poglądach i osądach" spytaliśmy sędziego Daniela Klisia sędziego i rzecznika Sądu Okręgowego w Opolu o rosnącą liczbę spraw dotyczących seksualnego molestowania nieletnich. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Według naszego gościa bierze się to z większej świadomości społecznej, dawniej podobne sprawy były ukrywane, dziś osoby poszkodowane częściej ośmielają się mówić, nawet po latach.

Zobacz także

2018-10-19, godz. 09:38 Rozmowa z Violettą Porowską i Pawłem Grabowskim o sondażach przedwyborczych Violetta Porowska, kandydatka PiS na prezydenta Opola - Ten sondaż pokazuje trendy - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Violetta Porowska, kandyd ... » więcej 2018-10-18, godz. 09:12 Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Marcinem Gambcem o poparciu Norberta Honki z MN dla urzędującego prezydenta oraz d ... - Dla mnie poparcie Norberta Honki nie było zaskoczeniem. Przez ostatnie miesiące mocno współpracowaliśmy, podjęliśmy różne inicjatywy skierowane do mieszkańc ... » więcej 2018-10-17, godz. 09:48 Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz Zbigniewa Kubalańcy Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii - Marszałek Andrzej Buła raz mówił, że nie będzie debatował, bo do niego nie zadzwoniłem. Później ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:33 Rozmowa z Barbarą Barańską i Violettą Porowską o zanieczyszczeniu powietrza w regionie Barbara Barańska, naczelnik wydziału monitoringu środowiska WIOŚ - Ostatnie przekroczenie normy dla benzenu w Kędzierzynie-Koźlu było w 2012 roku. Od tego cza ... » więcej 2018-10-15, godz. 09:28 Rozmowy z Barbarą Kamińską i Apolonią Klepacz o odwołanej debacie akademickiej kandydatów na prezydenta Opola Barbara Kamińska , kandydatka KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - Byliśmy przekonani, że debata będzie miała standardy, takie jak w cywilizowanym ... » więcej 2018-10-14, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Markiem Mazurkiewiczem o organizowanej przez Instytut Śląski konferencji pt. Colloquium Opole 2018 - To jedna z najstarszych konferencji naukowych w regionie, zawsze podejmujemy aktualne tematy albo jubileuszowe - powiedział w "Poglądach i osądach" dr Marek ... » więcej 2018-10-14, godz. 08:30 Rozmowa z Jerzym Szyndlerem o programie Komitetu Wyborczego Wolni i Solidarni - Udało się zarejestrować listy we wszystkich okręgach, co nie było rzeczą łatwą. Na każdej z list jest minimalna wymagana liczba, pięciu kandydatów w tym dwi ... » więcej 2018-10-13, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Adamem Drosikiem o tym, jak przeprowadza się badanie exit poll O godzinie 21:00 w niedzielę 21 października przedstawimy sondażowe wyniki wyborów na prezydenta Opola. Sondaż exit poll wykona dla Radia Opole i NTO Instytut ... » więcej 2018-10-13, godz. 08:30 Rozmowa z Rafałem Tkaczem, dyrektorem opolskiej delegatury KBW, o tworzonym na Opolszczyźnie programie obliczającym wy ... - Robimy wszystko, aby tym razem system nie zawiódł. Jesteśmy po dwóch testach. 3 października okazało się, że sieć była źle skonfigurowana i zrobiły się pewn ... » więcej 2018-10-12, godz. 10:29 Rozmowy z Jarosławem Gowinem i Krzysztofem Dryndą Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego – Jeżdżę po Polsce i uczestniczę w inauguracjach roku akademickiego na różnych uczelniach, ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »