Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Mirą Olszewską i komentarz Daniela Kli ...
2017-12-06, 10:00 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. Paula Hołubowicz)

Rozmowa z Mirą Olszewską i komentarz Daniela Klisia

Mira Olszewska o przemocy domowej i molestowaniu nieletnich
Aż 68 procent przypadków przemocy seksualnej ma miejsce w rodzinach naturalnych, a nie adopcyjnych, więc wystrzegajmy się krzywdzących uogólnień, które mogą zaszkodzić szlachetnemu zjawisku adopcji - powiedziała w rozmowie "W cztery oczy" Mirosława Olszewska, psycholog, terapeuta uzależnień. Pretekstem do rozmowy była rozprawa przed Sądem Okręgowym w Opolu. 50 letni mężczyzna został oskarżony o to, że po zaadaptowaniu przed laty chłopca i dziewczynki, znęcał się nad nimi i wykorzystywał seksualnie. Jego sprawa jest wyłączona z jawności. - Zapewne dlatego, aby oszczędzić ofiarom traum - skomentowała Mirosława Olszewska. Zapytaliśmy też o przyczyny przemocy domowej molestowania nieletnich - skąd się bierze to zło? Jak mu zapobiegać? Czy procedury adopcyjne i ustanawiające rodziny zastępcze nie powinny być bardziej rygorystyczne? - takie m.in. pytania zadaliśmy naszemu gościowi.
Daniel Kliś o rosnącej liczbie spraw dotyczących seksualnego molestowania nieletnich
W "Poglądach i osądach" spytaliśmy sędziego Daniela Klisia sędziego i rzecznika Sądu Okręgowego w Opolu o rosnącą liczbę spraw dotyczących seksualnego molestowania nieletnich. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Według naszego gościa bierze się to z większej świadomości społecznej, dawniej podobne sprawy były ukrywane, dziś osoby poszkodowane częściej ośmielają się mówić, nawet po latach.

Zobacz także

2018-07-22, godz. 08:35 Rozmowa z Ewą Trojok o niedzielnych wycieczkach rowerowych W niedzielny poranek do rowerowej aktywności zachęcaliśmy z Ewą Trojok z Opolskiego Klubu Turystyki Rowerowej Rajder. Wycieczki, rajdy to pasja członków i sym ... » więcej 2018-07-21, godz. 08:35 Rozmowa z asp. Karolem Brandysem o bezpiecznych wakacjach O dobre wspomnienia z wakacji zatroszczyliśmy się razem z asp. Karolem Brandysem z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Rozmawialiśmy o tym ... » więcej 2018-07-20, godz. 09:30 Rozmowa z Henrykiem Fersterem i komentarz Dariusza Gieronia Jak nie susza, to ulewy i zagrożenie powodziowe. Od dwóch dni telewizje straszą nas obrazkami wylewających rzek i zalanych łąk. Czy na Opolszczyźnie stosowne ... » więcej 2018-07-19, godz. 10:24 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Tomaszem Turbą Mieczysław Wojtaszek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego Program Dostępność Plus będzie jedną z największych inwestycji rząd ... » więcej 2018-07-18, godz. 09:37 Rozmowa z o. Kamilem Tymeckim i komentarz ks. Łukasza Kniecia Ojciec Kamil Tymecki - współorganizator Święta Młodzieży na Górze świętej Anny Trwa XXII Święto Młodzieży na Górze św. Anny. Kilkuset młodych ludzi obu płci p ... » więcej 2018-07-17, godz. 09:23 Rozmowy z dr. Stankomirem Nicieją i prof. Wiesławą Piątkowską-Stepaniak Dr Stankomir Nicieja, koordynator Letniego Uniwersytetu UO Po 3 latach działalności, English Summer School przyjmuje formułę Summer University. 60 uczestników ... » więcej 2018-07-16, godz. 09:24 Rozmowa z Antonim Piechniczkiem i komentarz Józefa Żymańczyka Antoni Piechniczek, były trener kadry W poniedziałek "pomundialowy" wróciliśmy w porannych rozmowach do naszych gości, z którymi rozmawialiśmy tuż przed mistr ... » więcej 2018-07-15, godz. 08:30 Rozmowa z Wojtkiem Mieczysławskim o czytaniu i szanowaniu książek Statystyki pokazują, że niechętnie sięgamy po książki. Czy widać ten problem z perspektywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu? O tym, czy sięgamy po słow ... » więcej 2018-07-14, godz. 09:00 Rozmowa z Mirosławem Aranowiczem o IX Festiwalu Ognia i Wody w Nysie Przed nami 9. edycja Festiwalu Ognia i Wody, który tradycyjnie odbędzie się nad Jeziorem Nyskim. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy? Co jest wyjątkoweg ... » więcej 2018-07-14, godz. 08:35 Rozmowa z Jackiem Skowrońskim o kajakowym spływie „Z nurtem Opola” W trzy wakacyjne soboty będzie można popłynąć „Z nurtem Opola”. Już po raz drugi organizowany jest spływ kajakowy na Odrze i Młynówce. Kilka godzin przed star ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »