Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Daniel Palimąka o egzaminach na prawo jazdy w Ny ...
2017-02-25, 08:45 Autor: Piotr Wójtowicz (oprac. WK)

Daniel Palimąka o egzaminach na prawo jazdy w Nysie, wycince drzew i inwestycjach drogowych

Daniel Palimąka o egzaminach na prawo jazdy w Nysie, wycince drzew i inwestycjach drogowych
Daniel Palimąka, członek Zarządu Powiatu Nyskiego

– Zamierzamy w Nysie egzaminować kierowców – powiedział w rozmowie "W cztery oczy" członek Zarządu Powiatu Nyskiego Daniel Palimąka. Filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego miałaby znajdować się w bazie PKS, a szacowany koszt to kilkaset tysięcy złotych.

Naszego gościa pytaliśmy także o wycinkę drzew przy drogach powiatowych. W powiecie nyskim od kilku lat wycinane są przydrożne topole. – Nie wstydzimy się tego, te drzewa stwarzają niebezpieczeństwo – podkreślał nasz gość. – Przez dwa lata wycięliśmy 3 tysiące drzew, a w tym roku planujemy usunąć 1,5 tysiąca – dodał.

Członek zarządu zaznaczył przy tym, że w zamian za usunięte topole władze powiatu na nieużytkach sadzą nowe drzewa. – W ten sposób dbamy o środowisko, a na drogach jest bezpieczniej – tłumaczył.

Daniel Palimąka odniósł się również do planowanych inwestycji na drogach powiatowych.

Zobacz także

2019-08-18, godz. 08:35 Barbabra Pawlos o nie zgłaszaniu się pacjentów na zabiegi Barbara Pawlos, rzeczniczka oddziału NFZ w Opolu Choć są pieniądze na leczenie, pacjenci nie zgłaszają się na oczekiwany zabieg lub umówioną wizytę. Tak jest ... » więcej 2019-08-17, godz. 07:35 Arkadiusz Karbowiak o 75. rocznicy utworzenia Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych Arkadiusz Karbowiak, politolog z zawodu, historyk z zamiłowania - Brygada Świętokrzyska Narodowych Sił Zbrojnych kontrowersyjną nie jest - powiedział w porann ... » więcej 2019-08-16, godz. 09:21 Dr Jerzy Sacha i dr Iwona Gilowska o najnowszych badaniach w medycynie Dr Jerzy Sacha z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - To pierwszy na Opolszczyźnie i piąty w Polsce tego typu zabieg. Świadczy to o skali jego trudności - ... » więcej 2019-08-15, godz. 08:35 Rozmowa z Ryszardem Szramem o opolskich obchodach Święta Wojska Polskiego – Od 27 lat, od 1992 roku, 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Ryszard Szram, doradca wojewody opo ... » więcej 2019-08-14, godz. 09:50 Rozmowy z Szymonem Ogłazą i Adamem Leszczyńskim o pracach usprawniających komunikację w Opolu i regionie Szymon Ogłaza, wicemarszałek regionu – W przyszłym roku będzie gotowa obwodnica Dobrodzienia – zapewnił w porannej rozmowie „W cztery oczy” wicemarszałek reg ... » więcej 2019-08-13, godz. 09:32 Martyna Kolemba-Gaschka o projekcie „Od(r)ą do wolności” Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego - "Od(r)ą do wolności" to projekt realizowany w ramach programu wieloletniego Niepodległa, w ramach jego ... » więcej 2019-08-12, godz. 09:52 Paweł Grabowski i Jarosław Pilc o połączeniach partii lewicowych Paweł Grabowski, poseł z Kukiz'15 - PSL przyjął nasze postulaty - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Paweł Grabowski, poseł z Kukiz'15 wyjaśniając ... » więcej 2019-08-11, godz. 08:35 Waldemar Zadka o 11. edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego - Jesteśmy postrzegani w kraju jako region, który dba o otoczenie, przestrzeń najbliższą - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Waldemar Zadka, dyrektor Depa ... » więcej 2019-08-10, godz. 08:35 Łukasz Berlik o Opolskiej Nocy Przyrodników - Spotykamy się o godzinie 20.00 na polanie na wyspie Bolko, na tej nieco bliżej stawu. Będzie działo się sporo, jeśli pozwolą warunki atmosferyczne, będziemy ... » więcej 2019-08-09, godz. 10:02 Violetta Porowska i Przemysław Pospieszyński o listach kandydatów na posłów do wyborów parlamentarnych Violetta Porowska, liderka Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie - Listy pokażemy dzisiaj, może w przyszłym tygodniu, na pewno w najbliższym czasie - powie ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »