Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Joachimem Wojtalą i komentarz Szymona ...
2017-02-14, 10:05 Autor: Barbara Więcek

Rozmowa z Joachimem Wojtalą i komentarz Szymona Ogłazy

Joachim Wojtala o planie modernizacji linii kolejowej Opole – Kędzierzyn-Koźle
Joachim Wojtala, burmistrz Gogolina
- Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców i poprawa układu komunikacyjnego w Gogolinie - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" burmistrz Joachim Wojtala, wymieniając szereg kluczowych inwestycji: wartą 123 ml n euro modernizację linii kolejowe Opole Zachód - Kędzierzyn-Koźle, połączoną z budową estakady (tu inwestorem jest spółka PLK) z bezkolizyjnym skrzyżowaniem (wspólna inwestycja samorządów: gminnego, powiatowego i wojewódzkiego), wreszcie dwie obwodnice Gogolina, pierwsza budowana w ramach montażu finansowego, druga, tak zwana mała, przez gminę (po przetargu cena spadła z 3,6 do 2,3 mln zł).
Szymon Ogłaza o pomyśle współfinansowania inwestycji drogowych
Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa opolskiego
- Jestem zaniepokojony, że na liście najważniejszych inwestycji drogowych pojawiły się nowe, bo to może oznaczać, że te przygotowywane od dawna, które mają dokumentację - jak obwodnica Niemodlina czy Myśliny - nie zostaną zrealizowane - powiedział w "Poglądach i osądach" wicemarszałek Szymon Ogłaza, komentując fakt, że w dyskusjach z wojewodą i ministrem Andrzejem Adamczykiem politycy PiS omawiają kolejne duże inwestycje drogowe: obwodnice Prudnika i Strzelec Opolskich, kolejny zjazd z A4 i drugą przeprawę przez Odrę w Brzegu.

Zobacz także

2019-02-16, godz. 08:35 Rozmowa z Karoliną Kowal z Wypożyczalni dla Dzieci - Pokój Bajek, MBP w Opolu » więcej 2019-02-14, godz. 10:34 Rozmowy z Lesławem Tomczakiem i Tomaszem Ciekalskim Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wspierania Edukacji – Otwieramy dziś w naszym centrum Zaczarowany Świat przy ulicy Duboisa w Opolu pięć ... » więcej 2019-02-13, godz. 10:41 Rozmowy z Adrianem Czubakiem i Justyną Osiecką-Sułek Adrian Czubak, wojewoda opolski – To jest realizacja zapowiedzi tego rządu, ale przede wszystkim wyraz wdzięczności dla naszych mam, które zrezygnowały z kari ... » więcej 2019-02-12, godz. 09:53 Rozmowa z Romanem Kolkiem i komentarz prof. Tomasza Halskiego Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Obaj partnerzy są dla nas bardzo ważni mamy nadzieję, że to tylko chwilowy kryzys. Za takimi sytuacjami cz ... » więcej 2019-02-11, godz. 10:06 Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą i komentarz prof. Moniki Ożóg Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego - Jeden bilet do wszystkich placówek kultury to już niedługo powinien być standard. Marzy mi się, żeb ... » więcej 2019-02-10, godz. 08:35 Dr Bartosz Kuświk o pamiątkowej tablicy przypominającej o ofiarach Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich - Tablica jest poświęcona ofiarom marszu śmierci. To wydarzenie historyczne, które dla przeciętnego opolanina jest obce, ale bardzo ważne z punktu widzenia pa ... » więcej 2019-02-09, godz. 08:35 Robert Bryk o kampanii informacyjnej "Kasa za bobasa" Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - Zgłaszalność dzieci do ubezpieczenia nie wzrosła, nadal mamy ich około 26 tysięcy. Przez to nasz region traci ... » więcej 2019-02-08, godz. 09:37 Rozmowa z Grażyną Dębicką-Ozorkiewicz i Sebastianem Koćwinem Grażyna Dębicka-Ozorkiewicz, przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego - Działań na pewno będzie dużo, pierwszym z nich jest zaangażowanie w proces ... » więcej 2019-02-07, godz. 09:46 Rozmowy z Markiem Chowańcem i Ewą Janiuk Dr Marek Chowaniec, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w Klinicznym Centrum Ginekologii Położnictwa i Neonatologii – W naszym szpitalu około 50 pr ... » więcej 2019-02-06, godz. 09:57 Rozmowy z Wacławem Bortnikiem i dr. Witoldem Potworą Wacław Bortnik, Wojewódzki Lekarz Weterynarii – Kontrole doraźne są niezapowiedziane, mogą być o każdej porze dnia i nocy – powiedział w porannej rozmowie „W ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »