Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim i komentarz Marka…
2017-01-17, 09:13 Autor: Justyna Krzyżanowska

Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim i komentarz Marka Lei

Arkadiusz Wiśniewski o woli kompromisu w sprawie sporu o Duże Opole
Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola
– Jest wola kompromisu – tak w rozmowie „W cztery oczy” prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski skomentował efekt mediacji u ministra spraw wewnętrznych i administracji, w których uczestniczył jako strona sporu na linii ratusz-mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego. – Ze względu na ciszę mediacyjną, czyli dla dobra samych mediacji, powinniśmy o wczorajszym spotkaniu mówić jak najmniej – podkreślał Wiśniewski. Prezydent uważa, że z decyzji o charakterze administracyjnym zrobiła się bitwa polityczna, w którą zaangażowali się przypadkowi politycy.
Marek Leja o tym, że kibicuje protestującym z Dobrzenia Wielkiego
Marek Leja, wójt Gminy Dąbrowa
A w „Poglądach i osądach” wójt Gminy Dąbrowa Marek Leja stwierdził, że nie pogodził się i nie pogodzi z decyzją o powiększeniu Opola (jego gmina straci dwie miejscowości i część trzeciej). I dlatego kibicuje protestującym z Dobrzenia Wielkiego. Dodał też, że ma świadomość, iż mimo wsparcia mieszkańców gminy Dobrzeń Wielki, nikt z jego mieszkańców na tak drastyczny krok, jak głodówka się nie zdecydował, więc teraz Dąbrowa nie mamy prawa żądać, aby protestujący z Dobrzenia występowali w imieniu wszystkich gmin okrojonych na rzecz dużego Opola.

Zobacz także

2019-12-06, godz. 10:09 Rozmowa z Maciejem Milewskim o zmianach w przepisach ruchu drogowego oraz Tomaszem Zawadzkim o karcie Opolce Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu - Sytuacja w których dochodzi do znacznego spowolnienia ruchu są codziennością. Jeśli mamy kilka pasów ruchu… » więcej 2019-12-05, godz. 10:33 Małgorzata Kozak i Barbara Kamińska o życiu seniorów w Opolu Małgorzata Kozak, wicedyrektor MOPR – Myślę, że 10 miejsce to nawet za nisko, powinniśmy nawet mieć wyższe miejsce – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej 2019-12-04, godz. 09:55 Michał Siek i Marzena Kazin o finansowaniu i stanie opolskiej oświaty Michał Siek, opolski kurator oświaty – Badanie PISA sprawdza umiejętności piętnastolatków, te nabyte w szkole i w domu. Jest przeprowadzane co trzy lata. W tym… » więcej 2019-12-03, godz. 09:55 Franciszek Posacki i Grzegorz Ostromecki o tym, jak powinien wyglądać Sylwester w Opolu Franciszek Posacki, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Opola - Mieliśmy sygnały, że młodzież chciałaby podjąć dyskusję. Zadaliśmy proste pytanie jak mieszkańcy… » więcej 2019-12-02, godz. 09:18 Adrian Czubak i Sybilla Fusiarz gośćmi porannych rozmów Adrian Czubak, Wojewoda Opolski - W kraju korpus wojewodów zmienił się o tyle, że kilku wojewodów zostało wybranych do Sejmu, co wypada uznać za efekt pozytywnej… » więcej 2019-12-01, godz. 09:00 Elżbieta Pisula-Bieniecka i Mariusz Bieniecki "W cztery oczy" (01.12.2019) W niedzielny wieczór, 1 grudnia, w Domu Kultury w Ozimku odbędzie się finał III Wojewódzkiego Festiwalu Artystycznego Jesteśmy Tacy Sami. O idei tego festiwalu… » więcej 2019-11-30, godz. 09:00 Weronika Gebauer, Agata Honisz i Aleksandra Bandrowska "W cztery oczy" (30.11.2019) Już trwa tegoroczne święto patronalne Jezuickiego Ośrodka Formacji i Kultury „XAVERIANUM”. Dziś w ramach 26. Dni Xaverianum zaplanowany jest Dzień Absolwenta… » więcej 2019-11-29, godz. 09:47 Arkadiusz Wiśniewski i Stanisław Rakoczy o sytuacji SOR-u na Katowickiej i turystyce w naszym regionie Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola - Debata na temat SOR-u na Katowickiej niesie ze sobą niestety smutne wnioski, bardzo niebezpieczne dla miasta i mieszkańców… » więcej 2019-11-28, godz. 11:03 Łukasz Sowada i Tomasz Kaliszan o tym, że od nowego roku życie w Opolu będzie droższe Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola – To jest system, który powinien się samofinansować. Rosną ceny tych usług świadczonych przez operatorów i są też… » więcej 2019-11-27, godz. 10:19 Jerzy Przystajko (Lewica Razem) i Paweł Kampa (SLD) w porannych rozmowach Radia Opole Jerzy Przystajko, Lewica Razem - Pracuję jako farmaceuta w bardzo sfeminizowanym zawodzie i nie obrażam się ani na rodzaj męski, ani na żeński, jak ktoś mówi… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »