Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim i komentarz Ma ...
2017-01-17, 09:13 Autor: Justyna Krzyżanowska

Rozmowa z Arkadiuszem Wiśniewskim i komentarz Marka Lei

Arkadiusz Wiśniewski o woli kompromisu w sprawie sporu o Duże Opole
Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola
– Jest wola kompromisu – tak w rozmowie „W cztery oczy” prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski skomentował efekt mediacji u ministra spraw wewnętrznych i administracji, w których uczestniczył jako strona sporu na linii ratusz-mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego. – Ze względu na ciszę mediacyjną, czyli dla dobra samych mediacji, powinniśmy o wczorajszym spotkaniu mówić jak najmniej – podkreślał Wiśniewski. Prezydent uważa, że z decyzji o charakterze administracyjnym zrobiła się bitwa polityczna, w którą zaangażowali się przypadkowi politycy.
Marek Leja o tym, że kibicuje protestującym z Dobrzenia Wielkiego
Marek Leja, wójt Gminy Dąbrowa
A w „Poglądach i osądach” wójt Gminy Dąbrowa Marek Leja stwierdził, że nie pogodził się i nie pogodzi z decyzją o powiększeniu Opola (jego gmina straci dwie miejscowości i część trzeciej). I dlatego kibicuje protestującym z Dobrzenia Wielkiego. Dodał też, że ma świadomość, iż mimo wsparcia mieszkańców gminy Dobrzeń Wielki, nikt z jego mieszkańców na tak drastyczny krok, jak głodówka się nie zdecydował, więc teraz Dąbrowa nie mamy prawa żądać, aby protestujący z Dobrzenia występowali w imieniu wszystkich gmin okrojonych na rzecz dużego Opola.

Zobacz także

2019-02-16, godz. 08:35 Rozmowa z Karoliną Kowal z Wypożyczalni dla Dzieci - Pokój Bajek, MBP w Opolu » więcej 2019-02-14, godz. 10:34 Rozmowy z Lesławem Tomczakiem i Tomaszem Ciekalskim Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wspierania Edukacji – Otwieramy dziś w naszym centrum Zaczarowany Świat przy ulicy Duboisa w Opolu pięć ... » więcej 2019-02-13, godz. 10:41 Rozmowy z Adrianem Czubakiem i Justyną Osiecką-Sułek Adrian Czubak, wojewoda opolski – To jest realizacja zapowiedzi tego rządu, ale przede wszystkim wyraz wdzięczności dla naszych mam, które zrezygnowały z kari ... » więcej 2019-02-12, godz. 09:53 Rozmowa z Romanem Kolkiem i komentarz prof. Tomasza Halskiego Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Obaj partnerzy są dla nas bardzo ważni mamy nadzieję, że to tylko chwilowy kryzys. Za takimi sytuacjami cz ... » więcej 2019-02-11, godz. 10:06 Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą i komentarz prof. Moniki Ożóg Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego - Jeden bilet do wszystkich placówek kultury to już niedługo powinien być standard. Marzy mi się, żeb ... » więcej 2019-02-10, godz. 08:35 Dr Bartosz Kuświk o pamiątkowej tablicy przypominającej o ofiarach Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich - Tablica jest poświęcona ofiarom marszu śmierci. To wydarzenie historyczne, które dla przeciętnego opolanina jest obce, ale bardzo ważne z punktu widzenia pa ... » więcej 2019-02-09, godz. 08:35 Robert Bryk o kampanii informacyjnej "Kasa za bobasa" Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - Zgłaszalność dzieci do ubezpieczenia nie wzrosła, nadal mamy ich około 26 tysięcy. Przez to nasz region traci ... » więcej 2019-02-08, godz. 09:37 Rozmowa z Grażyną Dębicką-Ozorkiewicz i Sebastianem Koćwinem Grażyna Dębicka-Ozorkiewicz, przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego - Działań na pewno będzie dużo, pierwszym z nich jest zaangażowanie w proces ... » więcej 2019-02-07, godz. 09:46 Rozmowy z Markiem Chowańcem i Ewą Janiuk Dr Marek Chowaniec, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w Klinicznym Centrum Ginekologii Położnictwa i Neonatologii – W naszym szpitalu około 50 pr ... » więcej 2019-02-06, godz. 09:57 Rozmowy z Wacławem Bortnikiem i dr. Witoldem Potworą Wacław Bortnik, Wojewódzki Lekarz Weterynarii – Kontrole doraźne są niezapowiedziane, mogą być o każdej porze dnia i nocy – powiedział w porannej rozmowie „W ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »