Radio Opole » Reklama » Studio M im. SBB
2018-02-05, 17:26 Autor: Agnieszka Lubczańska

Brzmienia nie do podrobienia i cztery wokale – koncert Kagyuma w Studiu M już w piątek. Transmisja od 20:05

Brzmienia nie do podrobienia i cztery wokale – już wkrótce w Studiu M koncert zespołu Kagyuma - zamów zaproszenie!
Eksperymentują z różnorodnymi brzmieniami. W ich kompozycjach słychać inspiracje muzyką islandzką, jazzową, filmową, alternatywną, a także world music. Zespół Kagyuma w piątek 16 lutego wystąpi w Studiu M Radia Opole. Początek o godz. 20:00. Kto chciałby zobaczyć występ na żywo, wstęp wolny, ale trzeba mieć zaproszenie. Te można już rezerwować! Pierwsza godzina wydarzenia będzie transmitowana w audycji „Rewiry kultury”, a jeszcze przed samym koncertem zespół pojawi się w audycji „Dobre Granie”.
Zaproszenia na koncert można rezerwować (od godz. 8:00 do 15:00, od poniedziałku do piątku) telefonicznie pod numerem: 77/40 13 431 lub mailowo: koncert.studio@radio.opole.pl.

Kagyuma to kwartet wokalno-instrumentalny z Wrocławia. Tworzą go: Kamila Salach, Agata Majewska, Julia Kulpa i Marta Mackiewicz. W tym składzie występują od 3 lat. Stawiają na nietypowe harmonie. Za mocno eksperymentalną twórczość i imponujące harmonie wokalne zespół zdobył w 2016 roku II nagrodę na Festiwalu Muzyczna Jesień w Grodkowie. W nagrodę w październiku zeszłego roku odbył profesjonalną sesję nagraniową w Studiu M Radia Opole. Relacja z tego wydarzenia jest do obejrzenia na naszej stronie.

Kagyuma to kwartet wokalno-instrumentalny z Wrocławia. Tworzą go: Kamila Salach, Agata Majewska, Julia Kulpa i Marta Mackiewicz [fot. materiały zespołu]Lista koncertów i festiwali, w których zespół wziął udział jest pokaźna. Dziewczyny grały m.in. w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, wrocławskim klubie jazzowym Vertigo, poznańskim klubie jazzowym Blue Note, w ramach 37.Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu; na Festiwalu Malta w Poznaniu, czy na Festiwalu Filmowym Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Zespól jest także laureatem wielu nagród, m.in. I nagrody na XX Ogólnopolskim Konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej" czy Nagrody "Tryton" dla największej osobowości artystycznej 46. Festiwalu FAMA.

Koncert w Studiu M promuje debiutancki minialbum Kagyumy. Zespół zaśpiewa i zagra autorskie utwory oraz kilka kompozycji ludowych we własnych aranżacjach.

Więcej o zespole można dowiedzieć się z jego profilu na Facebooku.

Zobacz także

2018-03-27, godz. 13:15, Kultura i rozrywka Czytanie Gombrowicza w Studiu M Radia Opole. "Historię" zinterpretują aktorzy Teatru im. Jana Kochanowskiego Zapraszamy słuchaczy do Studia M Radia Opole. Aktorzy Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu zinterpretują 'Historię' Witolda Gombrowicza. Reżyseruje Michał Buszewicz. Wydarzenie poprzedza 43. Opolskie Konfrontacje Teatralne 'Klasyka… » więcej 2018-03-24, godz. 01:00, Kultura i rozrywka Poezja śpiewana zabrzmiała w Studiu M Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Kolejny koncert w legendarnym Studiu M Radia Opole przyciągnął miłośników poezji śpiewanej. Na naszej scenie wystąpił Adam Urbaniak z przyjaciółmi. » więcej 2018-03-19, godz. 10:02, Patronaty - polecamy „Poezja muzyką malowana” zabrzmi w Studiu M Radia Opole! Czas na kolejny koncert w naszym legendarnym Studiu M. Tym razem proponujemy spotkanie autorskie Adama Urbaniaka i 5-ciu poetów, z którymi artysta współpracował przez blisko 40 lat. W wyniku wieloletniej współpracy powstały płyty… » więcej 2018-03-17, godz. 07:23, Kultura i rozrywka Bluesowe klimaty w Studiu M. Zagrał Mizia & Mizia Blues Band [FILM, ZDJĘCIA] Mizia & Mizia Blues Band wystąpił w legendarnym Studiu M Radia Opole. Grupa muzyków z Wrocławia koncertuje razem od 12 lat. Grają utwory swoich mistrzów jak Muddy Waters, John Lee Hooker, B.B.King po Ten Years After czy Rolling Stones… » więcej 2018-03-15, godz. 15:52, Kultura i rozrywka Dziś mija 70 lat od wydania wyroku śmierci na Rotmistrza Pileckiego. Radio Opole zaprasza na monodram 70 lat temu, 15 marca 1948 roku, Wojskowy Sąd Rejonowy w Warszawie skazał na śmierć Witolda Pileckiego - oficera Armii Krajowej i 2. Korpusu Polskiego. Był on także organizatorem wojskowej konspiracji w obozie Auschwitz. » więcej
43444546474849
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »