Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-10-27, 20:15 Autor: Ewelina Laxy/Paula Hołubowicz

Cztery osobowości w jednym studiu. Kagyuma nagrywa w Studiu M [FILM]

Zespół Kagyuma z sesją nagraniową w Studiu M
Brzmienie nie do podrobienia i cztery wokale. Zespół Kagyuma rozpoczął sesję nagraniową w Studiu M Radia Opole. Jest to nagroda, którą grupa zdobyła podczas zeszłorocznej edycji festiwalu Muzyczna Jesień w Grodkowie.
Kagyuma to kwartet wokalno-instrumentalny. Tworzą go: Kamila Salach, Agata Majewska, Julia Kulpa i Marta Mackiewicz, które w takim składzie występują od 3 lat.

- Zapowiada się obiecująco, bo tak naprawdę dopiero rozpoczynamy te nagrania. Mamy nadzieję, że będzie coś ciekawego. Śmiejemy się, że chcemy zharmonizować cały świat, stawiamy tak na te nietypowe harmonie. To tak bardzo naturalnie z nas wypływa. To nie są jakieś niesamowicie przemyślane sytuacje, tylko, po prostu, siadamy i śpiewamy. Każda musiała znaleźć swoje brakujące ogniwa i elementy, takie głosy, które w połączeniu dają całkowicie nowy głos. Może gdzieś tam, każda z nas, wewnętrznie czuła, że jest cząstką czegoś trochę większego. Chciałyśmy się spełniać harmonicznie. Inspiruje nas i muzyka ludowa i jazzowa. Jest bardzo wszechstronnie - mówią wokalistki.

Wśród wyróżnień, jakie ma na koncie grupa, są m.in.: I nagroda tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej", czy nagroda "Tryton" dla największej osobowości artystycznej festiwalu FAMA.
Zespół Kagyuma

Kultura i rozrywka

2018-06-20, godz. 21:30 Gwiazdy zagrały na rzecz opolskiej katedry. "Gramy radosne utwory" Natalia Kukulska, Cello Brothers i chór ekumeniczny Trzecia Godzina Dnia zagrali na rzecz opolskiej katedry. Cały dochód ze sprzedaży biletów cegiełek zostani ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:00 Przedpremiera sztuki Woody Allena w Opolu Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu postanowił na zakończenie sezonu artystycznego pokazać przedpremierę sztuki, która będzie miała swoją premierę dopiero w ... » więcej 2018-06-20, godz. 16:30 Dysonans i dysharmonia, czyli spotkanie ze Sławomirem Kuźnickim Sławomir Kuźnicki - doktor literaturoznawstwa, krytyk literacki i poeta, będzie gościem na spotkaniu autorskim w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. » więcej 2018-06-20, godz. 14:00 Leszek Ołdak nagrodzony na Satyrykonie Opolski grafik, satyryk i karykaturzysta Leszek Ołdak zdobył srebrny medal podczas 41. edycji Satyrykonu 2018 w Legnicy. » więcej 2018-06-20, godz. 12:30 Balet "Sen", czyli kolejne spotkanie z cyklu "Muzyka w Klubowym Fotelu" Biblioteka Muzyczna w Opolu po raz kolejny organizuje spotkanie w ramach akcji 'Muzyka w Klubowym Fotelu'. To okazja by zapoznać się ze zgromadzonymi przez bi ... » więcej 2018-06-20, godz. 11:00 "Szczęście w pracy" - spotkanie z Radosławem Walczakiem Dr Radosław Walczak poprowadzi ostatnie w tym roku akademickim wydarzenie z serii 'Psychologia w praktyce', które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publiczn ... » więcej 2018-06-19, godz. 21:00 Ożywią stare fotografie. Każdy może zagrać w nietypowym filmie Każdy może wystąpić w filmie i zapisać się w historii Kędzierzyna-Koźla. Jutro (20.06) odbędzie się casting, a potrzebnych jest sporo osób, które wcielą się w ... » więcej 2018-06-19, godz. 19:55 Opolska dziennikarka i pisarka spotkała się z czytelnikami Tym razem Teresa Zielińska zaprezentowała czytelnikom swoją najnowszą książkę zatytułowaną (O)Polskie Antypody. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Pu ... » więcej 2018-06-19, godz. 18:12 IX Opolskie Dni Kresowe pod znakiem wierszy Kresowiaków i regionalnych potraw Prezentacją publikacji 'Kresowianie piszą wiersze... ' poświęconą twórczości mieszkańców województwa opolskiego rozpoczęły się Opolskie Dni Kresowian. Zbiorow ... » więcej 2018-06-19, godz. 14:30 Wzrost wyników finansowych w instytucjach kulturalnych województwa - 6 instytucji kultury, które podlegają pod samorząd województwa ma dodatnie wyniki finansowe - powiedziała w porannej rozmowie Radia Opole Agnieszka Kamińska ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »