Radio Opole » O Radiu » Ludzie Radia » Realizatorzy dźwięku
2015-10-11, 20:34 Autor: Admin

Realizatorzy dźwięku

2015-10-11, 22:42

Adrian Chimiak

Adrian Chimiak [fot. Paweł Stauffer]
Adrian Chimiak [fot. Paweł Stauffer]
W swej skromności mówi o sobie, że jest jak kelner, który podaje dźwięk na tacy i dba, by nie było w nim włosa. Nazywany człowiekiem orkiestrą nie tylko dlatego, że pracuje w dźwiękach, ale i z powodu swoich dodatkowych pasji i umiejętności, z których najciekawsze to reportaż artystyczny i słuchowiska. Reportaż jest dla niego wspólnym ze słuchaczem odkrywaniem tajemnicy.

Jego audycje były emitowane w programach ogólnopolskich (PR1, PR3) oraz w większości publicznych rozgłośni regionalnych. Prace brały udział w wielu prezentacjach (festiwale) i konkursach krajowych (słuchowiska w: „Dwa Teatry") i zdobyły do tej pory 13 nagród (reportaże). W roku polskiej prezydencji w UE (2011), reportaż „Albania Europy" wygrał krajowe eliminacje i dostał się do finału European Parliament Prize For Journalism. Dokument „Lech, Czech i... Rus – Czechosłowacja '68" zajął I miejsce w polsko-czeskim konkursie „Local Press Award" (grudzień 2012), otrzymał Grand Press 2012 w kategorii reportaż radiowy (grudzień 2012), został również wybrany do International Feature Conference w Bergen (maj 2013), podczas której prezentowane były reportaże z całego świata. Nominacja do nagrody Grand Press 2013. Zdobył nagrodę Grand Prix Wspólna Europa (wrzesień 2015).

Adrian Chimiak przygotowuje pasmo nocne "Radio Opole do świtu" oraz prowadzi audycję "Cały nasz świat" (DAB+).

Kontakt: adrian.chimiak@radio.opole.pl
2015-10-11, 22:47

Andrzej Czubiński

Andrzej Czubiński [fot. Paweł Stauffer]
Andrzej Czubiński [fot. Paweł Stauffer]
Realizator dźwięku. Jeden z twórców legendy Studia M. Człowiek, któremu słuchu mogliby pozazdrościć nauczyciele muzyki i otocjan, ssak słyszący nawet poruszające się metr pod ziemią owady. Lubią z nim pracować wybitni muzycy, bo jest profesjonalny w każdym calu i niekonfliktowy. Podobno jako jeden z nielicznych ludzi w Polsce wie, do czego służy każde z tysiąca pokręteł i każda z setek wajch na stole realizatorskim.
2015-10-11, 22:44

Arkadiusz Czyżewski

Arkadiusz Czyżewski [fot. Paweł Stauffer]
Arkadiusz Czyżewski [fot. Paweł Stauffer]
Reżyser dźwięku. Mówi, że najbardziej w pracy kręcą go gałki konsolety. W końcu są one do kręcenia... Jego pasją jest jakość dźwięku, więc nie mają z nim łatwo ci, którzy połykają głoski i sapią do mikrofonu. Jest jak bramkarz z zerowym kontem wpuszczonych goli: nie przepuści fałszu, nierówności dźwięku, wszystko, co wychodzi spod jego ręki, musi brzmieć perfekcyjnie – pewnie dlatego, że sam jest zdolnym muzykiem.
2015-10-11, 22:44

Maciej Dudek

Maciej Dudek [fot. Paweł Stauffer]
Maciej Dudek [fot. Paweł Stauffer]
Realizator dźwięku. Programuje muzykę, steruje systemem emisyjnym. Jak mówi o sobie, jest człowiekiem, któremu nie chce się spać – trochę z pasji, trochę z musu, bo w radiu potrafi siedzieć wiele godzin. Twierdzi, że uwielbia swoją pracę, choć nie jest ona dla normalnych ludzi. Mimo to, wciąż jest normalny. A ponadto – niezawodny.
2015-10-11, 22:42

Marcin Kobza

Marcin Kobza [fot. Paweł Stauffer]
Marcin Kobza [fot. Paweł Stauffer]
Reżyser dźwięku, realizator. Przygodę z Radiem Opole zaczął w 2011 roku. Od 2004 roku uczestniczy w wielu projektach muzycznych, od klimatów smooth jazz aż po hard rock. Kompozytor opraw telewizyjnych oraz jingli radiowych. Uwielbia przesiadywać godzinami we własnym studiu muzycznym, poszukując nowoczesnych brzmień. Zainteresowania: muzyka i film.
2016-11-03, 14:50

Anita Janczak

Anita Janczak [fot. Paweł Stauffer]
Anita Janczak [fot. Paweł Stauffer]
Realizatorka dźwięku. Absolwentka kierunku Akustyka i realizacja dźwięku na uczelni AJD w Częstochowie. Entuzjastka śpiewu, gitary oraz muzyki rockowej. Pasją do radia zaraziła się w nastoletnim wieku po wysłuchaniu jednej z bluesowych audycji – wtedy jeszcze nie wiedziała, że pochłonie jej to całe serce. Poza realizacją dźwięku w 2 programie Radia Opole prowadzi również audycję rockową oraz muzyczne wywiady w Radiu Ziemi Wieluńskiej.

Anita Janczak prowadzi audycje: "Scena i sława" (FM), "Muzyka malowana tekstem" (DAB+) oraz "Młodzi w Opolu i regionie" (DAB+).

anita.janczak@radio.opole.pl
2015-10-11, 22:10

Krzysztof Łabaza

Krzysztof Łabaza [fot. Paweł Stauffer]
Krzysztof Łabaza [fot. Paweł Stauffer]
Samodzielny realizator techniczny. Człowiek wielu technicznych talentów. Nawet na bezludnej wyspie potrafiłby zrobić radio – z muszli, lian, krzemiennych kamyków i gałęzi w roli anteny. A potem nadałby spokojnie przez to radio S.O.S.
2016-11-03, 09:53

Jakub Nowak

Jakub Nowak [fot. Paweł Stauffer]
Jakub Nowak [fot. Paweł Stauffer]
Realizator dźwięku, pianista, absolwent PSM II stopnia w Opolu oraz student Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie. Uczestniczył jako realizator oraz muzyk w wielu projektach muzycznych na przestrzeni ostatnich lat. Personalnie wielki entuzjasta motoryzacyjny oraz fan sportów samochodowych.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »