Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Premiera słuchowiska 'Zbiesione' wkrótce, a już ...
2019-06-03, 13:40 Autor: Agnieszka Lubczańska

Premiera słuchowiska "Zbiesione" wkrótce, a już w czwartek specjalne spotkanie z tej okazji - zapraszamy!

Premiera słuchowiska "Zbiesione" wkrótce, a już w czwartek specjalne spotkanie z tej okazji - zapraszamy o 18:00 do Studia M!
"Zbiesione - dziadowski poemat ślężański o strasznych wiedźmach, czarach i opętaniach" – to tytuł słuchowiska, które 22 czerwca zostanie zaprezentowane na antenie Radia Opole. Przed jego emisją twórcy zapraszają na przedpremierowe spotkanie. Odbędzie się ono już w najbliższy czwartek (6.06). Początek o godz. 18:00. Spotkanie poprowadzą Marzena i Jacek Mielcarkowie. Jak zastrzegają twórcy, spotkanie jest tylko dla ludzi o silnych nerwach. W tym dniu Marzena Mielcarek, autorka słuchowiska będzie po 16:00 gościem "Rewirów kultury".
O czym jest słuchowisko?

Marzena Mielcarek [fot. archiwum prywatne]Poemat składa się z dwóch części i napisany jest trzynastozłgoskowcem. Pierwsza część dzieje się w XVII w., w czasach, kiedy nasiliły się polowania na czarownice. Druga część przedstawia współczesne zniewolenia duchowe.

Autorką tekstu jest Marzena Mielcarek. Ten muzyczno-literacki poemat 3 lata leżał w szufladzie. Dopiero teraz udało się zaprezentować go w formie radiowego słuchowiska. To duże przedsięwzięcia. Do współpracy zaproszeni zostali zawodowi aktorzy i muzycy.

Premiera 22 czerwca (sobota) o godz. 22:05. Słuchowisko będzie do posłuchania na naszej antenie także dzień później (niedziela) o 23:05 w audycji Słuchać i słyszeć. To będzie "ślężański weekend z Radiem Opole" - szczegóły wkrótce.

Przed premierą - spotkanie

Słuchowisko stało się pretekstem do rozważań o współczesnych zagrożeniach duchowych. W Studiu M na ten temat wypowiedzą się zaproszeni na przedpremierowe spotkanie goście: ksiądz prof. Krystian Kałuża i ksiądz prof. Tadeusz Dola, dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Na spotkaniu przedstawiony zostanie fragment części 2 słuchowiska dotyczący egzorcyzmów, wzbogacony wizualizacjami na podstawie prac Hieronima Boscha na temat opętań i egzorcyzmów. Autorem wizualizacji jest Piotr Cieślik, który zajmuje się sztuką wideo, animacjami, videomappingiem, elektroniką i instalacjami multimedialnymi. Będziemy rozmawiać również o technice realizacji słuchowisk radiowych.

Jak zarezerwować zaproszenie?

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, chętnym uczestniczenia w spotkaniu proponujemy zarezerwować zaproszenie. Są bezpłatne. Można je od wtorku (04.06) odbierać na portierni radia przy ul. Strzelców Bytomskich 8, albo rezerwować poprzez pocztę elektroniczną pisząc na adres: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Spotkanie będzie retransmitowane na antenie Radia Opole 9 czerwca (niedziela) w audycji Słuchać i słyszeć po 23:00 oraz w tej samej audycji dzień po premierze, czyli 23 czerwca.

W nagraniu słuchowiska udział wzięli znani artyści - aktorzy i muzycy związani ze sceną alternatywną: Barbara Lubos, Andrzej Czernik, Iwona Jędruch, India Czajkowska, Aleksandra Klimczak, Zdzisław Piernik, Tadeusz Sudnik, Jacek Mielcarek, Kuba Mielcarek i Paweł Steczkowski.

Producentem słuchowiska jest Radio Opole. Dodajmy, że przed nami w tym roku jeszcze 2 takie wydarzenia. Kolejne już w sierpniu.

Zobacz także

2019-05-27, godz. 10:08 Tydzień Elsnerowski w Radiu Opole W powszechnej świadomości zapisał się jako nauczyciel Chopina, choć wśród jego wychowanków znajdują się także inni wybitni kompozytorzy, jak choćby Ignacy Fel ... » więcej 2019-05-20, godz. 17:08 Debata kandydatów do Parlamentu Europejskiego Radia Opole i Radia Wrocław Przed nami ostatnia prosta kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Opolszczyzna jest w tych wyborach w jednym okręgu z województwem dolnośląskim, ... » więcej 2019-05-16, godz. 14:03 Od 25 maja Radio Opole 2 KULTURA także na 96,5 FM, a od 10 czerwca zapraszamy na specjalny program poświęcony 56. KFPP! Dla tych którzy jeszcze nie mieli okazji posłuchać Radio Opole 2 KULTURA mamy dobrą informację: od 25 maja do 23 czerwca program będzie nadawany także na fala ... » więcej 2019-05-14, godz. 10:33 Eurodecyzje - debata kandydatów do Parlamentu Europejskiego w Radiu Opole i TVP3 Opole Jakie ugrupowanie wybrać? Przy którym nazwisku postawić znak "X". Jeśli przed wyborami do Parlamentu Europejskiego nurtują Cię takie pytania, włącz Radio Opol ... » więcej 2019-03-15, godz. 14:34 Radio Opole żegna zimę u podnóża Czarnej Góry! Słuchaj nas w sobotę! Pora pożegnać zimę, naładować baterie i przygotować się do wiosny! W sobotę (16.03) ekipa Radia Opole odwiedzi Czarną Górę. » więcej 2019-01-31, godz. 16:52 Jarecki z autorskim programem w Radiu Opole! Kolejny projekt potwierdza, że nasze radio stawia na artystów regionalnych. Rok temu wystartowaliśmy z pasmem Dobre Granie Ekstra, które prowadzą młode opolsk ... » więcej 2019-01-24, godz. 12:05 Zimę z Radiem Opole czas zacząć! Zapraszamy na stoki Zieleniec Ski Arena! W zimowe ferie Radio Opole tradycyjnie zachęca, by założyć narty i ruszyć na pobliskie stoki. A skoro mamy je całkiem blisko, bo w Zieleńcu, to właśnie tu roz ... » więcej 2018-12-31, godz. 10:10 Jeszcze więcej kultury i dobrego grania. Zobacz, co szykujemy od stycznia 2019 roku w Radiu Opole! Filmy, płyty, książki, spektakle, koncerty i wystawy - jak się nie pogubić w gąszczu propozycji, które codziennie serwuje nam świat? Słuchając Radio Opole 2 K ... » więcej 2018-12-27, godz. 14:47 Przywitaj Nowy Rok z Radiem Opole! Nie masz pomysłu na sylwestrową zabawę? A może bawisz się na prywatce i potrzebujesz dobrej muzyki? Koniecznie włącz w Sylwestra Radio Opole! Największe hity ... » więcej 2018-09-28, godz. 16:39 Radio Opole na Rawa Blues Festival Ponad 20 zespołów na czterech scenach - dziś (28.09) rusza Rawa Blues Festival. Dla fanów bluesa to... wydarzenie roku. Od 38 lat dyrektorem festiwalu jest Ir ... » więcej
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »