Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Premiera słuchowiska 'Zbiesione' wkrótce, a już w…
2019-06-03, 13:40 Autor: Agnieszka Lubczańska

Premiera słuchowiska "Zbiesione" wkrótce, a już w czwartek specjalne spotkanie z tej okazji - zapraszamy!

Premiera słuchowiska "Zbiesione" wkrótce, a już w czwartek specjalne spotkanie z tej okazji - zapraszamy o 18:00 do Studia M!
"Zbiesione - dziadowski poemat ślężański o strasznych wiedźmach, czarach i opętaniach" – to tytuł słuchowiska, które 22 czerwca zostanie zaprezentowane na antenie Radia Opole. Przed jego emisją twórcy zapraszają na przedpremierowe spotkanie. Odbędzie się ono już w najbliższy czwartek (6.06). Początek o godz. 18:00. Spotkanie poprowadzą Marzena i Jacek Mielcarkowie. Jak zastrzegają twórcy, spotkanie jest tylko dla ludzi o silnych nerwach. W tym dniu Marzena Mielcarek, autorka słuchowiska będzie po 16:00 gościem "Rewirów kultury".
O czym jest słuchowisko?

Marzena Mielcarek [fot. archiwum prywatne]Poemat składa się z dwóch części i napisany jest trzynastozłgoskowcem. Pierwsza część dzieje się w XVII w., w czasach, kiedy nasiliły się polowania na czarownice. Druga część przedstawia współczesne zniewolenia duchowe.

Autorką tekstu jest Marzena Mielcarek. Ten muzyczno-literacki poemat 3 lata leżał w szufladzie. Dopiero teraz udało się zaprezentować go w formie radiowego słuchowiska. To duże przedsięwzięcia. Do współpracy zaproszeni zostali zawodowi aktorzy i muzycy.

Premiera 22 czerwca (sobota) o godz. 22:05. Słuchowisko będzie do posłuchania na naszej antenie także dzień później (niedziela) o 23:05 w audycji Słuchać i słyszeć. To będzie "ślężański weekend z Radiem Opole" - szczegóły wkrótce.

Przed premierą - spotkanie

Słuchowisko stało się pretekstem do rozważań o współczesnych zagrożeniach duchowych. W Studiu M na ten temat wypowiedzą się zaproszeni na przedpremierowe spotkanie goście: ksiądz prof. Krystian Kałuża i ksiądz prof. Tadeusz Dola, dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Na spotkaniu przedstawiony zostanie fragment części 2 słuchowiska dotyczący egzorcyzmów, wzbogacony wizualizacjami na podstawie prac Hieronima Boscha na temat opętań i egzorcyzmów. Autorem wizualizacji jest Piotr Cieślik, który zajmuje się sztuką wideo, animacjami, videomappingiem, elektroniką i instalacjami multimedialnymi. Będziemy rozmawiać również o technice realizacji słuchowisk radiowych.

Jak zarezerwować zaproszenie?

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, chętnym uczestniczenia w spotkaniu proponujemy zarezerwować zaproszenie. Są bezpłatne. Można je od wtorku (04.06) odbierać na portierni radia przy ul. Strzelców Bytomskich 8, albo rezerwować poprzez pocztę elektroniczną pisząc na adres: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Spotkanie będzie retransmitowane na antenie Radia Opole 9 czerwca (niedziela) w audycji Słuchać i słyszeć po 23:00 oraz w tej samej audycji dzień po premierze, czyli 23 czerwca.

W nagraniu słuchowiska udział wzięli znani artyści - aktorzy i muzycy związani ze sceną alternatywną: Barbara Lubos, Andrzej Czernik, Iwona Jędruch, India Czajkowska, Aleksandra Klimczak, Zdzisław Piernik, Tadeusz Sudnik, Jacek Mielcarek, Kuba Mielcarek i Paweł Steczkowski.

Producentem słuchowiska jest Radio Opole. Dodajmy, że przed nami w tym roku jeszcze 2 takie wydarzenia. Kolejne już w sierpniu.

Zobacz także

2020-07-11, godz. 10:48 Koncert Chilli Crew dziś po 20:00 w audycji "Twoja Muzyka" To już tradycja, że co sobotę w audycji Twoja Muzyka retransmitujemy najlepsze występy z kultowego Studia M. im SBB. Tym razem przypomnimy koncert wrocławskiego… » więcej 2020-07-03, godz. 21:03 Grupa Bohema raz jeszcze! W sobotę (04.07) po 20:00 zapraszamy na retransmisję koncertu ze Studia M im. SBB To już tradycja, że co sobotę w audycji Twoja Muzyka retransmitujemy najlepsze występy z kultowego Studia M. im SBB. Tym razem przypomnimy koncert Grupy Bohema… » więcej 2020-07-02, godz. 14:00 Nowa powieść Jakuba Ćwieka do posłuchania w lipcu na naszej antenie! Premiera już w poniedziałek o 15:40! [FILM] Najnowszej powieści Jakuba Ćwieka będzie można słuchać na antenie Radia Opole do końca lipca o 15:40 w audycji Trendy i Owędy. Premiera już w najbliższy poniedziałek!… » więcej 2020-07-02, godz. 08:09 Wakacyjna ramówka Radia Opole - zobacz, co szykujemy! Chcę wyjechać na wieś, to motyw przewodni naszych radiowych, letnich wędrówek. Nie zabraknie dobrej literatury, wakacyjnych przebojów i rozmów z gośćmi w plenerowym… » więcej 2020-06-26, godz. 12:05 Cukier raz jeszcze! W sobotę (27.06) po 20:00 zapraszamy na retransmisję koncertu ze Studia M im. SBB To już tradycja, że co sobotę w audycji Twoja Muzyka retransmitujemy najlepsze występy z kultowego Studia M. im SBB. Tym razem przypomnimy fenomenalny koncert… » więcej 2020-06-22, godz. 10:04 "To był twardy Polak. Świadek terroru" - poznaj pierwszych więźniów obozu w Auschwitz 14 czerwca minęło 80 lat od pierwszego masowego transportu więźniów do Auschwitz. Z tej okazji Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu przygotowała kampanię… » więcej 2020-06-19, godz. 21:50 Czarny Nosal i Złe Psy - te koncerty przypomnimy w sobotę po 20:00 w audycji "Twoja Muzyka" Rafał Nosal z Grupą Bohema wystąpi już w najbliższy czwartek (25.06) w Studiu M im. SBB, a my w oczekiwaniu na to wydarzenie już w najbliższą sobotę (20.06) w… » więcej 2020-06-16, godz. 16:43 Wszystko w Twoich rękach – pobierz, zainstaluj i korzystaj z aplikacji ProteGO Safe Aplikacja ProteGO Safe powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Jest bezpłatna, dobrowolna i bezpieczna. Może skutecznie zahamować rozprzestrzenianie się… » więcej 2020-06-12, godz. 15:33 Wyjątkowy koncert Radia Opole przypomnimy w najbliższą sobotę (13.06) po 20:00 w audycji "Twoja Muzyka" Pięć zjawiskowych artystek na jednej scenie podczas niepowtarzalnego wieczoru w Filharmonii Opolskiej. 31 sierpnia minie 2 lata od koncertu „Dobre Granie Ekstra"… » więcej 2020-06-10, godz. 14:44 Spędź Boże Ciało z Radiem Opole - transmisja mszy, słuchowisko, specjalne audycje W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwanego świętem Bożego Ciała, Radio Opole zmienia swoją ramówkę, zapraszając na specjalne audycje… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »