Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Premiera słuchowiska 'Zbiesione' wkrótce, a już w…
2019-06-03, 13:40 Autor: Agnieszka Lubczańska

Premiera słuchowiska "Zbiesione" wkrótce, a już w czwartek specjalne spotkanie z tej okazji - zapraszamy!

Premiera słuchowiska "Zbiesione" wkrótce, a już w czwartek specjalne spotkanie z tej okazji - zapraszamy o 18:00 do Studia M!
"Zbiesione - dziadowski poemat ślężański o strasznych wiedźmach, czarach i opętaniach" – to tytuł słuchowiska, które 22 czerwca zostanie zaprezentowane na antenie Radia Opole. Przed jego emisją twórcy zapraszają na przedpremierowe spotkanie. Odbędzie się ono już w najbliższy czwartek (6.06). Początek o godz. 18:00. Spotkanie poprowadzą Marzena i Jacek Mielcarkowie. Jak zastrzegają twórcy, spotkanie jest tylko dla ludzi o silnych nerwach. W tym dniu Marzena Mielcarek, autorka słuchowiska będzie po 16:00 gościem "Rewirów kultury".
O czym jest słuchowisko?

Marzena Mielcarek [fot. archiwum prywatne]Poemat składa się z dwóch części i napisany jest trzynastozłgoskowcem. Pierwsza część dzieje się w XVII w., w czasach, kiedy nasiliły się polowania na czarownice. Druga część przedstawia współczesne zniewolenia duchowe.

Autorką tekstu jest Marzena Mielcarek. Ten muzyczno-literacki poemat 3 lata leżał w szufladzie. Dopiero teraz udało się zaprezentować go w formie radiowego słuchowiska. To duże przedsięwzięcia. Do współpracy zaproszeni zostali zawodowi aktorzy i muzycy.

Premiera 22 czerwca (sobota) o godz. 22:05. Słuchowisko będzie do posłuchania na naszej antenie także dzień później (niedziela) o 23:05 w audycji Słuchać i słyszeć. To będzie "ślężański weekend z Radiem Opole" - szczegóły wkrótce.

Przed premierą - spotkanie

Słuchowisko stało się pretekstem do rozważań o współczesnych zagrożeniach duchowych. W Studiu M na ten temat wypowiedzą się zaproszeni na przedpremierowe spotkanie goście: ksiądz prof. Krystian Kałuża i ksiądz prof. Tadeusz Dola, dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Na spotkaniu przedstawiony zostanie fragment części 2 słuchowiska dotyczący egzorcyzmów, wzbogacony wizualizacjami na podstawie prac Hieronima Boscha na temat opętań i egzorcyzmów. Autorem wizualizacji jest Piotr Cieślik, który zajmuje się sztuką wideo, animacjami, videomappingiem, elektroniką i instalacjami multimedialnymi. Będziemy rozmawiać również o technice realizacji słuchowisk radiowych.

Jak zarezerwować zaproszenie?

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, chętnym uczestniczenia w spotkaniu proponujemy zarezerwować zaproszenie. Są bezpłatne. Można je od wtorku (04.06) odbierać na portierni radia przy ul. Strzelców Bytomskich 8, albo rezerwować poprzez pocztę elektroniczną pisząc na adres: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Spotkanie będzie retransmitowane na antenie Radia Opole 9 czerwca (niedziela) w audycji Słuchać i słyszeć po 23:00 oraz w tej samej audycji dzień po premierze, czyli 23 czerwca.

W nagraniu słuchowiska udział wzięli znani artyści - aktorzy i muzycy związani ze sceną alternatywną: Barbara Lubos, Andrzej Czernik, Iwona Jędruch, India Czajkowska, Aleksandra Klimczak, Zdzisław Piernik, Tadeusz Sudnik, Jacek Mielcarek, Kuba Mielcarek i Paweł Steczkowski.

Producentem słuchowiska jest Radio Opole. Dodajmy, że przed nami w tym roku jeszcze 2 takie wydarzenia. Kolejne już w sierpniu.

Zobacz także

2019-11-18, godz. 11:15 Audiobook na podstawie książki Jerzego Kurcyusza na antenie Radia Opole Jesienią na antenie Radia Opole jest szczególnie dużo literatury. Mamy kolejną propozycję - audiobook na podstawie książki „Na przedpolu Jałty: wspomnienia z tajnej… » więcej 2019-10-29, godz. 15:21 "Jak cień własnego cienia" – posłuchaj nowego słuchowiska Radia Opole! To opowieść dziejąca się na granicy dwóch światów: żywych i umarłych. W wypadku samochodowym ginie Mateusz, a jego żona Olga zapada w śpiączkę. A jednak oboje… » więcej 2019-09-03, godz. 13:39 1 września minęło 80 lat od wybuchu II Wojny Światowej. Zobacz i posłuchaj relacji z uroczystości [ZDJĘCIA] 1 września minęło 80 lat od wybuchu II Wojny Światowej. Z tej okazji Radio Opole przygotowało specjalny program poranny, który rozpoczęliśmy już o godzinie 4:… » więcej 2019-07-31, godz. 15:19 Prześledź Powstanie Warszawskie dzień po dniu – nowy cykl w Radiu Opole! Zapis najważniejszych wydarzeń związanych z heroicznym zrywem warszawiaków w sierpniu 1944 roku w formie zwartej literackiej opowieści zagości na falach Radia… » więcej 2019-07-09, godz. 12:30 Prog in Park powraca w wielkim stylu! Przed nami trzecia edycja imprezy, która przyprawia fanów rocka progresywnego o szybsze bicie serca. Wydarzenia rozpocznie się 12.07 i po raz pierwszy w historii… » więcej 2019-07-05, godz. 17:00 Festiwal Colours of Ostrava już wkrótce. Radio Opole będzie na miejscu! To jeden z największych festiwali muzycznych w Europie. W tym roku odbywa się po raz osiemnasty, ściągając fanów dobrej muzyki z całego świata. Coloursl of Ostrava!… » więcej 2019-06-27, godz. 13:20 "Łowy Krzysztofa Mikundy", czyli nowy cykl przyrodniczy od lipca na antenie Radia Opole 3 minuty wystarczą, aby dowiedzieć się czegoś nowego o świecie. W tym czasie możemy się też wiele nauczyć. Tyle też będzie trwał nowy cykl przyrodniczo-fotograficzny… » więcej 2019-06-19, godz. 14:07 Plenerowe Radio Opole przez całe wakacje! Wszystkie wakacyjne soboty dziennikarze Radia Opole spędzą ze słuchaczami. Odwiedzą z mikrofonami i kamerami ulubione miejsca wypoczynku – plaże, pałace, zamki… » więcej 2019-06-19, godz. 13:54 Wakacyjne konkursy w Radiu Opole – do zdobycia atrakcyjne nagrody! Przez całe wakacje podczas codziennej audycji „Ona i On” do zdobycia atrakcyjne nagrody. Aby o nie zawalczyć, wystarczyć uważnie słuchać naszego pasma przedpołudniowego… » więcej 2019-05-27, godz. 10:08 Tydzień Elsnerowski w Radiu Opole W powszechnej świadomości zapisał się jako nauczyciel Chopina, choć wśród jego wychowanków znajdują się także inni wybitni kompozytorzy, jak choćby Ignacy Feliks… » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »