Radio Opole » O Radiu » Jak słuchać » Jak słuchać?
2015-10-12, 10:51 Autor: Admin

Jak słuchać?

Zasięg Radia Opole
Zasięg Radia Opole

1) odbiornik tradycyjny - radio analogowe


Radio Opole nadaje i będzie nadawało w tradycyjnym systemie analogowym. W województwie opolskim można nas słuchać na następujących częstotliwościach:

Chrzelice - 103,2 MHz;

Opole - 101,2 MHz*;

Brzeg - 88 MHz;

Głubczyce - 94,8 MHz;

Kluczbork - 96,3 MHz;

Namysłów - 107,7 MHz;

Strzelce Opolskie - 105,1 MHz;

Paczków - 92,6 MHz;

Olesno - 89,1 MHz*W określonych godzinach (6:30, 7:30, 8:30, 14:30, 15:30, 16:30) serwisy informacyjne są oddzielne dla miasta Opole na 101,2 MHz i dla regionu na pozostałych częstotliwościach.

Sprawdź program Radia Opole

Zasięg DAB+
Zasięg DAB+
2) odbiornik z systemem DAB+ - radio cyfrowe

To, co prezentujemy w eterze, można także usłyszeć w cyfrowej jakości. Technologia DAB+ (Digital Audio Broadcasting Plus) daje możliwość wyboru radia, którego chcemy słuchać. Oprócz programu głównego Radio Opole proponujemy Radio Opole 2, czyli 13 godzin premierowego programu od godz. 9:00 do 22:00. To przede wszystkim audycje poświęcone poszczególnym powiatom oraz określonym środowiskom, na przykład środowisku akademickiemu. W ofercie są także programy autorskie: sportowy czy kryminalny. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak ustawić program Radio Opole i Radio Opole 2 w radioodbiorniku z systemem DAB+?
Najpierw na radioodbiorniku należy odszukać przycisk z trybem odbioru FM/DAB+, następnie wybrać system, w którym chcemy słuchać radia i kliknąć przycisk z napisem SCAN/TUNNING/SEARCH. Kiedy na radioodbiorniku pokaże się lista znalezionych stacji, to na tej liście szukamy Radia Opole 2. Natomiast kiedy zechcemy przełączyć się na FM, zmieniamy po prostu tryb odbioru i szukamy Radia Opole na wybranej częstotliwości.

Sprawdź program Radia Opole 2
3) strona internetowa

Radia Opole można słuchać również w internecie. W prawym górnym rogu naszej strony www.radio.opole.pl jest player z napisem 'SŁUCHAJ'. Po kliknięciu otwiera się okienko, w którym można wybrać, którego programu chcemy słuchać: Radio Opole (Region), Radio Opole (Opole), Radio Opole 2 (DAB+) i Radio Opole Ekstra.
4) aplikacja

Dzięki naszej bezpłatnej aplikacji mobilnej można słuchać Radia Opole i przeglądać najnowsze informacje. Można także oglądać wideo, wysyłać maile np. z interwencją, pliki filmowe i zdjęcia z ciekawych wydarzeń.

Pobierz aplikację

5) telewizja

Radio Opole oraz Radio Opole 2 można odbierać także w telewizorze. Jeżeli mamy telewizor z systemem Android, to po zakupieniu specjalnego modułu odbiornika telewizyjnego DVB-T z DAB+ w postaci ‘pendrive’a’, podłączamy go do portu USB telewizora, instalujemy aplikację do odbierania sygnału DAB+ i słuchamy Radia Opole i Radia Opole 2.


Do usłyszenia!
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »