Ekstraklasa piłkarska - Cracovia - Raków 2:0 (opis2)

Cracovia Kraków - Raków Częstochowa 2:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Benjamin Kallman (37), 2:0 Michał Rakoczy (55).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: David Kristjan Olafsson, Otar Kakabadze. Raków Częstochowa: Bogdan Racovitan, Stratos Svarnas, Kamil Pestka.

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Widzów 13 811.

Cracovia Kraków: Lukas Hrosso - Virgil Ghita, Kamil Glik, Andreas Skovgaard – David Kristjan Olafsson (68. Otar Kakabadze), Patryk Sokołowski, Jani Atanasov, Paweł Jaroszyński - Patryk Makuch, Benjamin Kallman (85. Mateusz Bochnak), Michał Rakoczy (77. Mikkel Maigaard).

Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic – Adnan Kovacevic (63. Kamil Pestka), Bogdan Racovitan, Stratos Svarnas – Dawid Drachal (84. Jakub Myszor), Ben Lederman (69. Bartosz Nowak), Giannis Papanikolaou, Jean Carlos Silva - John Yeboah (69. Łukasz Zwoliński), Władysław Koczerhin - Ante Crnac.

Raków od kiedy awansował do ekstraklasy nie zdołał odnieść zwycięstwa w meczu ligowym na stadionie "Pasów". Tak się stało i tym razem, a niedzielna porażka praktycznie pozbawiła mistrzów Polski szans na zajęcia trzeciego miejsca, które daje prawo gry w Lidze Konferencji. Cracovia natomiast na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek, zapewniła sobie utrzymanie na najwyższym szczeblu.

W 5. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie. Po wyrzucie piłki z autu przez Pawła Jaroszyńskiego, Patryk Sokołowski strzelał z kilku metrów, lecz trafił wprost we Vladana Kovacevica. Potem sporą przewagę uzyskali goście, gra toczyła się głównie na połowie "Pasów". Ataki Rakowa były jednak zbyt schematyczne, aby wypracować sobie dobrą okazję strzelecką.

Cracovia była konkretniejsza. W 37. minucie Michał Rakoczy dostał dobre podanie w polu karnym, jednym zwodem minął trzech rywali i oddał strzał zablokowany na linii bramkowej przez Bogdana Racovitana. Do odbitej piłki dopadł jednak Benjamin Kallman i popisał się skuteczną dobitką.

Po tym golu kibice rzucili z trybun pluszowe maskotki, które zostaną przekazane dzieciom przebywającym w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie-Prokocimiu.

W 54. minucie było już 2:0 dla Cracovii. Patryk Makuch posłał znakomite podanie do Rakoczego, który wykorzystał sytuację sam na sam z brakarzem.

Raków kontaktowego gola powinien strzelić w 65. minucie. Lukas Hrosso świetną interwencją zatrzymał jednak strzał Ante Cranca. Generalnie jednak – podobnie jak przed przerwą - defensywa Cracovii sprawnie radziła sobie z atakami Rakowa, który z każdą upływająca minutą sprawiał wrażenie pogodzonego z porażką.

Grzegorz Wojtowicz (PAP)

gw/ cegl/

Kraj i świat

2024-06-10, godz. 16:30 Radna Koszalina zastąpi w Sejmie wybranego do PE posła Arłukowicza (KO) Radna Koszalina Barbara Grygorcewicz (KO) zastąpi w Sejmie wybranego do PE posła Bartosza Arłukowicza (KO). To będzie jej debiut jako posłanki. » więcej 2024-06-10, godz. 16:30 Premier: rząd zajmie się płacą minimalną w środę (krótka3) Premier Donald Tusk poinformował w poniedziałek po posiedzeniu rządu w Białymstoku, że płacą minimalną na 2025 r. i założeniami do przyszłorocznego… » więcej 2024-06-10, godz. 16:30 Sejmowa komisja śledcza ds. Pegasusa przesłuchuje Piotra Patkowskiego Sejmowa komisja śledcza ds. Pegasusa w poniedziałek po południu przesłuchuje b. głównego rzecznika dyscypliny finansów publicznych Piotra Patkowskiego… » więcej 2024-06-10, godz. 16:30 Klubowe MŚ w piłce nożnej - Real zdementował wypowiedź Ancelottiego Real Madryt w wydanym komunikacie oświadczył, że udział w Klubowych Mistrzostwach Świata w piłce nożnej nigdy nie był kwestionowany. To nawiązanie do… » więcej 2024-06-10, godz. 16:30 Opolskie/ Po wyborze marszałka Buły do PE zmiana zarządu regionu W niedzielnych wyborach do PE marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła zdobył mandat europosła. Jak powiedziała PAP rzecznik opolskiego urzędu marszałkowskiego… » więcej 2024-06-10, godz. 16:30 Premier: w razie zagrożenia użycie broni na granicy nie będzie przestępstwem (krótka) Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił projekt przepisów określających, w jakich okolicznościach związanych z zagrożeniem użycie… » więcej 2024-06-10, godz. 16:20 Pawlak: przygotowałem wstępną wersję umowy ws. środków na zakup Pegasusa bez istotnych szczegółów (krótka6) Były dyrektor w resorcie sprawiedliwości Mikołaj Pawlak zeznał przed komisją ds. Pegasusa, że przygotował draft umowy ws. przekazania CBA środków na zakup… » więcej 2024-06-10, godz. 16:20 Premier: granica nie może być bezkarnie przekraczana (krótka2) Granica nie może być bezkarnie przekraczana przez nielegalnych migrantów i grupy zorganizowane przez władze Białorusi i Rosji - powiedział w poniedziałek… » więcej 2024-06-10, godz. 16:20 LN siatkarek - czas na podbój Azji, na początek mecz o fotel lidera (zapowiedź) Meczem z Brazylią polskie siatkarki w środę w Hongkongu rozpoczną trzeci turniej Ligi Narodów. Po ośmiu meczach drużyna Stefano Lavariniego ma na koncie… » więcej 2024-06-10, godz. 16:20 Tusk: nie ma powodu przypuszczać, że za eksplozją w Mesko stała "zewnętrzna siła" Premier Donald Tusk oświadczył, że nie ma powodu, aby przypuszczać, że jakaś 'zewnętrza siła' stała za poniedziałkową eksplozją w Mesko. W zdarzeniu… » więcej