Ekstraklasa piłkarska - Radomiak - Ruch 0:2 (opis2)

Bramki: 0:1 Bartłomiej Barański (62), 0:2 Adam Vlkanova (90+3).

Żółta kartka - Ruch Chorzów: Bartłomiej Barański, Adam Vlkanova, Daniel Szczepan, Dante Stipica.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 8 013.

Radomiak Radom: Gabriel Kobylak - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Luka Vuskovic – Jan Grzesik (80. Joao Peglow), Michał Kaput (67. Roberto Alves), Bruno Jordao, Dawid Abramowicz - Lisandro Semedo (74. Guilherme Zimovski), Rafał Wolski (74. Leandro Pereira), Vagner Dias.

Ruch Chorzów: Dante Stipica – Robert Dadok (86. Mateusz Bartolewski), Szymon Szymański, Josema - Patryk Stępiński, Juliusz Letniowski (17. Bartłomiej Barański, 86. Maciej Sadlok), Filip Starzyński, Tomasz Wójtowicz - Soma Novothny (65. Filip Wilak), Daniel Szczepan, Miłosz Kozak (65. Adam Vlkanova).

Piłkarze Ruchu przystąpili do tego meczu ze świadomością, że – po niedzielnym zwycięstwie Puszczy Niepołomice nad Wartą Poznań – nie mają już nawet teoretycznych szans na utrzymanie. Z kolei Radomiak, aby już formalnie zapewnić sobie utrzymanie w ekstraklasie potrzebował zdobycia przynajmniej jednego punktu.

W pierwszych minutach aktywniejsi byli goście, ale to gospodarze stworzyli pierwszą okazję bramkową. Rafał Wolski, który w drugim kolejnym meczu był ustawiony na pozycji napastnika, wbiegł w pole karne, lecz poślizgnął się, gdy oddawał strzał i zamiast posłać piłkę do bramki, kopnął ją obok słupka.

W 25. minucie radomianie przeprowadzili kolejny groźny atak. Wolski zagrał piłkę do Vagnera Diasa, ten jeszcze popisał się efektownym dryblingiem w polu karnym, ale nie zdołał pokonać dobrze ustawionego Dantego Stipicy. Chwilę później Chorwat obronił niezły strzał głową Raphaela Rossiego. Okres przewagi Radomiaka przerwała w 38. minucie akcja Miłosza Kozaka i zmarnowana okazja bramkowa przez Somę Novothny’ego.

Druga połowa zaczęła się od szturmu gospodarzy. Co chwilę w polu karnym Ruchu powstawało spore zamieszanie. W 52. minucie Stipica obronił groźny strzał Dawida Abramowicza.

Tymczasem prowadzenie objął Ruch. W 62. minucie Nowothny wycofał piłkę do Bartłomieja Barańskiego, a ten strzałem z 15 metrów pokonał Gabriela Kobylaka. To było pierwsze trafienie w ekstraklasie 17-latka, który na boisku pojawił się w 17. minucie, zastępując kontuzjowanego Juliusza Letniowskiego.

W 65. minucie kolejnej znakomitej okazji nie wykorzystał Wolski, który w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę. Chwilę później trener Radomiaka Maciej Kędziorek wprowadził do gry Roberto Alvesa, dla którego był to pierwszy występ po odniesionej w sierpniu ubiegłego roku kontuzji. Na boisku pojawiali się kolejni rezerwowi gospodarzy, ale te zmiany nie przynosiły efektu.

Ruch w 87. minucie, zdobył drugą bramkę, ale nie została ona uznana, gdyż Filip Wilak był na spalonym. W doliczonym czasie gry Wilak popisał się świetną asystą, w efekcie której Adam Vlkanova znalazł się w sytuacji sam na sam z Kobylakiem i strzałem między nogami bramkarza ustalił wynik meczu.

Ruch odniósł trzecie kolejne zwycięstwo, ale finisz "Niebieskich" okazał się spóźniony. Radomiak wciąż nie może być na sto procent pewny utrzymania.

Grzegorz Wojtowicz (PAP)

gw/ af/

2024-05-23, godz. 23:10 MEJ w gimnastyce artystycznej - brązowy medal Oliwii Maslow w ćwiczeniu z obręczą Oliwia Maslow (UKS Irina Warszawa) zdobyła w Budapeszcie brązowy medal mistrzostw Europy w gimnastyce artystycznej juniorek w ćwiczeniu z obręczą. » więcej 2024-05-23, godz. 23:00 Liga włoska - 38. kolejka Wynik meczu 38. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej: czwartekCagliari 2 - Alessandro Deiola 64, Kingstone Mutandwa 85Fiorentina 3 - Giacomo Bonaventura… » więcej 2024-05-23, godz. 22:50 Ekstraklasa koszykarzy - obrońca trofeum King jako pierwszy zameldował się w finale Obrońca trofeum King Szczecin pokonał w Stargardzie Spójnię 88:75 i wygrał półfinałową rywalizację w ekstraklasie koszykarzy w pierwszych w historii… » więcej 2024-05-23, godz. 22:50 61. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu – TVP podała szczegóły Po kilkuletniej przerwie wracają „Kabareton” i „SuperJedynki”, ponadto festiwal uświetni recital Michała Bajora w 50-lecie jego występu na deskach… » więcej 2024-05-23, godz. 22:40 Komunikat Totalizatora Sportowego (23-05-2024) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje ilości i wysokości wygranych w grach losowychw dniu 2024-05-23 o godz. 22:00Lotto… » więcej 2024-05-23, godz. 22:30 Marszałek Hołownia z prezydentem Cypru m.in. o sytuacji w Europie oraz współpracy bilateralnej Rola parlamentów Polski i Cypru w społeczeństwie, czerwcowe wybory do PE, obecna sytuacja w Europie oraz współpraca bilateralna - te tematy poruszono podczas… » więcej 2024-05-23, godz. 22:30 Ekstraklasa koszykarzy - Spójnia - King 75:88, awans Kinga do finału Trzeci mecz półfinałowy: PGE Spójnia Stargard - King Szczecin 75:88 (18:23, 10:20, 23:17, 24:28). Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 3-0 dla… » więcej 2024-05-23, godz. 22:30 Chiński poeta Yang Lian odebrał Nagrodę Herberta 'Gdyby Herbert usłyszał o 'Pytaniach do nieba' - chińskim poemacie sprzed 2 tys. lat - myślę, że uśmiechnąłby się ze zrozumieniem. Bo źródłem wszelkiego… » więcej 2024-05-23, godz. 22:30 Komunikat Totalizatora Sportowego (23-05-2024) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje wylosowane liczby w dniu 2024-05-23 o godz. 22:00W zakładach Lotto wylosowano1… » więcej 2024-05-23, godz. 22:30 Radosław Sikorski: koszt niedopuszczenia do zwycięstwa Rosji jest niewysoki Rosja nie wygra wojny na Ukrainie, chyba że jej na to pozwolimy, a koszt tego, by nie pozwolić Rosji wygrać jest relatywnie niewielki - mówił w czwartek polski… » więcej