2024-05-08, 10:40 Autor: PAP

Liga NHL - drugie zwycięstwo Rangers z Hurricanes w półfinale Konferencji Wschodniej

Hokeiści New York Rangers ponownie pokonali we wtorek Carolina Hurricanes 4:3 w drugim półfinałowym meczu play off Konferencji Wschodniej ligi NHL w rywalizacji o Puchar Stanleya. Gra się do czterech zwycięstw.

Do rozstrzygnięcia meczu rozegranego w nowojorskiej Madison Square Garden konieczne były dwie dogrywki.

Rangersi objęli prowadzenie w połowie pierwszej kwarty, po trafieniu środkowego Alexisa Lafreniere. Natomiast o zwycięstwie zadecydował Vincent Trocheck zdobywając bramkę w drugiej dogrywce, w 88. minucie spotkania.

"Nie mogę powiedzieć dokładnie, co się stało, najważniejsze dla nas, że padła bramka" - powiedział Trocheck po zdobyciu swojego piątego gola w fazie play off.

"Zazwyczaj w takich meczach, gdy dochodzi do dogrywki, a nawet podwójnej, każdy może spotkanie wygrać. Dzisiaj nam się to udało" - dodał.

Zespół z Nowego Jorku wygrał już szósty mecz w tegorocznym play offach. Rangersi odwrócili losy meczu dzięki skutecznej grze w przewadze.

Także drugi wtorkowy mecz zakończył się dogrywką. W w pierwszym półfinałowym meczu Konferencji Zachodniej Dallas Stars ulegli we własnej hali Colorado Avalanche 3:4.

Zwycięzcy mieli tydzień przerwy po zakończeniu pierwszej rundy rozgrywek. Początek spotkania nie był dla nich udany, szybko stracili trzy bramki.

"Ciężko było wrócić do walki po tygodniu przerwy. Zajęło nam to trochę czasu, ale kiedy odnaleźliśmy siły, zaliczyliśmy świetną drugą i trzecią część spotkania" - powiedział Nathan MacKinnon, który w pierwszej minucie trzeciej tercji doprowadził do remisu 3:3.

Colorado po raz pierwszy od 1997 roku straciło na początku trzy bramki w meczu play off. Natomiast hokeiści Dallas oddali dziewięć celnych strzałów w pierwszej kwarcie i zabrakło im zaledwie centymetrów do zdobycia czwartej bramki.

"Mieliśmy ciężką drogę do półfinału, stąd trochę słabsza dyspozycja w tym meczu" - tłumaczył swoją drużynę trener Dallas Pete DeBoer. Przypomniał, że jego zawodnicy musieli rozegrać siedem pojedynków, aby wyeliminować obrońców tytułu Vegas Golden Knights.

Generalnie ekipa Dallas nie ma w tym sezonie szczęścia do Colorado. W listopadzie 2023 w drugiej tercji hokeiści Avalanche przegrywali z Dallas 0:3, ale później strzelili sześć kolejnych goli i wygrali całe spotkanie 6:3. (PAP)

wha/ cegl/

2024-05-29, godz. 20:00 Podlaskie/ Rozpoczął się 43. Festiwal Muzyki Cerkiewnej w Białymstoku Koncert 'Chóralny trójgłos pokoju' w wykonaniu artystów ukraińskich, białoruskich i polskich rozpoczął w środę wieczorem 43. Międzynarodowy Festiwal… » więcej 2024-05-29, godz. 19:50 Opole/Kandydaci do PE na debacie w Izbie Rolniczej Wszyscy kandydaci do Parlamentu Europejskiego z okręgu dolnośląsko-opolskiego, którzy uczestniczyli w debacie zorganizowanej przez Izbę Rolniczą w Opolu… » więcej 2024-05-29, godz. 19:50 Paryż - pięściarz Durkacz o jedną wygraną od awansu na igrzyska Damian Durkacz (71 kg) wygrał pojedynek z Brazylijczykiem Wandersonem De Oliveirą i potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa, by wywalczyć awans na igrzyska… » więcej 2024-05-29, godz. 19:50 Fala komentarzy po zawetowaniu ustawy uznającej j. śląski za regionalny Wstyd, gańba, brak zrozumienia dla różnorodności, ale też: dobra decyzja - tak politycy komentują w internecie decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowaniu… » więcej 2024-05-29, godz. 19:50 Kraków/ 5 mln euro na Wesołą; Miszalski: uczynimy z niej krakowską perełkę 5 mln euro otrzyma Kraków z programu Europejska Inicjatywa Miejska na realizację projektu kulturalno-turystycznego na Wesołej - terenu, gdzie niegdyś mieścił… » więcej 2024-05-29, godz. 19:50 ME w strzelectwie – czwarta lokata Piotrowskiej i Ogórka w karabinowym duecie w Osijeku Julia Piotrowska i Maciej Ogórek zajęli czwarte miejsce w strzeleckich mistrzostwach Europy w chorwackim Osijeku w karabinowym duecie z trzech postaw na 50 … » więcej 2024-05-29, godz. 19:40 Hołownia: weto do ustawy o języku śląskim to błąd Marszałek Sejmu Szymon Hołownia uważa, że prezydent podjął złą decyzję, wetując ustawę o języku śląskim. Jego zdaniem śląski powinien mieć status… » więcej 2024-05-29, godz. 19:40 Ukraina/ Media: Rosjanie budują hangary ochronne dla samolotów 300 km od granicy Rosjanie rozpoczęli budowę hangarów na lotniskach 300 kilometrów od granicy z Ukrainą, aby chronić samoloty przed dronami i pociskami balistycznymi ATACMS… » więcej 2024-05-29, godz. 19:30 Projekt MSWiA: zakaz przebywania w 27 miejscach na Podlasiu przy granicy z Białorusią (opis) W 26 miejscach w powiecie hajnowskim i jednym w powiecie białostockim na Podlasiu zostanie wprowadzony zakaz przebywania w strefie nadgranicznej, przylegającej… » więcej 2024-05-29, godz. 19:30 Mołdawia/ Blinken sugeruje, że USA mogą zmienić politykę ws. ataków Ukrainy na terytorium Rosji Nie zachęcaliśmy i nie umożliwialiśmy Ukrainie ataków na terytorium Rosji, ale to do Ukrainy należy decyzja, jak najlepiej się bronić, zaś nasza pomoc… » więcej