Radio Opole » Gospodarka
2020-03-26, 10:22 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Kierowcy ciężarówek pracują normalnie, choć utrudnienia mocno ich dotykają

autostrada A4 © (fot. GDDKiA)
autostrada A4 © (fot. GDDKiA)
Od jutra pracujący za granicą, i wracający do kraju będą objęci obowiązkową 14-dniową kwarantanną. Wyjątkiem są zawodowi kierowcy, którzy wykonują transport międzynarodowy. - Nie mamy jak pracować zdalnie, a pracy mamy dwa razy więcej - mówią reporterce Radia Opole. Tymczasem obostrzenia sanitarne bardzo im tę pracę utrudniają. Problemem jest choćby skorzystanie z toalety.
- Jeszcze niedawno przy autostradach bez problemu mogliśmy znaleźć miejsce, żeby odwiedzić łazienkę czy wziąć prysznic – mówi pan Maciej. - Dzisiaj to wszystko zostało nam zabrane, a w zasadzie zakazane. Większość toalet czy zapleczy socjalnych umieściło informacje, że te miejsca zostały zamknięte z powodu koronawirusa. Proszę mi uwierzyć, trzeci dzień bez prysznica jest już uciążliwy.

Kierowcy mówią też o tym, że zmienia się charakter przewozów. Zmniejsza się liczba transportów z fabryk, które zaczęły wprowadzać przestój w pracy.

- Zwiększa się liczba kursów dla firm kurierskich, bo ludzie na potęgę kupują rzeczy on-line – mówi pan Karol. - Od kilku kierowców zaopatrujących markety słyszałem, że wiozą więcej towarów, niż przed świętami Bożego Narodzenia. Również eksport towarów do unii odbywa się bez zmian. Nadal wozimy towary spożywcze, w szczególności mięso.

Zawodowi kierowcy mogą na razie bez problemów przekraczać granice Polski. Na przejściach wyznaczone są specjalne pasy dla samochodów ciężarowych. To spowodowało rozładowanie korków, które powstały po wprowadzeniu kontroli sanitarnych.
Pan Maciej
Pan Karol

Gospodarka

2020-04-03, godz. 14:00 Handlowcy z Cytruska w Opolu zwolnieni z opłat za wynajem stanowisk Z opolskiego targowiska 'Cytrusek' w Opolu zniknęła 1/3 handlujących a ci, którzy pozostali na straganach notują straty. W związku z pandemią koronawirusa Zakład… » więcej 2020-04-03, godz. 12:00 Najważniejsza ochrona miejsc pracy. Ozimek wdraża plan na pomoc przedsiębiorcom Ozimek ma plan, jak pomóc firmom działającym w gminie, które odczuwają kryzys związany z pandemią koronawirusa. Do magistratu wpływają bowiem pierwsze prośby od… » więcej 2020-04-03, godz. 10:00 Reńska Wieś: urząd zamknięty, ale urzędnicy pracują Choć z powodu epidemii mieszkańcy Reńskiej Wsi mają ograniczone możliwości załatwiania spraw w urzędzie gminy, to nie znaczy, że urzędnicy mają wolne. Zaplanowane… » więcej 2020-04-02, godz. 14:30 100 tysięcy złotych na sprzęt dla opolskich szpitali - to wsparcie WiK w Opolu Sprzęt oraz środki ochrony osobistej przekaże opolskim szpitalom spółka Wodociągi i Kanalizacja. Wartość pomocy wynieść ma 100 tysięcy złotych. Taką decyzję w… » więcej 2020-04-02, godz. 12:38 Tarcza antykryzysowa dla przedsiębiorców. WUP przyjmuje już wnioski Wojewódzki Urząd Pracy przyjmuje już wnioski o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników zakładów, które z powodu epidemii musiały wstrzymać, bądź znacząco ograniczyć… » więcej 2020-04-02, godz. 10:15 Nyski PUP ma pożyczki dla mikrofirm. Można już składać wnioski Niskooprocentowane pożyczki na pokrycie bieżących kosztów działalności ma dla mikroprzedsiębiorców nyski urząd pracy. To propozycja dla firm, które zatrudniają… » więcej 2020-04-01, godz. 18:30 Świadczenie postojowe i zwolnienie mikrofirm ze składek, czyli wsparcie z ZUS w ramach tarczy antykryzysowej Zwolnienie z opłacania składek ZUS za marzec, kwiecień i maj dla przedsiębiorstw zatrudniających maksymalnie 9 osób, świadczenie postojowe czy brak opłaty prolongacyjnej… » więcej 2020-04-01, godz. 15:00 To już pewne - opolanie zapłacą więcej za odbiór śmieci. Podwyżka wejdzie w życie na przełomie września i października Opolanie od jesieni zapłacą więcej za odbiór śmieci - to efekt porozumienia władz miasta z firmą Remondis. Na razie nie są znane nowe stawki, trwa obliczanie ich… » więcej 2020-04-01, godz. 13:43 Przygotowania do spisu rolnego trwają. Metoda zbierania danych zależeć będzie od sytuacji epidemicznej GUS wprowadza zmiany dotyczące planowanego na wrzesień powszechnego spisu rolnego. Pandemia może wstrzymać zaplanowany na maj nabór rachmistrzów, dlatego Główny… » więcej 2020-04-01, godz. 12:00 Koperty otwarte, proponowane sumy są niższe, niż zakładał inwestor. GDDKiA szykuje się do kolejnego remontu na A4 Sześć firm jest zainteresowanych realizacją remontu północnej jezdni autostrady A4 w kierunku Wrocławia, pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle - informuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »