Radio Opole » Gospodarka
2020-03-24, 10:39 Autor: Daniel Klimczak

Nysa chce pomóc firmom, które ucierpiały na skutek epidemii koronawirusa. Urzędnicy sami zaproponują skorzystanie z ulg

Urząd Miejski w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Urząd Miejski w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Nysa chce pomóc przedsiębiorcom poszkodowanym przez epidemię koronawirusa. Magistrat przygotowuje system ulg dla firm. W najbliższym czasie nie będą one musiały odprowadzać części danin do miejskiej kasy.
Urzędnicy konsultują z prawnikami ostatnie szczegóły i, jak zapowiada burmistrz Kordian Kolbiarz, powinniśmy je poznać jeszcze dziś (24.03).

- Ulgi, zwolnienia z opłat, prolongaty na podatek od nieruchomości, podatek od środków transportu, czynsze za lokale komunalne, wszystko, co możemy zrobić. Na pewno będziemy chcieli pomóc przedsiębiorcom i tutaj pewna uwaga, o której wszyscy mówią w całej Polsce. Wnioski trzeba składać indywidualnie. Nie możemy z automatu zwolnić, za każdym razem sprawa podatnika jest indywidualnie rozpatrywana - wyjaśnia.

W użyczeniu przedsiębiorcom znajdują się obecnie 42 lokale komunalne. Wszyscy najemcy będą mogli skorzystać z ulgi czynszowej. Poza tym, wszyscy przedsiębiorcy otrzymają możliwość umorzenia lub wydłużenia terminu wnoszenia pozostałych opłat, a także nie będą im naliczane odsetki za późniejszą spłatę zobowiązań.

Dodajmy, że miejscy urzędnicy sami będą dzwonić do przedsiębiorców z propozycjami ulg. Ponadto uruchomiona ma być infolinia, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej na temat wsparcia ze strony gminy.
Kordian Kolbiarz

Gospodarka

2020-03-31, godz. 22:00 Uwaga kierowcy. Droga powiatowa z Tułowic do Skarbiszowic zamknięta na pół roku Rozpoczyna się remont odcinka drogi powiatowej między ulicą Opolską w Tułowicach a Skarbiszowicami. » więcej 2020-03-31, godz. 13:11 Tranzyt wyprowadzony poza Kluczbork. W środę zostanie otwarty ostatni odcinek obwodnicy miasta Ostatni fragment obwodnicy Kluczborka będzie dostępny dla kierowców od jutrzejszego (01.04) poranka. To da możliwość zupełnego ominięcia miasta prawie 9-kilometrowym… » więcej 2020-03-31, godz. 12:35 Opole: rośnie liczba bezrobotnych Ponad 600 nowych osób bezrobotnych zarejestrowało się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Opolu. Do tej pory nie odnotowano jeszcze żadnych zwolnień grupowych. Według… » więcej 2020-03-31, godz. 11:11 Trudna sytuacja właścicieli zakładów kosmetycznych i fryzjerskich. Choć nie ma prawnych ograniczeń ich działalności, większość… Szacunki mówią, że ponad 70 procent salonów kosmetycznych i fryzjerskich zawiesiło swoją działalność - tak wynika z danych systemu dla tzw. branży beauty. Do tej… » więcej 2020-03-30, godz. 18:11 Wołczyńscy przedsiębiorcy mogą spodziewać się pomocy od gminy w związku z zastojem gospodarczym Gmina Wołczyn pomoże swoim przedsiębiorcom w trudnej sytuacji wynikającej z epidemii koronawirusa. » więcej 2020-03-30, godz. 15:45 Działają, ale drogą elektroniczną. RIO w Opolu prowadzi cztery kontrole Gogolin, Polska Cerekiew, Zdzieszowice i Brzeg. W tych czterech samorządach aktualnie kontrole prowadzi Regionalna Izba Obrachunkowa w Opolu. Jak informuje Grzegorz… » więcej 2020-03-30, godz. 08:35 Monosol szybciej niż planował zaczął budowę nowej fabryki 300 milionów złotych ma kosztować budowa zakładu produkującego folie biodegradowalne, która właśnie ruszyła w strefie gospodarczej gminy Ujazd. Amerykańska firma… » więcej 2020-03-29, godz. 17:00 Targowisko w Namysłowie wznawia działalność. "Bezpieczniej kupować na świeżym powietrzu, niż w zamkniętych sklepach" Od jutra (30.03) będzie można ponownie robić zakupy na targowisku w Namysłowie. Miasto zdecydowało o oddaniu do dyspozycji sprzedawców 10 stanowisk ustawionych… » więcej 2020-03-29, godz. 12:30 Opolscy przedsiębiorcy złożyli już pierwsze wnioski do ZUS o odroczenie składek Przedsiębiorcy i samozatrudnieni z całej Polski złożyli już ponad 18,4 tysięcy wniosków w sprawie odroczenia terminu płatności składek w związku z pandemią koronawirusa… » więcej 2020-03-29, godz. 09:45 ZUS priorytetowo potraktuje wnioski przedsiębiorców o przyznanie ulg w ramach rozwiązań tarczy antykryzysowej Przedsiębiorcy, którzy w związku z pandemią koronawirusa ponieśli straty, mogą już korzystać z rządowych rozwiązań proponowanych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »