Radio Opole » Gospodarka
2020-01-30, 21:53 Autor: Daniel Klimczak

Budowa tężni w Nysie może ruszyć w tym roku. Miasto liczy, że uda się znaleźć pieniądze na ten cel

Tężnia w Głuchołazach [fot. Wiktoia Palarczyk]
Tężnia w Głuchołazach [fot. Wiktoia Palarczyk]
W tegorocznym budżecie Nysy nie zapisano pieniędzy na budowę tężni. Magistrat przekonuje jednak, że nie rezygnuje z realizacji zapowiadanej inwestycji.
O pomysłach na tężnie solankowe, nysanie po raz pierwszy usłyszeli pod koniec 2018 roku, kiedy władze miasta zapowiadały budowę trzech tego typu obiektów. Pierwsza z nich miała powstać po kilku miesiącach, jednak do tej pory nie rozpoczęto budowy żadnej z nich. Minionego lata samorząd tłumaczył opóźnienia decyzją mieszkańców, którzy zamiast małej tężni w Parku Lompy, chcieli większej konstrukcji przy Placu Paderewskiego. Analiza budżetu na 2020 rok pozwala przypuszczać, że na korzystanie z dobroczynnego wpływu solanki przyjdzie poczekać co najmniej kolejnych kilkanaście miesięcy, jednak zdaniem burmistrza Kordiana Kolbiarza, termin rozpoczęcia budowy nie musi być tak odległy.

- Ja jestem optymistą. Pamiętajmy, że za 2 miesiące pojawią się wolne środki w budżecie. My dzisiaj nie jesteśmy ich w stanie jeszcze określić, ale jestem przekonany, że wykorzystamy je na remonty dróg, potrzebną budowę nowych dróg. Myślę też, że uda się sfinansować w tym roku budowę tężni - wskazuje.

Jeśli magistratowi uda się wygospodarować pieniądze na tężnię, jej budowa będzie mogła ruszyć w drugiej połowie roku.

Dodajmy, że docelowo w mieście miały by powstać 3 tego typu obiekty. Jako kolejne możliwe lokalizacje wskazywane są kąpielisko miejskie oraz teren przy Jeziorze Nyskim.
Kordian Kolbiarz

Gospodarka

2020-05-29, godz. 21:10 Ostatni weekend na rozliczenie się z fiskusem. Można dopisać lub zmienić wspieraną organizację pozarządową Ostatni dzwonek na złożenie rocznego rozliczenia PIT. W tym roku wyjątkowo można to zrobić do 1 czerwca, a nie do 30 kwietnia. » więcej 2020-05-29, godz. 10:30 5,5 mln złotych na dotacje na energooszczędne rozwiązania w firmach przeznaczył zarząd województwa opolskiego Jako pomoc bezzwrotna to działanie jest skierowane do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z powiatów brzeskiego, nyskiego, namysłowskiego, prudnickiego i… » więcej 2020-05-29, godz. 10:30 100 tysięcy do wzięcia na wymianę kopciuchów Mieszkańcy gminy Reńska Wieś mogą sięgnąć po dotacje na wymianę starych palenisk na ekologiczne. To pierwszy rok, gdy samorząd przeznacza na to pieniądze ze swojego… » więcej 2020-05-28, godz. 15:15 753 przedsiębiorców z woj. opolskiego sięgnęło już po pieniądze z tarczy antykryzysowej Blisko 92 miliony złotych rozdysponowały do tej pory powiatowe urzędy pracy na pomoc opolskim przedsiębiorcom stratnym z powodu pandemii. Tak wynika z 'licznika… » więcej 2020-05-28, godz. 13:00 Opolanie coraz chętniej decydują się na urlopy ojcowskie Coraz więcej mężczyzn korzysta z urlopu ojcowskiego. Od stycznia do końca kwietnia z tej formy opieki nad dzieckiem skorzystało w naszym regionie ponad 1400 O… » więcej 2020-05-28, godz. 12:00 Po ubiegłorocznych problemach z wodą inwestują w studnie i hydrofory Rozpoczynają się prace przy wartym niemal 4 miliony zł projekcie poprawy gospodarki wodnej w gminie Ujazd. Do przyszłego roku ma być zrealizowanych kilka inwestycji… » więcej 2020-05-28, godz. 09:30 Ruszył remont części ulicy Plebiscytowej w Opolu. Będą dwa tygodnie utrudnień Rozpoczął się remont odcinka ulicy Plebiscytowej w Opolu. » więcej 2020-05-28, godz. 06:00 Plac zabaw z kołem młyńskim i staw wiejski powstaną w Starym Ujeździe Zamiast zarośniętego chwastami terenu, ma być nowy plac rekreacyjny a miejsce, o którym tylko najstarsi mieszkańcy pamiętają, że był tam staw ma zyskać swój pierwotny… » więcej 2020-05-27, godz. 09:45 Epidemię i wakacje wykorzystają na remont szkoły. Placówka w Kałkowie doczeka się termomodernizacji oraz wymiany instalacji… Szkoła podstawowa w Kałkowie doczeka się poważnego remontu. Inwestycja wpłynie pozytywnie na środowisko, a także zapewni oszczędności gminnej kasie. » więcej 2020-05-26, godz. 18:00 Zmienia się otoczenie Centrum Tradycji Strażackiej w Rudnikach. Gmina remontuje też swoje drogi Gmina Rudniki na razie nie wstrzymuje inwestycji. W ostatnich dniach zakończyły się prace budowlane wokół wyremontowanego Centrum Tradycji Strażackiej i Historii… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »