Radio Opole » Gospodarka
2019-11-14, 17:15 Autor: Witold Wośtak

Przedsiębiorcy nagrodzeni Perłą Powiatu Oleskiego. "Te osoby faktycznie wyróżniają się"

Perły Powiatu Oleskiego 2019 [fot. Witold Wośtak]
Perły Powiatu Oleskiego 2019 [fot. Witold Wośtak]
Perły Powiatu Oleskiego 2019 [fot. Witold Wośtak]
Perły Powiatu Oleskiego 2019 [fot. Witold Wośtak]
Perły Powiatu Oleskiego 2019 [fot. Witold Wośtak]
Perły Powiatu Oleskiego 2019 [fot. Witold Wośtak]
Cztery Perły Powiatu Oleskiego trafiły do miejscowych przedsiębiorców podczas corocznego Forum Ekonomicznego KOOPERACJA.
Jak mówi Roland Fabianek, starosta oleski, chodzi o docenienie wyróżniających się przedsiębiorców. Zapytaliśmy, czy wybór tegorocznych laureatów był trudny.

- Wybory były jednogłośne, więc nie można powiedzieć o jakichś wielkich dylematach. Zawsze pozostaje natomiast niesmak, że nie da się wyróżnić wszystkich. Osoby zgłoszone do nagrody naprawdę wyróżniają się. Za każdym razem jest ten pierwszy doceniony i cała reszta pozostająca w cieniu. Z jednej strony chciałoby się wyróżnić wszystkich, ale z drugiej strony, ta nagroda nieco straciłaby wówczas na wartości.

Perłę za Modernizację Roku przyznano Domowi Seniora "Paulinka" w Pawłowicach. Beniamin Godyla, senator i dyrektor domu, uważa, że najlepszy model biznesu potrzebuje czasu.

- Podchodzę do tego tak, że jeśli wprowadzamy coś na rynek i działamy bardzo szybko, to potrwa krótko. Z tego powodu założyliśmy sobie, że będziemy napełniać ten dom seniora co najmniej przez rok. To dobrze, bo my nie do końca znamy się na temacie - żona jest szefową, a ja pomagam wraz z dziećmi. Uczymy się tego, więc jeśli w domu seniora byłyby zajęte wszystkie miejsca, popełnilibyśmy wiele gaf.

Perła w kategorii Menadżer Roku trafiła do Sylwii Respondek. - Zajmowałam się zawodowo wieloma dziedzinami, a wszystkie są dla mnie bardzo ważne - zaznacza.

- Koniunktura zmienia się. Tak, jak kiedyś fantastycznie pracowało się w rolnictwie i były złote czasy dla budownictwa i deweloperki, tak teraz są świetne czasy dla branży turystycznej, czyli hotelarskiej i restauratorskiej. Odpukać - oby nic nie zmieniło się.

Przyznano też Czarną Perłę za szczególny wkład w rozwój przedsiębiorczości i promocję powiatu oleskiego. Laureat Alojzy Bardorz, choć prowadzi zakład ciesielski od 34 lat, zapowiada dalszą aktywność.

- To dla mnie miłe zaskoczenie. Coś podobnego nie trafia się na co dzień, a wyróżnienie pozostanie ze mną do końca życia. Przypuszczam, że dostałem nagrodę za całą działalność społeczną. Udzielałem się dla wszystkich w gminie i powiecie, a Perła wiąże się też pewnie z faktem, że jestem znany od lat.

Z kolei Perła w kategorii Innowacyjny Produkt/Usługa Roku trafiła do firmy Elektromatik za ekoinnowacyjny system sterowania maszynami i urządzeniami wraz z wizualizacją procesu.
Roland Fabianek
Beniamin Godyla
Sylwia Respondek
Alojzy Bardorz

Gospodarka

2021-01-26, godz. 16:16 Absolwenci Politechniki Opolskiej mogą liczyć na wsparcie. Uczelnia chce też zbierać informacje o ich sytuacji na rynku… Politechnika Opolska chce pozostać w kontakcie ze swoimi absolwentami. Chodzi o wypełnienie krótkiej i anonimowej ankiety z pytaniem o zgodę na dalszy kontakt… » więcej 2021-01-26, godz. 12:00 Zawadzkie: nasz budżet jest "oszczędny i ostrożny" Jedna dwunasta budżetu gminy Zawadzkie jest przeznaczona na inwestycje. Najwięcej będzie kosztować znacznie droższy niż planowano remont hali sportowej… » więcej 2021-01-26, godz. 09:30 Największe inwestycje drogowe w gminie Bierawa Gmina Bierawa zamierza w tym roku zrealizować dwie duże inwestycje drogowe, które są warte niemal 3 miliony złotych. Prace przy jednej już się rozpoczęły… » więcej 2021-01-26, godz. 07:30 Nyska uczelnia będzie produkować co najmniej połowę zużywanego przez siebie prądu. Jej pany są ambitniejsze, ale… Nyska uczelnia planuje spore inwestycje w energię odnawialną. Dzięki panelom słonecznym, rachunki za prąd, które płaci instytucja, mogą znacząco się… » więcej 2021-01-25, godz. 16:00 Naukowcy Politechniki Opolskiej rejestrują wynalazki. Rekord w 2020 roku Rekordowo dużo wynalazków zarejestrowano w minionym roku na Politechnice Opolskiej. W 2020 roku do Urzędu Patentowego naukowcy z PO zgłosili 33 wynalazki… » więcej 2021-01-25, godz. 12:30 Budżet Pawłowiczek spokojny i zrównoważony, choć z minimalnym deficytem Tegoroczny budżet gminy Pawłowiczki przewiduje pojawienie się małego deficytu, ale w ciągu kilku miesięcy powinien on być 'załatany'. Największe inwestycje… » więcej 2021-01-25, godz. 11:20 Piotr Pancześnik w Radiu Opole. "Konieczna jest kolejna, celowana tarcza antykryzysowa" Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej w Porannej Loży Radiowej o lockdownie i coraz liczniejszych próbach działania firm,mimo obowiązujących… » więcej 2021-01-25, godz. 09:15 W Kędzierzynie-Koźlu spadły ceny ciepła Od 3 do 11% mniej za ogrzewanie zapłacą mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla, których budynki ogrzewane są ciepłem z lokalnych i osiedlowych kotłowni gazowych… » więcej 2021-01-24, godz. 20:30 Ekologiczna gospodarka jednym z priorytetów władz Głogówka Gmina Głogówek stawia na proekologiczne rozwiązania. W ostatnim czasie zrealizowała kilka inwestycji, na których skorzystają wszyscy mieszkańcy, a w dłuższej… » więcej 2021-01-24, godz. 12:15 Zdzieszowice: szykuje się remont ulicy za 4 mln zł Kompleksowa przebudowa ulicy Wschodniej z Zdzieszowicach to największa tegoroczna inwestycja tej gminy. Prace wyceniono na 4 mln złotych. Samorząd poszukuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »