Radio Opole » Gospodarka
2019-11-14, 17:15 Autor: Witold Wośtak

Przedsiębiorcy nagrodzeni Perłą Powiatu Oleskiego. "Te osoby faktycznie wyróżniają się"

Perły Powiatu Oleskiego 2019 [fot. Witold Wośtak]
Perły Powiatu Oleskiego 2019 [fot. Witold Wośtak]
Perły Powiatu Oleskiego 2019 [fot. Witold Wośtak]
Perły Powiatu Oleskiego 2019 [fot. Witold Wośtak]
Perły Powiatu Oleskiego 2019 [fot. Witold Wośtak]
Perły Powiatu Oleskiego 2019 [fot. Witold Wośtak]
Cztery Perły Powiatu Oleskiego trafiły do miejscowych przedsiębiorców podczas corocznego Forum Ekonomicznego KOOPERACJA.
Jak mówi Roland Fabianek, starosta oleski, chodzi o docenienie wyróżniających się przedsiębiorców. Zapytaliśmy, czy wybór tegorocznych laureatów był trudny.

- Wybory były jednogłośne, więc nie można powiedzieć o jakichś wielkich dylematach. Zawsze pozostaje natomiast niesmak, że nie da się wyróżnić wszystkich. Osoby zgłoszone do nagrody naprawdę wyróżniają się. Za każdym razem jest ten pierwszy doceniony i cała reszta pozostająca w cieniu. Z jednej strony chciałoby się wyróżnić wszystkich, ale z drugiej strony, ta nagroda nieco straciłaby wówczas na wartości.

Perłę za Modernizację Roku przyznano Domowi Seniora "Paulinka" w Pawłowicach. Beniamin Godyla, senator i dyrektor domu, uważa, że najlepszy model biznesu potrzebuje czasu.

- Podchodzę do tego tak, że jeśli wprowadzamy coś na rynek i działamy bardzo szybko, to potrwa krótko. Z tego powodu założyliśmy sobie, że będziemy napełniać ten dom seniora co najmniej przez rok. To dobrze, bo my nie do końca znamy się na temacie - żona jest szefową, a ja pomagam wraz z dziećmi. Uczymy się tego, więc jeśli w domu seniora byłyby zajęte wszystkie miejsca, popełnilibyśmy wiele gaf.

Perła w kategorii Menadżer Roku trafiła do Sylwii Respondek. - Zajmowałam się zawodowo wieloma dziedzinami, a wszystkie są dla mnie bardzo ważne - zaznacza.

- Koniunktura zmienia się. Tak, jak kiedyś fantastycznie pracowało się w rolnictwie i były złote czasy dla budownictwa i deweloperki, tak teraz są świetne czasy dla branży turystycznej, czyli hotelarskiej i restauratorskiej. Odpukać - oby nic nie zmieniło się.

Przyznano też Czarną Perłę za szczególny wkład w rozwój przedsiębiorczości i promocję powiatu oleskiego. Laureat Alojzy Bardorz, choć prowadzi zakład ciesielski od 34 lat, zapowiada dalszą aktywność.

- To dla mnie miłe zaskoczenie. Coś podobnego nie trafia się na co dzień, a wyróżnienie pozostanie ze mną do końca życia. Przypuszczam, że dostałem nagrodę za całą działalność społeczną. Udzielałem się dla wszystkich w gminie i powiecie, a Perła wiąże się też pewnie z faktem, że jestem znany od lat.

Z kolei Perła w kategorii Innowacyjny Produkt/Usługa Roku trafiła do firmy Elektromatik za ekoinnowacyjny system sterowania maszynami i urządzeniami wraz z wizualizacją procesu.
Roland Fabianek
Beniamin Godyla
Sylwia Respondek
Alojzy Bardorz

Gospodarka

2020-08-05, godz. 06:30 Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przestał obowiązywać. Świadczenie otrzymamy tylko w nieprzewidzianych wypadkach W lipcu opolskie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przyjęły blisko 3 tysiące sto wniosków od rodziców w sprawie wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego… » więcej 2020-08-04, godz. 19:00 Prudnik zaciąga prawie 7 mln złotych kredytu, aby realizować tegoroczne inwestycje i pozyskiwać unijne dotacje Aby utrzymać wydatki inwestycyjne na dotychczasowym poziomie gmina Prudnik zaciągnęła 6,85 mln złotych kredytu. Pieniądze te umożliwią aplikowanie o dofinansowanie… » więcej 2020-08-04, godz. 15:00 ZDW w Opolu wyremontował kolejny fragment drogi z Opola do Namysłowa Kierowcy mogą już przejechać wyremontowanym fragmentem drogi wojewódzkiej nr 454 przez Ładzę w gminie Pokój. Po 8 miesiącach robót i utrudnień, w centrum… » więcej 2020-08-04, godz. 07:00 "To poprawi jakość życia". W Rogach koło Niemodlina powstanie droga transportu rolnego Niemodlin otrzymał dofinansowanie na budowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych. Inwestycja będzie prowadzona w miejscowości Rogi. Pieniądze pochodzą z… » więcej 2020-08-03, godz. 16:30 24 sołectwa skorzystają na unijnej dotacji. Na ich terenie zostaną wyremontowane świetlice Będą przebudowywane, modernizowane i doposażane. Mowa o świetlicach wiejskich. W urzędzie marszałkowskim w Opolu umowy na dofinansowanie takich inwestycji… » więcej 2020-08-03, godz. 13:15 Opolszczyzna: ponad 34 tysięcy wniosków o 300 złotych dla uczniów. Można już aplikować na papierze, ale preferowany… Ponad 34 100 wniosków o przyznanie pieniędzy z programu 'Dobry Start' złożono drogą elektroniczną od początku lipca na Opolszczyźnie. » więcej 2020-08-02, godz. 14:00 Koronawirus nie powinien zrujnować budżetu Lubszy. "Mamy bardzo przedsiębiorczych mieszkańców" Epidemia koronawirusa nie powinna spowodować znacznego uszczuplenia budżetu Lubszy. Choć tamtejszy samorząd nie dysponuje jeszcze szczegółowymi danymi, to… » więcej 2020-07-31, godz. 18:33 W połowie sierpnia poznamy wykonawcę projektu budowy mostu południowego w Krapkowicach Osiem firm stanęło do przetargu na wykonanie projektu budowy nowej przeprawy przez Odrę, która ma połączyć Krapkowice i Gogolin. Na opracowanie dokumentacji… » więcej 2020-07-31, godz. 15:52 Mieszkańcy opolskiego mogą otrzymać zwrot 80 procent z zakupu zbiorników na deszczówkę Nadal można ubiegać się o dofinansowanie do zakupu zbiorników na deszczówkę. Mowa o programie 'Moja woda', który prowadzi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska… » więcej 2020-07-30, godz. 20:30 Biogazownia ma sprzedawać prąd w 2022 roku, inwestor otrzymał długo oczekiwany kredyt Po kilku latach różnych perturbacji ruszy budowa biogazowni w Prężynce w gminie Lubrza. Wartość inwestycji to 26 mln złotych. 75 procent kosztów sfinansuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »