Radio Opole » Gospodarka
2019-10-22, 17:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ostrzega przed fałszywymi e-mailami

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki [fot. Justyna Krzyżanowska]
Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki [fot. Justyna Krzyżanowska]
Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ostrzega opolskich przedsiębiorców przed otwieraniem podejrzanych wiadomości mailowych, które rzekomo miały być wysłane przez dwóch pracowników instytucji. Otwarcie załącznika grozi zainfekowaniem komputera.
- Wiadomości wysyłane przez naszych pracowników mają końcówkę: @ocrg.opolskie.pl i zawsze zawierają stopkę z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu danego pracownika i nasze logo - mówi Katarzyna Kownacka, rzecznik prasowy OCRG. - To są bardzo proste maile. Wyglądają jakby były to maile wysłane w odpowiedzi na maile wcześniejsze. Brzmią na przykład tak: "w załączeniu przesyłam obiecany plik", albo "proszę otworzyć załącznik, bo wysyłam w nim dane".

OCRG przestrzega również przed pseudoofertami firm, które proponują pomoc w pozyskaniu dotacji, ale po wykupieniu u nich pakietu startowego lub publikacji w kwocie 250 złotych.

- Wszystkie informacje płynące ze strony OCRG o naszych wszystkich działaniach, naborach i rodzajach wsparcia są dystrybuowane przez nas bezpłatnie i dotacje udzielane są bezpłatnie przez OCRG - mówi Katarzyna Kownacka, rzecznik prasowy OCRG.

Wszelkie niepokojące sygnały beneficjenci mogą wysyłać na adres mailowy: biuro@ocrg.opolskie.pl lub dzwonić pod numer telefonu: 77 40 33 616.
Katarzyna Kownacka
Katarzyna Kownacka

Gospodarka

2019-11-18, godz. 09:04 Wyremontowali 3 drogi, doświetlili przejścia dla pieszych. Wszystko dla bezpieczeństwa Trzy duże inwestycje drogowe realizowała w tym roku gmina Zdzieszowice. Dodatkowo, na wniosek mieszkańców i policji, doświetlano przejścia dla pieszych w rejonie… » więcej 2019-11-17, godz. 12:44 Drogowa passa w Wołczynie. Burmistrz: takie są oczekiwania mieszkańców Niektóre remonty zaplanowane na ten rok zakończyły się, inne jeszcze trwają. Jak co roku, gmina Wołczyn stawia na przebudowę dróg w złym stanie. » więcej 2019-11-16, godz. 14:00 Zielone światło dla budowy fabryki Umicore pod Nysą. Produkcja komponentów ogniw elektrycznych ma ruszyć za rok Belgijski Umicore otrzymał zielone światło na budowę fabryki komponentów do ogniw elektrycznych w podnyskich Radzikowicach. » więcej 2019-11-16, godz. 08:11 Wdrożenie Inteligentnego Systemu Zarządzania Ruchem w Opolu coraz bliżej. Jedna z ofert mieści się w wyznaczonym budże… Opolski ratusz rozpoczyna wdrażanie Inteligentnego Systemu Zarządzania Ruchem w mieście. System ma m.in. spinać pod względem sterowania około 50 skrzyżowań w stolicy… » więcej 2019-11-15, godz. 18:00 Remiza OSP Komorzno i świetlica w Ligocie Wołczyńskiej jak nowe. Magistrat wydał na remonty niemal 700 tysięcy złotych Zakończył się remont remizy strażackiej w Komorznie i kompleksowa modernizacja świetlicy wiejskiej w Ligocie Wołczyńskiej. » więcej 2019-11-15, godz. 14:00 Studenci z Politechniki Opolskiej i Śląskiej zaczynają maraton programowania Młodzi projektanci od dzisiaj (15.11) do jutra będą szukać rozwiązania konkretnego problemu dla Przemysłu 4.0 w ramach trwającego w Opolu Hackathonu. To maraton… » więcej 2019-11-15, godz. 07:15 Kolejne podwyżki w Opolu: od stycznia wzrośnie podatek od nieruchomości Po raz pierwszy od pięciu lat w Opolu wzrosną stawki podatku od nieruchomości. Projekt uchwały zakłada średnią podwyżkę o 4,2 procent. Dzięki podwyżce wpływy do… » więcej 2019-11-14, godz. 20:45 Władze Kluczborka zastanawiają się, na czym oszczędzać w 2020 roku. "Subwencja - to tylko połowa wydatków na oświatę" Urząd Miejski w Kluczborku szuka oszczędności by spiąć przyszłoroczny budżet. Na razie projekt mówi o dochodach na poziomie 175 milionów złotych i wydatkach wyższych… » więcej 2019-11-14, godz. 19:00 Fundusz Dróg Samorządowych przyczynił się do remontu dwóch ulic w Wołczynie Dwie ulice remontuje pod koniec roku gmina Wołczyn przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. » więcej 2019-11-14, godz. 17:15 Przedsiębiorcy nagrodzeni Perłą Powiatu Oleskiego. "Te osoby faktycznie wyróżniają się" Cztery Perły Powiatu Oleskiego trafiły do miejscowych przedsiębiorców podczas corocznego Forum Ekonomicznego KOOPERACJA. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »