Radio Opole » Gospodarka
2019-09-15, 10:16 Autor: Katarzyna Doros

"Tydzień Przedsiębiorcy" w opolskim ZUS. Można się zapisywać na bezpłatne seminaria i szkolenia

"Tydzień Przedsiębiorcy" w opolskim ZUS. Seminaria i szkolenia dla pracodawców [fot. Pixabay]
"Tydzień Przedsiębiorcy" w opolskim ZUS. Seminaria i szkolenia dla pracodawców [fot. Pixabay]
Z myślą o przedsiębiorcach, pracodawcach, księgowych, kadrowych i pracownikach, w tym cudzoziemcach, opolski ZUS organizuje "Tydzień Przedsiębiorcy". Od 23 do 27 września chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych szkoleń, warsztatów i dyżurów ekspertów.
- W tym roku proponujemy takie tematy, jak legalność zatrudniania cudzoziemców i rozliczania za nich składek, ubezpieczenia unijne i poświadczanie formularzy A1 za polskich pracowników, czy współpracę z ZUS przy ustalaniu i wypłacie świadczeń krótkoterminowych. Podkreślimy też, jakie uprawnienia ma pracodawca i ZUS przy kontrolowaniu zwolnień lekarskich - mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie opolskim.

Opolski ZUS zorganizuje także dwudniowe warsztaty komputerowe z obsługi programu PŁATNIK.

Udział w szkoleniach i seminariach jest bezpłatny. Zapisy są prowadzone telefonicznie (77 45 11 623) lub mailowo: szkolenie.opole@zus.pl. Szczegółowy harmonogram "Tygodnia Przedsiębiorcy" jest dostępny na stronie internetowej ZUS.
Sebastian Szczurek

Gospodarka

2019-10-21, godz. 19:00 Wciąż nie wiadomo, kiedy basen w Namysłowie znów będzie działać. W pierwszej kolejności trzeba wyremontować letnią pły ... Nadal nie wiadomo, kiedy będzie można ponownie korzystać z basenów w Namysłowie. Magistrat szuka pieniędzy na niezbędne naprawy zarówno letniego, jak i kryteg ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:00 Opole: Akademia Prawno-Ekonomiczna o inwestowaniu na giełdzie - Bez wiedzy lepiej nie inwestować na giełdzie - taki wniosek płynie z wykładu profesora Krzysztofa Jajugi. Ekonomista, prezes CFA Society Poland i członek Ra ... » więcej 2019-10-21, godz. 10:45 Rusza wypłata zaliczek. Do końca listopada 85% rolników dostanie pieniądze z ARiMR Po raz czwarty Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu rozpoczęła wypłatę zaliczek w ramach dopłat bezpośrednich dla rolników. Pieniądze maj ... » więcej 2019-10-20, godz. 15:26 Plac św. Sebastiana w Opolu oficjalnie otwarty. Przebudowa wzbudza mieszane uczucia wśród mieszkańców [ZDJĘCIA] Opolanie mogą już w pełni korzystać ze zrewitalizowanego placu świętego Sebastiana. Uroczystemu otwarciu (19.10) odnowionej przestrzeni towarzyszyły liczne at ... » więcej 2019-10-20, godz. 07:56 W Dańcu "prostują murawę". Powstaje bezpieczne boisko dla dzieci i dorosłych Ma być bezpiecznie, nowocześnie i ... równo. Boisko w Dańcu, w gminie Chrząstowice zyskuje nowe oblicze. Po wielu latach obiekt doczekał się remontu. » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:00 Dotacje w kwocie 5 tysięcy złotych dla wszystkich sołectw z Opolszczyzny Sołectwa województwa opolskiego za pośrednictwem gmin będą mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości 5000 złotych. Marszałkowska Inicjatywa Sołecka na l ... » więcej 2019-10-18, godz. 12:50 Niedługo zamkniecie ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Będą duże utrudnienia Kończą się przygotowania do przebudowy ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Już niedługo kierowcy będą musieli się liczyć ze sporymi utrudnieniami, bo dro ... » więcej 2019-10-18, godz. 08:00 Ozimek wypuszcza obligacje na 10 milionów złotych. To jedyna szansa, żeby wyremontować drogi Obligacje na drogi. To pomysł radnych Ozimka, którzy na sesji zatwierdzili sprzedaż obligacji, a pozyskane pieniądze zostaną przekazane na inwestycje drogowe. » więcej 2019-10-17, godz. 17:30 Świat się zmienia i ciągle stawia nowe wyzwania. 100 lat Stowarzyszenia Elektryków Polskich Jest to najstarsze stowarzyszenie w kraju. Zrzesza zarówno inżynierów, techników, jak i młodych adeptów tego rzemiosła, a jego głównymi zadaniami są popularyz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »