Radio Opole » Gospodarka
2019-07-11, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Wołczyn: opóźni się utworzenie przedszkola w budynku PSP nr 2

Dzieci [fot. Michał Grocholski]
Dzieci [fot. Michał Grocholski]
Nie uda się do 1 września przystosować budynku szkoły podstawowej numer 2 w Wołczynie na potrzeby przedszkolaków. Włodarze gminy przeznaczyli 450 tysięcy złotych na adaptację, czyli wymianę posadzek, ścianek, dostosowanie sanitariatów oraz urządzenie kuchni.
Jeszcze nie wiadomo, czy plany trzeba będzie zweryfikować o miesiąc, dwa lub trzy miesiące. - Przed zdobyciem pozwolenia budowlanego trzeba było dopełnić wielu innych procedur - mówi Jan Leszek Wiącek, burmistrz Wołczyna. - Musieliśmy czekać na decyzję rady miejskiej o zamiarze, następnie trzeba było zwrócić się do Kuratorium Oświaty w Opolu o opinię. Po opinii kuratora następna sesja i dopiero ostateczna uchwała rady miejskiej o likwidacji dwóch szkół podstawowych. Po uprawomocnieniu się uchwały mogliśmy dopiero zlecić projektowanie dokumentacji.

Inna sprawa, że potencjalni wykonawcy nie podjęliby się tak rozległej przebudowy, jeżeli musieliby zakończyć pracę przed 1 września.

- Potencjalni wykonawcy, po zapoznaniu się z zakresem prac, wykluczyli możliwość dotrzymania terminu wakacyjnego i oddania budynku. Gdybyśmy zmusili firmy, wskazując ostateczny termin na 1 września, nikt nie przystąpiłby do takiego przetargu.

Aż do ukończenia adaptacji budynku szkoły numer 2 dzieci będą przebywać w oddziałach przedszkolnych przy ulicy Sienkiewicza, w budynku szkoły numer 1 oraz nad biblioteką.
Jan Leszek Wiącek 1
Jan Leszek Wiącek 2

Gospodarka

2020-07-08, godz. 18:00 Myszy nie odpuszczają rolnikom. Plaga gryzoni w całym regionie Małe zwierzę, ale problem bardzo duży. Rolnicy w regionie zmagają się z plagą myszy. Duża populacja tych gryzoni w tym roku wiąże się z kilkoma czynnikami. To… » więcej 2020-07-08, godz. 16:30 Coroplast planuje zwolnienia grupowe Kilkuset pracowników mogą zwolnić spółki grupy Coroplast w Strzelcach Opolskich. Firmy związane z Coroplastem działające w Strzelcach Opolskich otrzymały z budżetu… » więcej 2020-07-08, godz. 14:21 Gmina Byczyna korzysta z Funduszu Dróg Samorządowych. Wyremontowano ulicę Kościuszki Zakończył się remont ulicy Kościuszki w Byczynie przy dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. » więcej 2020-07-07, godz. 18:45 4 opolskie firmy walczą o tytuł najbardziej innowacyjnej w Europie Ruszyło głosowanie w konkursie Regiostars. Mieszkańcy opolskiego mogą głosować na cztery najbardziej innowacyjne projekty firm z naszego regionu. Każdy może oddać… » więcej 2020-07-07, godz. 12:30 Deweloperzy polubili Gogolin. Na osiedlu Dębowym powstaną kolejne domy szeregowe Gmina Gogolin sprzedała prywatnemu deweloperowi działki, na których mają stanąć kolejne domy. Od jakiegoś czasu osiedle Dębowe systematycznie się rozbudowuje… » więcej 2020-07-06, godz. 21:15 9 milionów złotych na podniesienie kwalifikacji w ramach Europejskiego Budżetu Obywatelskiego Ponad 9 milionów złotych dofinansowania na rozwój kompetencji przeznaczy urząd marszałkowski w ramach Europejskiego Budżetu Obywatelskiego. To całkiem nowa inicjatywa… » więcej 2020-07-06, godz. 16:15 Wodociągi, kanalizacja i stacje uzdatniania wody powstaną na Opolszczyźnie dzięki unijnej dotacji 29 przydomowych oczyszczalni ścieków i ponad 52 kilometry systemu kanalizacji zbiorczej dla ścieków komunalnych powstanie w 20 opolskich gminach. W ramach Programu… » więcej 2020-07-06, godz. 13:17 Stan konta w ZUS? W związku z pandemią tylko na Platformie Usług Elektronicznych W tym roku stan naszego konta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych sprawdzimy tylko na Platformie Usług Elektronicznych. Zmiany zasad były konieczne ze względu… » więcej 2020-07-05, godz. 18:15 Gmina Kluczbork chce wspierać i prezentować przedsiębiorców przez grupę na portalu społecznościowym Założenie grupy 'Kupuj Lokalnie - Kluczbork' na portalu społecznościowym to nowy pomysł tamtejszego magistratu na wsparcie miejscowych przedsiębiorców. » więcej 2020-07-05, godz. 13:00 Przetarg na modernizację oczyszczalni ścieków w gminie Ozimek może ruszyć Modernizacja oczyszczalni ścieków w Antoniowie w gminie Ozimek coraz bardziej realna. Radni gminy na sesji przyjęli uchwały związane z poręczeniem zaciągnięcia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »