Radio Opole » Gospodarka
2019-07-11, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Wołczyn: opóźni się utworzenie przedszkola w budynku PSP nr 2

Dzieci [fot. Michał Grocholski]
Dzieci [fot. Michał Grocholski]
Nie uda się do 1 września przystosować budynku szkoły podstawowej numer 2 w Wołczynie na potrzeby przedszkolaków. Włodarze gminy przeznaczyli 450 tysięcy złotych na adaptację, czyli wymianę posadzek, ścianek, dostosowanie sanitariatów oraz urządzenie kuchni.
Jeszcze nie wiadomo, czy plany trzeba będzie zweryfikować o miesiąc, dwa lub trzy miesiące. - Przed zdobyciem pozwolenia budowlanego trzeba było dopełnić wielu innych procedur - mówi Jan Leszek Wiącek, burmistrz Wołczyna. - Musieliśmy czekać na decyzję rady miejskiej o zamiarze, następnie trzeba było zwrócić się do Kuratorium Oświaty w Opolu o opinię. Po opinii kuratora następna sesja i dopiero ostateczna uchwała rady miejskiej o likwidacji dwóch szkół podstawowych. Po uprawomocnieniu się uchwały mogliśmy dopiero zlecić projektowanie dokumentacji.

Inna sprawa, że potencjalni wykonawcy nie podjęliby się tak rozległej przebudowy, jeżeli musieliby zakończyć pracę przed 1 września.

- Potencjalni wykonawcy, po zapoznaniu się z zakresem prac, wykluczyli możliwość dotrzymania terminu wakacyjnego i oddania budynku. Gdybyśmy zmusili firmy, wskazując ostateczny termin na 1 września, nikt nie przystąpiłby do takiego przetargu.

Aż do ukończenia adaptacji budynku szkoły numer 2 dzieci będą przebywać w oddziałach przedszkolnych przy ulicy Sienkiewicza, w budynku szkoły numer 1 oraz nad biblioteką.
Jan Leszek Wiącek 1
Jan Leszek Wiącek 2

Gospodarka

2019-07-17, godz. 18:00 Nyski pośredniak zachęca seniorów do powrotu na rynek pracy Nyski urząd pracy stawia na aktywizację seniorów. W ramach pilotażowego programu, instytucja będzie zachęcać osoby po 60. roku życia do powrotu na rynek pracy. » więcej 2019-07-17, godz. 14:30 Praca wre na trasach powiatu brzeskiego Zgodnie z harmonogramem - jak zapewniają władze powiatu brzeskiego idzie przebudowa drogi Wójtowice - Sulisław. Prace są zaawansowane w 80%. » więcej 2019-07-17, godz. 13:00 Ostatni dokument przekazany. W sierpniu rusza budowa obwodnicy Niemodlina Jest zielone światło dla rozpoczęcia budowy obwodnicy Niemodlina. W urzędzie wojewódzkim w Opolu przekazano wykonawcy decyzję o udzieleniu Zezwolenia na Reali ... » więcej 2019-07-16, godz. 20:00 Kontrole PIP nie wykazały nadużyć w zakresie zatrudniania cudzoziemców Obcokrajowcy są coraz lepiej traktowani w pracy - wynika z kontroli inspekcji pracy, prowadzonych w firmach działających w naszym regionie. » więcej 2019-07-16, godz. 13:37 Zielone światło dla budowy obwodnicy Niemodlina Prace przygotowawcze do budowy obwodnicy Niemodlina idą zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. » więcej 2019-07-15, godz. 21:00 W prudnickim pośredniaku kończą się pieniądze na walkę z bezrobociem Krucho jest z funduszami na aktywne zwalczenie bezrobocia w powiecie prudnickim. Na ten cel miejscowy pośredniak otrzymał o jedną trzecią mniej pieniędzy niż ... » więcej 2019-07-15, godz. 14:59 Powrót kolei do Głubczyc jest możliwy? "Inwestycję trzeba by przeprowadzić od zera" Gość Loży Radiowej poseł PiS Jerzy Naszkiewicz w pierwszych dniach pracy w sejmie rozmawiał z kilkoma ministrami, władzami PKP PLK, aby uruchomić nieczynną od ... » więcej 2019-07-15, godz. 08:30 Otmuchów znalazł wykonawcę remontu domu kultury. Obiekt ma stać się miejscem spotkań i wymiany doświadczeń mieszkańców Po półrocznych próbach, władze Otmuchowa znalazły wykonawcę prac remontowych miejskiego domu kultury. » więcej 2019-07-14, godz. 18:30 W 2018 w Opolskiem oddano do użytku blisko 2400 mieszkań Rośnie liczba nowych mieszkań w regionie - wynika z danych urzędu statystycznego, który podsumował 2018 w temacie inwestycji w mieszkalnictwo. » więcej 2019-07-14, godz. 16:45 Nowa jakość na trasie Trawniki - Mierzęcin Zakończył się remont trasy Trawniki - Mierzęcin, w gminie Pawłowiczki. To droga prowadząca do największego zakładu pracy w okolicy. Inwestycja kosztowała mili ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »