Radio Opole » Gospodarka
2019-06-13, 15:00 Autor: Witold Wośtak

Mieszkańcy Gotartowa przeciw lokalizacji węzła na S11. Czy GDDKiA weźmie pod uwagę sprzeciw?

[fot. GDDKiA/archiwum mieszkańców Gotartowa]
[fot. GDDKiA/archiwum mieszkańców Gotartowa]
Mieszkańcy Gotartowa protestują wobec planów budowy węzła drogi ekspresowej S11. Ich zdaniem, zjazd z S-ki będzie zlokalizowany zbyt blisko domów, a poza tym wieś zostanie zupełnie odcięta od Kluczborka.
Zwracają uwagę na zahamowanie rozwoju miasta w tym kierunku - w okolicy powstają nowe osiedla, gdzie mieszkają rodziny z dziećmi. Mieszkańcy zaangażowani w tę sprawę chcą przesunięcia węzła o kilkaset metrów - obok składowiska odpadów.

- Tam są tereny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa - mówi Piotr Rybol. - To są grunty o realnie niskiej wartości, które bardzo dobrze skomunikowałyby mieszkańców Kluczborka i nie byłoby uciążliwe dla nikogo wokół. Można by połączyć serpentyną obecną obwodnicę Kluczborka, gdzie szedłby cały ruch ciężki. Dodatkowo moglibyśmy wykorzystać starą „jedenastkę” do ruchu lokalnego.

Piotr Rybol zwraca uwagę, że w projekcie przewidziano za to miejsce dla stacji paliw, restauracji fast food oraz centrum logistycznego, których budowa nawet nie ruszyła.

Zbigniew Krajcer, sołtys Gotartowa, uważa, że przy proponowanym wariancie mieszkańcy będą w klinie dwóch dróg i torów.

- Przesunięcie w prawą stronę, a najlepiej w kierunku wysypiska, jest konieczne. Wtedy nie trzeba by było odcinać całego Gotartowa-Ogrodnictwa, a miasto mogłoby nadal rozbudowywać się od galerii handlowej w stronę S11. Poza tym nie będzie blokować nas ruch – z jednej strony węzeł S11, a z drugiej strony obwodnica Kluczborka.

Mieszkańcom udało się zebrać ponad tysiąc podpisów przeciwko lokalizacji węzła S11 w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Nasi rozmówcy przekonują, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad lekceważy ich uwagi oraz prośby. Zwróciliśmy się do GDDKiA, która przygotowuje stanowisko w tej sprawie.
Piotr Rybol
Zbigniew Krajcer

Gospodarka

2019-07-17, godz. 18:00 Nyski pośredniak zachęca seniorów do powrotu na rynek pracy Nyski urząd pracy stawia na aktywizację seniorów. W ramach pilotażowego programu, instytucja będzie zachęcać osoby po 60. roku życia do powrotu na rynek pracy. » więcej 2019-07-17, godz. 14:30 Praca wre na trasach powiatu brzeskiego Zgodnie z harmonogramem - jak zapewniają władze powiatu brzeskiego idzie przebudowa drogi Wójtowice - Sulisław. Prace są zaawansowane w 80%. » więcej 2019-07-17, godz. 13:00 Ostatni dokument przekazany. W sierpniu rusza budowa obwodnicy Niemodlina Jest zielone światło dla rozpoczęcia budowy obwodnicy Niemodlina. W urzędzie wojewódzkim w Opolu przekazano wykonawcy decyzję o udzieleniu Zezwolenia na Reali ... » więcej 2019-07-16, godz. 20:00 Kontrole PIP nie wykazały nadużyć w zakresie zatrudniania cudzoziemców Obcokrajowcy są coraz lepiej traktowani w pracy - wynika z kontroli inspekcji pracy, prowadzonych w firmach działających w naszym regionie. » więcej 2019-07-16, godz. 13:37 Zielone światło dla budowy obwodnicy Niemodlina Prace przygotowawcze do budowy obwodnicy Niemodlina idą zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. » więcej 2019-07-15, godz. 21:00 W prudnickim pośredniaku kończą się pieniądze na walkę z bezrobociem Krucho jest z funduszami na aktywne zwalczenie bezrobocia w powiecie prudnickim. Na ten cel miejscowy pośredniak otrzymał o jedną trzecią mniej pieniędzy niż ... » więcej 2019-07-15, godz. 14:59 Powrót kolei do Głubczyc jest możliwy? "Inwestycję trzeba by przeprowadzić od zera" Gość Loży Radiowej poseł PiS Jerzy Naszkiewicz w pierwszych dniach pracy w sejmie rozmawiał z kilkoma ministrami, władzami PKP PLK, aby uruchomić nieczynną od ... » więcej 2019-07-15, godz. 08:30 Otmuchów znalazł wykonawcę remontu domu kultury. Obiekt ma stać się miejscem spotkań i wymiany doświadczeń mieszkańców Po półrocznych próbach, władze Otmuchowa znalazły wykonawcę prac remontowych miejskiego domu kultury. » więcej 2019-07-14, godz. 18:30 W 2018 w Opolskiem oddano do użytku blisko 2400 mieszkań Rośnie liczba nowych mieszkań w regionie - wynika z danych urzędu statystycznego, który podsumował 2018 w temacie inwestycji w mieszkalnictwo. » więcej 2019-07-14, godz. 16:45 Nowa jakość na trasie Trawniki - Mierzęcin Zakończył się remont trasy Trawniki - Mierzęcin, w gminie Pawłowiczki. To droga prowadząca do największego zakładu pracy w okolicy. Inwestycja kosztowała mili ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »