Radio Opole » Gospodarka
2019-04-17, 15:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Ruszyła III edycja Dragons Den, czyli w biznesie potrzebne jest doświadczenie

Ruszyła III edycja Dragons den, czyli Program Mentoringu Biznesowego [fot.P.Wójtowicz]
Ruszyła III edycja Dragons den, czyli Program Mentoringu Biznesowego [fot.P.Wójtowicz]
Ruszyła III edycja Dragons den, czyli Program Mentoringu Biznesowego [fot.P.Wójtowicz]
Ruszyła III edycja Dragons den, czyli Program Mentoringu Biznesowego [fot.P.Wójtowicz]
Najlepiej uczyć się na cudzych błędach - taka idea przyświeca Programowi Mentoringu Biznesowego. Pomysł organizacji biznesowych w naszym regionie polega na tym, że doświadczeni biznesmeni i prezesi firm będą doradzać młodym przedsiębiorcom, co usprawnić w ich firmie. Dziś (17.04) kandydaci do udziału w programie prezentowali siebie i swoją działalność mentorom.
Jednym z nich był Joachim Siekiera. Założyciel firmy Chespa z Krapkowic po rozmowie z częścią kandydatów zauważył, że największą bolączka młodego biznesu jest brak wzorców, jak poruszać się na rynku. - Studia uczą teorii, natomiast w biznesie potrzebne jest doświadczenie i popełnione błędy, na których należy się uczyć.

Katarzyna Baranowska-Biskup i Michał Czerwiński, którzy pojawili się na przesłuchaniach podkreślali, że szczególnie zależy im na poradach. To wiedza, której nie można zdobyć w podręcznikach.

Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, które koordynuje projekt zaznaczył, że w ramach programu odbędzie się minimum po pięć spotkań mentora z mentee, będą szkolenia i warsztaty integracyjne dla młodych przedsiębiorców, doradztwo prawne, spotkania służące wymianie doświadczeń podopiecznych projektu, ale też na przykład spotkania konsultacyjne dla mentorów

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest transfer wiedzy i doświadczenia opolskich przedsiębiorców, którzy odnieśli sukces, do małych i średnich firm. W pierwszej edycji projektu brało udział 6 mentorów i 11 ich podopiecznych, w drugiej – ośmiu mentorów i 9 mentee. Uczestnicy programu nie ponoszą w nim żadnych kosztów, a mentorzy nie otrzymują wynagrodzenia. Jak zapisano w regulaminie programu: "ich jedyną korzyścią jest nawiązanie niepowtarzalnej i inspirującej relacji”. W dzisiejszym przesłuchaniu udział wzięło 13 osób.
Mentoring po opolsku

Gospodarka

2019-05-23, godz. 18:30 Festiwal Kariery. W tym roku tłumaczono, że czasami zza biurka należy wyjść na siłownię Sport pomaga w karierze. Takie wnioski płyną z trwającego w Opolu Festiwalu Kariery pod hasłem 'Zdrowa kariera przed Tobą”. Znani dziennikarze, socjologowie c ... » więcej 2019-05-23, godz. 15:25 W Opolu rozmawiano o problemach rolników, hodowców i rybaków Wspólna polityka rolna, dopłaty bezpośrednie, ASF, sytuacja rybaków śródlądowych i zbliżająca się perspektywa finansowa Unii Europejskiej. O tych problemach r ... » więcej 2019-05-23, godz. 11:17 OCRG refunduje szkolenia kierowników. Pieniądze na ten cel daje Unia Przedsiębiorcy mogą otrzymać zwrot pieniędzy za kursy i studia, które podnoszą ich kompetencje i oraz ich menedżerów. Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki w ra ... » więcej 2019-05-22, godz. 21:00 Namysłów wyremontuje osiedlowe drogi. Miasto przymierzało się do tej inwestycji od 2016 roku Prawie 2 miliony złotych trafiło do Namysłowa w ramach tegorocznej edycji Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki dofinansowaniu, remontu doczekają się ulice Lipo ... » więcej 2019-05-22, godz. 20:00 Zintegrowany System Kwalifikacji pomoże w odnalezieniu się na rynku pracy. Skorzystają pracodawcy i szukający zatrudni ... Ma być łatwiej dla pracodawców i osób poszukujących pracy. Instytut Badań Edukacyjnych wdraża Zintegrowany System Kwalifikacji. To rozwiązanie pozwoli opisać, ... » więcej 2019-05-22, godz. 17:00 W gminie Strzeleczki powstanie punkt zbiórki odpadów W czerwcu może rozpocząć się budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych gminy Strzeleczki. Do tej pory nie było takiego miejsca, do którego mieszka ... » więcej 2019-05-22, godz. 12:00 Budują nową ulicę w strefie. Będzie alternatywą dla autostrady Do końca maja roboty będą ukończone i kolejny odcinek ulicy Europejskiej w strefie gospodarczej pod Ujazdem zostanie oddany do użytku. Na razie kończy się ona ... » więcej 2019-05-22, godz. 10:00 Centrum przesiadkowe będzie gotowe do końca wakacji. Wciąż nie wiadomo, co z budynkiem dworca Na półmetku jest budowa centrum przesiadkowego przy dworcu kolejowym w Oleśnie. » więcej 2019-05-22, godz. 07:00 Będą utrudnienia dla kierowców w Praszce. Na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Listopadowej rusza budowa ronda W środę (22.05) rusza przebudowa skrzyżowania ulicy Mickiewicza z Listopadową w centrum Praszki. Budowa ronda zajmie około sześciu tygodni. » więcej 2019-05-21, godz. 17:45 Kolejne pieniądze na drogi. Gminy z Opolszczyzny korzystają z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych 22 umowy na ponad 23 mln złotych podpisano dziś (21.05) w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. To wsparcie dla gmin w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, którego bu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »