Radio Opole » Gospodarka
2019-03-30, 12:16 Autor: Joanna Matlak

Wzbudzana sygnalizacja świetlna na ul. Ozimskiej coraz bliżej. Jest wykonawca dokumentacji

Wzbudzana sygnalizacja świetlna na ul. Ozimskiej coraz bliżej [fot. Joanna Matlak]
Wzbudzana sygnalizacja świetlna na ul. Ozimskiej coraz bliżej [fot. Joanna Matlak]
Miejski Zarząd Dróg wyłonił firmę, która do połowy września ma wykonać dokumentację tzw. przyszłościową w tej sprawie.
Chodzi o niebezpieczne przejście dla pieszych w okolicy skrzyżowania Ozimskiej z ul. Kani, tuż przy wiadukcie.

- To bardzo ważne miejsce zarówno dla kierowców, rowerzystów i pieszych, zdarzył się tam tragiczny wypadek – mówi Adam Leszczyński z Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

- Chcemy sprawić, aby było to miejsce bezpieczniejsze. Powstanie tam sygnalizacja świetlna, ale taka wzbudzana, podobna jest np. na ul. Pużaka przy skrzyżowaniu z ul. Grabową. Przez większość czasu kierowcy będą mieli światło "zielone", a sygnalizacja dla pieszych będzie wzbudzana w razie potrzeby - mówi Leszczyński.

Przypomnijmy, w tym miejscu funkcjonuje już wysepka, światła pulsacyjne oraz specjalny "czerwony" przejazd dla rowerzystów.
Adam Leszczyński

Gospodarka

2019-06-24, godz. 16:15 Ceny śmieci sporo w górę! Mieszkańcy Strzelec Opolskich odczują to w portfelach Od początku lipca mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie zapłacą więcej za wywóz śmieci. Podwyżka jest spora, bo aż o 40% w przypadku odpadów segregowanych. Za od ... » więcej 2019-06-24, godz. 10:00 Wody Polskie rozważają możliwość żeglugi po Kanale Gliwickim również nocą. Trwa analiza ekonomiczna Jeśli firmy transportujące towary Kanałem Gliwickim do Odry będą miały duże zapotrzebowanie, to Wody Polskie biorą pod uwagę możliwość prowadzenia śluzowań ba ... » więcej 2019-06-22, godz. 18:39 Narodowy Fundusz Zdrowia zwiększył finansowanie zabiegów zaćmy Teraz wszystkie takie operacje są wykonywane bez limitu a pacjenci nie będą czekać w kolejkach. NFZ zapłaci za wszystkie zabiegi. » więcej 2019-06-22, godz. 10:52 W Górach Opawskich rozpoczęły się „żniwa” dla branży turystycznej Na brak urlopowych klientów nie narzekają ośrodki wczasowe w Górach Opawskich. Sezon wakacyjny to również najlepsze miesiące dla branży turystycznej w tej czę ... » więcej 2019-06-21, godz. 19:00 Grodków poprawi dojazd do terenów inwestycyjnych. Chce przyciągnąć kolejnych inwestorów Grodków chce skuteczniej kusić potencjalnych inwestorów do lokowania w mieście swoich zakładów. Aby uatrakcyjnić swoją ofertę, miasto wybuduje dojazd do kolej ... » więcej 2019-06-21, godz. 15:00 Nysa: ostatnie dni na wnioski o dopłaty do usuwania azbestu. Korzystać mogą mieszkańcy, jak i firmy Jeszcze tylko do wtorku 25 czerwca nyski magistrat czeka na wnioski o dofinansowanie do usuwania azbestu. Z pomocy mogą skorzystać zarówno mieszkańcy, jak i f ... » więcej 2019-06-21, godz. 10:37 Masz co najmniej 35 lat i pracujesz? ZUS przyśle list ze stanem konta składkowego Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła listy ze stanem składek odłożonych na koncie do końca 2018 roku. Akcją objęte są osoby powyżej 35. roku życia, więc w ci ... » więcej 2019-06-20, godz. 14:30 Grodkowska "cegielnia" przejdzie modernizację. Jeszcze w tym roku wyremontowana zostanie część alejek Grodków przymierza się do kolejnego etapu rewitalizacji największego miejskiego parku. Część terenu wokół dawnej cegielni zostanie uporządkowana i doczeka się ... » więcej 2019-06-19, godz. 20:15 Obwodnica Piastowska w Opolu wykonana w około 65%. Nową trasa pojedziemy w grudniu Roboty drogowe za półmetkiem (60%), natomiast budowa mostów na poziomie 75 procent - tak stopień zaawansowania prac na Obwodnicy Piastowskiej w Opolu ocenia i ... » więcej 2019-06-19, godz. 19:00 NIK przyjrzała się gospodarowaniu wodą. W naszym województwie skontrolowano gminy Nysa i Głuchołazy. Obie wypadły dobr ... Dwie skontrolowane gminy z Opolszczyzny pozytywnie wyróżniają się w raporcie Najwyższej Izby Kontroli odnośnie gospodarki wodnej. Mowa o gminie Nysa i gminie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »