Radio Opole » Gospodarka
2019-03-30, 12:16 Autor: Joanna Matlak

Wzbudzana sygnalizacja świetlna na ul. Ozimskiej coraz bliżej. Jest wykonawca dokumentacji

Wzbudzana sygnalizacja świetlna na ul. Ozimskiej coraz bliżej [fot. Joanna Matlak]
Wzbudzana sygnalizacja świetlna na ul. Ozimskiej coraz bliżej [fot. Joanna Matlak]
Miejski Zarząd Dróg wyłonił firmę, która do połowy września ma wykonać dokumentację tzw. przyszłościową w tej sprawie.
Chodzi o niebezpieczne przejście dla pieszych w okolicy skrzyżowania Ozimskiej z ul. Kani, tuż przy wiadukcie.

- To bardzo ważne miejsce zarówno dla kierowców, rowerzystów i pieszych, zdarzył się tam tragiczny wypadek – mówi Adam Leszczyński z Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

- Chcemy sprawić, aby było to miejsce bezpieczniejsze. Powstanie tam sygnalizacja świetlna, ale taka wzbudzana, podobna jest np. na ul. Pużaka przy skrzyżowaniu z ul. Grabową. Przez większość czasu kierowcy będą mieli światło "zielone", a sygnalizacja dla pieszych będzie wzbudzana w razie potrzeby - mówi Leszczyński.

Przypomnijmy, w tym miejscu funkcjonuje już wysepka, światła pulsacyjne oraz specjalny "czerwony" przejazd dla rowerzystów.
Adam Leszczyński

Gospodarka

2020-07-10, godz. 10:48 Jednak nie będzie zwolnień grupowych w Coroplaście? W środę (08.07) informowaliśmy na naszej antenie o planowanych grupowych zwolnieniach w firmie Coroplast w Strzelcach Opolskich. Takie informacje dyrekcja zakładu… » więcej 2020-07-10, godz. 06:00 Absolutorium dla zarządu powiatu opolskiego. Radni byli jednomyślni Zarząd powiatu opolskiego otrzymał absolutorium za rok 2019. Na sesji powiatowi radni zatwierdzili również realizację ubiegłorocznego budżetu. » więcej 2020-07-09, godz. 16:45 Miliony złotych dla Politechniki Opolskiej na rozbudowę laboratoriów. Chodzi o badania nad technologiami lekkimi Niemal 8,5 miliona złotych będzie kosztować rozbudowa Centrum Projektowego Fraunhofera dla Zaawansowanych Technologii Lekkich na Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-09, godz. 12:00 Kolejny krok w kierunku budowy nowego mostu nad Odrą [FILM, ZDJĘCIA] 80% kosztów opracowania dokumentacji niezbędnej do budowy nowego mostu nad Odrą pokryte zostanie z pieniędzy rządowych. Dzisiaj umowę na dofinansowanie podpisali… » więcej 2020-07-09, godz. 11:01 258 milionów złotych składek umorzył opolskim przedsiębiorcom ZUS z powodu pandemii koronawirusa Zwolnienia z opłacenia składek było najważniejszym kołem ratunkowym, po które sięgali od marca opolscy przedsiębiorcy i samozatrudnieni -twierdzi ZUS. Placówki… » więcej 2020-07-08, godz. 18:00 Myszy nie odpuszczają rolnikom. Plaga gryzoni w całym regionie Małe zwierzę, ale problem bardzo duży. Rolnicy w regionie zmagają się z plagą myszy. Duża populacja tych gryzoni w tym roku wiąże się z kilkoma czynnikami. To… » więcej 2020-07-08, godz. 16:30 Coroplast planuje zwolnienia grupowe Kilkuset pracowników mogą zwolnić spółki grupy Coroplast w Strzelcach Opolskich. Firmy związane z Coroplastem działające w Strzelcach Opolskich otrzymały z budżetu… » więcej 2020-07-08, godz. 14:21 Gmina Byczyna korzysta z Funduszu Dróg Samorządowych. Wyremontowano ulicę Kościuszki Zakończył się remont ulicy Kościuszki w Byczynie przy dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. » więcej 2020-07-07, godz. 18:45 4 opolskie firmy walczą o tytuł najbardziej innowacyjnej w Europie Ruszyło głosowanie w konkursie Regiostars. Mieszkańcy opolskiego mogą głosować na cztery najbardziej innowacyjne projekty firm z naszego regionu. Każdy może oddać… » więcej 2020-07-07, godz. 12:30 Deweloperzy polubili Gogolin. Na osiedlu Dębowym powstaną kolejne domy szeregowe Gmina Gogolin sprzedała prywatnemu deweloperowi działki, na których mają stanąć kolejne domy. Od jakiegoś czasu osiedle Dębowe systematycznie się rozbudowuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »