Radio Opole » Gospodarka
2019-01-29, 18:16 Autor: Daniel Klimczak

Nyski młyn otrzyma nowe życie. Za dwa lata powstaną w nim apartamenty, restauracja oraz muzeum

Tak ma wyglądać wyremontowany młyn przy ulicy Mostowej w Nysie [fot. UM Nysa]
Tak ma wyglądać wyremontowany młyn przy ulicy Mostowej w Nysie [fot. UM Nysa]
Tak ma wyglądać wyremontowany młyn przy ulicy Mostowej w Nysie [fot. UM Nysa]
Tak ma wyglądać wyremontowany młyn przy ulicy Mostowej w Nysie [fot. UM Nysa]
Tak ma wyglądać wyremontowany młyn przy ulicy Mostowej w Nysie [fot. UM Nysa]
Tak ma wyglądać wyremontowany młyn przy ulicy Mostowej w Nysie [fot. UM Nysa]
Dawny młyn przy ul. Mostowej w Nysie ma wkrótce otrzymać nowe życie. Prywatny inwestor chce utworzyć w nieużywanym od lat kompleksie sklepy, apartamenty, restaurację, a także muzeum młynarstwa.
Prace remontowe już ruszyły. Odnowienia mają się doczekać wszystkie budynki na terenie dawnego młyna. Projekt zakłada też uporządkowanie terenu wokół kompleksu. W tym celu konieczne jest wyburzenie starej stacji benzynowej, czy znajdujących się w pobliżu garaży. Zdaniem władz Nysy, inwestycja będzie świetnie wpisywała się w rekreacyjną część miasta.

- Całość będzie harmonijnie połączona z zejściem nad rzekę, na bulwary, które również w tym roku chcemy wyremontować. W przyszłym roku na wakacje, z całą pewnością będzie już takie ładne, harmonijne, bezpieczne zejście. Czyli ta część, która już została zrobiona bulwarów będzie dociągnięta aż do przystani kajakowej, do tego mostku i będzie połączenie z PWSZ-em - wyjaśnia burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz.

Remont młyna ma się zakończyć w 2020 roku. Właścicielem obiektu jest spółka, do której należy między innymi położony przy obwodnicy miasta zakład wytwarzający bioetanol.

Dodajmy, że w planowanym muzeum będzie można zobaczyć zarówno urządzenia, które stanowiły wyposażenie nyskiego młyna, a także te sprowadzone z innych tego typu zakładów w Polsce.
Kordian Kolbiarz

Gospodarka

2019-10-14, godz. 17:44 Jest ponad 20 tysięcy cudzoziemców na opolskim rynku pracy. Lwią część stanowią Ukraińcy Ponad 20 tysięcy 200 obcokrajowców pracuje już legalnie na Opolszczyźnie. To o niemal 700 osób więcej niż przed wakacjami. » więcej 2019-10-14, godz. 12:46 O pracy i współpracy z BGK. PPP to przyszłość Nadchodzące lata będą wyzwaniem dla inwestycji samorządowych, a kluczową rolę w ich realizacji ma odegrać Bank Gospodarstwa Krajowego. » więcej 2019-10-13, godz. 09:00 Parkowanie wokół kluczborskiego rynku znów będzie płatne Po siedmiu latach wraca strefa płatnego parkowania w ścisłym centrum Kluczborka. » więcej 2019-10-12, godz. 21:00 Ulica Kamienna w Gogolinie doczeka się remontu W najbliższych dniach ma się rozpocząć remont ulicy Kamiennej w Gogolinie. Będzie to ostatni etap prac związanych z nowym układem komunikacyjnym wokół tej mie ... » więcej 2019-10-12, godz. 18:44 Zniknie stacja benzynowa. Rynek w Ujeździe przejdzie lifting Gmina wygrała proces z właścicielem stacji benzynowej zlokalizowanej na Rynku w Ujeździe. Nic już nie stoi na przeszkodzie rewitalizacji centrum miejscowości. ... » więcej 2019-10-12, godz. 09:47 Skończyli remontować drogi, teraz rozbudują szkołę i postawią remizę W gminie Kolonowskie wraz z końcem sezonu letniego zakończono prace przy remontach dróg, ale nie oznacza to końca inwestycji. Na tapecie są dwa działania budo ... » więcej 2019-10-11, godz. 22:00 Ponad 150 milionów złotych pomocy suszowej trafiło do pierwszych rolników Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w całej Polsce wypłaciła już ponad 150 milionów złotych pomocy dla rolników, którzy w tym roku ponieśli stra ... » więcej 2019-10-11, godz. 19:00 W Opolu dyskutują o przemyśle energetycznym W stolicy regionu trwa XI Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki, którego tematem przewodnim jest “Infrastruktura przyszłości w gospodarce o obiegu zamkniętym”. ... » więcej 2019-10-11, godz. 17:00 Oleski dworzec kolejowy doczeka się rewitalizacji. Zaawansowane prace potrwają do końca 2021 roku Jest decyzja o gruntownej modernizacji dworca kolejowego w Oleśnie. Wiadomo, że inwestycja finansowana z budżetu państwa będzie kosztować kilka milionów złoty ... » więcej 2019-10-11, godz. 06:15 Zakończyła się przebudowa DW 435 w Mechnicach Dzięki tej inwestycji polepszy się przede wszystkim komunikacja zachodniej części naszego województwa z autostradą A4, a także zwiększy bezpieczeństwo jazdy p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »