Radio Opole » Gospodarka
2019-01-29, 18:16 Autor: Daniel Klimczak

Nyski młyn otrzyma nowe życie. Za dwa lata powstaną w nim apartamenty, restauracja oraz muzeum

Tak ma wyglądać wyremontowany młyn przy ulicy Mostowej w Nysie [fot. UM Nysa]
Tak ma wyglądać wyremontowany młyn przy ulicy Mostowej w Nysie [fot. UM Nysa]
Tak ma wyglądać wyremontowany młyn przy ulicy Mostowej w Nysie [fot. UM Nysa]
Tak ma wyglądać wyremontowany młyn przy ulicy Mostowej w Nysie [fot. UM Nysa]
Tak ma wyglądać wyremontowany młyn przy ulicy Mostowej w Nysie [fot. UM Nysa]
Tak ma wyglądać wyremontowany młyn przy ulicy Mostowej w Nysie [fot. UM Nysa]
Dawny młyn przy ul. Mostowej w Nysie ma wkrótce otrzymać nowe życie. Prywatny inwestor chce utworzyć w nieużywanym od lat kompleksie sklepy, apartamenty, restaurację, a także muzeum młynarstwa.
Prace remontowe już ruszyły. Odnowienia mają się doczekać wszystkie budynki na terenie dawnego młyna. Projekt zakłada też uporządkowanie terenu wokół kompleksu. W tym celu konieczne jest wyburzenie starej stacji benzynowej, czy znajdujących się w pobliżu garaży. Zdaniem władz Nysy, inwestycja będzie świetnie wpisywała się w rekreacyjną część miasta.

- Całość będzie harmonijnie połączona z zejściem nad rzekę, na bulwary, które również w tym roku chcemy wyremontować. W przyszłym roku na wakacje, z całą pewnością będzie już takie ładne, harmonijne, bezpieczne zejście. Czyli ta część, która już została zrobiona bulwarów będzie dociągnięta aż do przystani kajakowej, do tego mostku i będzie połączenie z PWSZ-em - wyjaśnia burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz.

Remont młyna ma się zakończyć w 2020 roku. Właścicielem obiektu jest spółka, do której należy między innymi położony przy obwodnicy miasta zakład wytwarzający bioetanol.

Dodajmy, że w planowanym muzeum będzie można zobaczyć zarówno urządzenia, które stanowiły wyposażenie nyskiego młyna, a także te sprowadzone z innych tego typu zakładów w Polsce.
Kordian Kolbiarz

Gospodarka

2019-03-21, godz. 12:00 Nie ma wstępu do kluczborskiego Parku Dzierżona. Rewitalizacja potrwa do września Kluczborski Park Dzierżona zamienił się w plac budowy na czas rewitalizacji. Teren przy ulicy Byczyńskiej został zabezpieczony i ogrodzony siatką. » więcej 2019-03-20, godz. 21:00 Kopice będą miały kanalizację. Gmina znalazła brakujące pieniądze dzięki wcześniejszej spłacie kredytu Grodków znalazł pieniądze na rozpoczęcie budowy kanalizacji w największej wiosce na terenie gminy. Mimo, że w najtańsza ze złożonych ofert przekraczała o pona ... » więcej 2019-03-20, godz. 15:45 Kolejne inwestycje w Otmuchowie opóźnią się przez brak wykonawców. "Albo nikt się nie zgłasza, albo oferują ceny nie d ... Opóźnia się remont otmuchowskiego domu kultury. Do dziś wykonawcy mogli składać oferty w drugim przetargu na ten cel. Do magistratu nie wpłynęła jednak żadna ... » więcej 2019-03-19, godz. 18:30 Namysłowski Velux zainwestuje w tym roku 50 milionów złotych. Fabryka wymieni oświetlenie i zautomatyzuje produkcję, a ... Nawet 50 milionów złotych zainwestuje w tym roku w rozwój namysłowska fabryka okien Velux. Jednym z najważniejszych zadań realizowanych obecnie przez zakład j ... » więcej 2019-03-19, godz. 15:00 Jest wykonawca remontu mostu Pamięci Sybiraków w Opolu Konsorcjum firm PBW Inżynieria oraz RADPOL sp.z o.o. zajmie się przebudową mostu Pamięci Sybiraków nad Odrą w ciągu ulicy Nysy Łużyckiej w Opolu. » więcej 2019-03-18, godz. 11:30 Opolskie samorządy będą starać się o rządową dotację z programu "Mosty dla Regionów". Program potrwa do 2025 roku. Na jego realizację Rząd RP przeznaczył około 2,3 miliarda złotych. » więcej 2019-03-17, godz. 13:15 Wyremontują... połowę drogi. W Chrząstowicach niedługo ruszy przebudowa ulicy Polnej W Chrząstowicach ruszy niebawem remont ulicy Polnej. Dla mieszkańców ulicy istotnej, ponieważ znajduje się przy niej kilka ważnych punktów usługowo-handlowych ... » więcej 2019-03-17, godz. 08:30 Kalendarium prac przy budowie obwodnicy Brzegu gotowe 1 kwietnia ma dojść do podpisania umowy na prace projektowe Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego i Koncepcji Programowej obwodnicy Brzegu, która przy ... » więcej 2019-03-16, godz. 18:00 Opolanie chętnie rozliczają PIT w galeriach handlowych. Trwa akcja „Przyjdź i poznaj usługę Twój e-PIT" Pomagają w skorzystaniu z ulg podatkowych i w poznaniu nowej usługi 'Twój e-PIT'. Dziś (16.03) do godziny 20:00 pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej dy ... » więcej 2019-03-16, godz. 10:00 PIT rozliczysz podczas zakupów. Administracja Skarbowa zachęca do udziału w akcji „Przyjdź i poznaj usługę Twój e-PIT" Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej w tę sobotę (16.03) dyżurować będą w centrach handlowych naszego województwa. Służą pomocą wszystkim zainteresowan ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »