Radio Opole » Gospodarka
2018-12-06, 16:26 Autor: Mariusz Chałupnik

Opolscy radni zaakceptowali nowy program kart Opolska Rodzina i Opolski Senior. Są zmiany

Karta Opolska Rodzina będzie obowiązywała przynajmniej przez kolejne 10 lat [fot. Mariusz Chałupnik]
Karta Opolska Rodzina będzie obowiązywała przynajmniej przez kolejne 10 lat [fot. Mariusz Chałupnik]
Karta Opolskiej Rodziny będzie funkcjonowała przez kolejne dziesięć lat. Taką decyzję - zgodnie - podjęli na sesji radni Opola.
W nowym programie z karty będą mogły skorzystać również osoby niepełnosprawne.

- Wcześniej niepełnosprawni takiej możliwości nie mieli - tłumaczy Dorota Rutkowska, naczelnik wydziału zdrowia i rozwoju społecznego w urzędzie miasta Opola. - Osoby z niepełnosprawnością w stopniu lekkim i umiarkowanym będą mogły z niej korzystać do 25. roku życia. Natomiast osoby z niepełnosprawnością w stopniu znacznym wraz z opiekunem, co jest bardzo ważne, będą mogły korzystać z karty bez ograniczeń wiekowych.

Karta zyskała nową szatę. Zmieni się również miejsce, w którym będzie wydawana. Nie jak do tej pory w opolskim ratuszu, a w Miejskim Centrum Świadczeń przy ul. Ozimskiej 19.

- Wnioski będziemy przyjmować od 10 grudnia. Formularz będzie można pobrać bezpośrednio u nas lub w formie elektronicznej - mówi Anna Radlak z Miejskiego Centrum Świadczeń. - Chciałam zaapelować, aby wnioski były uzupełnione, kompletne. Jeżeli będzie z karty korzystała osoba niepełnosprawna, to aby dołączyła kopię orzeczenia o niepełnosprawności. Jeżeli działa przez pełnomocnika, to, żeby było pełnomocnictwo. Dla osób, które zamieszkują poza Opolem, a rozliczają się w Opolu, to przypominam o kopii, z resztą tak jak dotychczas, pierwszej strony zeznania podatkowego, bądź urzędowego potwierdzenia odbioru.

W nowym programie awiększono ofertę Opolskiej Karty Seniora. Ubiegać się będą o nią mogły kobiety, które ukończyły 60 lat i mężczyźni od 65. roku życia. Co ważne ci, którzy posiadają już kartę seniora, nie będą musieli jej wymieniać.
Dorota Rutkowska
Anna Radlak

Gospodarka

2018-12-16, godz. 17:00 Kończą budowę chodnika. Chcą zdążyć przed świętami Mimo zimy drogowcy kończą jeszcze ostatnie inwestycje. W Kędzierzynie-Koźlu na finiszu jest remont chodnika przy ul. Powstańców Śląskich. Chodzi o fragment od ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:00 Platforma Wirtualnych Targów, czyli dostaniesz pracę bez wychodzenia z domu Platforma Wirtualnych Targów, czyli targi pracy w internecie. Pomysł, który otrzymał dotację Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki zakłada, że każdy zainteres ... » więcej 2018-12-16, godz. 08:00 W listopadzie bezrobocie w powiecie głubczyckim spadło, ale minimalnie. To historyczny rezultat Niewielki, ale jednak spadek. Po raz pierwszy w historii Powiatowego Urzędu Pracy w Głubczycach w listopadzie zmalało bezrobocie. W ubiegłym miesiącu w pośred ... » więcej 2018-12-15, godz. 17:45 Wybuchowy Explomet skorzystał z pieniędzy na innowacje. Ma zaplecze techniczne Działu Nauki Badań i Rozwoju Opolska firma Explomet uruchomiła zaplecze techniczne Działu Nauki Badań i Rozwoju. Obiekt ma stwarzać nowe możliwości wykonywania technologii stowarzyszonych ... » więcej 2018-12-15, godz. 14:00 "Stop szarej strefie". Pod lupą kontrolerów tym razem znalazły się kluby nocne i targowisko Mandaty na łączną kwotę 3,5 tysiąca złotych to efekt kontroli przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w klubach nocnych w po ... » więcej 2018-12-15, godz. 10:30 Budżet powiatu strzeleckiego na rok 2019: dużo inwestycji, ale pieniędzy za mało Znany jest już kształt budżetu powiatu strzeleckiego na przyszły rok. Do kasy starostwa wpłynie 90 mln zł, wydać trzeba będzie o 7 mln więcej. Dziurę budżetow ... » więcej 2018-12-14, godz. 21:00 Arriva: decyzja o rezygnacji z kursowania autobusów podtrzymana. Wicemarszałek: nie oznacza to, że transport publiczny ... Firma autobusowa Arriva 30 czerwca przyszłego roku wycofuje się z kursowania w powiatach kędzierzyńsko-kozielskim i prudnickim. Dzisiaj (14.12) na temat decyz ... » więcej 2018-12-14, godz. 18:30 Gdyby nie pomoc unijna, nie byłoby remontów dróg czy szkół. Jak Opolszczyzna wykorzystała pieniądze z Brukseli? Z 4 miliardów złotych, które województwo opolskie otrzymało z Unii Europejskiej, blisko 1,5 mld złotych wypłacono już samorządom i firmom, a na drugie tyle po ... » więcej 2018-12-14, godz. 15:00 Zakład UFI Filters w Opolu otwarty. Produkcja testowa ruszy w czerwcu UFI Filters otworzył nowy zakład produkujący wymienniki ciepła w samochodach. Firma wybudowała halę produkcyjną o powierzchni 6 tysięcy metrów kwadratowych na ... » więcej 2018-12-14, godz. 09:47 Gmina Pokój rozwija się dzięki unijnym dotacjom Niewielka gmina Pokój posiadając mały budżet, aby rozwijać się musi sięgać po pieniądze unijne. Samorząd realizuje łącznie kilkadziesiąt projektów z dofinanso ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »