Radio Opole » Gospodarka
2018-12-06, 16:26 Autor: Mariusz Chałupnik

Opolscy radni zaakceptowali nowy program kart Opolska Rodzina i Opolski Senior. Są zmiany

Karta Opolska Rodzina będzie obowiązywała przynajmniej przez kolejne 10 lat [fot. Mariusz Chałupnik]
Karta Opolska Rodzina będzie obowiązywała przynajmniej przez kolejne 10 lat [fot. Mariusz Chałupnik]
Karta Opolskiej Rodziny będzie funkcjonowała przez kolejne dziesięć lat. Taką decyzję - zgodnie - podjęli na sesji radni Opola.
W nowym programie z karty będą mogły skorzystać również osoby niepełnosprawne.

- Wcześniej niepełnosprawni takiej możliwości nie mieli - tłumaczy Dorota Rutkowska, naczelnik wydziału zdrowia i rozwoju społecznego w urzędzie miasta Opola. - Osoby z niepełnosprawnością w stopniu lekkim i umiarkowanym będą mogły z niej korzystać do 25. roku życia. Natomiast osoby z niepełnosprawnością w stopniu znacznym wraz z opiekunem, co jest bardzo ważne, będą mogły korzystać z karty bez ograniczeń wiekowych.

Karta zyskała nową szatę. Zmieni się również miejsce, w którym będzie wydawana. Nie jak do tej pory w opolskim ratuszu, a w Miejskim Centrum Świadczeń przy ul. Ozimskiej 19.

- Wnioski będziemy przyjmować od 10 grudnia. Formularz będzie można pobrać bezpośrednio u nas lub w formie elektronicznej - mówi Anna Radlak z Miejskiego Centrum Świadczeń. - Chciałam zaapelować, aby wnioski były uzupełnione, kompletne. Jeżeli będzie z karty korzystała osoba niepełnosprawna, to aby dołączyła kopię orzeczenia o niepełnosprawności. Jeżeli działa przez pełnomocnika, to, żeby było pełnomocnictwo. Dla osób, które zamieszkują poza Opolem, a rozliczają się w Opolu, to przypominam o kopii, z resztą tak jak dotychczas, pierwszej strony zeznania podatkowego, bądź urzędowego potwierdzenia odbioru.

W nowym programie awiększono ofertę Opolskiej Karty Seniora. Ubiegać się będą o nią mogły kobiety, które ukończyły 60 lat i mężczyźni od 65. roku życia. Co ważne ci, którzy posiadają już kartę seniora, nie będą musieli jej wymieniać.
Dorota Rutkowska
Anna Radlak

Gospodarka

2019-10-21, godz. 19:00 Wciąż nie wiadomo, kiedy basen w Namysłowie znów będzie działać. W pierwszej kolejności trzeba wyremontować letnią pły ... Nadal nie wiadomo, kiedy będzie można ponownie korzystać z basenów w Namysłowie. Magistrat szuka pieniędzy na niezbędne naprawy zarówno letniego, jak i kryteg ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:00 Opole: Akademia Prawno-Ekonomiczna o inwestowaniu na giełdzie - Bez wiedzy lepiej nie inwestować na giełdzie - taki wniosek płynie z wykładu profesora Krzysztofa Jajugi. Ekonomista, prezes CFA Society Poland i członek Ra ... » więcej 2019-10-21, godz. 10:45 Rusza wypłata zaliczek. Do końca listopada 85% rolników dostanie pieniądze z ARiMR Po raz czwarty Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu rozpoczęła wypłatę zaliczek w ramach dopłat bezpośrednich dla rolników. Pieniądze maj ... » więcej 2019-10-20, godz. 15:26 Plac św. Sebastiana w Opolu oficjalnie otwarty. Przebudowa wzbudza mieszane uczucia wśród mieszkańców [ZDJĘCIA] Opolanie mogą już w pełni korzystać ze zrewitalizowanego placu świętego Sebastiana. Uroczystemu otwarciu (19.10) odnowionej przestrzeni towarzyszyły liczne at ... » więcej 2019-10-20, godz. 07:56 W Dańcu "prostują murawę". Powstaje bezpieczne boisko dla dzieci i dorosłych Ma być bezpiecznie, nowocześnie i ... równo. Boisko w Dańcu, w gminie Chrząstowice zyskuje nowe oblicze. Po wielu latach obiekt doczekał się remontu. » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:00 Dotacje w kwocie 5 tysięcy złotych dla wszystkich sołectw z Opolszczyzny Sołectwa województwa opolskiego za pośrednictwem gmin będą mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości 5000 złotych. Marszałkowska Inicjatywa Sołecka na l ... » więcej 2019-10-18, godz. 12:50 Niedługo zamkniecie ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Będą duże utrudnienia Kończą się przygotowania do przebudowy ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Już niedługo kierowcy będą musieli się liczyć ze sporymi utrudnieniami, bo dro ... » więcej 2019-10-18, godz. 08:00 Ozimek wypuszcza obligacje na 10 milionów złotych. To jedyna szansa, żeby wyremontować drogi Obligacje na drogi. To pomysł radnych Ozimka, którzy na sesji zatwierdzili sprzedaż obligacji, a pozyskane pieniądze zostaną przekazane na inwestycje drogowe. » więcej 2019-10-17, godz. 17:30 Świat się zmienia i ciągle stawia nowe wyzwania. 100 lat Stowarzyszenia Elektryków Polskich Jest to najstarsze stowarzyszenie w kraju. Zrzesza zarówno inżynierów, techników, jak i młodych adeptów tego rzemiosła, a jego głównymi zadaniami są popularyz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »