Radio Opole » Gospodarka
2018-12-05, 18:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Strzelce Opolskie mają inwestycyjny grunt na medal

Grunt inwestycyjny przy ul. Dziewkowickiej w Strzelcach Opolskich [fot. archiwum urzędu miejskiego]
Grunt inwestycyjny przy ul. Dziewkowickiej w Strzelcach Opolskich [fot. archiwum urzędu miejskiego]
Prawie 6-hektarowy teren inwestycyjny znajdujący się przy ul. Dziewkowickiej w Strzelcach Opolskich został nagrodzony tytułem „Grunt na medal”. Zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie stawia ten teren na równi z 15 innymi w gronie najlepszych w kraju.
- To dosyć duża działka położona między Strzelcami Opolskimi a Dziewkowicami – mówi Henryk Czempiel, kierownik referatu inicjatyw gospodarczych urzędu miejskiego w Strzelcach Opolskich. - Działka o powierzchni 5,8 hektara przeznaczona pod przemysł, w części pod usługi. Jest to grunt płaski, odrolniony, jest uzbrojony w kanalizację, w prąd, ze wszystkich stron jest tam dobry dojazd.

W konkursie „Grunt na medal” gmina Strzelce Opolskie została wyróżniona po raz drugi. Wcześniej nagrodzono teren przy ul. Cementowej.

- Wiemy, że już inwestorzy oglądali ten teren i to nie jeden inwestor, więc mamy nadzieję, że będą już wkrótce pierwsze informacje o firmach, które chcą ulokować kapitał właśnie w tym rejonie. No i cieszymy się, że po raz kolejny dostrzeżono gminę Strzelce Opolskie jako gminę, która stwarza inwestorom dobre warunki - mówi Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego.

Jak do tej pory żaden z medalowych gruntów inwestycyjnych gminy Strzelce Opolskie nie znalazł nabywcy.

Konkursu „Grunt na medal” organizują co dwa lata Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) we współpracy z marszałkiem województwa opolskiego oraz Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera (COIE) działającym w ramach podlegającego samorządowi województwa Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG).
Henryk Czempiel
Małgorzata Kornaga

Gospodarka

2018-12-17, godz. 10:25 Ponad 16 tys. Ukraińców pracuje legalnie na Opolszczyźnie. To pięciokrotny wzrost od 2015 roku Przybywa Ukraińców, którzy pracują na Opolszczyźnie. W ciągu ostatnich trzech lat ich liczba wzrosła pięciokrotnie. Według danych Zakładu Ubezpieczeń Społeczn ... » więcej 2018-12-16, godz. 17:00 Kończą budowę chodnika. Chcą zdążyć przed świętami Mimo zimy drogowcy kończą jeszcze ostatnie inwestycje. W Kędzierzynie-Koźlu na finiszu jest remont chodnika przy ul. Powstańców Śląskich. Chodzi o fragment od ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:00 Platforma Wirtualnych Targów, czyli dostaniesz pracę bez wychodzenia z domu Platforma Wirtualnych Targów, czyli targi pracy w internecie. Pomysł, który otrzymał dotację Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki zakłada, że każdy zainteres ... » więcej 2018-12-16, godz. 08:00 W listopadzie bezrobocie w powiecie głubczyckim spadło, ale minimalnie. To historyczny rezultat Niewielki, ale jednak spadek. Po raz pierwszy w historii Powiatowego Urzędu Pracy w Głubczycach w listopadzie zmalało bezrobocie. W ubiegłym miesiącu w pośred ... » więcej 2018-12-15, godz. 17:45 Wybuchowy Explomet skorzystał z pieniędzy na innowacje. Ma zaplecze techniczne Działu Nauki Badań i Rozwoju Opolska firma Explomet uruchomiła zaplecze techniczne Działu Nauki Badań i Rozwoju. Obiekt ma stwarzać nowe możliwości wykonywania technologii stowarzyszonych ... » więcej 2018-12-15, godz. 14:00 "Stop szarej strefie". Pod lupą kontrolerów tym razem znalazły się kluby nocne i targowisko Mandaty na łączną kwotę 3,5 tysiąca złotych to efekt kontroli przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w klubach nocnych w po ... » więcej 2018-12-15, godz. 10:30 Budżet powiatu strzeleckiego na rok 2019: dużo inwestycji, ale pieniędzy za mało Znany jest już kształt budżetu powiatu strzeleckiego na przyszły rok. Do kasy starostwa wpłynie 90 mln zł, wydać trzeba będzie o 7 mln więcej. Dziurę budżetow ... » więcej 2018-12-14, godz. 21:00 Arriva: decyzja o rezygnacji z kursowania autobusów podtrzymana. Wicemarszałek: nie oznacza to, że transport publiczny ... Firma autobusowa Arriva 30 czerwca przyszłego roku wycofuje się z kursowania w powiatach kędzierzyńsko-kozielskim i prudnickim. Dzisiaj (14.12) na temat decyz ... » więcej 2018-12-14, godz. 18:30 Gdyby nie pomoc unijna, nie byłoby remontów dróg czy szkół. Jak Opolszczyzna wykorzystała pieniądze z Brukseli? Z 4 miliardów złotych, które województwo opolskie otrzymało z Unii Europejskiej, blisko 1,5 mld złotych wypłacono już samorządom i firmom, a na drugie tyle po ... » więcej 2018-12-14, godz. 15:00 Zakład UFI Filters w Opolu otwarty. Produkcja testowa ruszy w czerwcu UFI Filters otworzył nowy zakład produkujący wymienniki ciepła w samochodach. Firma wybudowała halę produkcyjną o powierzchni 6 tysięcy metrów kwadratowych na ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »