Radio Opole » Gospodarka
2018-12-05, 18:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Strzelce Opolskie mają inwestycyjny grunt na medal

Grunt inwestycyjny przy ul. Dziewkowickiej w Strzelcach Opolskich [fot. archiwum urzędu miejskiego]
Grunt inwestycyjny przy ul. Dziewkowickiej w Strzelcach Opolskich [fot. archiwum urzędu miejskiego]
Prawie 6-hektarowy teren inwestycyjny znajdujący się przy ul. Dziewkowickiej w Strzelcach Opolskich został nagrodzony tytułem „Grunt na medal”. Zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie stawia ten teren na równi z 15 innymi w gronie najlepszych w kraju.
- To dosyć duża działka położona między Strzelcami Opolskimi a Dziewkowicami – mówi Henryk Czempiel, kierownik referatu inicjatyw gospodarczych urzędu miejskiego w Strzelcach Opolskich. - Działka o powierzchni 5,8 hektara przeznaczona pod przemysł, w części pod usługi. Jest to grunt płaski, odrolniony, jest uzbrojony w kanalizację, w prąd, ze wszystkich stron jest tam dobry dojazd.

W konkursie „Grunt na medal” gmina Strzelce Opolskie została wyróżniona po raz drugi. Wcześniej nagrodzono teren przy ul. Cementowej.

- Wiemy, że już inwestorzy oglądali ten teren i to nie jeden inwestor, więc mamy nadzieję, że będą już wkrótce pierwsze informacje o firmach, które chcą ulokować kapitał właśnie w tym rejonie. No i cieszymy się, że po raz kolejny dostrzeżono gminę Strzelce Opolskie jako gminę, która stwarza inwestorom dobre warunki - mówi Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego.

Jak do tej pory żaden z medalowych gruntów inwestycyjnych gminy Strzelce Opolskie nie znalazł nabywcy.

Konkursu „Grunt na medal” organizują co dwa lata Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) we współpracy z marszałkiem województwa opolskiego oraz Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera (COIE) działającym w ramach podlegającego samorządowi województwa Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG).
Henryk Czempiel
Małgorzata Kornaga

Gospodarka

2019-10-22, godz. 21:00 Opole: program"Restart" pomaga wyjść z bezrobocia Program 'Restart' w Opolu pokazuje, że długotrwale bezrobotni mogą wrócić na rynek pracy. Za pieniądze unijne i miasta utworzono warsztat tapicerski, krawieck ... » więcej 2019-10-22, godz. 17:00 Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ostrzega przed fałszywymi e-mailami Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ostrzega opolskich przedsiębiorców przed otwieraniem podejrzanych wiadomości mailowych, które rzekomo miały być wysłane pr ... » więcej 2019-10-22, godz. 16:00 Politechnika Opolska podpisała umowę z ZUS. Porozumienie zagwarantuje staże dla studentów Na Wydziale Ekonomii i Zarządzania PO gościł dzisiaj (22.10) wiceprezes ZUS, Paweł Jaroszek. Ze strony PO umowę podpisał rektor dr hab. inż. Marcin Lorenc. » więcej 2019-10-21, godz. 19:00 Wciąż nie wiadomo, kiedy basen w Namysłowie znów będzie działać. W pierwszej kolejności trzeba wyremontować letnią pły ... Nadal nie wiadomo, kiedy będzie można ponownie korzystać z basenów w Namysłowie. Magistrat szuka pieniędzy na niezbędne naprawy zarówno letniego, jak i kryteg ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:00 Opole: Akademia Prawno-Ekonomiczna o inwestowaniu na giełdzie - Bez wiedzy lepiej nie inwestować na giełdzie - taki wniosek płynie z wykładu profesora Krzysztofa Jajugi. Ekonomista, prezes CFA Society Poland i członek Ra ... » więcej 2019-10-21, godz. 10:45 Rusza wypłata zaliczek. Do końca listopada 85% rolników dostanie pieniądze z ARiMR Po raz czwarty Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu rozpoczęła wypłatę zaliczek w ramach dopłat bezpośrednich dla rolników. Pieniądze maj ... » więcej 2019-10-20, godz. 15:26 Plac św. Sebastiana w Opolu oficjalnie otwarty. Przebudowa wzbudza mieszane uczucia wśród mieszkańców [ZDJĘCIA] Opolanie mogą już w pełni korzystać ze zrewitalizowanego placu świętego Sebastiana. Uroczystemu otwarciu (19.10) odnowionej przestrzeni towarzyszyły liczne at ... » więcej 2019-10-20, godz. 07:56 W Dańcu "prostują murawę". Powstaje bezpieczne boisko dla dzieci i dorosłych Ma być bezpiecznie, nowocześnie i ... równo. Boisko w Dańcu, w gminie Chrząstowice zyskuje nowe oblicze. Po wielu latach obiekt doczekał się remontu. » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:00 Dotacje w kwocie 5 tysięcy złotych dla wszystkich sołectw z Opolszczyzny Sołectwa województwa opolskiego za pośrednictwem gmin będą mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości 5000 złotych. Marszałkowska Inicjatywa Sołecka na l ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »