Radio Opole » Gospodarka
2018-12-06, 14:29 Autor: Mariusz Chałupnik

Są pieniądze na specjalistyczne szkolenia dla firm z regionu

Podpisanie promesy w opolskim OCRG na dofinansowanie specjalistycznych szkoleń [fot. Mariusz Chałupnik]
Podpisanie promesy w opolskim OCRG na dofinansowanie specjalistycznych szkoleń [fot. Mariusz Chałupnik]
Podpisanie promesy w opolskim OCRG na dofinansowanie specjalistycznych szkoleń [fot. Mariusz Chałupnik]
Podpisanie promesy w opolskim OCRG na dofinansowanie specjalistycznych szkoleń [fot. Mariusz Chałupnik]
Opolskie firmy z promesami na realizację specjalistycznych usług. Pierwsze pieniądze - w sumie ponad 240 tysięcy złotych - zostały zabezpieczone dla trzech przedsiębiorstw. Usługi na ich rzecz zrealizują wybrane instytucje otoczenia biznesu.
W Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki umowę na jedną z promes podpisali przedstawiciele MM Systemy z Kątów Opolskich. Firma przeprowadzi szkolenie dla ośmiu pracowników pod tytułem "Hi - Po - trenowanie myślenia innowacyjnego".

- Od długiego czasu stawiamy na szkolenia - przekonuje Roland Krause, prezes MM Systemy. - Mamy bardzo młody zespół. Jesteśmy firmą, która ma średnią wieku na poziomie 29 lat. Stąd też inwestycje na szkolenia, stąd rozwój, edukacja młodego zespołu. Na początku wydawaliśmy swoje środki, a teraz pojawiła się możliwość skorzystania z bardzo profesjonalnych, specjalistycznych szkoleń i zdobyć na to pieniądze.

Szkolenie dla MM Systemy przeprowadzi Park Naukowo-Technologiczny w Opolu.

- Prezes Krause wskazał konkretnego trenera - mówi prof. Jarosław Mamala, dyrektor parku. - Park musiał się porozumieć, przygotować szkolenie. Ten operator był szkolony w Szwajcarii, więc jest to bardzo bardzo wysoka półka optymalizacji procesów produkcyjnych, co na bieżąco potrzebne jest spółce MM Systemy.

- To idealna możliwość na promocję tego działania, które będziemy realizować przez cztery lata - dodaje Roland Wrzeciono, dyrektor OCRG. - Zamierzamy co kwartał uruchamiać usług na ponad 1,2 miliona złotych, więc to pokazuje, że jest potencjał, są środki. Na co można uzyskać dotacje, czy promesę? To audyty energetyczne, technologiczne, zaawansowane szkolenia, czy udziały w targach zagranicznych.

Na specjalistyczne usługi świadczone przez instytucje otoczenia biznesu zarząd województwa opolskiego przeznaczył łącznie ponad 18,5 miliona złotych. To pieniądze unijne.
Roland Krause
prof. Jarosław Mamala
Roland Wrzeciono

Gospodarka

2020-07-15, godz. 11:00 Komprachcicka "szóstka" nie jest zagrożona. Najważniejsze inwestycje zostaną przeprowadzone Komprachcice, mimo strat spowodowanych pandemią koronawirusa, nie rezygnują z inwestycji. Gmina zapowiada realizację najważniejszych zadań, które zostały zapowiedziane… » więcej 2020-07-14, godz. 10:00 Po inwestycjach w Oleszce i Jasionej cała gmina Zdzieszowice będzie skanalizowana Dwie ostatnie miejscowości w gminie Zdzieszowice doczekają się budowy sieci kanalizacyjnej. W tym roku rozpoczną się prace w Oleszce, w przyszłym powinna ruszyć… » więcej 2020-07-12, godz. 17:00 Przez całą gminę na rowerze? Ozimek chce mieć ścieżki łączące granice gminy Od Chrząstowic do Grodźca. Ozimek planuje stworzyć rowerową trasę, która będzie przebiegała przez całą gminę. » więcej 2020-07-12, godz. 10:00 41. Startup Mixer Siesta w nowej odsłonie, ale założenia te same. Opolscy biznesmeni podzielą się swoim doświadczeniem Startup Mixer, czyli spotkania młodych opolskich przedsiębiorców z doświadczonymi biznesmenami, powraca w nowej, letniej odsłonie. Tym razem jako „siesta” na scenie… » więcej 2020-07-11, godz. 10:30 NFZ zachęca placówki medyczne do przywracania normalnego trybu leczenia pacjentów. Argumentem są dodatkowe pieniądze Są dodatkowe pieniądze dla opolskich placówek medycznych z Narodowego Funduszu Zdrowia. » więcej 2020-07-11, godz. 10:00 Dlaczego dane wrażliwe wyciekają z różnych firm? Czasami przedsiębiorczy nawet nie wiedzą, że dane wrażliwe dotyczące ich firmy wyciekły - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' Grzegorz Rippel z Wyższej Szkoły… » więcej 2020-07-10, godz. 23:00 10 firm bierze udział w przetargu na rozbudowę polderu Żelazna. Oferty tańsze niż zakładano 10 firm wystartowało w przetargu Wód Polskich na rozbudowę i modernizację polderu Żelazna. Przypomnijmy, zakładany koszt inwestycji wynosi ponad 102 miliony złotych… » więcej 2020-07-10, godz. 10:48 Jednak nie będzie zwolnień grupowych w Coroplaście? W środę (08.07) informowaliśmy na naszej antenie o planowanych grupowych zwolnieniach w firmie Coroplast w Strzelcach Opolskich. Takie informacje dyrekcja zakładu… » więcej 2020-07-10, godz. 06:00 Absolutorium dla zarządu powiatu opolskiego. Radni byli jednomyślni Zarząd powiatu opolskiego otrzymał absolutorium za rok 2019. Na sesji powiatowi radni zatwierdzili również realizację ubiegłorocznego budżetu. » więcej 2020-07-09, godz. 16:45 Miliony złotych dla Politechniki Opolskiej na rozbudowę laboratoriów. Chodzi o badania nad technologiami lekkimi Niemal 8,5 miliona złotych będzie kosztować rozbudowa Centrum Projektowego Fraunhofera dla Zaawansowanych Technologii Lekkich na Politechnice Opolskiej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »