Radio Opole » Gospodarka
2018-12-06, 14:29 Autor: Mariusz Chałupnik

Są pieniądze na specjalistyczne szkolenia dla firm z regionu

Podpisanie promesy w opolskim OCRG na dofinansowanie specjalistycznych szkoleń [fot. Mariusz Chałupnik]
Podpisanie promesy w opolskim OCRG na dofinansowanie specjalistycznych szkoleń [fot. Mariusz Chałupnik]
Podpisanie promesy w opolskim OCRG na dofinansowanie specjalistycznych szkoleń [fot. Mariusz Chałupnik]
Podpisanie promesy w opolskim OCRG na dofinansowanie specjalistycznych szkoleń [fot. Mariusz Chałupnik]
Opolskie firmy z promesami na realizację specjalistycznych usług. Pierwsze pieniądze - w sumie ponad 240 tysięcy złotych - zostały zabezpieczone dla trzech przedsiębiorstw. Usługi na ich rzecz zrealizują wybrane instytucje otoczenia biznesu.
W Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki umowę na jedną z promes podpisali przedstawiciele MM Systemy z Kątów Opolskich. Firma przeprowadzi szkolenie dla ośmiu pracowników pod tytułem "Hi - Po - trenowanie myślenia innowacyjnego".

- Od długiego czasu stawiamy na szkolenia - przekonuje Roland Krause, prezes MM Systemy. - Mamy bardzo młody zespół. Jesteśmy firmą, która ma średnią wieku na poziomie 29 lat. Stąd też inwestycje na szkolenia, stąd rozwój, edukacja młodego zespołu. Na początku wydawaliśmy swoje środki, a teraz pojawiła się możliwość skorzystania z bardzo profesjonalnych, specjalistycznych szkoleń i zdobyć na to pieniądze.

Szkolenie dla MM Systemy przeprowadzi Park Naukowo-Technologiczny w Opolu.

- Prezes Krause wskazał konkretnego trenera - mówi prof. Jarosław Mamala, dyrektor parku. - Park musiał się porozumieć, przygotować szkolenie. Ten operator był szkolony w Szwajcarii, więc jest to bardzo bardzo wysoka półka optymalizacji procesów produkcyjnych, co na bieżąco potrzebne jest spółce MM Systemy.

- To idealna możliwość na promocję tego działania, które będziemy realizować przez cztery lata - dodaje Roland Wrzeciono, dyrektor OCRG. - Zamierzamy co kwartał uruchamiać usług na ponad 1,2 miliona złotych, więc to pokazuje, że jest potencjał, są środki. Na co można uzyskać dotacje, czy promesę? To audyty energetyczne, technologiczne, zaawansowane szkolenia, czy udziały w targach zagranicznych.

Na specjalistyczne usługi świadczone przez instytucje otoczenia biznesu zarząd województwa opolskiego przeznaczył łącznie ponad 18,5 miliona złotych. To pieniądze unijne.
Roland Krause
prof. Jarosław Mamala
Roland Wrzeciono

Gospodarka

2018-12-17, godz. 10:25 Ponad 16 tys. Ukraińców pracuje legalnie na Opolszczyźnie. To pięciokrotny wzrost od 2015 roku Przybywa Ukraińców, którzy pracują na Opolszczyźnie. W ciągu ostatnich trzech lat ich liczba wzrosła pięciokrotnie. Według danych Zakładu Ubezpieczeń Społeczn ... » więcej 2018-12-16, godz. 17:00 Kończą budowę chodnika. Chcą zdążyć przed świętami Mimo zimy drogowcy kończą jeszcze ostatnie inwestycje. W Kędzierzynie-Koźlu na finiszu jest remont chodnika przy ul. Powstańców Śląskich. Chodzi o fragment od ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:00 Platforma Wirtualnych Targów, czyli dostaniesz pracę bez wychodzenia z domu Platforma Wirtualnych Targów, czyli targi pracy w internecie. Pomysł, który otrzymał dotację Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki zakłada, że każdy zainteres ... » więcej 2018-12-16, godz. 08:00 W listopadzie bezrobocie w powiecie głubczyckim spadło, ale minimalnie. To historyczny rezultat Niewielki, ale jednak spadek. Po raz pierwszy w historii Powiatowego Urzędu Pracy w Głubczycach w listopadzie zmalało bezrobocie. W ubiegłym miesiącu w pośred ... » więcej 2018-12-15, godz. 17:45 Wybuchowy Explomet skorzystał z pieniędzy na innowacje. Ma zaplecze techniczne Działu Nauki Badań i Rozwoju Opolska firma Explomet uruchomiła zaplecze techniczne Działu Nauki Badań i Rozwoju. Obiekt ma stwarzać nowe możliwości wykonywania technologii stowarzyszonych ... » więcej 2018-12-15, godz. 14:00 "Stop szarej strefie". Pod lupą kontrolerów tym razem znalazły się kluby nocne i targowisko Mandaty na łączną kwotę 3,5 tysiąca złotych to efekt kontroli przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w klubach nocnych w po ... » więcej 2018-12-15, godz. 10:30 Budżet powiatu strzeleckiego na rok 2019: dużo inwestycji, ale pieniędzy za mało Znany jest już kształt budżetu powiatu strzeleckiego na przyszły rok. Do kasy starostwa wpłynie 90 mln zł, wydać trzeba będzie o 7 mln więcej. Dziurę budżetow ... » więcej 2018-12-14, godz. 21:00 Arriva: decyzja o rezygnacji z kursowania autobusów podtrzymana. Wicemarszałek: nie oznacza to, że transport publiczny ... Firma autobusowa Arriva 30 czerwca przyszłego roku wycofuje się z kursowania w powiatach kędzierzyńsko-kozielskim i prudnickim. Dzisiaj (14.12) na temat decyz ... » więcej 2018-12-14, godz. 18:30 Gdyby nie pomoc unijna, nie byłoby remontów dróg czy szkół. Jak Opolszczyzna wykorzystała pieniądze z Brukseli? Z 4 miliardów złotych, które województwo opolskie otrzymało z Unii Europejskiej, blisko 1,5 mld złotych wypłacono już samorządom i firmom, a na drugie tyle po ... » więcej 2018-12-14, godz. 15:00 Zakład UFI Filters w Opolu otwarty. Produkcja testowa ruszy w czerwcu UFI Filters otworzył nowy zakład produkujący wymienniki ciepła w samochodach. Firma wybudowała halę produkcyjną o powierzchni 6 tysięcy metrów kwadratowych na ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »