Radio Opole » Gospodarka
2018-12-06, 14:29 Autor: Mariusz Chałupnik

Są pieniądze na specjalistyczne szkolenia dla firm z regionu

Podpisanie promesy w opolskim OCRG na dofinansowanie specjalistycznych szkoleń [fot. Mariusz Chałupnik]
Podpisanie promesy w opolskim OCRG na dofinansowanie specjalistycznych szkoleń [fot. Mariusz Chałupnik]
Podpisanie promesy w opolskim OCRG na dofinansowanie specjalistycznych szkoleń [fot. Mariusz Chałupnik]
Podpisanie promesy w opolskim OCRG na dofinansowanie specjalistycznych szkoleń [fot. Mariusz Chałupnik]
Opolskie firmy z promesami na realizację specjalistycznych usług. Pierwsze pieniądze - w sumie ponad 240 tysięcy złotych - zostały zabezpieczone dla trzech przedsiębiorstw. Usługi na ich rzecz zrealizują wybrane instytucje otoczenia biznesu.
W Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki umowę na jedną z promes podpisali przedstawiciele MM Systemy z Kątów Opolskich. Firma przeprowadzi szkolenie dla ośmiu pracowników pod tytułem "Hi - Po - trenowanie myślenia innowacyjnego".

- Od długiego czasu stawiamy na szkolenia - przekonuje Roland Krause, prezes MM Systemy. - Mamy bardzo młody zespół. Jesteśmy firmą, która ma średnią wieku na poziomie 29 lat. Stąd też inwestycje na szkolenia, stąd rozwój, edukacja młodego zespołu. Na początku wydawaliśmy swoje środki, a teraz pojawiła się możliwość skorzystania z bardzo profesjonalnych, specjalistycznych szkoleń i zdobyć na to pieniądze.

Szkolenie dla MM Systemy przeprowadzi Park Naukowo-Technologiczny w Opolu.

- Prezes Krause wskazał konkretnego trenera - mówi prof. Jarosław Mamala, dyrektor parku. - Park musiał się porozumieć, przygotować szkolenie. Ten operator był szkolony w Szwajcarii, więc jest to bardzo bardzo wysoka półka optymalizacji procesów produkcyjnych, co na bieżąco potrzebne jest spółce MM Systemy.

- To idealna możliwość na promocję tego działania, które będziemy realizować przez cztery lata - dodaje Roland Wrzeciono, dyrektor OCRG. - Zamierzamy co kwartał uruchamiać usług na ponad 1,2 miliona złotych, więc to pokazuje, że jest potencjał, są środki. Na co można uzyskać dotacje, czy promesę? To audyty energetyczne, technologiczne, zaawansowane szkolenia, czy udziały w targach zagranicznych.

Na specjalistyczne usługi świadczone przez instytucje otoczenia biznesu zarząd województwa opolskiego przeznaczył łącznie ponad 18,5 miliona złotych. To pieniądze unijne.
Roland Krause
prof. Jarosław Mamala
Roland Wrzeciono

Gospodarka

2019-10-18, godz. 08:00 Ozimek wypuszcza obligacje na 10 milionów złotych. To jedyna szansa, żeby wyremontować drogi Obligacje na drogi. To pomysł radnych Ozimka, którzy na sesji zatwierdzili sprzedaż obligacji, a pozyskane pieniądze zostaną przekazane na inwestycje drogowe. » więcej 2019-10-17, godz. 17:30 Świat się zmienia i ciągle stawia nowe wyzwania. 100 lat Stowarzyszenia Elektryków Polskich Jest to najstarsze stowarzyszenie w kraju. Zrzesza zarówno inżynierów, techników, jak i młodych adeptów tego rzemiosła, a jego głównymi zadaniami są popularyz ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:30 95 proc. gminy Ozimek już skanalizowane. To koniec rozbudowy sieci Ozimek kończy inwestycje kanalizacyjne. Po ostatnim etapie, który obejmuje sołectwa Schodnia, Pustków i część miasta Ozimka, do sieci będzie podłączonych 95 p ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:00 Czas przetargów. Opolskie starostwo czeka na rozstrzygnięcia i rozpoczęcie prac na dwóch odcinkach dróg Starostwo Powiatowe w Opolu przygotowuje się do remontu dwóch dróg. Jeden zostanie przeprowadzony w Magnuszowicach, w gminie Niemodlin, drugi w miejscowości W ... » więcej 2019-10-16, godz. 19:30 Nowe technologie energetyczne rozwijają się. Jak się zachować, gdy zawiodą? O tym rozmawiano w Opolu Co zrobić, gdy dojdzie do zwarcia instalacji fotowoltaicznej, którą mamy na dachu, a jak postępować w przypadku, gdy dojdzie do pożaru samochodu elektrycznego ... » więcej 2019-10-16, godz. 14:36 Strefa gospodarcza w Olszowej ma bazować na zielonej energii Strefa gospodarcza w Olszowej ma być samodzielna energetycznie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i gmina Ujazd chcą prowadzić nowatorski projekt ekologi ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:35 ZUS i PIP przypominają o prawach pracowników W jaki sposób dochodzić swoich roszczeń za wypadek w pracy? To tłumaczono podczas konferencji, jaką zorganizowali ZUS i PIP w Opolu. Inspektorzy w rozmowie z ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:44 Jest ponad 20 tysięcy cudzoziemców na opolskim rynku pracy. Lwią część stanowią Ukraińcy Ponad 20 tysięcy 200 obcokrajowców pracuje już legalnie na Opolszczyźnie. To o niemal 700 osób więcej niż przed wakacjami. » więcej 2019-10-14, godz. 12:46 O pracy i współpracy z BGK. PPP to przyszłość Nadchodzące lata będą wyzwaniem dla inwestycji samorządowych, a kluczową rolę w ich realizacji ma odegrać Bank Gospodarstwa Krajowego. » więcej 2019-10-13, godz. 09:00 Parkowanie wokół kluczborskiego rynku znów będzie płatne Po siedmiu latach wraca strefa płatnego parkowania w ścisłym centrum Kluczborka. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »