Radio Opole » Gospodarka
2018-11-15, 10:30 Autor: Jacek Pelczar

Kędzierzyn-Koźle gości przedsiębiorców i inwestorów na specjalnej konferencji

Prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska otworzyła konferencję [fot. Jacek Pelczar]
Prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska otworzyła konferencję [fot. Jacek Pelczar]
Prelegent Mirosław Pachucki [fot. Jacek Pelczar]
Prelegent Mirosław Pachucki [fot. Jacek Pelczar]
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, to cykl spotkań, szkoleń i prelekcji skierowanych do przedsiębiorców i inwestorów. Zorganizowane przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy odbywa się już po raz czwarty. Wczoraj (14.11) zostało oficjalnie zainaugurowane.
Jakie informacje zdobędą uczestnicy konferencji, wyjaśniła Alicja Górska, prezes KKPP. – Dowiedzą się przede wszystkim, jakie mamy zmiany w zakresie zarządzania strefami czy też w zakresie pozyskiwania dotacji i ulg strefowych w momencie, kiedy podejmujemy decyzję o inwestowaniu. Podzielą się własnym doświadczeniem odnośnie tego, jak inwestować w ramach panelu dyskusyjnego, który również przewidziany jest na tę konferencję.

Poza konferencjami w Zespole Szkół nr 3 trwają również warsztaty dla młodzieży. Również tam został ogłoszony konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem "Kędzierzyn-Koźle Miastem Dobrej Chemii".

Gorącym tematem wśród inwestorów na konferencji było oczywiście kędzierzyńsko-kozielskie Pole Południowe, specjalny teren przeznaczony pod inwestycje, będący częścią Katowickiej Specjalnej Strefy ekonomicznej.

– Chciałem podkreślić, że Opolszczyzna, a zwłaszcza Pole Południowe Kędzierzyn-Koźle, jest doskonałym miejscem i dziwię się, że jeszcze pustym. W tym miesiącu skończony był kolejny grant badawczy dotyczący recyklingu baterii litowo-jonowych do pojazdów elektrycznych i będę występował o grant inwestycyjny zlokalizowany również na Polu Południowym w Kędzierzynie-Koźlu – mówił Paweł Gajowski, prezes zarządu PTH Technika Sp. Z o.o.

Firma PTH Technika kupiła już działkę na Polu Południowym i jest gotowa do rozpoczęcia innowacyjnego projektu recyklingu czarnej masy z baterii alkalicznych i cynkowo-węglowych.
Alicja Górska
Paweł Gajowski

Gospodarka

2018-12-19, godz. 09:45 Dworzec Głuchołazy-Miasto w remoncie. "W końcu doczekał się lepszych czasów" Do końca tego roku budynek dworca Głuchołazy-Miasto zyska nowe zadaszenie. To pierwszy etap modernizacji zapomnianego obiektu, który od ponad 20 lat odstrasza ... » więcej 2018-12-19, godz. 08:00 Zmiany w zarządach nyskich spółek miejskich Zmiany na czele nyskich spółek miejskich. Nowych szefów doczekały się: przedsiębiorstwo odpowiedzialne za gospodarkę odpadami oraz miejska ciepłownia. » więcej 2018-12-19, godz. 06:15 Ciąg dalszy krapkowickich przygotowań do udziału w programie Mosty dla Regionów. "To nabiera realnych kształtów" Od 120 do 150 milionów złotych może kosztować budowa nowego mostu na Odrze w rejonie Krapkowic i Gogolina. Obie gminy podjęły starania o budowę tzw. obwodnicy ... » więcej 2018-12-18, godz. 17:43 Opolskie instytucje związane z rolnictwem będą współpracować oficjalnie i bardziej intensywnie Porozumienie o współpracy podpisały opolskie instytucje związane z rolnictwem. Chodzi między innymi o współpracę przy organizacji spotkań w zakresie edukacji ... » więcej 2018-12-18, godz. 13:34 Straty po wykolejeniu wagonów są ogromne. Zapłaci za nie ubezpieczyciel sprawcy wypadku 3,2 mln złotych wynoszą straty po wykolejeniu się dwóch wagonów na linii kolejowej pomiędzy stacjami Szymiszów i Strzelce Opolskie. Do wypadku doszło na począ ... » więcej 2018-12-18, godz. 13:15 Jak poprawnie wypełnić wniosek o dofinansowanie? Wojewoda zorganizował spotkanie w sprawie Funduszu Dróg Samorządowych Spotkanie informacyjne odnośnie Funduszu Dróg Samorządowych zorganizowano dzisiaj (18.12) w urzędzie wojewódzkim. Zaproszenia trafiły do wszystkich włodarzy n ... » więcej 2018-12-17, godz. 19:00 Radni zagłosują nad przyszłorocznym budżetem Opola. Dzisiaj (18.12) sesja rady miasta Ponad 1,3 miliarda złotych - tyle wyniesie przyszłoroczny budżet Opola. Władze miasta chcą przeznaczyć na inwestycje pół miliarda złotych. W planie jest m.in. ... » więcej 2018-12-17, godz. 17:25 Prudnik rezygnuje z opłaty targowej. Likwidacja daniny ma zachęcić do bezpośredniej sprzedaży produktów rolnych Od nowego roku zniknie w Prudniku opłata targowa. Według wyliczeń w tym roku wpływy z tej daniny mają wynieść 10 tysięcy złotych. Zaledwie o dwa tysiące przew ... » więcej 2018-12-17, godz. 10:25 Ponad 16 tys. Ukraińców pracuje legalnie na Opolszczyźnie. To pięciokrotny wzrost od 2015 roku Przybywa Ukraińców, którzy pracują na Opolszczyźnie. W ciągu ostatnich trzech lat ich liczba wzrosła pięciokrotnie. Według danych Zakładu Ubezpieczeń Społeczn ... » więcej 2018-12-16, godz. 17:00 Kończą budowę chodnika. Chcą zdążyć przed świętami Mimo zimy drogowcy kończą jeszcze ostatnie inwestycje. W Kędzierzynie-Koźlu na finiszu jest remont chodnika przy ul. Powstańców Śląskich. Chodzi o fragment od ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »