Radio Opole » Gospodarka
2018-10-10, 14:06 Autor: Piotr Wójtowicz

Izba Rzemieślnicza w Opolu udziela poparcia Arkadiuszowi Wiśniewskiemu

Konferencja przed Izbą Rzemieślniczą w Opolu
Konferencja przed Izbą Rzemieślniczą w Opolu
Przedsiębiorcy z Izby Rzemieślniczej popierają w wyborach prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego. Na konferencji prasowej chwalili, że obecny prezydent miasta dochował słowa o współpracy sprzed 4 lat, dlatego jak zaznaczył prezes Tadeusz Staruch "rzemiosło" udziela mu poparcia na kolejną kadencję.
- Jest świetnym menedżerem i nie mamy żadnych wątpliwości co do tej decyzji. Chcę zaznaczyć, że my rzemieślnicy, którzy prowadzimy zakłady wielopokoleniowe mamy świetne rozeznanie o umiejętnościach zarządzania - podkreślił prezes Izby Rzemieślniczej.

Na konferencji prasowej ubiegającego się o kolejną kadencję prezydenta pytano o konkrety pomocy dla małego biznesu w Opolu.

- Przez ostatnie 4 lata nie podnosiłem podatków, a dla przedsiębiorców takim istotnym kosztem jest podatek od nieruchomości. W przypadku osób prowadzących salon meblowy, który musi mieć 1000 metrów kwadratowych, największym kosztem jest podatek od nieruchomości - tłumaczył prezydent.

Konferencję wyborczą Komitetu Wyborczego Wyborców Arkadiusza Wiśniewskiego zorganizowano przed Izbą Rzemieślniczą w Opolu.
Tadeusz Staruch
Arkadiusz Wiśniewski - rzemiosło

Gospodarka

2018-12-12, godz. 13:30 Są pieniądze dla przedsiębiorców i subregionów, będą na żłobki 35 firm z regionu otrzyma dofinansowanie na wzmocnienie swojej pozycji na rynku w kraju i za granicą. Zarząd województwa opolskiego rozstrzygnął drugi nabór d ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:00 Budżet Głubczyc w 2019 roku będzie podobny do tegorocznego. Inwestycje i zadłużenie na podobnym poziomie Oświata, drogi oraz remonty placówek edukacyjnych i kulturalnych - to główne punkty przyszłorocznego budżetu Głubczyc. Na inwestycje gmina przeznaczy do 15 pr ... » więcej 2018-12-12, godz. 07:00 Bezrobocie w Opolu maleje. Opolski PUP wspiera przedsiębiorców i pracodawców zatrudniających bezrobotnych W 2018 roku Powiatowy Urząd Pracy w Opolu przeznaczył ponad 14 milionów 430 tysięcy złotych na aktywne formy finansowego wsparcia opolskich przedsiębiorców i ... » więcej 2018-12-11, godz. 19:00 Pearl Stream przeniósł linie produkcyjne do Strzelec Opolskich i planuje zwiększenie zatrudnienia Firma Pearl Stream zakończyła transfer urządzeń z dwóch zakładów w Polsce i Niemczech do fabryki w Strzelcach Opolskich. Firma chce na początku przyszłego rok ... » więcej 2018-12-11, godz. 16:00 Kolejna klasa patronacka w Brzegu. Tamtejszy zespół szkół podpisał umowę z firmą z branży elektrycznej W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu podpisano umowę o współpracy z Initelem, firmą zajmującą się projektowaniem i wykonaniem instalacji teletechnicznych ... » więcej 2018-12-11, godz. 13:45 Burmistrz Dobrodzienia stawia na budownictwo mieszkaniowe. "Trzeba zachęcić deweloperów" Nowy burmistrz Dobrodzienia chce dzięki dobrej ofercie mieszkaniowej zatrzymać w mieście młodych ludzi. » więcej 2018-12-11, godz. 07:15 Elektromobilne Opole. Ile mamy pieniędzy na ten cel w budżecie miasta? Urząd Miasta Opola planuje zakup aut elektrycznych. Nakazuje to ustawa o elektromobilności, która zobowiązuje samorządy do wprowadzenia ekologicznych pojazdów ... » więcej 2018-12-11, godz. 06:37 Wiele pytań, mało odpowiedzi. Opolscy menadżerowie medyczni rozmawiali o perspektywie finansowej na 2019 O skutkach podwyżki cen prądu i wzroście płacy minimalnej rozmawiali w Borkach Małych menadżerowie medyczni. Podsumowali kończący się rok oraz analizowali roz ... » więcej 2018-12-10, godz. 19:30 Opolanie mogą poprawić swoje cyfrowe umiejętności. Ruszyły konkursy dla gmin Opolskie gminy mogą otrzymać pieniądze na szkolenia informatyczne dla mieszkańców. To kolejna odsłona akcji koordynowanej przez Centrum Projektów Polska Cyfro ... » więcej 2018-12-10, godz. 15:03 Szafy na elektrośmieci stanęły w Strzelcach Opolskich Baterie, żarówki, tonery czy płyty CD mieszkańcy Strzelec Opolskich mogą wyrzucać do specjalnych szaf, które stanęły w trzech miejscach na terenie miasta. Odp ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »