Radio Opole » Gospodarka
2018-09-13, 17:28 Autor: Mariusz Chałupnik

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna świętowała 15-lecie istnienia

Gala 15-lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kluczborku [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala 15-lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kluczborku [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala 15-lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kluczborku [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala 15-lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kluczborku [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala 15-lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kluczborku [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala 15-lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kluczborku [fot. Mariusz Chałupnik]
Kreowanie atrakcyjnego i pozytywnego wizerunku Opolszczyzny na rynku turystycznym w Polsce i za granicą, promocja zabytków, lokalnej kuchni, czy bazy hotelarskiej. To część zadań, jakie realizuje Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna. 15-lecie działalności świętowała w Kluczborku.
OROT stworzył również między innymi portal VisitOpolskie. Jest też operatorem szlaku kulinarnego „Opolski Bifyj”.

- Zaczynaliśmy jako małe stowarzyszenie bez porządnej siedziby - mówi Piotr Mielec, dyrektor. - Dzisiaj mamy piękną siedzibę. Prowadzimy Opolskie Centrum Informacji Turystycznej. Organizujemy konkursy, wystawy, stoiska wystawiennicze na targach w kraju i za granicą. Wydajemy wydawnictwa promocyjne, organizujemy wizyty studyjne dla dziennikarzy. Organizujemy szkolenia, warsztaty, konferencje. Ten obszar działalności jest gigantyczny.

Przy okazji jubileuszu przyznano wyróżnienia najbardziej zasłużonym osobom dla opolskiej turystyki, jak również przedstawicielom najważniejszych miejsc regionu. Jedno z nich otrzymał zamek w Mosznej.

- My na rynku turystycznym jesteśmy od pięciu lat, bo wcześniej funkcjonował w zamku szpital. Widać jednak, że ciężka praca przynosi dobre efekty - mówi Tomasz Ganczarek, prezes zarządu Moszna Zamek. - Było kolosalnie trudno na początku. Nie będę ukrywał, że to była mordercza praca wielu ludzi. Natomiast efekt jest taki, że przejmowaliśmy obiekt ze statystykami około 60, 70 tysięcy turystów rocznie - to był rok 2013. W zeszłym roku i w tym możemy śmiało mówić o 250 tysiącach turystów. Z 70 do 250 tysięcy w pięć lat... łatwo nie było.

Podczas 15-letniej historii działalności Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna zdobyła wiele wyróżnień. Między innymi nagrodę Magellana 2015 za „Opolski Bifyj – Przyjazny Przewodnik Kulinarny”.

OROT zrzesza 150 podmiotów. To między innymi samorządy, firmy, przedsiębiorstwa gastronomiczne i hotelarskie, czy wyższe uczelnie.
Piotr Mielec
Tomasz Ganczarek

Gospodarka

2018-09-18, godz. 11:15 Praca poza krajem i wypłacanie emerytury - ZUS organizuje Dni Poradnictwa dla pracujących za granicą Kto wypłaci emeryturę, jak złożyć wniosek o rentę, jakie świadczenia za pracę za granicą można pobrać - w ramach Polsko-Niemieckich Dni Poradnictwa Emerytalno ... » więcej 2018-09-18, godz. 08:00 Gorzów Śląski ma internet światłowodowy. Mieszkańcy deklarują chęć dołączenia do sieci Bardzo szybki internet światłowodowy zawitał do Gorzowa Śląskiego. Na razie sieć przyłączona od pobliskiej Praszki dotarła do jednej z firm, urzędu miejskiego ... » więcej 2018-09-17, godz. 20:10 Zmian w Kodeksie Pracy chce poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński Obowiązek podawania wysokości wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę chce wprowadzić opolski poseł Witold Zembaczyński. Projekt zmian w Kodeksie Pracy jego auto ... » więcej 2018-09-17, godz. 18:00 Mieszkańcy Brzegu zyskają superszybki internet Brzeski samorząd podpisał list intencyjny z telekomunikacyjnym gigantem, który w ciągu najbliższych dwóch lat ma wybudować na terenie miasta sieć światłowodow ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:50 Inwestycje drogowe w powiecie brzeskim. Czy wykonawcy zdążą na czas? Zarząd Dróg Powiatowych w Brzegu realizuje trzy duże zadania. Do końca roku zostało niewiele czasu, a na części inwestycji wykonawcy dopiero weszli na plac bu ... » więcej 2018-09-16, godz. 10:00 "Działki dla młodych" w Nysie. Chętni mogą składać dokumenty Nysa ogłosiła przetarg w ramach drugiej edycji programu 'Działki dla młodych'. Do dyspozycji jest teren przy ul. Lazurowej, ul. Zawiszy Czarnego lub w Domaszk ... » więcej 2018-09-15, godz. 10:15 Wystawcy z całego kraju zawitali do Prudnika. Ruszyły targi Inter-Region "Dom i ogród" W prudnickiej hali OSiR-u rozpoczęły się Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter-Region 'Dom i ogród'. Prezentują się na nich firmy z branż związanych z za ... » więcej 2018-09-14, godz. 19:00 Czysto i wygodnie. Głubczyce mają nowe centrum przesiadkowe i dworzec autobusowy. W Głubczycach otwarto centrum przesiadkowe i przebudowany dworzec. Dla podróżnych przygotowano nową poczekalnię, zadaszone miejsca przy stanowiskach autobusow ... » więcej 2018-09-14, godz. 08:00 W Opolu będą promować komunikację zbiorową. 16 września rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu Edukacyjne warsztaty, nocny przejazd rolkarzy, rodzinny festyn czy bezpłatne przejazdy komunikacją zbiorową w ramach akcji darmowy piątek czekają na opolan po ... » więcej 2018-09-13, godz. 18:36 Nyscy przedsiębiorcy poznali założenia "Konstytucji biznesu" Ułatwienia dla firm wprowadzone przez Konstytucję dla Biznesu były tematem kolejnego spotkania pod hasłem 'Prawo do przedsiębiorczości' adresowanego do przeds ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »