Radio Opole » Gospodarka
2018-09-13, 17:28 Autor: Mariusz Chałupnik

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna świętowała 15-lecie istnienia

Gala 15-lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kluczborku [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala 15-lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kluczborku [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala 15-lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kluczborku [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala 15-lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kluczborku [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala 15-lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kluczborku [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala 15-lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kluczborku [fot. Mariusz Chałupnik]
Kreowanie atrakcyjnego i pozytywnego wizerunku Opolszczyzny na rynku turystycznym w Polsce i za granicą, promocja zabytków, lokalnej kuchni, czy bazy hotelarskiej. To część zadań, jakie realizuje Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna. 15-lecie działalności świętowała w Kluczborku.
OROT stworzył również między innymi portal VisitOpolskie. Jest też operatorem szlaku kulinarnego „Opolski Bifyj”.

- Zaczynaliśmy jako małe stowarzyszenie bez porządnej siedziby - mówi Piotr Mielec, dyrektor. - Dzisiaj mamy piękną siedzibę. Prowadzimy Opolskie Centrum Informacji Turystycznej. Organizujemy konkursy, wystawy, stoiska wystawiennicze na targach w kraju i za granicą. Wydajemy wydawnictwa promocyjne, organizujemy wizyty studyjne dla dziennikarzy. Organizujemy szkolenia, warsztaty, konferencje. Ten obszar działalności jest gigantyczny.

Przy okazji jubileuszu przyznano wyróżnienia najbardziej zasłużonym osobom dla opolskiej turystyki, jak również przedstawicielom najważniejszych miejsc regionu. Jedno z nich otrzymał zamek w Mosznej.

- My na rynku turystycznym jesteśmy od pięciu lat, bo wcześniej funkcjonował w zamku szpital. Widać jednak, że ciężka praca przynosi dobre efekty - mówi Tomasz Ganczarek, prezes zarządu Moszna Zamek. - Było kolosalnie trudno na początku. Nie będę ukrywał, że to była mordercza praca wielu ludzi. Natomiast efekt jest taki, że przejmowaliśmy obiekt ze statystykami około 60, 70 tysięcy turystów rocznie - to był rok 2013. W zeszłym roku i w tym możemy śmiało mówić o 250 tysiącach turystów. Z 70 do 250 tysięcy w pięć lat... łatwo nie było.

Podczas 15-letniej historii działalności Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna zdobyła wiele wyróżnień. Między innymi nagrodę Magellana 2015 za „Opolski Bifyj – Przyjazny Przewodnik Kulinarny”.

OROT zrzesza 150 podmiotów. To między innymi samorządy, firmy, przedsiębiorstwa gastronomiczne i hotelarskie, czy wyższe uczelnie.
Piotr Mielec
Tomasz Ganczarek

Gospodarka

2019-11-16, godz. 14:00 Zielone światło dla budowy fabryki Umicore pod Nysą. Produkcja komponentów ogniw elektrycznych ma ruszyć za rok Belgijski Umicore otrzymał zielone światło na budowę fabryki komponentów do ogniw elektrycznych w podnyskich Radzikowicach. » więcej 2019-11-16, godz. 08:11 Wdrożenie Inteligentnego Systemu Zarządzania Ruchem w Opolu coraz bliżej. Jedna z ofert mieści się w wyznaczonym budże… Opolski ratusz rozpoczyna wdrażanie Inteligentnego Systemu Zarządzania Ruchem w mieście. System ma m.in. spinać pod względem sterowania około 50 skrzyżowań w stolicy… » więcej 2019-11-15, godz. 18:00 Remiza OSP Komorzno i świetlica w Ligocie Wołczyńskiej jak nowe. Magistrat wydał na remonty niemal 700 tysięcy złotych Zakończył się remont remizy strażackiej w Komorznie i kompleksowa modernizacja świetlicy wiejskiej w Ligocie Wołczyńskiej. » więcej 2019-11-15, godz. 14:00 Studenci z Politechniki Opolskiej i Śląskiej zaczynają maraton programowania Młodzi projektanci od dzisiaj (15.11) do jutra będą szukać rozwiązania konkretnego problemu dla Przemysłu 4.0 w ramach trwającego w Opolu Hackathonu. To maraton… » więcej 2019-11-15, godz. 07:15 Kolejne podwyżki w Opolu: od stycznia wzrośnie podatek od nieruchomości Po raz pierwszy od pięciu lat w Opolu wzrosną stawki podatku od nieruchomości. Projekt uchwały zakłada średnią podwyżkę o 4,2 procent. Dzięki podwyżce wpływy do… » więcej 2019-11-14, godz. 20:45 Władze Kluczborka zastanawiają się, na czym oszczędzać w 2020 roku. "Subwencja - to tylko połowa wydatków na oświatę" Urząd Miejski w Kluczborku szuka oszczędności by spiąć przyszłoroczny budżet. Na razie projekt mówi o dochodach na poziomie 175 milionów złotych i wydatkach wyższych… » więcej 2019-11-14, godz. 19:00 Fundusz Dróg Samorządowych przyczynił się do remontu dwóch ulic w Wołczynie Dwie ulice remontuje pod koniec roku gmina Wołczyn przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. » więcej 2019-11-14, godz. 17:15 Przedsiębiorcy nagrodzeni Perłą Powiatu Oleskiego. "Te osoby faktycznie wyróżniają się" Cztery Perły Powiatu Oleskiego trafiły do miejscowych przedsiębiorców podczas corocznego Forum Ekonomicznego KOOPERACJA. » więcej 2019-11-14, godz. 14:46 Odkurzacze do liści, zamiatarki i nowe pojazdy do wywozu śmieci pojawią się wkrótce na ulicach Nysy Na ulicach Nysy zagości wkrótce nowy sprzęt do sprzątania. Miejska spółka kupiła dwie śmieciarki, w planach ma też zakupy pojazdów do czyszczenia ulic. » więcej 2019-11-14, godz. 10:00 Prywatny inwestor chce w Krapkowicach otworzyć inkubator produkcyjny W Krapkowicach powstaje inkubator przedsiębiorczości inny niż wszystkie. Nie będzie biurek na godziny, ale do dyspozycji będą wielkie hale. Firmy dzielić będą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »