Radio Opole » Gospodarka
2018-09-13, 17:28 Autor: Mariusz Chałupnik

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna świętowała 15-lecie istnienia

Gala 15-lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kluczborku [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala 15-lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kluczborku [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala 15-lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kluczborku [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala 15-lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kluczborku [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala 15-lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kluczborku [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala 15-lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kluczborku [fot. Mariusz Chałupnik]
Kreowanie atrakcyjnego i pozytywnego wizerunku Opolszczyzny na rynku turystycznym w Polsce i za granicą, promocja zabytków, lokalnej kuchni, czy bazy hotelarskiej. To część zadań, jakie realizuje Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna. 15-lecie działalności świętowała w Kluczborku.
OROT stworzył również między innymi portal VisitOpolskie. Jest też operatorem szlaku kulinarnego „Opolski Bifyj”.

- Zaczynaliśmy jako małe stowarzyszenie bez porządnej siedziby - mówi Piotr Mielec, dyrektor. - Dzisiaj mamy piękną siedzibę. Prowadzimy Opolskie Centrum Informacji Turystycznej. Organizujemy konkursy, wystawy, stoiska wystawiennicze na targach w kraju i za granicą. Wydajemy wydawnictwa promocyjne, organizujemy wizyty studyjne dla dziennikarzy. Organizujemy szkolenia, warsztaty, konferencje. Ten obszar działalności jest gigantyczny.

Przy okazji jubileuszu przyznano wyróżnienia najbardziej zasłużonym osobom dla opolskiej turystyki, jak również przedstawicielom najważniejszych miejsc regionu. Jedno z nich otrzymał zamek w Mosznej.

- My na rynku turystycznym jesteśmy od pięciu lat, bo wcześniej funkcjonował w zamku szpital. Widać jednak, że ciężka praca przynosi dobre efekty - mówi Tomasz Ganczarek, prezes zarządu Moszna Zamek. - Było kolosalnie trudno na początku. Nie będę ukrywał, że to była mordercza praca wielu ludzi. Natomiast efekt jest taki, że przejmowaliśmy obiekt ze statystykami około 60, 70 tysięcy turystów rocznie - to był rok 2013. W zeszłym roku i w tym możemy śmiało mówić o 250 tysiącach turystów. Z 70 do 250 tysięcy w pięć lat... łatwo nie było.

Podczas 15-letniej historii działalności Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna zdobyła wiele wyróżnień. Między innymi nagrodę Magellana 2015 za „Opolski Bifyj – Przyjazny Przewodnik Kulinarny”.

OROT zrzesza 150 podmiotów. To między innymi samorządy, firmy, przedsiębiorstwa gastronomiczne i hotelarskie, czy wyższe uczelnie.
Piotr Mielec
Tomasz Ganczarek

Gospodarka

2018-11-16, godz. 09:29 Niebieskie pojemniki na makulaturę pojawią się za kilka miesięcy w Opolu Szykują się zmiany w segregacji odpadów w Opolu. W kwietniu przyszłego roku obok żółtych, brązowych, czy czarnych pojemników na śmieci, staną także niebieskie ... » więcej 2018-11-15, godz. 16:35 Mieszkańcy Głuchołaz korzystają z dotacji na usuwanie azbestu. "Niektórzy liczą, że gmina sfinansuje też nowy dach" Właściciele prawie 140 obiektów znajdujących się na terenie gminy Głuchołazy skorzystali jak dotąd z gminnego programu dofinansowania utylizacji azbestu. » więcej 2018-11-15, godz. 10:30 Kędzierzyn-Koźle gości przedsiębiorców i inwestorów na specjalnej konferencji Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, to cykl spotkań, szkoleń i prelekcji skierowanych do przedsiębiorców i inwestorów. Zorganizowane przez Kędzierzyńsko-Kozi ... » więcej 2018-11-15, godz. 07:00 Włodarze Krapkowic chcą skorzystać z programu Mieszkanie Plus. Na początek jeden lub dwa budynki Gmina Krapkowice szykuje się do udziału w rządowym programie Mieszkanie Plus. We wrześniu tego roku zmieniły się zasady i teraz można korzystać z programu jed ... » więcej 2018-11-14, godz. 17:36 KRUS podsumował konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". Opolszczyzna na czele Opolszczyzna ma najniższy wskaźnik wypadków w rolnictwie w kraju. Tak wynika z analiz prowadzonych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. KRUS podsu ... » więcej 2018-11-14, godz. 14:02 Opole znów z rekordowym budżetem. Miasto pół miliarda złotych przeznaczy na inwestycje 1,333 miliarda złotych - to budżet Opola na 2019 rok. Oznacza to kolejny finansowy rekord miasta. Budżet 2019 względem tegorocznego będzie większy o blisko 20 ... » więcej 2018-11-14, godz. 11:00 Trwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości W Opolu to wydarzenie odbywa się pod hasłem 'Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości'. » więcej 2018-11-14, godz. 06:00 Kamiennik sięgnie kredyt, choć nie wiadomo jeszcze czy skorzysta z całej wnioskowanej kwoty Ponad 104 tysiące złotych może kosztować gminę Kamiennik obsługa tegorocznego deficytu, na którego pokrycie władze gminy zdecydowały się zaciągnąć kredyt. » więcej 2018-11-13, godz. 16:29 W Nysie ruszył Tydzień Branży Produkcyjnej. "Zauważamy, że firmy naprawdę zaczynają podnosić zarobki" Firmy z Opolszczyzny i Dolnego Śląska zachęcają mieszkańców powiatu nyskiego do pracy w swoich zakładach. W nyskim pośredniaku ruszył Tydzień Branży Produkcyj ... » więcej 2018-11-13, godz. 10:00 W Branicach brakuje mieszkań. Władze gminy chcą to zmienić Branice chcą postawić na rozwój mieszkalnictwa. Władze gminy liczą, że na przygotowywanych działkach powstaną nie tylko bloki ale i domy jednorodzinne. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »