Radio Opole » Gospodarka
2018-08-27, 11:15 Autor: Mariusz Chałupnik

PKS Kluczbork gotowy na rozpoczęcie roku szkolnego. Najwięcej kursów rano oraz po południu

PKS Kluczbork do obsługi pasażerów w gminach przeznaczy 30 autokarów [fot. Mariusz Chałupnik]
PKS Kluczbork do obsługi pasażerów w gminach przeznaczy 30 autokarów [fot. Mariusz Chałupnik]
Pasażerów z dziewięciu gmin będzie od 3 września przewoził PKS Kluczbork. Do ich obsługi spółka przeznaczy 30 autokarów.
- Jesteśmy już właściwie gotowi na 3 września, kiedy rozpocznie się rok szkolny - mówi Marcin Wiecha, prezes zarządu PKS Kluczbork. - Jak co roku, to jest zabieg logistyczny, żeby wszystko poukładać, żeby przede wszystkim autobusy były sprawne. Okres wakacyjny, to dla nas jest ciężka praca, głównie na warsztacie. Pracownicy stacji obsługi, gdy gros kierowców jest na urlopach, mają więcej czasu, żeby przyjrzeć się autobusom pod względem sprawności technicznej. Mam zapewnienia, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Główne zadanie spółki na obsługiwanych terenach to zapewnienie transportu dojeżdżającym do pracy oraz do szkół. Pasażerowie z powiatu kluczborskiego będą mieli zapewnione połączenia z każdego punktu.

- Tu się nic nie zmieni w stosunku do lat poprzednich. Patrzymy jednak na ekonomię połączeń, ponieważ jeszcze kilka lat temu nie było takiej konkurencji i ludzie nie mieli aż tylu samochodów - dodaje Wiecha. - Teraz głównie ten nasz transport opiera się na dowozie młodzieży i dzieci do szkół oraz ludzi do pracy. Większość pracy przewozowej jest w godzinach porannych, gdy musimy dowieźć pasażerów do szkoły i pracy i później około godziny 14, gdy są tak zwane kursy powrotne. W tym tak zwanym międzyczasie, czyli od 9 do 13, te kursy są ograniczone.

Oprócz powiatu kluczborskiego PKS będzie obsługiwał również gminy z powiatów oleskiego, kępińskiego oraz wieruszowskiego.
Marcin Wiecha
Marcin Wiecha

Gospodarka

2018-09-18, godz. 11:15 Praca poza krajem i wypłacanie emerytury - ZUS organizuje Dni Poradnictwa dla pracujących za granicą Kto wypłaci emeryturę, jak złożyć wniosek o rentę, jakie świadczenia za pracę za granicą można pobrać - w ramach Polsko-Niemieckich Dni Poradnictwa Emerytalno ... » więcej 2018-09-18, godz. 08:00 Gorzów Śląski ma internet światłowodowy. Mieszkańcy deklarują chęć dołączenia do sieci Bardzo szybki internet światłowodowy zawitał do Gorzowa Śląskiego. Na razie sieć przyłączona od pobliskiej Praszki dotarła do jednej z firm, urzędu miejskiego ... » więcej 2018-09-17, godz. 20:10 Zmian w Kodeksie Pracy chce poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński Obowiązek podawania wysokości wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę chce wprowadzić opolski poseł Witold Zembaczyński. Projekt zmian w Kodeksie Pracy jego auto ... » więcej 2018-09-17, godz. 18:00 Mieszkańcy Brzegu zyskają superszybki internet Brzeski samorząd podpisał list intencyjny z telekomunikacyjnym gigantem, który w ciągu najbliższych dwóch lat ma wybudować na terenie miasta sieć światłowodow ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:50 Inwestycje drogowe w powiecie brzeskim. Czy wykonawcy zdążą na czas? Zarząd Dróg Powiatowych w Brzegu realizuje trzy duże zadania. Do końca roku zostało niewiele czasu, a na części inwestycji wykonawcy dopiero weszli na plac bu ... » więcej 2018-09-16, godz. 10:00 "Działki dla młodych" w Nysie. Chętni mogą składać dokumenty Nysa ogłosiła przetarg w ramach drugiej edycji programu 'Działki dla młodych'. Do dyspozycji jest teren przy ul. Lazurowej, ul. Zawiszy Czarnego lub w Domaszk ... » więcej 2018-09-15, godz. 10:15 Wystawcy z całego kraju zawitali do Prudnika. Ruszyły targi Inter-Region "Dom i ogród" W prudnickiej hali OSiR-u rozpoczęły się Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter-Region 'Dom i ogród'. Prezentują się na nich firmy z branż związanych z za ... » więcej 2018-09-14, godz. 19:00 Czysto i wygodnie. Głubczyce mają nowe centrum przesiadkowe i dworzec autobusowy. W Głubczycach otwarto centrum przesiadkowe i przebudowany dworzec. Dla podróżnych przygotowano nową poczekalnię, zadaszone miejsca przy stanowiskach autobusow ... » więcej 2018-09-14, godz. 08:00 W Opolu będą promować komunikację zbiorową. 16 września rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu Edukacyjne warsztaty, nocny przejazd rolkarzy, rodzinny festyn czy bezpłatne przejazdy komunikacją zbiorową w ramach akcji darmowy piątek czekają na opolan po ... » więcej 2018-09-13, godz. 18:36 Nyscy przedsiębiorcy poznali założenia "Konstytucji biznesu" Ułatwienia dla firm wprowadzone przez Konstytucję dla Biznesu były tematem kolejnego spotkania pod hasłem 'Prawo do przedsiębiorczości' adresowanego do przeds ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »