Radio Opole » Gospodarka
2018-08-27, 11:15 Autor: Mariusz Chałupnik

PKS Kluczbork gotowy na rozpoczęcie roku szkolnego. Najwięcej kursów rano oraz po południu

PKS Kluczbork do obsługi pasażerów w gminach przeznaczy 30 autokarów [fot. Mariusz Chałupnik]
PKS Kluczbork do obsługi pasażerów w gminach przeznaczy 30 autokarów [fot. Mariusz Chałupnik]
Pasażerów z dziewięciu gmin będzie od 3 września przewoził PKS Kluczbork. Do ich obsługi spółka przeznaczy 30 autokarów.
- Jesteśmy już właściwie gotowi na 3 września, kiedy rozpocznie się rok szkolny - mówi Marcin Wiecha, prezes zarządu PKS Kluczbork. - Jak co roku, to jest zabieg logistyczny, żeby wszystko poukładać, żeby przede wszystkim autobusy były sprawne. Okres wakacyjny, to dla nas jest ciężka praca, głównie na warsztacie. Pracownicy stacji obsługi, gdy gros kierowców jest na urlopach, mają więcej czasu, żeby przyjrzeć się autobusom pod względem sprawności technicznej. Mam zapewnienia, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Główne zadanie spółki na obsługiwanych terenach to zapewnienie transportu dojeżdżającym do pracy oraz do szkół. Pasażerowie z powiatu kluczborskiego będą mieli zapewnione połączenia z każdego punktu.

- Tu się nic nie zmieni w stosunku do lat poprzednich. Patrzymy jednak na ekonomię połączeń, ponieważ jeszcze kilka lat temu nie było takiej konkurencji i ludzie nie mieli aż tylu samochodów - dodaje Wiecha. - Teraz głównie ten nasz transport opiera się na dowozie młodzieży i dzieci do szkół oraz ludzi do pracy. Większość pracy przewozowej jest w godzinach porannych, gdy musimy dowieźć pasażerów do szkoły i pracy i później około godziny 14, gdy są tak zwane kursy powrotne. W tym tak zwanym międzyczasie, czyli od 9 do 13, te kursy są ograniczone.

Oprócz powiatu kluczborskiego PKS będzie obsługiwał również gminy z powiatów oleskiego, kępińskiego oraz wieruszowskiego.
Marcin Wiecha
Marcin Wiecha

Gospodarka

2019-01-20, godz. 14:00 Gmina Walce: w marcu ruszy program dotacji do wymiany pieców Po raz pierwszy w gminie Walce rusza program dopłat dla mieszkańców, którzy zdecydują się na wymianę domowego pieca na nowszy i bardziej ekologiczny. Będzie m ... » więcej 2019-01-20, godz. 13:00 Duża inwestycja w przedszkolu w Raszowej. Będzie ładniej i cieplej Przebudowa i ocieplenie przedszkola w Raszowej, to jedna z większych inwestycji w tegorocznym budżecie gminy Leśnica. Prace mają się rozpocząć wiosną i zakońc ... » więcej 2019-01-20, godz. 09:00 Młodzi rolnicy z Głubczyc zobaczą, jak pracują ich rówieśnicy w Grecji i Czechach. Uczniowie głubczyckiego 'Rolniczaka' będą mieli okazję poznać kulturę, obyczaje, oraz zobaczyć, jak wygląda rolnictwo w Czechach i Grecji. » więcej 2019-01-19, godz. 16:17 Kietrz liczy na odrolnienie gruntów. To da szanse na stworzenie terenu przemysłowego Kietrz chce pozyskać tereny inwestycyjne. W tym celu gmina stara się o pozwolenie na odrolnienie 50 hektarów. To tereny, które rozciągają się wzdłuż cały czas ... » więcej 2019-01-19, godz. 08:30 Nie tylko mieszkańcy - samorządy też wymieniają "kopciuchy" Nie tylko osoby indywidualne mogą starać się o dofinansowanie do wymiany pieców na bardziej nowoczesne. Również samorządy mogą sięgać po takie pieniądze i tak ... » więcej 2019-01-18, godz. 20:15 RIO negatywnie o budżecie powiatu kluczborskiego. Czy będzie program naprawczy? Regionalna Izba Obrachunkowa negatywnie zaopiniowała projekt budżetu powiatu kluczborskiego. » więcej 2019-01-18, godz. 18:15 Opolskie zyskało nowych specjalistów z uprawnieniami budowlanymi 70 inżynierów z rąk szefostwa Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa odebrało uprawnienia budowlane. To m.in. konstruktorzy budownictwa, elektrycy, drogowcy i ... » więcej 2019-01-18, godz. 15:30 Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Ujeździe na finiszu Coraz bliżej końca modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków w Ujeździe. Inwestycja podzielona została na trzy etapy, całość prac powinna się zakończyć do ... » więcej 2019-01-18, godz. 13:00 Ruch na Kanale Gliwickim rośnie. Jest podsumowanie ostatniego sezonu 16 tys. prześluzowanych jednostek, do tego spławione kilkaset tysięcy ton ładunku - tak Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki ... » więcej 2019-01-18, godz. 09:49 Olesno inwestuje, ale nie zadłuża się. "Ten rok będzie bardzo aktywny" Gmina Olesno na inwestycje przeznaczy 25 procent tegorocznego budżetu. Trwa gruntowna przebudowa odkrytego basenu za 10 milionów złotych. Samorząd przymierza ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »