Radio Opole » Gospodarka
2018-08-27, 11:15 Autor: Mariusz Chałupnik

PKS Kluczbork gotowy na rozpoczęcie roku szkolnego. Najwięcej kursów rano oraz po południu

PKS Kluczbork do obsługi pasażerów w gminach przeznaczy 30 autokarów [fot. Mariusz Chałupnik]
PKS Kluczbork do obsługi pasażerów w gminach przeznaczy 30 autokarów [fot. Mariusz Chałupnik]
Pasażerów z dziewięciu gmin będzie od 3 września przewoził PKS Kluczbork. Do ich obsługi spółka przeznaczy 30 autokarów.
- Jesteśmy już właściwie gotowi na 3 września, kiedy rozpocznie się rok szkolny - mówi Marcin Wiecha, prezes zarządu PKS Kluczbork. - Jak co roku, to jest zabieg logistyczny, żeby wszystko poukładać, żeby przede wszystkim autobusy były sprawne. Okres wakacyjny, to dla nas jest ciężka praca, głównie na warsztacie. Pracownicy stacji obsługi, gdy gros kierowców jest na urlopach, mają więcej czasu, żeby przyjrzeć się autobusom pod względem sprawności technicznej. Mam zapewnienia, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Główne zadanie spółki na obsługiwanych terenach to zapewnienie transportu dojeżdżającym do pracy oraz do szkół. Pasażerowie z powiatu kluczborskiego będą mieli zapewnione połączenia z każdego punktu.

- Tu się nic nie zmieni w stosunku do lat poprzednich. Patrzymy jednak na ekonomię połączeń, ponieważ jeszcze kilka lat temu nie było takiej konkurencji i ludzie nie mieli aż tylu samochodów - dodaje Wiecha. - Teraz głównie ten nasz transport opiera się na dowozie młodzieży i dzieci do szkół oraz ludzi do pracy. Większość pracy przewozowej jest w godzinach porannych, gdy musimy dowieźć pasażerów do szkoły i pracy i później około godziny 14, gdy są tak zwane kursy powrotne. W tym tak zwanym międzyczasie, czyli od 9 do 13, te kursy są ograniczone.

Oprócz powiatu kluczborskiego PKS będzie obsługiwał również gminy z powiatów oleskiego, kępińskiego oraz wieruszowskiego.
Marcin Wiecha
Marcin Wiecha

Gospodarka

2019-10-15, godz. 14:35 ZUS i PIP przypominają o prawach pracowników W jaki sposób dochodzić swoich roszczeń za wypadek w pracy? To tłumaczono podczas konferencji, jaką zorganizowali ZUS i PIP w Opolu. Inspektorzy w rozmowie z ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:44 Jest ponad 20 tysięcy cudzoziemców na opolskim rynku pracy. Lwią część stanowią Ukraińcy Ponad 20 tysięcy 200 obcokrajowców pracuje już legalnie na Opolszczyźnie. To o niemal 700 osób więcej niż przed wakacjami. » więcej 2019-10-14, godz. 12:46 O pracy i współpracy z BGK. PPP to przyszłość Nadchodzące lata będą wyzwaniem dla inwestycji samorządowych, a kluczową rolę w ich realizacji ma odegrać Bank Gospodarstwa Krajowego. » więcej 2019-10-13, godz. 09:00 Parkowanie wokół kluczborskiego rynku znów będzie płatne Po siedmiu latach wraca strefa płatnego parkowania w ścisłym centrum Kluczborka. » więcej 2019-10-12, godz. 21:00 Ulica Kamienna w Gogolinie doczeka się remontu W najbliższych dniach ma się rozpocząć remont ulicy Kamiennej w Gogolinie. Będzie to ostatni etap prac związanych z nowym układem komunikacyjnym wokół tej mie ... » więcej 2019-10-12, godz. 18:44 Zniknie stacja benzynowa. Rynek w Ujeździe przejdzie lifting Gmina wygrała proces z właścicielem stacji benzynowej zlokalizowanej na Rynku w Ujeździe. Nic już nie stoi na przeszkodzie rewitalizacji centrum miejscowości. ... » więcej 2019-10-12, godz. 09:47 Skończyli remontować drogi, teraz rozbudują szkołę i postawią remizę W gminie Kolonowskie wraz z końcem sezonu letniego zakończono prace przy remontach dróg, ale nie oznacza to końca inwestycji. Na tapecie są dwa działania budo ... » więcej 2019-10-11, godz. 22:00 Ponad 150 milionów złotych pomocy suszowej trafiło do pierwszych rolników Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w całej Polsce wypłaciła już ponad 150 milionów złotych pomocy dla rolników, którzy w tym roku ponieśli stra ... » więcej 2019-10-11, godz. 19:00 W Opolu dyskutują o przemyśle energetycznym W stolicy regionu trwa XI Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki, którego tematem przewodnim jest “Infrastruktura przyszłości w gospodarce o obiegu zamkniętym”. ... » więcej 2019-10-11, godz. 17:00 Oleski dworzec kolejowy doczeka się rewitalizacji. Zaawansowane prace potrwają do końca 2021 roku Jest decyzja o gruntownej modernizacji dworca kolejowego w Oleśnie. Wiadomo, że inwestycja finansowana z budżetu państwa będzie kosztować kilka milionów złoty ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »