Radio Opole » Gospodarka
2018-08-27, 11:15 Autor: Mariusz Chałupnik

PKS Kluczbork gotowy na rozpoczęcie roku szkolnego. Najwięcej kursów rano oraz po południu

PKS Kluczbork do obsługi pasażerów w gminach przeznaczy 30 autokarów [fot. Mariusz Chałupnik]
PKS Kluczbork do obsługi pasażerów w gminach przeznaczy 30 autokarów [fot. Mariusz Chałupnik]
Pasażerów z dziewięciu gmin będzie od 3 września przewoził PKS Kluczbork. Do ich obsługi spółka przeznaczy 30 autokarów.
- Jesteśmy już właściwie gotowi na 3 września, kiedy rozpocznie się rok szkolny - mówi Marcin Wiecha, prezes zarządu PKS Kluczbork. - Jak co roku, to jest zabieg logistyczny, żeby wszystko poukładać, żeby przede wszystkim autobusy były sprawne. Okres wakacyjny, to dla nas jest ciężka praca, głównie na warsztacie. Pracownicy stacji obsługi, gdy gros kierowców jest na urlopach, mają więcej czasu, żeby przyjrzeć się autobusom pod względem sprawności technicznej. Mam zapewnienia, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Główne zadanie spółki na obsługiwanych terenach to zapewnienie transportu dojeżdżającym do pracy oraz do szkół. Pasażerowie z powiatu kluczborskiego będą mieli zapewnione połączenia z każdego punktu.

- Tu się nic nie zmieni w stosunku do lat poprzednich. Patrzymy jednak na ekonomię połączeń, ponieważ jeszcze kilka lat temu nie było takiej konkurencji i ludzie nie mieli aż tylu samochodów - dodaje Wiecha. - Teraz głównie ten nasz transport opiera się na dowozie młodzieży i dzieci do szkół oraz ludzi do pracy. Większość pracy przewozowej jest w godzinach porannych, gdy musimy dowieźć pasażerów do szkoły i pracy i później około godziny 14, gdy są tak zwane kursy powrotne. W tym tak zwanym międzyczasie, czyli od 9 do 13, te kursy są ograniczone.

Oprócz powiatu kluczborskiego PKS będzie obsługiwał również gminy z powiatów oleskiego, kępińskiego oraz wieruszowskiego.
Marcin Wiecha
Marcin Wiecha

Gospodarka

2018-11-14, godz. 14:02 Opole znów z rekordowym budżetem. Miasto pół miliarda złotych przeznaczy na inwestycje 1,333 miliarda złotych - to budżet Opola na 2019 rok. Oznacza to kolejny finansowy rekord miasta. Budżet 2019 względem tegorocznego będzie większy o blisko 20 ... » więcej 2018-11-14, godz. 11:00 Trwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości W Opolu to wydarzenie odbywa się pod hasłem 'Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości'. » więcej 2018-11-14, godz. 06:00 Kamiennik sięgnie kredyt, choć nie wiadomo jeszcze czy skorzysta z całej wnioskowanej kwoty Ponad 104 tysiące złotych może kosztować gminę Kamiennik obsługa tegorocznego deficytu, na którego pokrycie władze gminy zdecydowały się zaciągnąć kredyt. » więcej 2018-11-13, godz. 16:29 W Nysie ruszył Tydzień Branży Produkcyjnej. "Zauważamy, że firmy naprawdę zaczynają podnosić zarobki" Firmy z Opolszczyzny i Dolnego Śląska zachęcają mieszkańców powiatu nyskiego do pracy w swoich zakładach. W nyskim pośredniaku ruszył Tydzień Branży Produkcyj ... » więcej 2018-11-13, godz. 10:00 W Branicach brakuje mieszkań. Władze gminy chcą to zmienić Branice chcą postawić na rozwój mieszkalnictwa. Władze gminy liczą, że na przygotowywanych działkach powstaną nie tylko bloki ale i domy jednorodzinne. » więcej 2018-11-13, godz. 09:00 Opolskie awansowało w dziedzinie innowacyjności Województwo opolskie odnotowało największy postęp w dziedzinie innowacyjności - wynika z najnowszego rankingu Indeks Millennium. Autorzy raportu porównali woj ... » więcej 2018-11-13, godz. 07:00 Luki w dokumentacji i za niskie opłaty podatkowe. KAS skontrolowała samochodowy rynek wtórny Nieprawidłowości w dokumentach i wysokości opłaconego podatku. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili kontrolę dokumentów samochodów ... » więcej 2018-11-12, godz. 18:30 Nowe projekty LGD "Dolina Stobrawy". Wsparcie dla miejscowych twórców i małych społeczności Powiększenie bazy 'wiosek tematycznych' oraz promocja ludowych twórców. To najbliższe projekty Lokalnej Grupy Działania 'Dolina Stobrawy'. » więcej 2018-11-11, godz. 07:00 Niemodlin: rozpoczęła się budowa Otwartych Stref Aktywności Nowa infrastruktura, siłownie i miejsca do rekreacji - w Niemodlinie rozpoczęły się pierwsze prace w ramach budowy Otwartych Stref Aktywności. W całym mieście ... » więcej 2018-11-09, godz. 11:00 Branice mają wreszcie teren dla inwestorów. Gmina musi go jeszcze uzbroić W Branicach powstała strefa przemysłowa. To teren o powierzchni 3,5 hektara. W przeszłości działała tu cegielnia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »