Radio Opole » Gospodarka
2018-08-08, 22:30 Autor: Katarzyna Doros

Kędzierzyn-Koźle nie zamknie mostu na Kłodnicy. Miasto szuka nowego wykonawcy

Most nad Kłodnicą [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Most nad Kłodnicą [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Most na Kłodnicy łączący Kędzierzyn z Koźlem nie zostanie zamknięty. Urząd miasta rozwiązał umowę z wykonawcą remontu, bo ten nie wywiązywał się ze swoich obowiązków.
Prace przy moście wzdłuż ulicy Wyspiańskiego trwają od wiosny. Jeszcze w maju kędzierzyński magistrat informował, że po zakończeniu pierwszego etapu prac, czyli wzmocnieniu podpór mostu, w czasie wakacji droga będzie zamknięta dla ruchu.

- Musieliśmy wypowiedzieć umowę nierzetelnej firmie, która miała wykonać remont mostu przy ulicy Wyspiańskiego. Cały czas przekładano termin oddania planu remontu – mówi Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla. - Będzie nowy przetarg, nowa firma zostanie wybrana, która dokończy podpory od dołu, a następnie, jak już będziemy mieli projekt, to będzie remont tego mostu. Na pewno nasi mieszkańcy będą zadowoleni, że teraz w czasie tej kulminacji tych wszystkich remontów most na Wyspiańskiego na pewno do końca pierwszego kwartału przyszłego roku nie zostanie zamknięty - dodaje.

Inwestycja związana z rozbudową ulicy Wyspiańskiego to koszt blisko pięciu milionów złotych. Dodajmy, że na fragmencie ulicy Wyspiańskiego prowadzona jest także budowa kanalizacji.
Sabina Nowosielska

Gospodarka

2018-08-17, godz. 16:45 Ubóstwo dotyka coraz mniejszej części społeczeństwa opolskiego Coraz mniej mieszkańców Opolszczyzny zmaga się z ubóstwem ekonomicznym. Taki wniosek płynie z badań Urzędu Statystycznego w Opolu, ale tendencja dotyczy całej ... » więcej 2018-08-17, godz. 14:30 Porozumienie Rolników Opolszczyzny prosi ministra o pomoc Opolscy rolnicy apelują do ministra rolnictwa o pomoc. W związku z suszą, która obniżyła zbiory proponują, aby rząd do końca października w formie 70-procento ... » więcej 2018-08-17, godz. 09:00 Podstawowy Rachunek Płatniczy - czyli konto za darmo Darmowe konto czy bezpłatna obsługa karty płatniczej dla tych, którzy nie posiadają jeszcze rachunku w banku czy SKOK-u - to założenia znowelizowanej ustawy o ... » więcej 2018-08-15, godz. 17:30 Pomologia będzie współpracowała z Zakładami Azotowymi Trwa finalizacja podpisania umowy Międzynarodowego Centrum Badawczo Rozwojowego z zakładem z Kędzierzyna-Koźla. Współpraca będzie dotyczyła polowych badań naw ... » więcej 2018-08-15, godz. 10:00 Lubrza: biogazownia stała się magnesem dla nowego inwestora Trwają prace ziemne związane z budową biogazowni w Prężynce, w gminie Lubrza. Inwestycja przyciągnęła firmę z branży budowlanej. Biogazownia kosztować ma blis ... » więcej 2018-08-15, godz. 06:00 Brzeg weźmie kredyt na sfinansowanie inwestycji Władze Brzegu zaciągną do 17 milionów złotych kredytu, który przeznaczą na pokrycie wkładu własnego do realizacji inwestycji na terenie miasta. » więcej 2018-08-14, godz. 18:00 Kluczbork wyróżniony za działania proekologiczne Gmina Kluczbork z nagrodą EkoJanosik. To wyróżnienie, które przyznawane jest za obniżanie poziomu niskiej emisji, działania na rzecz edukacji ekologicznej ora ... » więcej 2018-08-14, godz. 15:00 Droga nie dla wszystkich, ale bardzo ważna Zakończyła się budowa drogi pomiędzy miejscowością Wysoka w gminie Leśnica a Niwkami w gminie Strzelce Opolskie. » więcej 2018-08-14, godz. 12:00 Opolski urząd statystyczny przeprowadza spis rolniczy dotyczący tegorocznych zbiorów zbóż i rzepaku Urząd Statystyczny w Opolu pyta rolników o zbiory zbóż i rzepaku w tym roku. Listy z prośbą o takie informacje trafiły do około tysiąca wylosowanych rolników ... » więcej 2018-08-14, godz. 09:25 Stacja wodociągowa w gminie Zębowice będzie energooszczędna i mniej awaryjna. Trwa przebudowa Trwa gruntowna modernizacja stacji wodociągowej i budowa niemal 170 przydomowych oczyszczalni ścieków w gminie Zębowice. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »