Radio Opole » Gospodarka
2018-08-08, 22:30 Autor: Katarzyna Doros

Kędzierzyn-Koźle nie zamknie mostu na Kłodnicy. Miasto szuka nowego wykonawcy

Most nad Kłodnicą [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Most nad Kłodnicą [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Most na Kłodnicy łączący Kędzierzyn z Koźlem nie zostanie zamknięty. Urząd miasta rozwiązał umowę z wykonawcą remontu, bo ten nie wywiązywał się ze swoich obowiązków.
Prace przy moście wzdłuż ulicy Wyspiańskiego trwają od wiosny. Jeszcze w maju kędzierzyński magistrat informował, że po zakończeniu pierwszego etapu prac, czyli wzmocnieniu podpór mostu, w czasie wakacji droga będzie zamknięta dla ruchu.

- Musieliśmy wypowiedzieć umowę nierzetelnej firmie, która miała wykonać remont mostu przy ulicy Wyspiańskiego. Cały czas przekładano termin oddania planu remontu – mówi Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla. - Będzie nowy przetarg, nowa firma zostanie wybrana, która dokończy podpory od dołu, a następnie, jak już będziemy mieli projekt, to będzie remont tego mostu. Na pewno nasi mieszkańcy będą zadowoleni, że teraz w czasie tej kulminacji tych wszystkich remontów most na Wyspiańskiego na pewno do końca pierwszego kwartału przyszłego roku nie zostanie zamknięty - dodaje.

Inwestycja związana z rozbudową ulicy Wyspiańskiego to koszt blisko pięciu milionów złotych. Dodajmy, że na fragmencie ulicy Wyspiańskiego prowadzona jest także budowa kanalizacji.
Sabina Nowosielska

Gospodarka

2019-10-15, godz. 14:35 ZUS i PIP przypominają o prawach pracowników W jaki sposób dochodzić swoich roszczeń za wypadek w pracy? To tłumaczono podczas konferencji, jaką zorganizowali ZUS i PIP w Opolu. Inspektorzy w rozmowie z ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:44 Jest ponad 20 tysięcy cudzoziemców na opolskim rynku pracy. Lwią część stanowią Ukraińcy Ponad 20 tysięcy 200 obcokrajowców pracuje już legalnie na Opolszczyźnie. To o niemal 700 osób więcej niż przed wakacjami. » więcej 2019-10-14, godz. 12:46 O pracy i współpracy z BGK. PPP to przyszłość Nadchodzące lata będą wyzwaniem dla inwestycji samorządowych, a kluczową rolę w ich realizacji ma odegrać Bank Gospodarstwa Krajowego. » więcej 2019-10-13, godz. 09:00 Parkowanie wokół kluczborskiego rynku znów będzie płatne Po siedmiu latach wraca strefa płatnego parkowania w ścisłym centrum Kluczborka. » więcej 2019-10-12, godz. 21:00 Ulica Kamienna w Gogolinie doczeka się remontu W najbliższych dniach ma się rozpocząć remont ulicy Kamiennej w Gogolinie. Będzie to ostatni etap prac związanych z nowym układem komunikacyjnym wokół tej mie ... » więcej 2019-10-12, godz. 18:44 Zniknie stacja benzynowa. Rynek w Ujeździe przejdzie lifting Gmina wygrała proces z właścicielem stacji benzynowej zlokalizowanej na Rynku w Ujeździe. Nic już nie stoi na przeszkodzie rewitalizacji centrum miejscowości. ... » więcej 2019-10-12, godz. 09:47 Skończyli remontować drogi, teraz rozbudują szkołę i postawią remizę W gminie Kolonowskie wraz z końcem sezonu letniego zakończono prace przy remontach dróg, ale nie oznacza to końca inwestycji. Na tapecie są dwa działania budo ... » więcej 2019-10-11, godz. 22:00 Ponad 150 milionów złotych pomocy suszowej trafiło do pierwszych rolników Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w całej Polsce wypłaciła już ponad 150 milionów złotych pomocy dla rolników, którzy w tym roku ponieśli stra ... » więcej 2019-10-11, godz. 19:00 W Opolu dyskutują o przemyśle energetycznym W stolicy regionu trwa XI Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki, którego tematem przewodnim jest “Infrastruktura przyszłości w gospodarce o obiegu zamkniętym”. ... » więcej 2019-10-11, godz. 17:00 Oleski dworzec kolejowy doczeka się rewitalizacji. Zaawansowane prace potrwają do końca 2021 roku Jest decyzja o gruntownej modernizacji dworca kolejowego w Oleśnie. Wiadomo, że inwestycja finansowana z budżetu państwa będzie kosztować kilka milionów złoty ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »