Radio Opole » Gospodarka
2018-08-08, 07:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Jesienią ruszą prace nad ostatnią częścią obwodnicy Kluczborka. Inwestycja będzie droższa

Obwodnica Kluczborka [fot. Piotr Wrona]
Obwodnica Kluczborka [fot. Piotr Wrona]
Ponad 1,2 miliona złotych więcej będzie kosztowała budowa ostatniego odcinka obwodnicy Kluczborka. Władze gminy rozstrzygnęły przetarg, w którym zwycięska firma zadeklarowała wykonanie zadania na 19,5 miliona złotych.
Był to drugi przetarg. Pierwszy został unieważniony ze względu na zbyt wysokie wyceny.

- Dlatego zdecydowaliśmy się na zmiany w procedurach, a także rozliczeniach przetargowych - mówi Roman Kamiński, zastępca burmistrza Kluczborka. - Spowodowało to, że ta cena, mimo tego, że wyższa od zakładanej, jest na tyle satysfakcjonująca w dzisiejszych realiach budowlanych, że zdecydowaliśmy się na nią. Rozstrzygniecie przetargu przyniesie korzyści dla miasta i mieszkańców Kluczborka. Skalkulowanie takiego działania spowodowało, że taka decyzja została podjęta.

Ostatni odcinek obwodnicy będzie liczył 1,3 kilometra. Najwięcej będzie kosztowała budowa wiaduktu.

- Ten etap obwodnicy jest dal nas bardzo ważny - przekonuje Kamiński. - Zamknie bardzo ważny dla miasta etap odciążenia przejazdu ciężkich samochodów przez miasto. Mniej spalin, mniejszy ruch, to korzyść dla wszystkich. Również dla kierowców. Bo oprócz większej wygody, szybciej przejadą z trasy 45, która łączy Opole z Kluczborkiem, do krajowej 11, czyli trasy Katowice - Poznań. Ta obwodnica połączy obie drogi krajowe.

Umowa z wykonawcą zostanie podpisana w piątek (10.08). Prace mają ruszyć jesienią.
Roman Kamiński
Roman Kamiński

Gospodarka

2018-08-17, godz. 09:00 Podstawowy Rachunek Płatniczy - czyli konto za darmo Darmowe konto czy bezpłatna obsługa karty płatniczej dla tych, którzy nie posiadają jeszcze rachunku w banku czy SKOK-u - to założenia znowelizowanej ustawy o ... » więcej 2018-08-15, godz. 17:30 Pomologia będzie współpracowała z Zakładami Azotowymi Trwa finalizacja podpisania umowy Międzynarodowego Centrum Badawczo Rozwojowego z zakładem z Kędzierzyna-Koźla. Współpraca będzie dotyczyła polowych badań naw ... » więcej 2018-08-15, godz. 10:00 Lubrza: biogazownia stała się magnesem dla nowego inwestora Trwają prace ziemne związane z budową biogazowni w Prężynce, w gminie Lubrza. Inwestycja przyciągnęła firmę z branży budowlanej. Biogazownia kosztować ma blis ... » więcej 2018-08-15, godz. 06:00 Brzeg weźmie kredyt na sfinansowanie inwestycji Władze Brzegu zaciągną do 17 milionów złotych kredytu, który przeznaczą na pokrycie wkładu własnego do realizacji inwestycji na terenie miasta. » więcej 2018-08-14, godz. 18:00 Kluczbork wyróżniony za działania proekologiczne Gmina Kluczbork z nagrodą EkoJanosik. To wyróżnienie, które przyznawane jest za obniżanie poziomu niskiej emisji, działania na rzecz edukacji ekologicznej ora ... » więcej 2018-08-14, godz. 15:00 Droga nie dla wszystkich, ale bardzo ważna Zakończyła się budowa drogi pomiędzy miejscowością Wysoka w gminie Leśnica a Niwkami w gminie Strzelce Opolskie. » więcej 2018-08-14, godz. 12:00 Opolski urząd statystyczny przeprowadza spis rolniczy dotyczący tegorocznych zbiorów zbóż i rzepaku Urząd Statystyczny w Opolu pyta rolników o zbiory zbóż i rzepaku w tym roku. Listy z prośbą o takie informacje trafiły do około tysiąca wylosowanych rolników ... » więcej 2018-08-14, godz. 09:25 Stacja wodociągowa w gminie Zębowice będzie energooszczędna i mniej awaryjna. Trwa przebudowa Trwa gruntowna modernizacja stacji wodociągowej i budowa niemal 170 przydomowych oczyszczalni ścieków w gminie Zębowice. » więcej 2018-08-13, godz. 21:00 1000 osób nie ma pracy w powiecie oleskim. To najmniejsza liczba bezrobotnych od wielu lat 4,2 procent to aktualna stopa bezrobocia w powiecie oleskim. Bez pracy pozostaje tysiąc osób, spośród których 2/3 to kobiety. » więcej 2018-08-13, godz. 18:00 Wiadukt w Gogolinie poprawi bezpieczeństwo i płynność ruchu. "To bardzo ważne zadanie dla powiatu i regionu" Dwa wiadukty i drogi doprowadzające poprawią bezpieczeństwo i usprawnią ruch. Dzisiaj (13.08) podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowej na budowę ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »