Radio Opole » Gospodarka
2018-08-08, 07:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Jesienią ruszą prace nad ostatnią częścią obwodnicy Kluczborka. Inwestycja będzie droższa

Obwodnica Kluczborka [fot. Piotr Wrona]
Obwodnica Kluczborka [fot. Piotr Wrona]
Ponad 1,2 miliona złotych więcej będzie kosztowała budowa ostatniego odcinka obwodnicy Kluczborka. Władze gminy rozstrzygnęły przetarg, w którym zwycięska firma zadeklarowała wykonanie zadania na 19,5 miliona złotych.
Był to drugi przetarg. Pierwszy został unieważniony ze względu na zbyt wysokie wyceny.

- Dlatego zdecydowaliśmy się na zmiany w procedurach, a także rozliczeniach przetargowych - mówi Roman Kamiński, zastępca burmistrza Kluczborka. - Spowodowało to, że ta cena, mimo tego, że wyższa od zakładanej, jest na tyle satysfakcjonująca w dzisiejszych realiach budowlanych, że zdecydowaliśmy się na nią. Rozstrzygniecie przetargu przyniesie korzyści dla miasta i mieszkańców Kluczborka. Skalkulowanie takiego działania spowodowało, że taka decyzja została podjęta.

Ostatni odcinek obwodnicy będzie liczył 1,3 kilometra. Najwięcej będzie kosztowała budowa wiaduktu.

- Ten etap obwodnicy jest dal nas bardzo ważny - przekonuje Kamiński. - Zamknie bardzo ważny dla miasta etap odciążenia przejazdu ciężkich samochodów przez miasto. Mniej spalin, mniejszy ruch, to korzyść dla wszystkich. Również dla kierowców. Bo oprócz większej wygody, szybciej przejadą z trasy 45, która łączy Opole z Kluczborkiem, do krajowej 11, czyli trasy Katowice - Poznań. Ta obwodnica połączy obie drogi krajowe.

Umowa z wykonawcą zostanie podpisana w piątek (10.08). Prace mają ruszyć jesienią.
Roman Kamiński
Roman Kamiński

Gospodarka

2018-10-13, godz. 13:30 Nyska PWSZ podpisała porozumienie z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną. "Mamy ambitny plan zostania doliną krzemo ... PWSZ w Nysie będzie współpracować z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Przy okazji oficjalnej inauguracji roku akademickiego podpisano umowę, porozumien ... » więcej 2018-10-12, godz. 18:19 Budowa obwodnicy Kędzierzyna-Koźla pewna. Na podpisanie umowy przyjedzie minister infrastruktury Umowa na budowę obwodnicy Kędzierzyna-Koźla będzie podpisana w najbliższy poniedziałek, 15 października.Inwestycji wartej 220 milionów złotych podejmie się ko ... » więcej 2018-10-12, godz. 16:15 Agrofestiwal a na nim zwierzęta hodowlane, występy artystyczne i pokazy kulinarne znanych kucharzy Ponad 800 dużych i małych zwierząt hodowlanych, a poza nimi występy artystyczne, muzyczne, kabaretowe i inne. Tak zapowiada się agrofestiwal w Zakrzowie. » więcej 2018-10-12, godz. 12:49 Firma Capgemini poszukuje pracowników Trwa ogólnopolska kampania rekrutacyjna do firmy Capgemini „Open for Open Minds”. » więcej 2018-10-12, godz. 09:29 Opolszczyzna prezentowała swoje tereny inwestycyjne na targach w Monachium - Targi Nieruchomości i Inwestycji w Monachium to największa tego typu impreza w Europie. Szukamy różnych możliwości zaprezentowania naszych terenów w Opolu - ... » więcej 2018-10-11, godz. 17:18 Ponad 1,5 miliona złotych dostały cztery opolskie szpitale na sprzęt do ratowania dzieci Umowy o dofinansowanie dla czterech opolskich szpitali podpisano w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. Wsparcie z Ministerstwa Zdrowia trafi na szpitalne oddziały ... » więcej 2018-10-11, godz. 09:00 Oszuści podszywają się pod pracowników ZUS-u. Przez maile chcą wyłudzić dane Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi mailami. W ostatnim czasie oszuści są szczególnie aktywni - wysyłają wiadomości dotyczące rzekomo 'za ... » więcej 2018-10-10, godz. 21:15 Liderzy rozwoju i popularyzacji ekoenergii odebrali nagrody. "Zielone Feniksy" rozdane po raz 10. Są krajowymi liderami w zastosowaniu odnawialnych źródeł energii, rozwiązań i technologii służących jej oszczędzaniu, energooszczędnym budownictwie i ekomotor ... » więcej 2018-10-10, godz. 20:15 Dają rabaty, czym wspomagają opolskie rodziny i seniorów. W Opolu przyznano nagrody za wsparcie kart "Opolska Rodzina" ... Jak mówią dla nich najważniejsza jest satysfakcja i uśmiech na twarzach klientów. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu przedstawiciele firm, usługodaw ... » więcej 2018-10-10, godz. 18:30 Kolejne 8 milinów złotych z unii ma zmienić opolską wieś Remont świetlicy wiejskiej w Wierzbniku, odnowienie centrum Sidziny i remont dawnego kasyna oficerskiego w Łambinowicach. To część planów, które mają zostać z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »