Radio Opole » Gospodarka
2018-08-08, 07:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Jesienią ruszą prace nad ostatnią częścią obwodnicy Kluczborka. Inwestycja będzie droższa

Obwodnica Kluczborka [fot. Piotr Wrona]
Obwodnica Kluczborka [fot. Piotr Wrona]
Ponad 1,2 miliona złotych więcej będzie kosztowała budowa ostatniego odcinka obwodnicy Kluczborka. Władze gminy rozstrzygnęły przetarg, w którym zwycięska firma zadeklarowała wykonanie zadania na 19,5 miliona złotych.
Był to drugi przetarg. Pierwszy został unieważniony ze względu na zbyt wysokie wyceny.

- Dlatego zdecydowaliśmy się na zmiany w procedurach, a także rozliczeniach przetargowych - mówi Roman Kamiński, zastępca burmistrza Kluczborka. - Spowodowało to, że ta cena, mimo tego, że wyższa od zakładanej, jest na tyle satysfakcjonująca w dzisiejszych realiach budowlanych, że zdecydowaliśmy się na nią. Rozstrzygniecie przetargu przyniesie korzyści dla miasta i mieszkańców Kluczborka. Skalkulowanie takiego działania spowodowało, że taka decyzja została podjęta.

Ostatni odcinek obwodnicy będzie liczył 1,3 kilometra. Najwięcej będzie kosztowała budowa wiaduktu.

- Ten etap obwodnicy jest dal nas bardzo ważny - przekonuje Kamiński. - Zamknie bardzo ważny dla miasta etap odciążenia przejazdu ciężkich samochodów przez miasto. Mniej spalin, mniejszy ruch, to korzyść dla wszystkich. Również dla kierowców. Bo oprócz większej wygody, szybciej przejadą z trasy 45, która łączy Opole z Kluczborkiem, do krajowej 11, czyli trasy Katowice - Poznań. Ta obwodnica połączy obie drogi krajowe.

Umowa z wykonawcą zostanie podpisana w piątek (10.08). Prace mają ruszyć jesienią.
Roman Kamiński
Roman Kamiński

Gospodarka

2018-12-12, godz. 10:00 Budżet Głubczyc w 2019 roku będzie podobny do tegorocznego. Inwestycje i zadłużenie na podobnym poziomie Oświata, drogi oraz remonty placówek edukacyjnych i kulturalnych - to główne punkty przyszłorocznego budżetu Głubczyc. Na inwestycje gmina przeznaczy do 15 pr ... » więcej 2018-12-12, godz. 07:00 Bezrobocie w Opolu maleje. Opolski PUP wspiera przedsiębiorców i pracodawców zatrudniających bezrobotnych W 2018 roku Powiatowy Urząd Pracy w Opolu przeznaczył ponad 14 milionów 430 tysięcy złotych na aktywne formy finansowego wsparcia opolskich przedsiębiorców i ... » więcej 2018-12-11, godz. 19:00 Pearl Stream przeniósł linie produkcyjne do Strzelec Opolskich i planuje zwiększenie zatrudnienia Firma Pearl Stream zakończyła transfer urządzeń z dwóch zakładów w Polsce i Niemczech do fabryki w Strzelcach Opolskich. Firma chce na początku przyszłego rok ... » więcej 2018-12-11, godz. 16:00 Kolejna klasa patronacka w Brzegu. Tamtejszy zespół szkół podpisał umowę z firmą z branży elektrycznej W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu podpisano umowę o współpracy z Initelem, firmą zajmującą się projektowaniem i wykonaniem instalacji teletechnicznych ... » więcej 2018-12-11, godz. 13:45 Burmistrz Dobrodzienia stawia na budownictwo mieszkaniowe. "Trzeba zachęcić deweloperów" Nowy burmistrz Dobrodzienia chce dzięki dobrej ofercie mieszkaniowej zatrzymać w mieście młodych ludzi. » więcej 2018-12-11, godz. 07:15 Elektromobilne Opole. Ile mamy pieniędzy na ten cel w budżecie miasta? Urząd Miasta Opola planuje zakup aut elektrycznych. Nakazuje to ustawa o elektromobilności, która zobowiązuje samorządy do wprowadzenia ekologicznych pojazdów ... » więcej 2018-12-11, godz. 06:37 Wiele pytań, mało odpowiedzi. Opolscy menadżerowie medyczni rozmawiali o perspektywie finansowej na 2019 O skutkach podwyżki cen prądu i wzroście płacy minimalnej rozmawiali w Borkach Małych menadżerowie medyczni. Podsumowali kończący się rok oraz analizowali roz ... » więcej 2018-12-10, godz. 19:30 Opolanie mogą poprawić swoje cyfrowe umiejętności. Ruszyły konkursy dla gmin Opolskie gminy mogą otrzymać pieniądze na szkolenia informatyczne dla mieszkańców. To kolejna odsłona akcji koordynowanej przez Centrum Projektów Polska Cyfro ... » więcej 2018-12-10, godz. 15:03 Szafy na elektrośmieci stanęły w Strzelcach Opolskich Baterie, żarówki, tonery czy płyty CD mieszkańcy Strzelec Opolskich mogą wyrzucać do specjalnych szaf, które stanęły w trzech miejscach na terenie miasta. Odp ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:33 Opolskie najlepsze w kraju pod względem wystawiania e-zwolnień Lekarze z województwa opolskiego w pierwszym tygodniu obowiązkowych e-zwolnień wystawili prawie 11 tysięcy elektronicznych druków L4 - to prawie sto procent w ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »