Radio Opole » Gospodarka
2018-08-07, 13:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Ulica Korfantego w Opolu zamknięta, bo stanął na niej największy w kraju dźwig

Na Korfantego dziś tak wygląda
Na Korfantego dziś tak wygląda
Na Korfantego dziś tak wygląda
Na Korfantego dziś tak wygląda
Na Korfantego dziś tak wygląda
Na Korfantego dziś tak wygląda
Na ulicy Korfantego w Opolu stanął największy w Polsce dźwig na kołach. Długość wysięgu to 100 metrów a udźwig to 1200 ton. Pojawienie się maszyny na jednej z głównych ulic miasta ma związek z rozbudową szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Aby dźwig mógł rozpocząć pracę, najpierw musi zostać zmontowany. - Dzisiaj od rana dwa pomocnicze dźwigi pomagają w montażu żurawia - mówi Radiu Opole Zbigniew Susicki z firmy Żurawie Polska Lewandowska.
- Moduły będziemy podnosić w środę lub czwartek, ponieważ potrzebujemy kilkunastu godzin na montaż - zaznacza koordynujący prace Susicki i dodaje, że prace komplikują także warunki, czyli wąska droga. - Aby żuraw mógł rozpocząć pracę, koparka musiała specjalnie przygotować teren pod podpory urządzenia.

Jak się dowiedzieliśmy, po montażu dźwig będzie wynosił ciężar ponad 30 ton, na odległość około 50 metrów. Dodajmy, że po moduły żuraw będzie sięgał na parking przed Pocztą Polską, ponieważ tam było miejsce na ustawienie gotowych pomieszczeń szpitalnych. Następnie ciężar będzie wynoszony na piąte piętro szpitala MSWiA.

Przypomnijmy, że z powodu rozbudowy lecznicy ulica Korfantego w Opolu będzie zamknięta do soboty. Dzięki tej inwestycji placówka zostanie wyposażona w nowe sale operacyjne.
Zbigniew Susicki
Zbigniew Susicki

Gospodarka

2020-05-28, godz. 15:15 753 przedsiębiorców z woj. opolskiego sięgnęło już po pieniądze z tarczy antykryzysowej Blisko 92 miliony złotych rozdysponowały do tej pory powiatowe urzędy pracy na pomoc opolskim przedsiębiorcom stratnym z powodu pandemii. Tak wynika z 'licznika… » więcej 2020-05-28, godz. 13:00 Opolanie coraz chętniej decydują się na urlopy ojcowskie Coraz więcej mężczyzn korzysta z urlopu ojcowskiego. Od stycznia do końca kwietnia z tej formy opieki nad dzieckiem skorzystało w naszym regionie ponad 1400 O… » więcej 2020-05-28, godz. 12:00 Po ubiegłorocznych problemach z wodą inwestują w studnie i hydrofory Rozpoczynają się prace przy wartym niemal 4 miliony zł projekcie poprawy gospodarki wodnej w gminie Ujazd. Do przyszłego roku ma być zrealizowanych kilka inwestycji… » więcej 2020-05-28, godz. 09:30 Ruszył remont części ulicy Plebiscytowej w Opolu. Będą dwa tygodnie utrudnień Rozpoczął się remont odcinka ulicy Plebiscytowej w Opolu. » więcej 2020-05-28, godz. 06:00 Plac zabaw z kołem młyńskim i staw wiejski powstaną w Starym Ujeździe Zamiast zarośniętego chwastami terenu, ma być nowy plac rekreacyjny a miejsce, o którym tylko najstarsi mieszkańcy pamiętają, że był tam staw ma zyskać swój pierwotny… » więcej 2020-05-27, godz. 09:45 Epidemię i wakacje wykorzystają na remont szkoły. Placówka w Kałkowie doczeka się termomodernizacji oraz wymiany instalacji… Szkoła podstawowa w Kałkowie doczeka się poważnego remontu. Inwestycja wpłynie pozytywnie na środowisko, a także zapewni oszczędności gminnej kasie. » więcej 2020-05-26, godz. 18:00 Zmienia się otoczenie Centrum Tradycji Strażackiej w Rudnikach. Gmina remontuje też swoje drogi Gmina Rudniki na razie nie wstrzymuje inwestycji. W ostatnich dniach zakończyły się prace budowlane wokół wyremontowanego Centrum Tradycji Strażackiej i Historii… » więcej 2020-05-26, godz. 15:47 Coraz więcej osób korzysta ze świadczenia postojowego ZUS Ponad 26 tysięcy osób zwróciło się do ZUS w regionie o wypłatę świadczenia postojowego. W niecałe dwa miesiące wniosek o pierwszorazową wypłatę świadczenia postojowego… » więcej 2020-05-26, godz. 12:00 Wirus im nie przeszkadza w budowie dróg Epidemia koronawirusa nie wpłynęła na realizację inwestycji drogowych w gminie Reńska Wieś, a w tym roku zaplanowano ich wyjątkowo dużo. Przebudowywane są drogi… » więcej 2020-05-26, godz. 09:15 Urząd Miejski w Gorzowie Śląskim nie do poznania. Będą oszczędności na prądzie i ogrzewaniu Dobiega końca szeroka termomodernizacja budynku Urzędu Miejskiego w Gorzowie Śląskim. Inwestycja rozpoczęta w ubiegłym roku miała trzy etapy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »