Radio Opole » Gospodarka
2018-08-07, 13:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Ulica Korfantego w Opolu zamknięta, bo stanął na niej największy w kraju dźwig

Na Korfantego dziś tak wygląda
Na Korfantego dziś tak wygląda
Na Korfantego dziś tak wygląda
Na Korfantego dziś tak wygląda
Na Korfantego dziś tak wygląda
Na Korfantego dziś tak wygląda
Na ulicy Korfantego w Opolu stanął największy w Polsce dźwig na kołach. Długość wysięgu to 100 metrów a udźwig to 1200 ton. Pojawienie się maszyny na jednej z głównych ulic miasta ma związek z rozbudową szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Aby dźwig mógł rozpocząć pracę, najpierw musi zostać zmontowany. - Dzisiaj od rana dwa pomocnicze dźwigi pomagają w montażu żurawia - mówi Radiu Opole Zbigniew Susicki z firmy Żurawie Polska Lewandowska.
- Moduły będziemy podnosić w środę lub czwartek, ponieważ potrzebujemy kilkunastu godzin na montaż - zaznacza koordynujący prace Susicki i dodaje, że prace komplikują także warunki, czyli wąska droga. - Aby żuraw mógł rozpocząć pracę, koparka musiała specjalnie przygotować teren pod podpory urządzenia.

Jak się dowiedzieliśmy, po montażu dźwig będzie wynosił ciężar ponad 30 ton, na odległość około 50 metrów. Dodajmy, że po moduły żuraw będzie sięgał na parking przed Pocztą Polską, ponieważ tam było miejsce na ustawienie gotowych pomieszczeń szpitalnych. Następnie ciężar będzie wynoszony na piąte piętro szpitala MSWiA.

Przypomnijmy, że z powodu rozbudowy lecznicy ulica Korfantego w Opolu będzie zamknięta do soboty. Dzięki tej inwestycji placówka zostanie wyposażona w nowe sale operacyjne.
Zbigniew Susicki
Zbigniew Susicki

Gospodarka

2019-07-16, godz. 13:37 Zielone światło dla budowy obwodnicy Niemodlina Prace przygotowawcze do budowy obwodnicy Niemodlina idą zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. » więcej 2019-07-15, godz. 21:00 W prudnickim pośredniaku kończą się pieniądze na walkę z bezrobociem Krucho jest z funduszami na aktywne zwalczenie bezrobocia w powiecie prudnickim. Na ten cel miejscowy pośredniak otrzymał o jedną trzecią mniej pieniędzy niż ... » więcej 2019-07-15, godz. 14:59 Powrót kolei do Głubczyc jest możliwy? "Inwestycję trzeba by przeprowadzić od zera" Gość Loży Radiowej poseł PiS Jerzy Naszkiewicz w pierwszych dniach pracy w sejmie rozmawiał z kilkoma ministrami, władzami PKP PLK, aby uruchomić nieczynną od ... » więcej 2019-07-15, godz. 08:30 Otmuchów znalazł wykonawcę remontu domu kultury. Obiekt ma stać się miejscem spotkań i wymiany doświadczeń mieszkańców Po półrocznych próbach, władze Otmuchowa znalazły wykonawcę prac remontowych miejskiego domu kultury. » więcej 2019-07-14, godz. 18:30 W 2018 w Opolskiem oddano do użytku blisko 2400 mieszkań Rośnie liczba nowych mieszkań w regionie - wynika z danych urzędu statystycznego, który podsumował 2018 w temacie inwestycji w mieszkalnictwo. » więcej 2019-07-14, godz. 16:45 Nowa jakość na trasie Trawniki - Mierzęcin Zakończył się remont trasy Trawniki - Mierzęcin, w gminie Pawłowiczki. To droga prowadząca do największego zakładu pracy w okolicy. Inwestycja kosztowała mili ... » więcej 2019-07-14, godz. 14:15 25 złotych brutto na godzinę - to rekordowa stawka oferowana młodym w te wakacje Nawet 25 złotych brutto na godzinę jest w stanie zarobić młodzież, pracująca dorywczo w okresie wakacyjnym. Takie oferty trafiają do Punktu Pośrednictwa Pracy ... » więcej 2019-07-14, godz. 10:25 Popyt na inwestycje w Kluczborku. Budują rodzime firmy Nie ma już wolnych miejsc na terenach zarządzanych przez Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „INVEST PARK” w Ligocie Górnej koło Kluczborka. Z kolei na da ... » więcej 2019-07-13, godz. 16:20 ZUS w Opolu ostrzega przed zainfekowanymi mailami ZUS w Opolu ostrzega swoich petentów przed fałszywymi mailami, które teoretycznie mają pochodzić z ZUS. Otwarcie załączników z maila grozi zainfekowaniem komp ... » więcej 2019-07-12, godz. 17:00 Japońska gra pomoże studentom Politechniki Opolskiej Politechnika Opolska, jako jedna z nielicznych w Polsce dostała licencję na wykorzystanie w celach edukacyjnych gry 'Koromo - Japoński warsztat'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »