Radio Opole » Gospodarka
2018-06-28, 10:00 Autor: Witold Wośtak

Jest wizja rozwoju dla Krapkowickiego Centrum Zdrowia. Powiat chce kupić działki wokół szpitala

Centrum handlowe - tzw. blaszak w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Centrum handlowe - tzw. blaszak w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Krapkowickie Centrum Zdrowia prawdopodobnie będzie mieć miejsce do rozbudowy. Radni powiatu krapkowickiego podjęli decyzję o zakupie działek, na których dzisiaj znajduje się centrum handlowe, zwane blaszakiem, oraz sąsiednie parkingi.
Chodzi o skupianie działalności szpitala w jednym miejscu, między innymi przeniesienie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego z Górażdży.

Marcin Misiewicz prezes KCZ zaznacza, że to dopiero pierwszy krok, a plany rozciągają się na 10 lub 15 lat.

- Można myśleć na przykład o kuchni, którą zlikwidowano w 2010 roku - dodaje. - Ona mogłaby żywić nie tylko szpital, ale też dom pomocy społecznej lub przedszkola. Stworzenie stołówki dałoby alternatywę pacjentom, którym niekoniecznie pasuje oferowany przez nas jadłospis lub osobom chcącym kupić dodatkowe posiłki. Dzięki temu moglibyśmy więc poprawić jakość posiłków i zaproponować pacjentom dodatkowe usługi w tym zakresie.

Prezes Misiewicz mówi też o zapotrzebowaniu na większy parking, co jego zdaniem, zakup działek z pewnością ułatwi. Nieznany jest natomiast ewentualny koszt transakcji.

Według wstępnej koncepcji, część blaszaka byłaby wyburzona, a część przebudowana.
Marcin Misiewicz

Gospodarka

2019-02-19, godz. 14:04 Olszanka stawia na drogi. Szykują się większe i mniejsze inwestycje Po wielu latach starań mieszkańcy Janowa doczekają się gruntownej przebudowy trasy wojewódzkiej nr 462. Władze Olszanki współfinansują te inwestycje. Ponadto ... » więcej 2019-02-18, godz. 16:15 Nieskanalizowane wioski stanowią problem gminy Prudnik Po kilku latach dyskusji i szukania pieniędzy ruszy budowa kanalizacji wsi Szybowice w gminie Prudnik. Koszt tej inwestycji szacowany jest na ok. 13 mln złoty ... » więcej 2019-02-18, godz. 13:00 W pierwszym półroczu gotowa będzie obwodnica Malni i Choruli Prace przy budowie obwodnicy Malni i Choruli są już bardzo zaawansowane. Mieszkańcy Gogolina dopingują drogowców, bo liczą na jak najszybsze otwarcie tej drog ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:07 Rusza budowa sieci gazowej w gminie Ujazd Rozpoczyna się proces gazyfikacji miejscowości gminy Ujazd. Najpierw sieć pojawi się w miejscowościach położonych niedaleko dróg krajowych i wojewódzkich, w n ... » więcej 2019-02-17, godz. 15:25 Waloryzacja rent i emerytur. Od 1 marca ZUS wypłaci wyższe świadczenia Od marca najniższe emerytury wzrosną o 70 złotych i wyniosą 1100 złotych brutto. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wskaźnik waloryzac ... » więcej 2019-02-16, godz. 18:30 Gmina Wołczyn stara się o koncesję na eksploatację złóż solankowych Gruby segregator dokumentów musi przygotować gmina Wołczyn, zanim wybuduje tężnię. Do przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej przystąpiły trzy firmy i ... » więcej 2019-02-16, godz. 14:56 Deklaracje podatkowe wypełnione przez skarbówkę już dostępne w internecie. Ruszyła platforma "Twój e-PIT" Od piątku (15.02) działa platforma 'Twój e-PIT' uruchomiona przez fiskus na portalu podatki.gov.pl. Dzięki niej podatnicy mogą w internecie sprawdzić swoje ze ... » więcej 2019-02-16, godz. 09:34 Opolski Park Naukowo-Technologiczny ma jedną z najnowocześniejszych serwerowni w kraju Centrum Przetwarzania Danych Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu otrzymało certyfikat Rated 3. Oznacza to, że może być ono poddawane naprawom i konserwacji ... » więcej 2019-02-16, godz. 09:09 Dokumentacja polderu Żelazna przekazana. Teraz czas na formalności finansowe i przetargowe Dokumentacja modernizacji polderu Żelazna w rękach Wód Polskich. Ważące blisko dwie tony akta zostały przekazane instytucji odpowiedzialnej za tę inwestycję - ... » więcej 2019-02-15, godz. 20:28 9. Forum Przedsiębiorczości w Krapkowicach. Coraz trudniej o pracowników Po raz 9. przedsiębiorcy związani z gminą Krapkowice spotkali się na Forum Gospodarczym. Tegoroczne spotkanie zdominowały tematy: ulgi na działalność badawczo ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »