Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-06-28, 05:41 Autor: Wiktoria Palarczyk

Mali i duzi wokaliści "uwolnili głos" w legendarnym Studiu M imienia SBB Radia Opole

Mali i duzi wokaliści "uwolnili głos" w legendarnym Studiu M imienia SBB Radia Opole [fot. Wiktoria Palarczyk]
Mali i duzi wokaliści "uwolnili głos" w legendarnym Studiu M imienia SBB Radia Opole [fot. Wiktoria Palarczyk]
Uczestnicy siódmej edycji ogólnopolskich warsztatów wokalnych pod hasłem "Uwolnij głos" organizowanych przez Krapkowicki Dom Kultury tradycyjnie, jak co roku odwiedzili naszą rozgłośnię. W środę (27.06) mali i duzi artyści wzięli udział w warsztatach grupowych, które odbyły się w legendarnym Studiu M imienia SBB.
Od poniedziałku dzieci i młodzież pracują pod okiem Wojciecha Myrczka, Pawła Tomaszewskiego i Żanety Plotnik. Uczestnicy warsztatów uczą się interpretacji piosenek i prawidłowej emisji głosu. Wczoraj (27.06) mali artyści wzięli udział w zajęciach grupowych, które odbyły się w legendarnym Studiu M imienia SBB Radia Opole.

- Ja się bardzo stresowałam. Jak zaczęłam śpiewać i wszystko nam ładnie wychodziło to stres minął. Bardzo fajnie nam się tutaj pracuje, wszystko tu jest super, przede wszystkim ten sprzęt, to najwyższa klasa. Jak śpiewam to oddaję temu całą siebie. Samo to, że mogę zaśpiewać w tym legendarnym studiu jest dla mnie czymś wielkim i to tak naprawdę najbardziej mnie paraliżuje - mówią uczestnicy warsztatów.

- Dużo fantastycznych emocji, dużo stresu, ale widzę po uśmiechach, jak teraz odsłuchaliśmy nasze nagranie, że dzieciom i młodzieży się bardzo tutaj podobało. To dla nich ogromne doświadczenie - zaznacza Żaneta Plotnik, organizatorka i prowadząca warsztaty.

Efekt ich pracy będzie można usłyszeć podczas finałowego koncertu, który odbędzie się w piątek (29.06) o godzinie 20.00 w Krapkowickim Domu Kultury.
Mali i duzi wokaliści zaśpiewali w legendarnym Studiu M

Kultura i rozrywka

2018-12-15, godz. 07:49 W nyskim muzeum zaprezentowano wystawę fotografii zainspirowanych twórczością Witolda Wojtkiewicza 'W stronę Wojtkiewicza' - to tytuł najnowszej wystawy prac fotograficznych Wiesławy Hołyńskiej, którą od wczoraj (14.12) można oglądać w Muzeum Powiatowym w N ... » więcej 2018-12-14, godz. 23:00 Abstrakcyjne fotografie w Galerii MBP Zamostek [ZDJĘCIA] Dwóch artystów przedstawiło swoje abstrakcje fotograficzne w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Galeria Zamostek wypełniła się makro zdjęciami, które pr ... » więcej 2018-12-14, godz. 21:23 Koncert bożonarodzeniowy wypełnił po brzegi widownię Nyskiego Domu Kultury [ZDJĘCIA] Już po raz 15. w Nysie odbył się wyjątkowy koncert bożonarodzeniowy, który tradycyjnie wypełnił po brzegi widownię miejscowego domu kultury. » więcej 2018-12-14, godz. 19:00 Koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu medyków Chór MEDICANTO zaprezentuje kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu już w najbliższą sobotę. Chór na co dzień śpiewa główni ... » więcej 2018-12-14, godz. 16:30 Andrzej Stasiuk spotkał się z młodzieżą. Finał konkursu na esej Andrzej Stasiuk wręczył nagrody laureatom XV Ogólnopolskiego Konkursu na Esej. Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął Wojtek Mazurek z Lu ... » więcej 2018-12-14, godz. 15:00 Polish Cello Quartet zagra w sobotę w Nysie Organizatorzy Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej postanowili promować muzykę wiolonczelową nie tylko podczas warsztatów, ale także w ciągu roku. Pierwszy ... » więcej 2018-12-14, godz. 13:00 Zbliża się przedpołudniowy kiermasz świąteczny w Praszce Wiele atrakcji przygotowali organizatorzy kiermaszu świątecznego w Praszce. Jutro (15.12) na Placu Grunwaldzkim będzie można kupić między innymi ciasta, wiele ... » więcej 2018-12-14, godz. 11:15 Podsumowanie cyklu "Koncert na dwa głosy" Dwa koncerty podsumowujące cykl ulubiony przez Opolan 'Koncert na dwa głosy - wielcy nieobecni' zaplanowano na najbliższy weekend w Filharmonii Opolskiej. Tyt ... » więcej 2018-12-14, godz. 09:00 Zdjęcia z tego niecodziennego albumu mają nawet ponad sto lat „Wspomnienia z Głogówka” to tytuł najnowszej książki ukazującej przeszłość tego miasta. Album zawiera zdjęcia od 1884 roku do współczesności. Jego autorem jes ... » więcej 2018-12-13, godz. 20:15 Nyska PWSZ zaprasza na koncert bożonarodzeniowy - Wczoraj było coś dla ciała, jutro będzie coś dla ducha - zapowiada Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »