Radio Opole » Gospodarka
2018-05-29, 17:30 Autor: Katarzyna Doros

Tytuły "Młodych Mistrzów Zawodu" rozdane

Rozdanie nagród w konkursie "Młody Mistrz Zawodu" [fot. Katarzyna Doros]
Rozdanie nagród w konkursie "Młody Mistrz Zawodu" [fot. Katarzyna Doros]
Rozdanie nagród w konkursie "Młody Mistrz Zawodu" [fot. Katarzyna Doros]
Rozdanie nagród w konkursie "Młody Mistrz Zawodu" [fot. Katarzyna Doros]
77 uczniów szkół branżowych z regionu walczyło o tytułu "Młodych Mistrzów Zawodu" branży mechanicznej, budowlanej, elektrycznej i samochodowej. W ścisłym finale uczniowie mieli do wykonania zadanie praktyczne ze swojej branży. Przyszłych mistrzów oceniało grono nauczycieli, rzemieślników i przedsiębiorców.
- Wszystkie branże, których dotyczył konkurs to zawody deficytowe - mówi Urszula Kowalczyk, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Opolu. - Zupełnie niesłuszne jest podejście do szkół branżowych kształcących w zawodach jako do jakiegoś kształcenia drugiej kategorii. My w konkursie pokazywaliśmy umiejętności i naprawdę fajnych, młodych ludzi, którzy już wybrali to kształcenie zawodowe.

- Ten tytuł jest dla mnie zaskoczeniem, ale oznacza, że jestem dobry w tym, co robię - mówi Dawid Janus, młody mistrz budownictwa. - Z początku to po dziadku przejąłem pomysł na ten zawód. Poszedłem w to i mi się to po prostu podoba. Przede wszystkim trzeba lubić to, co się robi i trzeba mieć do tego pasję. Ja to bardzo lubię i dla mnie to nie jest praca tylko bardziej przyjemność - dodaje.

W konkursie wzięli udział uczniowie m.in z Olesna, Krapkowic i Zdzieszowic.
Urszula Kowalczyk
Dawid Janus

Gospodarka

2019-09-22, godz. 15:59 Kilometrową drogą połączyli Grzędzin i Łaniec 460 tysięcy kosztowało zbudowanie kilometra drogi rolnej w gminie Polska Cerekiew. Trasa połączyła dwie miejscowości i znacząco skróciła odległość, którą musz ... » więcej 2019-09-22, godz. 10:56 Kontrole przewożonych odpadów na pograniczu polsko – czeskim. Nie stwierdzono nieprawidłowości W całym kraju trwa akcja DEMETER V. Policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili w jej ramach, na pogra ... » więcej 2019-09-21, godz. 17:57 "Teraz nie mówię nawet pracodawcom, że jestem osobą niedowidzącą". Jubileusz fundacji "Szansa dla niewidomych" [ZDJĘCI ... Pracodawcy nie chcą ich zatrudniać, nie wszystkie przejścia dla pieszych są dla nich dostosowane, brakuje informacji w języku Braille'a - to niektóre tylko pr ... » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 104 nowe lokale powstają w Nysie z rządowego programu "Mieszkanie plus". Symbolicznie cegły dołożyli politycy i samorz ... U zbiegu ulic Franciszkańskiej i Grodkowskiej w Nysie powstają trzy nowe bloki mieszkaniowe. Dzięki inwestycji w ramach rządowego programu 'Mieszkanie plus' p ... » więcej 2019-09-20, godz. 15:30 Rok 2019 to łącznie 26 milionów złotych na inwestycje dla samorządów. Wojewoda opolski w Radiu Opole 180 inwestycji drogowych o wartości około 300 milionów złotych udało się zrealizować w regionie w latach 2015 -2018. Wsparcie rządowe tych zadań to ponad 150 ... » więcej 2019-09-20, godz. 12:15 Starostwo powiatowe w Prudniku po raz kolejny ogłosiło przetarg na remont drogi Trzebina-Skrzypiec Na tę inwestycję drogową prudnickie starostwo otrzymało spore dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Droga Trzebin ... » więcej 2019-09-19, godz. 22:00 Strzeleczki: powstanie kolejny odcinek ścieżki przy drodze wojewódzkiej w kierunku Mosznej Zarówno turyści jak i mieszkańcy będą mogli już za kilka miesięcy skorzystać z nowej ścieżki rowerowej, która połączy miejscowości Zielina i Moszna. To już ko ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:00 Remontują drogę w centrum osiedla. W końcu będzie chodnik i pas zieleni Łagodny początek jesieni sprzyja drogowcom. Spore prace trwają na drogach gminy Polska Cerekiew. Remontowane są głównie trasy dojazdowe do pól, ale największą ... » więcej 2019-09-19, godz. 14:00 Zmniejszyła się produkcja karpia na Opolszczyźnie. Przyczyną jest mała ilość opadów W 2018 roku produkcja karpia na Opolszczyźnie była niższa niż w innych województwach. » więcej 2019-09-19, godz. 10:28 Sprzęt na miarę XXI wieku otrzymał prudnicki Zakład Usług Komunalnych Nowoczesna zamiatarka marki HAKO daje możliwość wjazdu w wąskie uliczki oraz chodniki. Dodatkowym atutem zamiatarki jest to, że może być ona używana również d ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »