Radio Opole » Gospodarka
2018-05-16, 14:30 Autor: Tomasz Cichoń

5 złotych za litr paliwa na opolskich stacjach. Będzie jeszcze drożej

Stacja benzynowa fot. Tomek Cichoń
Stacja benzynowa fot. Tomek Cichoń
Paliwa na stacjach benzynowych coraz droższe. Zarówno benzyna, jak i olej napędowy na wielu stacjach przekroczyły pułap 5 złotych za litr. Opolszczyzna znów w czołówce, to właśnie u nas w ubiegłym tygodniu zanotowano najwyższe w Polsce ceny diesla.
- W środku mniej więcej tabeli, jeśli chodzi o ceny benzyny z ceną 4,91 zł (poprzedni tydzień), natomiast najdroższym było województwem, jeśli chodzi o tankowanie oleju napędowego. Tutaj cena 4,88 zł była w kraju najwyższa. Średnia cena gazu LPG to 2,08 zł, w województwie opolskim była też w środku stawki - mówi ekspert rynku paliw portalu e-petrol Jakub Bogucki.

Kierowcy zaciskają zęby, tankują i płacą, bo jeździć trzeba.

- Bardzo boli, średnie spalanie mojego auta na szczęście jest takie w normie, bo 6 litrów, nie jest źle, jednak patrząc na te ceny paliwa to i tak trochę boli - mówi uczestnik radiowej sondy.

- Ceny są za wysokie, ale trzeba jeździć. Nie mieszkam w Opolu i nie jestem tak skomunikowana, żebym mogła sobie pozwolić na inny środek transportu. Bardzo żałuję, bardzo bym chciała - dodaje pracująca w Opolu uczestniczka sondy.

Jak mówi Jakub Bogucki najbliższe tygodnie przyniosą kolejne wzrosty cen i przynajmniej do miesięcy letnich będziemy świadkami tych pięciozłotowych poziomów.
Jakub Bogucki ekspert rynku paliw portalu e-petrol
kierowcy sonda

Gospodarka

2018-09-23, godz. 13:00 Lubrza: wiejska gmina będzie miała największe na południu regionu centrum handlowe 40 mln złotych kosztować ma park handlowy w Lubrzy, która jest wiejską gminą graniczącą z Czechami. Według zapowiedzi będzie to największa inwestycja ostatnic ... » więcej 2018-09-23, godz. 08:00 Czy zbiornik Racibórz Dolny zostanie wypełniony wodą? Budowa jest prawie na półmetku Budowa zbiornika Racibórz Dolny posuwa się w dostatecznym tempie. Według dyrektora Państwowego Gospodarstwa Wodnego - Wody Polskie w Gliwicach Łukasza Langego ... » więcej 2018-09-22, godz. 18:15 Program Rozwoju Retencji będzie dotyczył także Opolszczyzny. Powstaną zbiorniki retencyjne - Statystycznie Polska jest na przedostatnim miejscu jeśli chodzi o dostępność wody słodkiej w Europie - twierdzi Przemysław Daca. Prezes Państwowego Gospodar ... » więcej 2018-09-22, godz. 16:25 Prudnik: ich tradycje sięgają średniowiecza, dobrze radzą sobie również współcześnie 525-lecie świętuje Cech Rzemiosł w Prudniku. Jest to największa organizacja pracodawców w tym regionie. Zrzesza ona ponad 200 zakładów. Zatrudniają one ponad ... » więcej 2018-09-22, godz. 10:08 Jedna oddana, dwie w realizacji. W powiecie kluczborskim budują ścieżki dla rowerzystów Blisko 5 kilometrów dróg rowerowych i ścieżek pieszo-rowerowych zostanie jeszcze w tym roku oddane do użytku w powiecie kluczborskim. Złożą się na nie trzy od ... » więcej 2018-09-21, godz. 15:15 "Specgrupa" rusza w teren. OCRG wychodzi do przedsiębiorców Będą pomagać przedsiębiorcom korzystać z przygotowanych dla nich ofert. Grupa pracowników OCRG ruszy w teren, żeby spotykać się z przedstawicielami firm i zac ... » więcej 2018-09-20, godz. 19:30 Kiedy barki na stałe będą kursować po Odrze? Poznaliśmy daty [FILM, ZDJĘCIA] Na Odrę ma wrócić regularny transport. Takie są plany Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej o których rozmawiano podczas 1. Kongresu Żeglugi ... » więcej 2018-09-20, godz. 15:00 Marek Gróbarczyk: Barki na Odrze za dwa lata będą pływały regularnie. Trwa I Kongres Żeglugi Śródlądowej w Opolu Budowa 29 stopni wodnych na Odrze do 2030 roku, czy uruchomienie regularnego transportu na rzece do 2020 roku - to założenia ministra gospodarki morskiej i że ... » więcej 2018-09-20, godz. 14:50 Na terenie byłej FSD w Nysie Włosi będą wykańczać tłoczniki do produkcji karoserii Kilkadziesiąt osób ma już wkrótce rozpocząć pracę w otwartej dziś (20.09) fabryce form do produkcji karoserii na terenie byłej FSD w Nysie. » więcej 2018-09-19, godz. 19:00 Studnia zabezpieczy mieszkańców Graczy. Wody tam nie zabraknie Nowa studnia zapewni bezpiecznie czerpanie wody. W Graczach uruchomiono studnię głębinową, która w razie awarii pozostałych, będzie dostarczała wodę do domów ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »