Radio Opole » Gospodarka
2018-05-16, 14:30 Autor: Tomasz Cichoń

5 złotych za litr paliwa na opolskich stacjach. Będzie jeszcze drożej

Stacja benzynowa fot. Tomek Cichoń
Stacja benzynowa fot. Tomek Cichoń
Paliwa na stacjach benzynowych coraz droższe. Zarówno benzyna, jak i olej napędowy na wielu stacjach przekroczyły pułap 5 złotych za litr. Opolszczyzna znów w czołówce, to właśnie u nas w ubiegłym tygodniu zanotowano najwyższe w Polsce ceny diesla.
- W środku mniej więcej tabeli, jeśli chodzi o ceny benzyny z ceną 4,91 zł (poprzedni tydzień), natomiast najdroższym było województwem, jeśli chodzi o tankowanie oleju napędowego. Tutaj cena 4,88 zł była w kraju najwyższa. Średnia cena gazu LPG to 2,08 zł, w województwie opolskim była też w środku stawki - mówi ekspert rynku paliw portalu e-petrol Jakub Bogucki.

Kierowcy zaciskają zęby, tankują i płacą, bo jeździć trzeba.

- Bardzo boli, średnie spalanie mojego auta na szczęście jest takie w normie, bo 6 litrów, nie jest źle, jednak patrząc na te ceny paliwa to i tak trochę boli - mówi uczestnik radiowej sondy.

- Ceny są za wysokie, ale trzeba jeździć. Nie mieszkam w Opolu i nie jestem tak skomunikowana, żebym mogła sobie pozwolić na inny środek transportu. Bardzo żałuję, bardzo bym chciała - dodaje pracująca w Opolu uczestniczka sondy.

Jak mówi Jakub Bogucki najbliższe tygodnie przyniosą kolejne wzrosty cen i przynajmniej do miesięcy letnich będziemy świadkami tych pięciozłotowych poziomów.
Jakub Bogucki ekspert rynku paliw portalu e-petrol
kierowcy sonda

Gospodarka

2018-07-18, godz. 07:00 Mieszkańcy Główczyc nie chcą fermy na milion kur Mieszkańcy Główczyc koło Dobrodzienia nie chcą fermy drobiu. Ich zdaniem smród z 15 kurników, które mają powstać pół kilometra od zabudowań będzie nie do znie ... » więcej 2018-07-17, godz. 16:00 Namysłów dotuje remonty kamienic. W ciągu kilku lat stare miasto wypięknieje Zabytkowe kamienice w Namysłowie zmienią się nie do poznania. Samorząd postanowił dotować remonty obiektów wpisanych do rejestru. Jeszcze w tym roku kilka wsp ... » więcej 2018-07-17, godz. 11:45 Nowy amfiteatr rośnie w oczach. Brzeg inwestuje w legendarny obiekt Brzeski amfiteatr w latach 70 i 80 był miejscem, który przyciągał tysiące mieszkańców. Koncerty, występy artystyczne, a także telewizyjny turniej miast - to i ... » więcej 2018-07-17, godz. 11:15 Darmowe kursy prawa jazdy, ale nie dla każdego Darmowe kursy prawa jazdy i szkolenia na spawacza, operatora koparki, wózka widłowego czy dźwigu. To oferta Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, które dla o ... » więcej 2018-07-16, godz. 19:00 Oferty za drogie, ratusz pieniędzy nie dołoży. Opolski plac św. Sebastiana jeszcze poczeka na modernizację Trwa przebudowa placu Kopernika i Jana Pawła II w Opolu, natomiast na placu św. Sebastiana cisza. Zbyt wysokie oczekiwania finansowe potencjalnych wykonawców ... » więcej 2018-07-16, godz. 18:00 Muszą przeszkolić większą liczbę pracowników albo zwrócą dotację Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki sięgając po pieniądze z Brukseli założyło, że na zdobywanie nowych kwalifikacji wśród pracowników firm z Opolszczyzny wyda ... » więcej 2018-07-16, godz. 10:00 Gmina Tarnów Opolski chce ściągać do siebie inwestorów Park Technologiczno-inwestycyjny pomiędzy miejscowościami Przywory a Kąty Opolskie jest już uzbrojony. Na razie działa tam jedna firma, ale zainteresowanie in ... » więcej 2018-07-15, godz. 19:00 Nysa: tereny po FSO będą ściągać przedsiębiorców Tereny po byłej FSO dla przedsiębiorców. Gmina rozpoczyna prace, które mają zwiększyć atrakcyjność gruntów. Na początku roku przeprowadzono prace przygotowawc ... » więcej 2018-07-15, godz. 16:30 Z nowego PSZOK-u w Gorzowie Śląskim skorzystają też mieszkańcy gminy Radłów Do lutego przyszłego roku potrwa budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gorzowie Śląskim. Będą z niego korzystać również mieszkańcy gminy Rad ... » więcej 2018-07-15, godz. 14:00 Trwa przygotowanie działek pod zabudowę wielorodzinną w Kietrzu. Czy znajdą się zainteresowani deweloperzy? Kietrz przygotowuje działki pod budowę wielorodzinną. Chodzi o pięć terenów położonych w różnych częściach miasta. Część z nich znajduje się w bezpośrednim są ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »