Radio Opole » Gospodarka
2018-05-16, 14:30 Autor: Tomasz Cichoń

5 złotych za litr paliwa na opolskich stacjach. Będzie jeszcze drożej

Stacja benzynowa fot. Tomek Cichoń
Stacja benzynowa fot. Tomek Cichoń
Paliwa na stacjach benzynowych coraz droższe. Zarówno benzyna, jak i olej napędowy na wielu stacjach przekroczyły pułap 5 złotych za litr. Opolszczyzna znów w czołówce, to właśnie u nas w ubiegłym tygodniu zanotowano najwyższe w Polsce ceny diesla.
- W środku mniej więcej tabeli, jeśli chodzi o ceny benzyny z ceną 4,91 zł (poprzedni tydzień), natomiast najdroższym było województwem, jeśli chodzi o tankowanie oleju napędowego. Tutaj cena 4,88 zł była w kraju najwyższa. Średnia cena gazu LPG to 2,08 zł, w województwie opolskim była też w środku stawki - mówi ekspert rynku paliw portalu e-petrol Jakub Bogucki.

Kierowcy zaciskają zęby, tankują i płacą, bo jeździć trzeba.

- Bardzo boli, średnie spalanie mojego auta na szczęście jest takie w normie, bo 6 litrów, nie jest źle, jednak patrząc na te ceny paliwa to i tak trochę boli - mówi uczestnik radiowej sondy.

- Ceny są za wysokie, ale trzeba jeździć. Nie mieszkam w Opolu i nie jestem tak skomunikowana, żebym mogła sobie pozwolić na inny środek transportu. Bardzo żałuję, bardzo bym chciała - dodaje pracująca w Opolu uczestniczka sondy.

Jak mówi Jakub Bogucki najbliższe tygodnie przyniosą kolejne wzrosty cen i przynajmniej do miesięcy letnich będziemy świadkami tych pięciozłotowych poziomów.
Jakub Bogucki ekspert rynku paliw portalu e-petrol
kierowcy sonda

Gospodarka

2018-05-21, godz. 13:35 Wołczyn dostał dotację na utworzenie ogrodu z tężnią solankową Blisko 900 tysięcy złotych unijnego dofinansowania dostała gmina Wołczyn na utworzenie ogrodu z tężnią solankową zasilaną wodą z miejscowych źródeł termalnych ... » więcej 2018-05-20, godz. 15:00 Część zabytkowych murów w Namysłowie wypiękniała Zakończyła się modernizacja fortyfikacji obronnych od strony ulicy Staszica. Prace konserwatorskie trwają jeszcze od Piastowskiej. W połowie ubiegłego roku wł ... » więcej 2018-05-19, godz. 10:28 Brak uregulowań krzyżuje plany dzielnicy. Świerkle czekają na remont głównej drogi - Jesteśmy w Dużym Opolu, ale infrastruktura wciąż nie należy do miasta i to skutecznie krzyżuje nam wszystkie plany - mówi Jan Chmiel, członek rady dzielnicy ... » więcej 2018-05-18, godz. 16:10 Skupią się na wymianie pokrycia dachowego. Kluczborskie drewniane kościółki z pieniędzmi na remont Pięć drewnianych kościołów, które znajdują się w Rożnowie, Kostowie, Wędryni, Wierzbicy Dolnej i Krzywiźnie, miejscowościach na terenie powiatu kluczborskiego ... » więcej 2018-05-18, godz. 13:30 Pakosławice i Olszanka dostały z PROW-u pieniądze na kulturę i sport Promocja lokalnej kultury i kuchni oraz rozwój i popularyzacja sportu. Dwie opolskie gminy, Pakosławice i Olszanka, otrzymają wsparcie z Programu Rozwoju Obsz ... » więcej 2018-05-18, godz. 11:45 Nysa: do końca maja można składać wnioski o wymianę źródeł ciepła Jeszcze do końca maja można składać wnioski o dofinansowanie na wymianę pieców, a także podłączenie do sieci miejskiej, czy gazowej, a także instalację paneli ... » więcej 2018-05-17, godz. 18:30 Omawiali zasady i możliwości korzystania z funduszy europejskich. Spotkanie w urzędzie wojewódzkim 'Bliżej Funduszy Europejskich' to tytuł spotkania zorganizowanego dziś (17.05) w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. Uczestniczyli w nim między innymi samorządowcy ... » więcej 2018-05-17, godz. 15:37 Startuje budowa hali przy Parku Naukowo Technologicznym w Opolu Kamień węgielny wkopany - inwestycja może ruszać. Przy Parku Naukowo Technologicznym w Opolu powstanie hala o powierzchni 10 tys. metrów kwadratowych, która b ... » więcej 2018-05-16, godz. 19:00 Droga łącznikowa rozwiąże problem zjazdu do firm w Gorzowie Śląskim po wybudowaniu obwodnicy Jest porozumienie dotyczące zjazdu z planowanej obwodnicy Gorzowa Śląskiego i Praszki. Przy ulicy Byczyńskiej w Gorzowie Śląskim ma powstać duże rondo, a prob ... » więcej 2018-05-16, godz. 17:00 Trwa remont śluz na Kanale Gliwickim. Prace prowadzone są przy utrzymaniu żeglowności Kończą się prace przygotowawcze i już niedługo rozpocznie się właściwa część remontu pierwszej komory śluzy Nowa Wieś. Śluza znajduje się na Kanale Gliwickim ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »