Radio Opole » Gospodarka
2018-03-13, 19:00 Autor: Witold Wośtak

Izba Administracji Skarbowej ustala szczegóły współpracy z Politechniką Opolską. Zachęcą studentów?

Konferencja „Aspekty praktyczne wykorzystania potencjału naukowo- badawczego i transfer wiedzy pomiędzy sektorem nauki a jednostkami Krajowej Administracji Skarbowej” [fot. Tomasz Turba]
Konferencja „Aspekty praktyczne wykorzystania potencjału naukowo- badawczego i transfer wiedzy pomiędzy sektorem nauki a jednostkami Krajowej Administracji Skarbowej” [fot. Tomasz Turba]
Wymiana doświadczeń między Krajową Administracją Skarbową a Politechniką Opolską jest głównym tematem ogólnopolskiej konferencji naukowej w Opolu.
Do jutra (14.03) wykładowcy będą pracować z administracją rządową nad konkretnym modelem współpracy.

Jak mówi Barbara Bętkowska-Cela, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Opolu, już ruszyły pierwsze staże dla studentów. Późniejsza droga do zatrudnienia ma kilka etapów selekcji. - Najpierw jest test wiedzy, a później przechodzimy do rozmowy dającej obraz każdego kandydata. Pokazuje wiedzę wykutą na testy, ale ważne, jak potrafi wykorzystać ją w praktyce. Nie okłamujmy się – osobie znającej już administrację i wiedzącej, jak to wszystko funkcjonuje, dużo łatwiej jest przenieść poszczególne paragrafy z ustaw na pracę codzienną.

Według profesora Krzysztofa Malika, prorektora do spraw studenckich Politechniki Opolskiej, perspektywa pracy w administracji skarbowej może być kusząca dla młodych ludzi. - To daje im nowe możliwości trwałych, tak zwanych inteligentnych, miejsc pracy. Oni wcześniej poznają to wszystko chociażby podczas tygodnia celno-skarbowego. Nic nie działa na studenta lepiej niż mobilizacja. Jeżeli oni widzą stabilne oraz interesujące miejsca pracy, a poza tym spotykają się z miłą atmosferą w administracji skarbowej, to część z nich poważnie myśli o pracy w tym zawodzie.

Z kolei Paweł Cybulski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, przekonuje, że bardzo ważna jest współpraca Warszawy ze środowiskiem lokalnym. - Na miejscu widać najwięcej i najlepiej - mówi. - Na podstawie rozmów ze studentami widzę, że opolskie środowisko jest na bardzo wysokim poziomie. Trzeba jednak odpowiednio pozyskać te siły i wszystko ułoży się w różowych kolorach. Potrzeba współpracy, zrozumienia i zachęty z naszej strony jako rządu, bo ludzie są tutaj bardzo otwarci.

Dyrektor Bętkowska-Cela zaznacza, że każdy opolski powiat ma jednostkę administracji skarbowej, co może ułatwić studentowi podjęcie stażu.
Barbara Bętkowska-Cela
Krzysztof Malik
Paweł Cybulski

Gospodarka

2018-06-21, godz. 14:52 Sygnalizacja w Żłobiźnie na ministerialnej liście inwestycji drogowych Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK 94 z drogą powiatową nr 2022, czyli na wysokości Żłobizny znalazła się na liście inwestycji Ministerstwa Infr ... » więcej 2018-06-21, godz. 09:50 Chcą przyspieszyć prace na trasie kolejowej Opole - Nysa Inwestycja na trasie kolejowej 287 Opole - Nysa może nabrać szybszego tempa. Przypomnijmy, w ramach prac, które rozpoczęły się w maju tego roku, planuje się w ... » więcej 2018-06-21, godz. 07:30 Kędzierzyn-Koźle: ul. Wojska Polskiego będzie nie do poznania! Rozpoczęły się prace przy przebudowie ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Jedna z głównych arterii miasta ma nie tylko zyskać nową nawierzchnię, ale pr ... » więcej 2018-06-20, godz. 19:45 Będzie remont drogi rozjechanej przez samochody, gdy służyła za objazd Przez ostatnie kilka miesięcy mieszkańcy gminy Leśnica musieli objeżdżać zamkniętą w Lichynii drogę, gdy trwał tam remont mostu. Lokalny ruch odbywał się głów ... » więcej 2018-06-20, godz. 17:00 Znikną dziury na trasie Ładza-Popielów. Powiat namysłowski otrzymał rządowe wsparcie na remont drogi Blisko pół miliona złotych będzie kosztować modernizacja trasy łączącej dwa powiaty. Pod koniec roku ma być gotowy w pełni zmodernizowany odcinek drogi łącząc ... » więcej 2018-06-20, godz. 15:00 Jak zrównoważyć rozwój w regionie? Goście Politechniki Opolskiej szukają pomysłów Współpraca biznesu, nauki i samorządu jest tematem konferencji zorganizowanej przez Politechnikę Opolską. Dwudniowe wydarzenie odbywa się w Opolu już po raz 2 ... » więcej 2018-06-20, godz. 11:45 Są firmy chętne do przebudowy dawnego mostu kolejowego w Krapkowicach Otmęcie 5 firm jest poważnie zainteresowanych adaptacją dawnego mostu kolejowego w Krapkowicach Otmęcie do ruchu kołowego. Przedsiębiorstwa złożyły pytania szczegółow ... » więcej 2018-06-20, godz. 08:15 W tym roku będzie gotowa ścieżka rowerowa na starym wale kolejowym w gminie Cisek Prace projektowe są już na ostatniej prostej. Latem ma rozpocząć się budowa prawie 2-kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej na starym wale kolejowym na teren ... » więcej 2018-06-19, godz. 19:00 Biała: rewitalizując śródmieście zmienią organizację ruchu Zmieni się funkcjonalność centrum Białej i przyległych ulic. Wyłoniono wykonawców tych inwestycji. Gmina zapłaci za nie blisko cztery miliony złotych. Będzie ... » więcej 2018-06-19, godz. 16:25 Jest absolutorium dla zarządu województwa. Klub PiS przeciw 22 głosy za, 4 przeciw - radni sejmiku udzielili absolutorium marszałkowi i zarządowi województwa opolskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »