Radio Opole » Gospodarka
2018-03-13, 19:00 Autor: Witold Wośtak

Izba Administracji Skarbowej ustala szczegóły współpracy z Politechniką Opolską. Zachęcą studentów?

Konferencja „Aspekty praktyczne wykorzystania potencjału naukowo- badawczego i transfer wiedzy pomiędzy sektorem nauki a jednostkami Krajowej Administracji Skarbowej” [fot. Tomasz Turba]
Konferencja „Aspekty praktyczne wykorzystania potencjału naukowo- badawczego i transfer wiedzy pomiędzy sektorem nauki a jednostkami Krajowej Administracji Skarbowej” [fot. Tomasz Turba]
Wymiana doświadczeń między Krajową Administracją Skarbową a Politechniką Opolską jest głównym tematem ogólnopolskiej konferencji naukowej w Opolu.
Do jutra (14.03) wykładowcy będą pracować z administracją rządową nad konkretnym modelem współpracy.

Jak mówi Barbara Bętkowska-Cela, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Opolu, już ruszyły pierwsze staże dla studentów. Późniejsza droga do zatrudnienia ma kilka etapów selekcji. - Najpierw jest test wiedzy, a później przechodzimy do rozmowy dającej obraz każdego kandydata. Pokazuje wiedzę wykutą na testy, ale ważne, jak potrafi wykorzystać ją w praktyce. Nie okłamujmy się – osobie znającej już administrację i wiedzącej, jak to wszystko funkcjonuje, dużo łatwiej jest przenieść poszczególne paragrafy z ustaw na pracę codzienną.

Według profesora Krzysztofa Malika, prorektora do spraw studenckich Politechniki Opolskiej, perspektywa pracy w administracji skarbowej może być kusząca dla młodych ludzi. - To daje im nowe możliwości trwałych, tak zwanych inteligentnych, miejsc pracy. Oni wcześniej poznają to wszystko chociażby podczas tygodnia celno-skarbowego. Nic nie działa na studenta lepiej niż mobilizacja. Jeżeli oni widzą stabilne oraz interesujące miejsca pracy, a poza tym spotykają się z miłą atmosferą w administracji skarbowej, to część z nich poważnie myśli o pracy w tym zawodzie.

Z kolei Paweł Cybulski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, przekonuje, że bardzo ważna jest współpraca Warszawy ze środowiskiem lokalnym. - Na miejscu widać najwięcej i najlepiej - mówi. - Na podstawie rozmów ze studentami widzę, że opolskie środowisko jest na bardzo wysokim poziomie. Trzeba jednak odpowiednio pozyskać te siły i wszystko ułoży się w różowych kolorach. Potrzeba współpracy, zrozumienia i zachęty z naszej strony jako rządu, bo ludzie są tutaj bardzo otwarci.

Dyrektor Bętkowska-Cela zaznacza, że każdy opolski powiat ma jednostkę administracji skarbowej, co może ułatwić studentowi podjęcie stażu.
Barbara Bętkowska-Cela
Krzysztof Malik
Paweł Cybulski

Gospodarka

2018-03-22, godz. 13:30 Ponad 400 uczestników i 1100 rozmów handlowych. W Opolu trwa Automotive Cee Day Ponad 400 uczestników i ponad 1100 rozmów biznesowych w ciągu dwóch dni. W Opolu już po raz piąty odbywa się Automotive Cee Day. To doskonały sposób do zawier ... » więcej 2018-03-22, godz. 10:45 Najgorsza droga w gminie będzie wyremontowana Rozjechane pobocza, dziurawy asfalt, wieczne kałuże i brak chodnika - tak wygląda najgorsza droga gminy Strzelce Opolskie. A ruch na niej jest duży i to przez ... » więcej 2018-03-21, godz. 19:30 20 milionów da rząd samorządom na nowe drogi na Opolszczyźnie Ponad 20 milionów złotych otrzyma Opolszczyzna na budowę nowych dróg. Są to pieniądze, które rząd przeznaczył na inwestycje realizowane przez samorządy. W cał ... » więcej 2018-03-21, godz. 18:30 Prywatny inwestor chce w Kędzierzynie-Koźlu wybudować 125 domków jednorodzinnych 125 domków jednorodzinnych, drogi dojazdowe i chodniki mają powstać na osiedlu Cisowa w Kędzierzynie-Koźlu. Takie plany ma prywatny inwestor ze Śląska. Pierws ... » więcej 2018-03-21, godz. 15:30 Subwencja do zwrotu, a powiat może popaść w finansowe tarapaty Starostwo Powiatowe w Namysłowie decyzją Ministerstwa Finansów musi zwrócić 3,5 mln złotych źle pobranej subwencji oświatowej. Chodzi o podopiecznych Młodzież ... » więcej 2018-03-21, godz. 07:00 Rośnie liczba cudzoziemców zgłaszanych do opolskiego ZUS. Dominują obywatele Ukrainy Prawie 300 cudzoziemców na początku tego roku zgłosiło prowadzenie działalności gospodarczej w opolskim ZUS-ie. Z każdym miesiącem przybywa zagranicznych prac ... » więcej 2018-03-20, godz. 17:00 "List intencyjny nie jest wiążący". Władze Opola tłumaczą sprawę zamiany gruntów Opolski ratusz broni dokonanych i planowanych transakcji z biznesmenem Ryszardem Wójcikiem dotyczącej zamiany gruntów. Miasto opublikowało list intencyjny, kt ... » więcej 2018-03-20, godz. 16:45 Centrum Usług Wspólnych w Opolu podwoi zatrudnienie. Szukają 100 pracowników Podwojenie liczby pracowników planuje Centrum Usług Wspólnych PwC w Opolu. Podczas śniadania prasowego poinformowano o rekrutacji 100 pracowników w ciągu 12 m ... » więcej 2018-03-20, godz. 13:00 OCRG prowadzi kolejny projekt związany ze szkolnictwem zawodowym - Już od kilku lat współpracujemy z Regionalnym Centrum Wspierania Placówek Edukacji - powiedziała w Radiu Opole Katarzyna Kownacka, rzecznik Opolskiego Centr ... » więcej 2018-03-20, godz. 12:30 Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki uruchomiło dwa nowe działania Przedsiębiorcy z regionu mogą otrzymać dofinansowanie na szkolenia i specjalistyczne usługi. - Ponad 70 mln złotych trafiło na konta opolskich przedsiębiorców ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »