Radio Opole » Gospodarka
2018-03-13, 19:00 Autor: Witold Wośtak

Izba Administracji Skarbowej ustala szczegóły współpracy z Politechniką Opolską. Zachęcą studentów?

Konferencja „Aspekty praktyczne wykorzystania potencjału naukowo- badawczego i transfer wiedzy pomiędzy sektorem nauki a jednostkami Krajowej Administracji Skarbowej” [fot. Tomasz Turba]
Konferencja „Aspekty praktyczne wykorzystania potencjału naukowo- badawczego i transfer wiedzy pomiędzy sektorem nauki a jednostkami Krajowej Administracji Skarbowej” [fot. Tomasz Turba]
Wymiana doświadczeń między Krajową Administracją Skarbową a Politechniką Opolską jest głównym tematem ogólnopolskiej konferencji naukowej w Opolu.
Do jutra (14.03) wykładowcy będą pracować z administracją rządową nad konkretnym modelem współpracy.

Jak mówi Barbara Bętkowska-Cela, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Opolu, już ruszyły pierwsze staże dla studentów. Późniejsza droga do zatrudnienia ma kilka etapów selekcji. - Najpierw jest test wiedzy, a później przechodzimy do rozmowy dającej obraz każdego kandydata. Pokazuje wiedzę wykutą na testy, ale ważne, jak potrafi wykorzystać ją w praktyce. Nie okłamujmy się – osobie znającej już administrację i wiedzącej, jak to wszystko funkcjonuje, dużo łatwiej jest przenieść poszczególne paragrafy z ustaw na pracę codzienną.

Według profesora Krzysztofa Malika, prorektora do spraw studenckich Politechniki Opolskiej, perspektywa pracy w administracji skarbowej może być kusząca dla młodych ludzi. - To daje im nowe możliwości trwałych, tak zwanych inteligentnych, miejsc pracy. Oni wcześniej poznają to wszystko chociażby podczas tygodnia celno-skarbowego. Nic nie działa na studenta lepiej niż mobilizacja. Jeżeli oni widzą stabilne oraz interesujące miejsca pracy, a poza tym spotykają się z miłą atmosferą w administracji skarbowej, to część z nich poważnie myśli o pracy w tym zawodzie.

Z kolei Paweł Cybulski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, przekonuje, że bardzo ważna jest współpraca Warszawy ze środowiskiem lokalnym. - Na miejscu widać najwięcej i najlepiej - mówi. - Na podstawie rozmów ze studentami widzę, że opolskie środowisko jest na bardzo wysokim poziomie. Trzeba jednak odpowiednio pozyskać te siły i wszystko ułoży się w różowych kolorach. Potrzeba współpracy, zrozumienia i zachęty z naszej strony jako rządu, bo ludzie są tutaj bardzo otwarci.

Dyrektor Bętkowska-Cela zaznacza, że każdy opolski powiat ma jednostkę administracji skarbowej, co może ułatwić studentowi podjęcie stażu.
Barbara Bętkowska-Cela
Krzysztof Malik
Paweł Cybulski

Gospodarka

2019-01-21, godz. 19:00 Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla chcą placu do gry w bule i symulatora zagrożeń pożarowych Tylko do końca miesiąca mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogą zgłaszać propozycje zadań do tegorocznego budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowania jest 1,7 mln zł ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:44 Opole: będzie duża bonifikata za przekształcenie gruntów na własność 95 proc. bonifikaty - na tyle mieszkańcy Opola będą mogli liczyć przy przekształcaniu gminnych gruntów z użytkowania wieczystego na pełną własność. Taką ulgę ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:00 Mieszkańcy gminy Ujazd mogą dostać do 4 tys. zł na wymianę pieca Gmina Ujazd będzie dopłacać mieszkańcom do wymiany starych pieców na nowe. Trwają ostatnie prace nad regulaminem tego programu. Już ponad 50 osób złożyło doku ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:00 Szkolenia dla młodych bezrobotnych oferuje Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu Trwa nabór na bezpłatne szkolenia i staże dla mieszkańców województwa opolskiego finansowane z unijnych pieniędzy. Mogą w nich wziąć udział osoby młode - do 2 ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:45 "Polscy przedsiębiorcy nie ucierpią znacząco z powodu brexitu" - ocenia wiceminister przedsiębiorczości i technologii ... Brexit jest zjawiskiem bardzo niepożądanym z politycznego punktu widzenia. Oznacza też duże zmiany w całym systemie gospodarczym - mówił w Loży Radiowej Marci ... » więcej 2019-01-21, godz. 13:00 Ul. Lipowa w Brzegu pięknieje. Finał prac przed wakacjami Nabiera tempa przebudowa ulicy Lipowej w Brzegu. Zostanie tam wykonana nowa konstrukcja oraz nawierzchnia jezdni, chodników i zjazdów. » więcej 2019-01-21, godz. 09:03 Ponad 1,6 miliona złotych do zwrotu. Tyle ZUS kosztowały "chorobowe symulacje" Symulowanie choroby może sporo kosztować. Zwrotu ponad 1,6 miliona złotych domaga się opolski Zakład Ubezpieczeń Społecznych od osób, które były na zwolnienia ... » więcej 2019-01-20, godz. 19:00 Pogoda sprawia, że w drogach roi się od dziur Zmienna pogoda jest zabójcza dla dróg - w ostatnich dniach pojawiło się bardzo dużo dziur. Drogowcy już zaczęli łatać największe ubytki, na razie tylko masą a ... » więcej 2019-01-20, godz. 14:00 Gmina Walce: w marcu ruszy program dotacji do wymiany pieców Po raz pierwszy w gminie Walce rusza program dopłat dla mieszkańców, którzy zdecydują się na wymianę domowego pieca na nowszy i bardziej ekologiczny. Będzie m ... » więcej 2019-01-20, godz. 13:00 Duża inwestycja w przedszkolu w Raszowej. Będzie ładniej i cieplej Przebudowa i ocieplenie przedszkola w Raszowej, to jedna z większych inwestycji w tegorocznym budżecie gminy Leśnica. Prace mają się rozpocząć wiosną i zakońc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »