Radio Opole » Gospodarka
2018-03-13, 19:00 Autor: Witold Wośtak

Izba Administracji Skarbowej ustala szczegóły współpracy z Politechniką Opolską. Zachęcą studentów?

Konferencja „Aspekty praktyczne wykorzystania potencjału naukowo- badawczego i transfer wiedzy pomiędzy sektorem nauki a jednostkami Krajowej Administracji Skarbowej” [fot. Tomasz Turba]
Konferencja „Aspekty praktyczne wykorzystania potencjału naukowo- badawczego i transfer wiedzy pomiędzy sektorem nauki a jednostkami Krajowej Administracji Skarbowej” [fot. Tomasz Turba]
Wymiana doświadczeń między Krajową Administracją Skarbową a Politechniką Opolską jest głównym tematem ogólnopolskiej konferencji naukowej w Opolu.
Do jutra (14.03) wykładowcy będą pracować z administracją rządową nad konkretnym modelem współpracy.

Jak mówi Barbara Bętkowska-Cela, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Opolu, już ruszyły pierwsze staże dla studentów. Późniejsza droga do zatrudnienia ma kilka etapów selekcji. - Najpierw jest test wiedzy, a później przechodzimy do rozmowy dającej obraz każdego kandydata. Pokazuje wiedzę wykutą na testy, ale ważne, jak potrafi wykorzystać ją w praktyce. Nie okłamujmy się – osobie znającej już administrację i wiedzącej, jak to wszystko funkcjonuje, dużo łatwiej jest przenieść poszczególne paragrafy z ustaw na pracę codzienną.

Według profesora Krzysztofa Malika, prorektora do spraw studenckich Politechniki Opolskiej, perspektywa pracy w administracji skarbowej może być kusząca dla młodych ludzi. - To daje im nowe możliwości trwałych, tak zwanych inteligentnych, miejsc pracy. Oni wcześniej poznają to wszystko chociażby podczas tygodnia celno-skarbowego. Nic nie działa na studenta lepiej niż mobilizacja. Jeżeli oni widzą stabilne oraz interesujące miejsca pracy, a poza tym spotykają się z miłą atmosferą w administracji skarbowej, to część z nich poważnie myśli o pracy w tym zawodzie.

Z kolei Paweł Cybulski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, przekonuje, że bardzo ważna jest współpraca Warszawy ze środowiskiem lokalnym. - Na miejscu widać najwięcej i najlepiej - mówi. - Na podstawie rozmów ze studentami widzę, że opolskie środowisko jest na bardzo wysokim poziomie. Trzeba jednak odpowiednio pozyskać te siły i wszystko ułoży się w różowych kolorach. Potrzeba współpracy, zrozumienia i zachęty z naszej strony jako rządu, bo ludzie są tutaj bardzo otwarci.

Dyrektor Bętkowska-Cela zaznacza, że każdy opolski powiat ma jednostkę administracji skarbowej, co może ułatwić studentowi podjęcie stażu.
Barbara Bętkowska-Cela
Krzysztof Malik
Paweł Cybulski

Gospodarka

2018-10-19, godz. 22:00 Wyremontowany oddział chirurgii oraz nowoczesny tomograf ma do dyspozycji Uniwersytecki Szpital Kliniczny Oficjalnie oddano do użytku wyremontowany Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Lecznica zyskała też bardzo no ... » więcej 2018-10-19, godz. 19:45 Gogoliński dworzec kolejowy imponuje estetyką. Teraz Centrum Przesiadkowe jest wielofunkcyjne Oficjalnie otwarto Centrum Przesiadkowe w Gogolinie. Przebudowa starego dworca kolejowego trwała niemal dwa lata, a jej koszt to 10 milionów złotych. » więcej 2018-10-19, godz. 12:30 Czy Browar Namysłów idzie na sprzedaż? Władze firmy zaprzeczają, a lokalni politycy pytają o dalszy los zakładu Kilka dni temu w internecie rozgorzała dyskusja na temat przyszłości browaru. Nieoficjalne informacje mówiły o tym, że firma ma zostać sprzedana dużej kompani ... » więcej 2018-10-19, godz. 09:00 OCRG ogłasza dwa nabory. Można wnioskować o dotacje na innowacje lub żłobek Przedsiębiorcy mogą wnioskować o pieniądze w ostatnich tegorocznych naborach prowadzonych przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. » więcej 2018-10-19, godz. 07:30 Pierwsza biogazownia na południu regionu czeka na rządowe decyzje Od rozstrzygnięcia rządowej aukcji energetycznej uzależniona jest przyszłość biogazowni w Prężynce, na terenie gminy Lubrza. Jej budowa ruszyła w kwietniu. Do ... » więcej 2018-10-18, godz. 18:45 Czy Polacy są zainteresowani zakładaniem firm w Czechach? Mniej restrykcyjne kontrole, przyjaźniejszy system podatkowy i inne nastawienie urzędników do przedsiębiorców - to najczęstsze przyczyny rejestracji polskich ... » więcej 2018-10-18, godz. 16:00 Po 70 latach czeski pociąg ponownie zatrzyma się w Głuchołazach i Pokrzywnej. "Jest zielone światło" - Jest zielone światło dla przekształcenia połączenia tranzytowego w turystyczne do Republiki Czeskiej przez Głuchołazy i Pokrzywną - mówiła na dzisiejszej ko ... » więcej 2018-10-18, godz. 15:34 PSL o suszy w rolnictwie i dronach Działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego w ramach kampanii wyborczej poruszyli problem suszy w rolnictwie. Marcin Oszańca i Michał Baucz, którzy starują w wyb ... » więcej 2018-10-18, godz. 12:15 System kształcenia kierowców słabo uczy o zagrożeniach na przejazdach kolejowych Na 1700 pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy kategorii 'B' tylko 37 dotyczy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Kolejarze uważają, że to za mało, dlateg ... » więcej 2018-10-18, godz. 10:00 Ostatnie wolne mieszkanie w bloku przy Bocznicowej w Strzelcach Opolskich Jeszcze tylko jedno mieszkanie, w nowo budowanym bloku w Strzelcach Opolskich, szuka swojego właściciela. Pozostałe już mają nabywców. Blok powstaje w ramach ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »