Radio Opole » Gospodarka
2018-03-11, 15:45 Autor: Mariusz Chałupnik

LGD "Dolina Stobrawy" podsumowała program "Działaj Lokalnie 2017"

Pieniądze [fot. Maciej Stępień]
Pieniądze [fot. Maciej Stępień]
Warsztaty, wyposażenie pracowni, czy placów zabaw. Łącznie 22 projekty otrzymały dofinansowanie w zeszłorocznej edycji programu "Działaj Lokalnie 2017".
Jest to program, który realizuje Lokalna Grupa Działania "Dolina Stobrawy" z Kluczborka i zakłada on rozwój społeczności wiejskich. Każdy projekt otrzymał maksymalnie dofinansowanie w wysokości 6 tysięcy złotych.

- My ten program prowadzimy na terenie pięciu gmin i zapotrzebowanie jest dostosowane do tego, jaki jest poziom rozwoju danej gminy - mówi Joanna Bulak, dyrektor biura LGD "Dolina Stobrawy". - Od zwykłego placu zabaw, czy zakupienia jakiejś jednej zabawki do warsztatów związanych z integracją, z edukacją. Zależy co dana społeczność potrzebuje, jaki mają problem do rozwiązania.

Programowi "Działaj Lokalnie" towarzyszy konkurs "Opowiedz". Jego ideą jest pokazanie przez beneficjentów, jak dany projekt został zrealizowany.

- Oprócz działania, zakupów, pracy, musimy potrafić się też tym pochwalić - dodaje Bulak. - Ma na celu stworzenie filmów, czy reportaży multimedialnych, pokazujących realizację projektu. Musi być trochę nagrody i musi być trochę pokazania na zewnątrz tego, co robimy. Najlepsze prace zostały nagrodzone. Pierwsze miejsce zdobyła grupa nieformalna z Lasowic Wielkich.

Program "Działaj Lokalnie" LGD "Dolina Stobrawy" realizuje od 2010 roku. Finansowany jest on przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce ze środków polsko-amerykańskiej fundacji "Wolności".
Joanna Bulak
Joanna Bulak

Gospodarka

2018-09-25, godz. 17:30 Nie ma już kolein na DW 463 między Ligotą Turawską a Kadłubem Turawskim Oficjalnie oddano do użytku zmodernizowany odcinek drogi wojewódzkiej 463 między Ligotą Turawską a Kadłubem Turawskim. Prace warte przeszło milion 600 tysięcy ... » więcej 2018-09-25, godz. 13:00 Błękitne paliwo popłynie do kolejnych wsi w powiecie nyskim Jest szansa, że za kilka lat mieszkańcy gminy Pakosławice będą mogli korzystać z sieci gazowej. » więcej 2018-09-25, godz. 11:00 Po dwunastu miesiącach wzięli się za most. Mieszkańcy Prędocina odetchną z ulgą Dokładnie rok temu Zarząd Dróg Powiatowych w Brzegu zamknął przeprawę mostową na kanale Odry ze względu na jej zły stan techniczny. Początkowo powiat borykał ... » więcej 2018-09-24, godz. 19:50 W Prudniku ma powstać zakład z branży budowlanej, który będzie się liczyć w Europie. Szczegóły we wtorek Pojawienie się tej firmy diametralnie zmieni rynek pracy w Prudniku - twierdzą politycy rządzącej ekipy. Konkretyzują się zabiegi posłanki PiS Katarzyny Czoch ... » więcej 2018-09-24, godz. 17:00 Polder Żelazna. Teraz marszałek i Wody Polskie czekają na pieniądze z budżetu Opola Budowa polderu Żelazna ruszy dopiero po podpisaniu specjalnego porozumienia między urzędem marszałkowskim, prezydentem Opola a prezesem Wód Polskich. Takie są ... » więcej 2018-09-24, godz. 13:02 Drogowe remonty w gminie Kolonowskie Kilkanaście dróg lokalnych w gminie Kolonowskie zyskało nowe nawierzchnie. W tym roku wykonano wyjątkowo dużo tego typu inwestycji, a już trwają przygotowania ... » więcej 2018-09-24, godz. 11:43 Dzisiaj zamknięcie drogi Zalesie Śląskie - Kędzierzyn-Koźle Dzisiaj ma zostać zamknięta droga powiatowa łącząca Zalesie Śląskie z Kędzierzynem-Koźlem (trasa przez Cisową). Przygotowane jest już oznakowanie objazdu, któ ... » więcej 2018-09-24, godz. 10:48 Kto wypłaci emeryturę za pracę za granicą? Opolski ZUS organizuje dni poradnictwa Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Opolu zachęca do uczestnictwa w Polsko-Niemieckich Dniach Poradnictwa Emerytalno-Rentowego. Polscy i niemieccy eksperci od ju ... » więcej 2018-09-23, godz. 13:00 Lubrza: wiejska gmina będzie miała największe na południu regionu centrum handlowe 40 mln złotych kosztować ma park handlowy w Lubrzy, która jest wiejską gminą graniczącą z Czechami. Według zapowiedzi będzie to największa inwestycja ostatnic ... » więcej 2018-09-23, godz. 08:00 Czy zbiornik Racibórz Dolny zostanie wypełniony wodą? Budowa jest prawie na półmetku Budowa zbiornika Racibórz Dolny posuwa się w dostatecznym tempie. Według dyrektora Państwowego Gospodarstwa Wodnego - Wody Polskie w Gliwicach Łukasza Langego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »