Radio Opole » Gospodarka
2018-03-11, 15:45 Autor: Mariusz Chałupnik

LGD "Dolina Stobrawy" podsumowała program "Działaj Lokalnie 2017"

Pieniądze [fot. Maciej Stępień]
Pieniądze [fot. Maciej Stępień]
Warsztaty, wyposażenie pracowni, czy placów zabaw. Łącznie 22 projekty otrzymały dofinansowanie w zeszłorocznej edycji programu "Działaj Lokalnie 2017".
Jest to program, który realizuje Lokalna Grupa Działania "Dolina Stobrawy" z Kluczborka i zakłada on rozwój społeczności wiejskich. Każdy projekt otrzymał maksymalnie dofinansowanie w wysokości 6 tysięcy złotych.

- My ten program prowadzimy na terenie pięciu gmin i zapotrzebowanie jest dostosowane do tego, jaki jest poziom rozwoju danej gminy - mówi Joanna Bulak, dyrektor biura LGD "Dolina Stobrawy". - Od zwykłego placu zabaw, czy zakupienia jakiejś jednej zabawki do warsztatów związanych z integracją, z edukacją. Zależy co dana społeczność potrzebuje, jaki mają problem do rozwiązania.

Programowi "Działaj Lokalnie" towarzyszy konkurs "Opowiedz". Jego ideą jest pokazanie przez beneficjentów, jak dany projekt został zrealizowany.

- Oprócz działania, zakupów, pracy, musimy potrafić się też tym pochwalić - dodaje Bulak. - Ma na celu stworzenie filmów, czy reportaży multimedialnych, pokazujących realizację projektu. Musi być trochę nagrody i musi być trochę pokazania na zewnątrz tego, co robimy. Najlepsze prace zostały nagrodzone. Pierwsze miejsce zdobyła grupa nieformalna z Lasowic Wielkich.

Program "Działaj Lokalnie" LGD "Dolina Stobrawy" realizuje od 2010 roku. Finansowany jest on przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce ze środków polsko-amerykańskiej fundacji "Wolności".
Joanna Bulak
Joanna Bulak

Gospodarka

2018-12-13, godz. 18:51 Stop Bankowemu Bezprawiu i UOKiK pomagają frankowiczom Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu zorganizowało porady prawne dla osób, które zaciągnęły kredyty we franku szwajcarskim i uważają, że banki ich oszukały. » więcej 2018-12-13, godz. 08:00 Ekologicznie i oszczędnie. W kietrzańskim DPS-ie zamontowano panele fotowoltaiczne 68 paneli fotowoltaicznych zostało zamontowanych na dachu Domu Pomocy Społecznej w Kietrzu, który jest filią DPS-u w Klisinie. To drugi etap gruntownej modern ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:30 Dobra atmosfera w pracy warta więcej niż wysoka pensja Niskie bezrobocie sprawia, że młode pokolenie, które wchodzi na rynek chce mieć poczucie sensu w swojej pracy - to część wniosków specjalistów z działów perso ... » więcej 2018-12-12, godz. 13:30 Są pieniądze dla przedsiębiorców i subregionów, będą na żłobki 35 firm z regionu otrzyma dofinansowanie na wzmocnienie swojej pozycji na rynku w kraju i za granicą. Zarząd województwa opolskiego rozstrzygnął drugi nabór d ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:00 Budżet Głubczyc w 2019 roku będzie podobny do tegorocznego. Inwestycje i zadłużenie na podobnym poziomie Oświata, drogi oraz remonty placówek edukacyjnych i kulturalnych - to główne punkty przyszłorocznego budżetu Głubczyc. Na inwestycje gmina przeznaczy do 15 pr ... » więcej 2018-12-12, godz. 07:00 Bezrobocie w Opolu maleje. Opolski PUP wspiera przedsiębiorców i pracodawców zatrudniających bezrobotnych W 2018 roku Powiatowy Urząd Pracy w Opolu przeznaczył ponad 14 milionów 430 tysięcy złotych na aktywne formy finansowego wsparcia opolskich przedsiębiorców i ... » więcej 2018-12-11, godz. 19:00 Pearl Stream przeniósł linie produkcyjne do Strzelec Opolskich i planuje zwiększenie zatrudnienia Firma Pearl Stream zakończyła transfer urządzeń z dwóch zakładów w Polsce i Niemczech do fabryki w Strzelcach Opolskich. Firma chce na początku przyszłego rok ... » więcej 2018-12-11, godz. 16:00 Kolejna klasa patronacka w Brzegu. Tamtejszy zespół szkół podpisał umowę z firmą z branży elektrycznej W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu podpisano umowę o współpracy z Initelem, firmą zajmującą się projektowaniem i wykonaniem instalacji teletechnicznych ... » więcej 2018-12-11, godz. 13:45 Burmistrz Dobrodzienia stawia na budownictwo mieszkaniowe. "Trzeba zachęcić deweloperów" Nowy burmistrz Dobrodzienia chce dzięki dobrej ofercie mieszkaniowej zatrzymać w mieście młodych ludzi. » więcej 2018-12-11, godz. 07:15 Elektromobilne Opole. Ile mamy pieniędzy na ten cel w budżecie miasta? Urząd Miasta Opola planuje zakup aut elektrycznych. Nakazuje to ustawa o elektromobilności, która zobowiązuje samorządy do wprowadzenia ekologicznych pojazdów ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »