Radio Opole » Gospodarka
2018-03-11, 15:45 Autor: Mariusz Chałupnik

LGD "Dolina Stobrawy" podsumowała program "Działaj Lokalnie 2017"

Pieniądze [fot. Maciej Stępień]
Pieniądze [fot. Maciej Stępień]
Warsztaty, wyposażenie pracowni, czy placów zabaw. Łącznie 22 projekty otrzymały dofinansowanie w zeszłorocznej edycji programu "Działaj Lokalnie 2017".
Jest to program, który realizuje Lokalna Grupa Działania "Dolina Stobrawy" z Kluczborka i zakłada on rozwój społeczności wiejskich. Każdy projekt otrzymał maksymalnie dofinansowanie w wysokości 6 tysięcy złotych.

- My ten program prowadzimy na terenie pięciu gmin i zapotrzebowanie jest dostosowane do tego, jaki jest poziom rozwoju danej gminy - mówi Joanna Bulak, dyrektor biura LGD "Dolina Stobrawy". - Od zwykłego placu zabaw, czy zakupienia jakiejś jednej zabawki do warsztatów związanych z integracją, z edukacją. Zależy co dana społeczność potrzebuje, jaki mają problem do rozwiązania.

Programowi "Działaj Lokalnie" towarzyszy konkurs "Opowiedz". Jego ideą jest pokazanie przez beneficjentów, jak dany projekt został zrealizowany.

- Oprócz działania, zakupów, pracy, musimy potrafić się też tym pochwalić - dodaje Bulak. - Ma na celu stworzenie filmów, czy reportaży multimedialnych, pokazujących realizację projektu. Musi być trochę nagrody i musi być trochę pokazania na zewnątrz tego, co robimy. Najlepsze prace zostały nagrodzone. Pierwsze miejsce zdobyła grupa nieformalna z Lasowic Wielkich.

Program "Działaj Lokalnie" LGD "Dolina Stobrawy" realizuje od 2010 roku. Finansowany jest on przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce ze środków polsko-amerykańskiej fundacji "Wolności".
Joanna Bulak
Joanna Bulak

Gospodarka

2018-07-19, godz. 14:37 Wciąż nie ma wykonawcy. Ruszył trzeci przetarg na "Arkadię" w Opolu Dwa przetargi nie przyniosły skutku, władze miasta ogłosiły więc trzeci. Opole chce budować kompleks dla seniorów „Arkadia”, ale wykonawcy wciąż nie wyłoniono ... » więcej 2018-07-19, godz. 10:15 Opole: pieniądze na wymianę pieców. Można otrzymać 80 procent dofinansowania W sierpniu mieszkańcy Opola będą mogli ubiegać się o dopłaty do montażu ekologicznych pieców. Według założeń osoby, które zainstalują w domu piec węglowy piąt ... » więcej 2018-07-18, godz. 21:15 Komisje szacują skutki suszy. Straty mamy poznać na przełomie lipca i sierpnia Od kwietnia do czerwca susza dotknęła 69 gmin na Opolszczyźnie, czyli niemal wszystkie. Według danych Instytutu Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach bra ... » więcej 2018-07-18, godz. 20:00 Baborów wyremontuje cztery gminne drogi Remonty, przebudowy i wymiana nawierzchni. W tym roku Baborów zdecydował o inwestycjach na czterech drogach gminnych. Lepiej będzie jeździło się przez Czerwon ... » więcej 2018-07-18, godz. 18:00 Dwunasty rok z rzędu pracownicy DPS w Klisinie otrzymali podwyżki Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Klisinie w gminie Głubczyce otrzymali podwyżki. Dotyczy to każdego zatrudnionego w ośrodku, a wartość wzrostu wynagrodzeni ... » więcej 2018-07-18, godz. 15:35 Prudnik: zwolnienia grupowe w firmie z zagranicznym kapitałem 150 osób zwolni prudnicka firma Artech Polska. Powodem są przyczyny ekonomiczne, organizacyjne i produkcyjne. Mają one związek z obniżaniem cen przez konkuren ... » więcej 2018-07-18, godz. 14:00 Jedna wielka strefa ekonomiczna jest, rozporządzeń jeszcze nie ma Polska jedną wielką strefa ekonomiczną. To rozwiązanie, które weszło 30 czerwca zakłada, że nie tylko w specjalnych strefach ekonomicznych, ale na terenie cał ... » więcej 2018-07-18, godz. 12:00 Brzeg inwestuje w energooszczędne oświetlenie. Będą setki nowych lamp w mieście Samorząd brzeski podpisał porozumienie z Tauronem. Do końca tego roku zostanie przygotowana dokumentacja projektowa na wymianę ponad 1400 opraw świetlnych na ... » więcej 2018-07-17, godz. 16:00 Namysłów dotuje remonty kamienic. W ciągu kilku lat stare miasto wypięknieje Zabytkowe kamienice w Namysłowie zmienią się nie do poznania. Samorząd postanowił dotować remonty obiektów wpisanych do rejestru. Jeszcze w tym roku kilka wsp ... » więcej 2018-07-17, godz. 11:45 Nowy amfiteatr rośnie w oczach. Brzeg inwestuje w legendarny obiekt Brzeski amfiteatr w latach 70 i 80 był miejscem, który przyciągał tysiące mieszkańców. Koncerty, występy artystyczne, a także telewizyjny turniej miast - to i ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »