Radio Opole » Gospodarka
2018-03-03, 07:00 Autor: Joanna Matlak

Coraz bliżej przebudowy trzech skrzyżowań w Opolu

Opole: skrzyżowanie Oleskiej, Chabrów i Okulickiego [fot. Joanna Matlak]
Opole: skrzyżowanie Oleskiej, Chabrów i Okulickiego [fot. Joanna Matlak]
Opole: skrzyżowanie Prószkowskiej z Mehla i Wyszomirskiego [fot. Joanna Matlak]
Opole: skrzyżowanie Prószkowskiej z Mehla i Wyszomirskiego [fot. Joanna Matlak]
Opole: skrzyżowanie Sosnkowskiego i Szarych Szeregów [fot. Joanna Matlak]
Opole: skrzyżowanie Sosnkowskiego i Szarych Szeregów [fot. Joanna Matlak]
Wyłoniono już wykonawcę na budowę sygnalizacji przy ul. Sosnkowskiego i ul. Szarych Szeregów. W drugim przetargu wybrano firmę Dynnig, która za prace chciała ponad 385 tys. złotych.
- Najprawdopodobniej prace ruszą jak tylko ustąpią mrozy. Wykonawca ma przekazany plac budowy, podejrzewam, że w tej chwili się przygotowuje. Fizyczne wejście nastąpi wtedy, kiedy grunt rozmarznie, żeby można było kopać. Termin jest dość krótki, więc nie ma czasu, żeby tutaj marudzić, niemniej jest to firma, która już u nas coś wykonywała i nie było źle - mówi Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

Na Sosnkowskiego pojawi się sygnalizacja, a także nowy lewoskręt z ul. Szarych Szeregów. Drogowcy nie usuną poduszek berlińskich, które znajdują się przy przejściu do szkoły. Prace w tym rejonie mają się zakończyć do wakacji.

Z kolei przebudowa dwóch innych skrzyżowań - krzyżówki Chabrów, Okulickiego i Oleskiej oraz skrzyżowania ul. Prószkowskiej z Mehla jest w początkowej fazie. MZD w przetargach wyłonił firmę, która opracuje dokumentację dla dwóch miejsc.

- Na Oleską i Chabrów wejdziemy dopiero po przebudowie Dworca Wschodniego. – mówi Zbigniew Bahryj. Niewykluczone jest powstanie w tym miejscu rondo.

- Wszystkie warianty są brane pod uwagę, chociaż nie ukrywam, że z uwagi na to, że będziemy wdrażać ITS, czyli system sterowania ruchem, bardziej skłaniamy się na rozwiązaniu ze światłami, ale dopiero wyliczenia pokażą, który wariant będzie lepszy - dodaje.

Z kolei na Prószkowskiej i Mehla po przebudowie powstaną zatoki autobusowe, sygnalizacja świetlna i chodniki umożliwiające bezpieczne dojście do pobliskiej szkoły. Dokumentacje mają być gotowe na koniec lata.
Zbigniew Bahryj
Zbigniew Bahryj

Gospodarka

2019-09-15, godz. 10:16 "Tydzień Przedsiębiorcy" w opolskim ZUS. Można się zapisywać na bezpłatne seminaria i szkolenia Z myślą o przedsiębiorcach, pracodawcach, księgowych, kadrowych i pracownikach, w tym cudzoziemcach, opolski ZUS organizuje 'Tydzień Przedsiębiorcy'. Od 23 do ... » więcej 2019-09-15, godz. 08:00 W Kujawach remontują chodnik przy drodze wojewódzkiej Był dziurawy i krzywy, ma być prosty jak stół. Już niedługo mieszkańcy wioski Kujawy w gminie Strzeleczki będą mogli korzystać z nowego chodnika. Inwestycja o ... » więcej 2019-09-14, godz. 15:29 Od miodów po dachy i ogrody. Ruszyły prudnickie Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła. "Mamy w czym wybierać" Dachy, okna, kwiaty, wędliny, regionalne przetwory, czy ręcznie malowana porcelana - to tylko kilka z kilkuset produktów, które od piątku (13.09) prezentowane ... » więcej 2019-09-14, godz. 08:31 Ponad połowa głosów na 6 projektów. Znamy wyniki Strzeleckiego Budżetu Obywatelskiego Prawie 66 tysięcy głosów oddali mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Do wyboru mieli 18 projektów, 3 miejskie, 1 og ... » więcej 2019-09-13, godz. 18:30 Będą pieniądze z rządowego programu na projekt mostu łączącego Krapkowice i Gogolin. "To będzie wielka ulga dla mieszk ... Powstanie nowy most nad Odrą łączący Krapkowice i Gogolin. Dzisiaj (13.09) wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda oficjalnie przekazał informację, że ... » więcej 2019-09-13, godz. 15:30 IXAR na Startup Poland Camp Automotive. W Nysie powstaje już kolejne auto elektryczne Waży około pół tony i rozpędza się do 60 km na godzinę. To parametry samochodu elektrycznego, który zbudował nysanin Paweł Dytko. Na razie po ulicach miasta j ... » więcej 2019-09-13, godz. 14:57 Na opolskich MOP-ach przy A4 będzie można podładować "elektryka" Na trzech Miejscach Obsługi Podróżnych: Wierzbnik, Jankowice Wielkie i Przysiecz, przy opolskim odcinku autostrady A4 ciągu najbliższego roku powstaną punkty ... » więcej 2019-09-13, godz. 11:21 Opolszczyzna podpisała umowę o współpracy z chińską prowincją Fujian. Roland Wrzecino i Zbigniew Kubalańca gośćmi Radi ... - Chińskie inwestycje trzymają się mocno, choć firmy z tego kraju od 2016 roku znacznie ograniczyły inwestycje zagraniczne - powiedział w porannej rozmowie 'W ... » więcej 2019-09-13, godz. 09:00 Modernizacja oczyszczalni ścieków priorytetem dla Niemodlina. Gmina szuka zewnętrznego finansowania Niemodlin szykuje się do rozbudowy oczyszczalni ścieków i modernizacji sieci. Jest to inwestycja, która pozwoli na przeprowadzenie dalszego skanalizowania gmi ... » więcej 2019-09-12, godz. 18:45 Niskopodłogowe, niskoemisje, ultranowoczesne. Umowa na 10 nowych autobusów MZK w Opolu podpisana 10 dwunastometrowych całkowicie niskopodłogowych autobusów Solaris Uribno12 zasili tabor opolskiego MZK. Urząd miasta podpisał właśnie umowę z bolechowską fir ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »