Radio Opole » Gospodarka
2018-03-03, 07:00 Autor: Joanna Matlak

Coraz bliżej przebudowy trzech skrzyżowań w Opolu

Opole: skrzyżowanie Oleskiej, Chabrów i Okulickiego [fot. Joanna Matlak]
Opole: skrzyżowanie Oleskiej, Chabrów i Okulickiego [fot. Joanna Matlak]
Opole: skrzyżowanie Prószkowskiej z Mehla i Wyszomirskiego [fot. Joanna Matlak]
Opole: skrzyżowanie Prószkowskiej z Mehla i Wyszomirskiego [fot. Joanna Matlak]
Opole: skrzyżowanie Sosnkowskiego i Szarych Szeregów [fot. Joanna Matlak]
Opole: skrzyżowanie Sosnkowskiego i Szarych Szeregów [fot. Joanna Matlak]
Wyłoniono już wykonawcę na budowę sygnalizacji przy ul. Sosnkowskiego i ul. Szarych Szeregów. W drugim przetargu wybrano firmę Dynnig, która za prace chciała ponad 385 tys. złotych.
- Najprawdopodobniej prace ruszą jak tylko ustąpią mrozy. Wykonawca ma przekazany plac budowy, podejrzewam, że w tej chwili się przygotowuje. Fizyczne wejście nastąpi wtedy, kiedy grunt rozmarznie, żeby można było kopać. Termin jest dość krótki, więc nie ma czasu, żeby tutaj marudzić, niemniej jest to firma, która już u nas coś wykonywała i nie było źle - mówi Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

Na Sosnkowskiego pojawi się sygnalizacja, a także nowy lewoskręt z ul. Szarych Szeregów. Drogowcy nie usuną poduszek berlińskich, które znajdują się przy przejściu do szkoły. Prace w tym rejonie mają się zakończyć do wakacji.

Z kolei przebudowa dwóch innych skrzyżowań - krzyżówki Chabrów, Okulickiego i Oleskiej oraz skrzyżowania ul. Prószkowskiej z Mehla jest w początkowej fazie. MZD w przetargach wyłonił firmę, która opracuje dokumentację dla dwóch miejsc.

- Na Oleską i Chabrów wejdziemy dopiero po przebudowie Dworca Wschodniego. – mówi Zbigniew Bahryj. Niewykluczone jest powstanie w tym miejscu rondo.

- Wszystkie warianty są brane pod uwagę, chociaż nie ukrywam, że z uwagi na to, że będziemy wdrażać ITS, czyli system sterowania ruchem, bardziej skłaniamy się na rozwiązaniu ze światłami, ale dopiero wyliczenia pokażą, który wariant będzie lepszy - dodaje.

Z kolei na Prószkowskiej i Mehla po przebudowie powstaną zatoki autobusowe, sygnalizacja świetlna i chodniki umożliwiające bezpieczne dojście do pobliskiej szkoły. Dokumentacje mają być gotowe na koniec lata.
Zbigniew Bahryj
Zbigniew Bahryj

Gospodarka

2020-09-20, godz. 20:00 Gmina Ujazd mimo epidemii nie zwalnia tempa, w planach ma kolejne drobne remonty Przepust na ul. Stawowej w Jaryszowie i ulica Jaryszowska w Zimnej Wódce zostaną przebudowane. Gmina Ujazd mimo epidemii nie zwalnia tempa i realizuje zaplanowane… » więcej 2020-09-20, godz. 16:00 W listopadzie mieszkańcy gminy Strzeleczki skorzystają z nowego PSZOKU. Inwestycja czeka na odbiory techniczne PSZOK w gminie Strzeleczki już gotowy. Inwestycja czeka teraz na odbiory techniczne i niezbędne pozwolenie na użytkowanie obiektu. Do tej pory śmieci, które… » więcej 2020-09-18, godz. 20:30 Są oszczędności poprzetargowe, więc gmina Ujazd jeszcze w tym roku wyremontuje 4 drogi Blisko 600 tysięcy złotych udało się zaoszczędzić gminie Ujazd na dotychczasowych inwestycjach. Burmistrz gminy zdecydował, by te pieniądze zainwestować… » więcej 2020-09-18, godz. 09:15 Ozimski samorząd testuje gminną komunikację autobusową. Do końca roku monitorowane będzie zainteresowanie w soł… Magistrat do końca roku będzie sprawdzać zainteresowanie gminną komunikacją autobusową. Samorząd korzysta z dotacji w ramach rządowego programu przywracania… » więcej 2020-09-17, godz. 19:45 Zakończyła się przebudowa kilometrowego odcinka DW 454 z Kup do Dobrzenia Wielkiego Zakończyła się przebudowa kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 454 z Kup do Dobrzenia Wielkiego. To kontynuacja prac związana jest z modernizacją nawierzchni… » więcej 2020-09-17, godz. 17:00 Praca wre przy budowie Centrum Usług Publicznych w Opolu. Trwają roboty konstrukcyjne, a dziś wmurowano kapsułę c… Kapsułę czasu wmurowano na budowie Centrum Usług Publicznych w Opolu. 4-kondygnacyjny budynek będzie mieć prawie 14 tysięcy metrów kwadratowych powierz… » więcej 2020-09-17, godz. 13:55 Studenci i absolwenci nyskiej PWSZ będą mogli skorzystać z praktyk i stażów w firmie Alsecco Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie podpisała kolejne porozumienie z prywatnym przedsiębiorcą. Tym razem jest to firma Alsecco, produkującą okna… » więcej 2020-09-17, godz. 08:30 Gmina Ujazd ogłosiła przetarg na rewitalizację rynku. "Koniunktura jest dużo lepsza niż w lutym" Rynek w Ujeździe zostanie zrewitalizowany, a w miejscu asfaltowej nawierzchni pojawią się nowe ławki i nasadzenia. Gmina właśnie ogłosiła przetarg na wykonanie… » więcej 2020-09-16, godz. 14:30 Termomodernizacja głubczyckiego "Rolniczaka" i jego internatu dobiega końca. Inwestycja kosztowała ponad 2 mln zł Głubczycki „Rolniczak” prowadzi termomodernizację i remontuje swoje wnętrza, jak również w przynależącym do niej internacie. W samej szkole gruntownie… » więcej 2020-09-16, godz. 09:45 Mieszkanie, stancja czy akademik? Studentów czeka wybór lokum. Zainteresowanie mniejsze, ale ceny nie spadły Przez epidemię koronawirusa spadł popyt na studenckie mieszkania i stancje. W ubiegłym roku wolnego lokum nie można było znaleźć już w sierpniu, teraz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***