Radio Opole » Gospodarka
2018-03-01, 13:41 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Sporo inwestycji drogowych w tym roku w gminie Kolonowskie

Przebudowywana droga [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Przebudowywana droga [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Władze Kolonowskiego w tym roku kładą duży nacisk na remonty dróg i chodników. Plany są dalekosiężne, bo dotyczą nie tylko remontów prowadzonych w 2018, ale już rozpoczęły się przygotowania dokumentów niezbędnych do przyszłorocznych inwestycji.
- Przygotowujemy dokumentacje na przebudowę ul. Krzywej w Kolonowskiem, Sienkiewicza, Rzecznej, Dworcowej i Mickiewicza w Staniszczach Wielkich, Prusa, Zielonej oraz Eichendorffa w Staniszczach Małych – mówi Konrad Wacławczyk, zastępca burmistrza Kolonowskiego.

- W przypadku przebudowy dróg, to będzie wykonany temat związany z przebudową ul. Długiej w Staniszczach Wielkich. To jest inwestycja, której nie udało nam się wykonać w ubiegłym roku. Chcemy przebudować drogę gminną, to jest ul. Nowa w Kolonowskiem. W ramach przebudowy również zostanie rozwiązany temat odwodnienia tej drogi.

Planowany jest też remont nawierzchni odnogi ul. Opolskiej, prowadzący do kręgielni pod lasem.

Gmina przekazuje też 50 tysięcy złotych dla starostwa powiatowego w Strzelcach Opolskich na budowę chodników przy drogach powiatowych w Kolonowskiem i Spóroku.
Konrad Wacławczyk

Gospodarka

2019-03-24, godz. 10:45 Niemodlin rozpoczął największą drogową inwestycję w tym roku Rozpoczęła się przebudowa ulicy Lwowskiej w Niemodlinie. Na odcinku 900 metrów drogowcy wymienią nawierzchnię i zamontują oświetlenie. Dodatkowo wzdłuż ulicy ... » więcej 2019-03-24, godz. 10:10 Budżet województwa wesprze finansowo organizacje społeczne, które dotychczas nie mogły pozyskiwać dofinansowania na lo ... Organizacjom pozarządowym z Opolszczyzny będzie łatwiej sięgać po unijne fundusze. Pomocne w tym będą pieniądze z budżetu samorządu województwa. Dla wielu org ... » więcej 2019-03-24, godz. 09:00 Więcej ścieżek rowerowych będzie w Tułowicach Od Małych Tułowic i Ligoty Tułowickiej do samego centrum gminy, czyli dworca kolejowego. Tułowice rozbudowują swoją sieć ścieżek pieszo-rowerowych. » więcej 2019-03-22, godz. 12:28 W Walcach powstanie pierwszy w gminie żłobek Milion złotych ma kosztować budowa żłobka z Walcach. Będzie to pierwsza taka placówka w gminie. 640 tysięcy samorząd otrzymał z programu rządowego Maluch Plus ... » więcej 2019-03-22, godz. 10:41 Wody w Polsce będzie coraz mniej. W pierwszej kolejności wpłynie to na uprawy 0,6% wody na naszej planecie nadaje się do picia. Polska jest w grupie państw, którym grozi deficyt wody, a eksperci z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie alar ... » więcej 2019-03-22, godz. 08:53 17 tysięcy złotych co miesiąc - to najwyższa emerytura w naszym regionie wypłacana przez ZUS. Najniższa to 40 groszy Ponad 17 tysięcy złotych emerytury otrzymuje każdego miesiąca jeden z mieszkańców Opola z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ta suma plasuje go na podium zestaw ... » więcej 2019-03-21, godz. 18:00 Otmuchów stawia na LEDy. W przyszłym roku z ulic wszystkich miejscowości w gminie znikną lampy sodowe Otmuchów chce zmodernizować uliczne oświetlenie. Do połowy przyszłego roku, wszystkie lampy sodowe na przydrożnych latarniach w gminie, mają zostać zastąpione ... » więcej 2019-03-21, godz. 12:00 Nie ma wstępu do kluczborskiego Parku Dzierżona. Rewitalizacja potrwa do września Kluczborski Park Dzierżona zamienił się w plac budowy na czas rewitalizacji. Teren przy ulicy Byczyńskiej został zabezpieczony i ogrodzony siatką. » więcej 2019-03-20, godz. 21:00 Kopice będą miały kanalizację. Gmina znalazła brakujące pieniądze dzięki wcześniejszej spłacie kredytu Grodków znalazł pieniądze na rozpoczęcie budowy kanalizacji w największej wiosce na terenie gminy. Mimo, że w najtańsza ze złożonych ofert przekraczała o pona ... » więcej 2019-03-20, godz. 15:45 Kolejne inwestycje w Otmuchowie opóźnią się przez brak wykonawców. "Albo nikt się nie zgłasza, albo oferują ceny nie d ... Opóźnia się remont otmuchowskiego domu kultury. Do dziś wykonawcy mogli składać oferty w drugim przetargu na ten cel. Do magistratu nie wpłynęła jednak żadna ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »