Radio Opole » Gospodarka
2018-02-27, 08:00 Autor: Mariusz Chałupnik

W Kluczborku powstała klasa patronacka. Jej absolwenci będą specjalistami od elektryki

Podpisanie umowy na klasę patronacką w Kluczborku [fot. Mariusz Chałupnik]
Podpisanie umowy na klasę patronacką w Kluczborku [fot. Mariusz Chałupnik]
Będą mogli zobaczyć jak działa duże przedsiębiorstwo, a najlepsi zostaną nagrodzeni stypendiami. Technicy elektrycy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku zostali objęci patronatem przez miejscową firmę Famur Famak.
- Z tym przedsiębiorstwem współpracowaliśmy już w 2012 roku. To bardzo ważne dla naszych uczniów - mówi Jadwiga Stanosek, wicedyrektor szkoły. - Gros z tych osób jest zatrudnionych w tej firmie i awansują. Jednocześnie podjęli studia w trybie zaocznym na Politechnice Opolskiej. Zgodnie z potrzebami firmy. Firma wyznacza im dalszą ścieżkę kariery, a uczniowie nie muszą wyjeżdżać za granicę.

- Chcemy jak najwięcej skorzystać na tej współpracy. Jednym z pomysłów jest rozwiązywanie zadań, które zostaną określone przez Famur Famak - dodaj Grzegorz Ośródka, lider zespołu przedmiotów zawodowych elektrycznych i pomysłodawca klasy patronackiej. - Dzięki czemu uczniowie pokazują się od strony swojej kreatywności. Pokazują co już potrafią, na jakim poziomie jest ich wiedza. Firma zyskuje rozwiązanie tego problemu, z którym się borykała. To się fajnie sprawdza i można dzięki temu połączyć zakład pracy ze szkołą.

Według podpisanej umowy uczniowie na pierwszych praktykach mają pojawić się w maju. Dodajmy, że w ramach patronatu najlepszy absolwent szkoły otrzyma stypendium wynoszące 2 tysiące złotych, a trzech najlepszych uczniów po 700 złotych.
Jadwiga Stanosek
Grzegorz Ośródka

Gospodarka

2019-03-22, godz. 12:28 W Walcach powstanie pierwszy w gminie żłobek Milion złotych ma kosztować budowa żłobka z Walcach. Będzie to pierwsza taka placówka w gminie. 640 tysięcy samorząd otrzymał z programu rządowego Maluch Plus ... » więcej 2019-03-22, godz. 10:41 Wody w Polsce będzie coraz mniej. W pierwszej kolejności wpłynie to na uprawy 0,6% wody na naszej planecie nadaje się do picia. Polska jest w grupie państw, którym grozi deficyt wody, a eksperci z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie alar ... » więcej 2019-03-22, godz. 08:53 17 tysięcy złotych co miesiąc - to najwyższa emerytura w naszym regionie wypłacana przez ZUS. Najniższa to 40 groszy Ponad 17 tysięcy złotych emerytury otrzymuje każdego miesiąca jeden z mieszkańców Opola z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ta suma plasuje go na podium zestaw ... » więcej 2019-03-21, godz. 18:00 Otmuchów stawia na LEDy. W przyszłym roku z ulic wszystkich miejscowości w gminie znikną lampy sodowe Otmuchów chce zmodernizować uliczne oświetlenie. Do połowy przyszłego roku, wszystkie lampy sodowe na przydrożnych latarniach w gminie, mają zostać zastąpione ... » więcej 2019-03-21, godz. 12:00 Nie ma wstępu do kluczborskiego Parku Dzierżona. Rewitalizacja potrwa do września Kluczborski Park Dzierżona zamienił się w plac budowy na czas rewitalizacji. Teren przy ulicy Byczyńskiej został zabezpieczony i ogrodzony siatką. » więcej 2019-03-20, godz. 21:00 Kopice będą miały kanalizację. Gmina znalazła brakujące pieniądze dzięki wcześniejszej spłacie kredytu Grodków znalazł pieniądze na rozpoczęcie budowy kanalizacji w największej wiosce na terenie gminy. Mimo, że w najtańsza ze złożonych ofert przekraczała o pona ... » więcej 2019-03-20, godz. 15:45 Kolejne inwestycje w Otmuchowie opóźnią się przez brak wykonawców. "Albo nikt się nie zgłasza, albo oferują ceny nie d ... Opóźnia się remont otmuchowskiego domu kultury. Do dziś wykonawcy mogli składać oferty w drugim przetargu na ten cel. Do magistratu nie wpłynęła jednak żadna ... » więcej 2019-03-19, godz. 18:30 Namysłowski Velux zainwestuje w tym roku 50 milionów złotych. Fabryka wymieni oświetlenie i zautomatyzuje produkcję, a ... Nawet 50 milionów złotych zainwestuje w tym roku w rozwój namysłowska fabryka okien Velux. Jednym z najważniejszych zadań realizowanych obecnie przez zakład j ... » więcej 2019-03-19, godz. 15:00 Jest wykonawca remontu mostu Pamięci Sybiraków w Opolu Konsorcjum firm PBW Inżynieria oraz RADPOL sp.z o.o. zajmie się przebudową mostu Pamięci Sybiraków nad Odrą w ciągu ulicy Nysy Łużyckiej w Opolu. » więcej 2019-03-18, godz. 11:30 Opolskie samorządy będą starać się o rządową dotację z programu "Mosty dla Regionów". Program potrwa do 2025 roku. Na jego realizację Rząd RP przeznaczył około 2,3 miliarda złotych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »