Radio Opole » Gospodarka
2018-02-14, 20:42 Autor: Wiktoria Palarczyk

Opolskie Koło Naukowe Finansistów cieszy się coraz większym zainteresowaniem

Studenci WSB w Opolu na Giełdzie Papierów Wartościowych [fot. WSB w Opolu]
Studenci WSB w Opolu na Giełdzie Papierów Wartościowych [fot. WSB w Opolu]
Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu spotykają się po godzinach, opowiadają o giełdzie, finansach i maklerach.
- Na początku było to kilka osób, dziś jest ich kilkadziesiąt. Mamy spotkania z bankami i z instytucjami inwestycyjnymi. Praktycznie wykorzystujemy działalność tego koła. Najważniejszy nasz wyjazd, który jest co roku, to wyjazd na Giełdę Papierów Wartościowych. Tam specjalnie dla nas jest przygotowany wykład. Nawet po takich wyjazdach jeden student pracuje już w biurze maklerskim w Opolu. Widać, że są tego efekt - mówi dr Rafał Parvi, opiekun koła.

Jedną z inicjatyw Koła Naukowego Finansistów jest turniej CashFlow, do którego trwają właśnie zapisy. To gra, która uczy inwestowania i pozwala w praktyce wykorzystać wiedzę zdobytą na wykładach. Więcej informacji na stronie Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu.
Rafał Parvi

Gospodarka

2018-08-17, godz. 16:45 Ubóstwo dotyka coraz mniejszej części społeczeństwa opolskiego Coraz mniej mieszkańców Opolszczyzny zmaga się z ubóstwem ekonomicznym. Taki wniosek płynie z badań Urzędu Statystycznego w Opolu, ale tendencja dotyczy całej ... » więcej 2018-08-17, godz. 14:30 Porozumienie Rolników Opolszczyzny prosi ministra o pomoc Opolscy rolnicy apelują do ministra rolnictwa o pomoc. W związku z suszą, która obniżyła zbiory proponują, aby rząd do końca października w formie 70-procento ... » więcej 2018-08-17, godz. 09:00 Podstawowy Rachunek Płatniczy - czyli konto za darmo Darmowe konto czy bezpłatna obsługa karty płatniczej dla tych, którzy nie posiadają jeszcze rachunku w banku czy SKOK-u - to założenia znowelizowanej ustawy o ... » więcej 2018-08-15, godz. 17:30 Pomologia będzie współpracowała z Zakładami Azotowymi Trwa finalizacja podpisania umowy Międzynarodowego Centrum Badawczo Rozwojowego z zakładem z Kędzierzyna-Koźla. Współpraca będzie dotyczyła polowych badań naw ... » więcej 2018-08-15, godz. 10:00 Lubrza: biogazownia stała się magnesem dla nowego inwestora Trwają prace ziemne związane z budową biogazowni w Prężynce, w gminie Lubrza. Inwestycja przyciągnęła firmę z branży budowlanej. Biogazownia kosztować ma blis ... » więcej 2018-08-15, godz. 06:00 Brzeg weźmie kredyt na sfinansowanie inwestycji Władze Brzegu zaciągną do 17 milionów złotych kredytu, który przeznaczą na pokrycie wkładu własnego do realizacji inwestycji na terenie miasta. » więcej 2018-08-14, godz. 18:00 Kluczbork wyróżniony za działania proekologiczne Gmina Kluczbork z nagrodą EkoJanosik. To wyróżnienie, które przyznawane jest za obniżanie poziomu niskiej emisji, działania na rzecz edukacji ekologicznej ora ... » więcej 2018-08-14, godz. 15:00 Droga nie dla wszystkich, ale bardzo ważna Zakończyła się budowa drogi pomiędzy miejscowością Wysoka w gminie Leśnica a Niwkami w gminie Strzelce Opolskie. » więcej 2018-08-14, godz. 12:00 Opolski urząd statystyczny przeprowadza spis rolniczy dotyczący tegorocznych zbiorów zbóż i rzepaku Urząd Statystyczny w Opolu pyta rolników o zbiory zbóż i rzepaku w tym roku. Listy z prośbą o takie informacje trafiły do około tysiąca wylosowanych rolników ... » więcej 2018-08-14, godz. 09:25 Stacja wodociągowa w gminie Zębowice będzie energooszczędna i mniej awaryjna. Trwa przebudowa Trwa gruntowna modernizacja stacji wodociągowej i budowa niemal 170 przydomowych oczyszczalni ścieków w gminie Zębowice. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »