Radio Opole » Gospodarka
2018-01-08, 15:00 Autor: Maciej Stępień

Zamiast zlecić wywóz odpadów, gmina zrobi to sama. Lubsza inwestuje w nowoczesną śmieciarkę

Śmieciarka [AFRO]
Śmieciarka [AFRO]
Wójt gminy postanowił unieważnić dwa przetargi na wywóz odpadów komunalnych z terenu Lubszy i okolicznych sołectw. Powodem takiej decyzji były zbyt wysokie koszty. Obie firmy, które stanęły do przetargu zaproponowały, zdaniem Bogusława Gąsiorowskiego, wygórowane stawki, dlatego samorząd zdecydował o zakupie nowoczesnej, dwukomorowej śmieciarki.
- Biorę realnie pod uwagę, że koszt takiego samochodu to wydatek około miliona złotych i tyle zabezpieczyliśmy w budżecie. Na rynku można kupić te specjalistyczne auta w cenie od 800 tysięcy do 1,2 mln złotych. Wierzę, że uda nam się akurat ten przetarg rozstrzygnąć. Będziemy sami wozić śmieci, co sprawi, że na razie ceny za wywóz odpadów u nas w gminie nie wzrosną - mówi Radiu Opole wójt Lubszy Bogusław Gąsiorowski.

Jak informują tamtejsi urzędnicy, koszt zakupu nowoczesnego pojazdu do odbioru śmieci zmieszanych i segregowanych będzie o kilkaset złotych tańszy od usług świadczonych przez firmy, które stanęły do przetargu. Auto ma pojawić się w ciągu najbliższych tygodni i będzie własnością tamtejszej spółki wodociągowej. Do tego czasu za wywóz odpadów odpowiedzialna jest jedna z prywatnych firm działających na terenie Lubszy.
Bogusław Gąsiorowski

Gospodarka

2018-07-18, godz. 21:15 Komisje szacują skutki suszy. Straty mamy poznać na przełomie lipca i sierpnia Od kwietnia do czerwca susza dotknęła 69 gmin na Opolszczyźnie, czyli niemal wszystkie. Według danych Instytutu Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach bra ... » więcej 2018-07-18, godz. 20:00 Baborów wyremontuje cztery gminne drogi Remonty, przebudowy i wymiana nawierzchni. W tym roku Baborów zdecydował o inwestycjach na czterech drogach gminnych. Lepiej będzie jeździło się przez Czerwon ... » więcej 2018-07-18, godz. 18:00 Dwunasty rok z rzędu pracownicy DPS w Klisinie otrzymali podwyżki Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Klisinie w gminie Głubczyce otrzymali podwyżki. Dotyczy to każdego zatrudnionego w ośrodku, a wartość wzrostu wynagrodzeni ... » więcej 2018-07-18, godz. 15:35 Prudnik: zwolnienia grupowe w firmie z zagranicznym kapitałem 150 osób zwolni prudnicka firma Artech Polska. Powodem są przyczyny ekonomiczne, organizacyjne i produkcyjne. Mają one związek z obniżaniem cen przez konkuren ... » więcej 2018-07-18, godz. 14:00 Jedna wielka strefa ekonomiczna jest, rozporządzeń jeszcze nie ma Polska jedną wielką strefa ekonomiczną. To rozwiązanie, które weszło 30 czerwca zakłada, że nie tylko w specjalnych strefach ekonomicznych, ale na terenie cał ... » więcej 2018-07-18, godz. 12:00 Brzeg inwestuje w energooszczędne oświetlenie. Będą setki nowych lamp w mieście Samorząd brzeski podpisał porozumienie z Tauronem. Do końca tego roku zostanie przygotowana dokumentacja projektowa na wymianę ponad 1400 opraw świetlnych na ... » więcej 2018-07-17, godz. 16:00 Namysłów dotuje remonty kamienic. W ciągu kilku lat stare miasto wypięknieje Zabytkowe kamienice w Namysłowie zmienią się nie do poznania. Samorząd postanowił dotować remonty obiektów wpisanych do rejestru. Jeszcze w tym roku kilka wsp ... » więcej 2018-07-17, godz. 11:45 Nowy amfiteatr rośnie w oczach. Brzeg inwestuje w legendarny obiekt Brzeski amfiteatr w latach 70 i 80 był miejscem, który przyciągał tysiące mieszkańców. Koncerty, występy artystyczne, a także telewizyjny turniej miast - to i ... » więcej 2018-07-17, godz. 11:15 Darmowe kursy prawa jazdy, ale nie dla każdego Darmowe kursy prawa jazdy i szkolenia na spawacza, operatora koparki, wózka widłowego czy dźwigu. To oferta Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, które dla o ... » więcej 2018-07-16, godz. 19:00 Oferty za drogie, ratusz pieniędzy nie dołoży. Opolski plac św. Sebastiana jeszcze poczeka na modernizację Trwa przebudowa placu Kopernika i Jana Pawła II w Opolu, natomiast na placu św. Sebastiana cisza. Zbyt wysokie oczekiwania finansowe potencjalnych wykonawców ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »