Radio Opole » Gospodarka
2018-01-08, 15:00 Autor: Maciej Stępień

Zamiast zlecić wywóz odpadów, gmina zrobi to sama. Lubsza inwestuje w nowoczesną śmieciarkę

Śmieciarka [AFRO]
Śmieciarka [AFRO]
Wójt gminy postanowił unieważnić dwa przetargi na wywóz odpadów komunalnych z terenu Lubszy i okolicznych sołectw. Powodem takiej decyzji były zbyt wysokie koszty. Obie firmy, które stanęły do przetargu zaproponowały, zdaniem Bogusława Gąsiorowskiego, wygórowane stawki, dlatego samorząd zdecydował o zakupie nowoczesnej, dwukomorowej śmieciarki.
- Biorę realnie pod uwagę, że koszt takiego samochodu to wydatek około miliona złotych i tyle zabezpieczyliśmy w budżecie. Na rynku można kupić te specjalistyczne auta w cenie od 800 tysięcy do 1,2 mln złotych. Wierzę, że uda nam się akurat ten przetarg rozstrzygnąć. Będziemy sami wozić śmieci, co sprawi, że na razie ceny za wywóz odpadów u nas w gminie nie wzrosną - mówi Radiu Opole wójt Lubszy Bogusław Gąsiorowski.

Jak informują tamtejsi urzędnicy, koszt zakupu nowoczesnego pojazdu do odbioru śmieci zmieszanych i segregowanych będzie o kilkaset złotych tańszy od usług świadczonych przez firmy, które stanęły do przetargu. Auto ma pojawić się w ciągu najbliższych tygodni i będzie własnością tamtejszej spółki wodociągowej. Do tego czasu za wywóz odpadów odpowiedzialna jest jedna z prywatnych firm działających na terenie Lubszy.
Bogusław Gąsiorowski

Gospodarka

2018-10-23, godz. 14:00 Kolejne pieniądze na drogi trafią do powiatu opolskiego, Praszki, Skoroszyc i Pokoju Prawie 5 mln złotych dotacji dla powiatu opolskiego i trzech gmin na remont w sumie 4,5 km dróg lokalnych. W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano 5 umów. » więcej 2018-10-23, godz. 08:19 ZUS dzieli pieniądze na BHP Blisko 400 wniosków o dofinansowanie złożyli przedsiębiorcy z opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego do działającego przy opolskim ZUS-ie Centrum Dofinansowan ... » więcej 2018-10-22, godz. 12:30 PKS Strzelce Opolskie wymienia autobusy na nowe Dwa nowe autobusy przyjechały do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Do końca listopada pojawić się ma kolejnych 13. Wymiana taboru prowadzona jest w ramach projekt ... » więcej 2018-10-21, godz. 07:00 Gratka dla fanów motoryzacji. Startup Poland Camp zawita do Opola Startup Poland Camp, wydarzenie dedykowane branży motoryzacyjnej po raz pierwszy zawita do Opola. 25 października w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym wystąpi ... » więcej 2018-10-20, godz. 15:00 Są pieniądze do wzięcia. Ruszył nowy nabór wniosków do programu "Rybactwo i Morze" Do 2 listopada przyjmowane będą wnioski do programu operacyjnego Rybactwo i Morze. Nabór koordynuje Rybacka Lokalna Grupa Działania 'Opolszczyzna'. Tym razem ... » więcej 2018-10-20, godz. 09:15 Nowy system - rosną wpływy. ZUS podsumowuje e-składkę Znacząco mniej błędów w rozliczeniach i wyraźnie wyższe oraz regularne sumy wpłat - tak pierwsze trzy kwartały obowiązywania systemu e-składek ocenia Zakład U ... » więcej 2018-10-19, godz. 22:00 Wyremontowany oddział chirurgii oraz nowoczesny tomograf ma do dyspozycji Uniwersytecki Szpital Kliniczny Oficjalnie oddano do użytku wyremontowany Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Lecznica zyskała też bardzo no ... » więcej 2018-10-19, godz. 19:45 Gogoliński dworzec kolejowy imponuje estetyką. Teraz Centrum Przesiadkowe jest wielofunkcyjne Oficjalnie otwarto Centrum Przesiadkowe w Gogolinie. Przebudowa starego dworca kolejowego trwała niemal dwa lata, a jej koszt to 10 milionów złotych. » więcej 2018-10-19, godz. 12:30 Czy Browar Namysłów idzie na sprzedaż? Władze firmy zaprzeczają, a lokalni politycy pytają o dalszy los zakładu Kilka dni temu w internecie rozgorzała dyskusja na temat przyszłości browaru. Nieoficjalne informacje mówiły o tym, że firma ma zostać sprzedana dużej kompani ... » więcej 2018-10-19, godz. 09:00 OCRG ogłasza dwa nabory. Można wnioskować o dotacje na innowacje lub żłobek Przedsiębiorcy mogą wnioskować o pieniądze w ostatnich tegorocznych naborach prowadzonych przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »