Radio Opole » Gospodarka
2017-12-07, 20:00 Autor: Witold Wośtak

Dobre wieści dla Krapkowic. Jest 5 mln zł dofinansowania do adaptacji mostu

Stary most kolejowy w Krapkowicach [fot. Witek Wośtak]
Stary most kolejowy w Krapkowicach [fot. Witek Wośtak]
Park w Krapkowicach Otmęcie [fot. Witek Wośtak]
Park w Krapkowicach Otmęcie [fot. Witek Wośtak]
5 milionów złotych udało się pozyskać gminie Krapkowice na adaptację nieużywanego mostu kolejowego w Otmęcie. Projekt znalazł się wystarczająco wysoko na liście rankingowej konkursu na rewitalizację, ogłoszonego przez Zarząd Województwa Opolskiego.
Dofinansowanie stanowi trzecią część ogólnego kosztu, dlatego oprócz własnego wkładu zabezpieczonego obligacjami, gmina liczy na wsparcie starostwa i administracji krajowej.
Projekt musi zakończyć się do marca 2020 roku, co, zdaniem wiceburmistrza Andrzeja Brzeziny, daje bardzo napięty terminarz.

- Dużym zagrożeniem jest moment sprawnego zafunkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie po nowym roku - uważa. - Ta instytucja będzie musiała wydać nam opinię, że nasze przedsięwzięcie nie ingeruje w bieg Odry i nie stanowi zagrożenia przeciwpowodziowego. Nie wiem, kiedy ta instytucja rozpocznie wydawanie decyzji. Jest też drugie ryzyko – firma zwycięska w przetargu będzie musiała wykonać projekt budowlany, a wtedy trzeba uzyskać zgodę środowiskową. To wymaga ustaleń między innymi z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, co zawsze stanowi pewnego rodzaju utrudnienie.

Zdaniem Brzeziny, większą część czasu zajmą właśnie procedury. Adaptacja mostu to nie wszystkie prace. Trzeba też przygotować 800 metrów nasypów drogowych i za niecały milion złotych zrewitalizować przyległy park.
Andrzej Brzezina

Gospodarka

2018-07-15, godz. 19:00 Nysa: tereny po FSO będą ściągać przedsiębiorców Tereny po byłej FSO dla przedsiębiorców. Gmina rozpoczyna prace, które mają zwiększyć atrakcyjność gruntów. Na początku roku przeprowadzono prace przygotowawc ... » więcej 2018-07-15, godz. 16:30 Z nowego PSZOK-u w Gorzowie Śląskim skorzystają też mieszkańcy gminy Radłów Do lutego przyszłego roku potrwa budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gorzowie Śląskim. Będą z niego korzystać również mieszkańcy gminy Rad ... » więcej 2018-07-15, godz. 14:00 Trwa przygotowanie działek pod zabudowę wielorodzinną w Kietrzu. Czy znajdą się zainteresowani deweloperzy? Kietrz przygotowuje działki pod budowę wielorodzinną. Chodzi o pięć terenów położonych w różnych częściach miasta. Część z nich znajduje się w bezpośrednim są ... » więcej 2018-07-15, godz. 11:30 W ramach programu "Lider" zostanie zorganizowanych 14 wydarzeń. LGD "Dolina Stobrawy" przyznała dofinansowania Głównym zadaniem jest integracja małych lokalnych społeczności. Lokalna Grupa Działania 'Dolina Stobrawy' rozstrzygnęła kolejną edycję konkursu 'Lider'. W jeg ... » więcej 2018-07-15, godz. 07:30 Oferta o 4,5 miliona większa od kosztorysu nie martwi władz Krapkowic. Wciąż szykują się do adaptacji mostu Cztery firmy zadeklarowały chęć adaptacji nieczynnego mostu kolejowego w Krapkowicach Otmęcie do lokalnego ruchu samochodowego. Kosztorys samorządu gminnego m ... » więcej 2018-07-14, godz. 16:30 Głubczyce też chcą mieć tężnię. To zwycięski projekt I budżetu obywatelskiego Głubczyce będą kolejnym miastem Opolszczyzny, w którym zostanie zainstalowana tężnia. Projekt jej wybudowania wygrał w I gminnej edycji budżetu obywatelskiego ... » więcej 2018-07-14, godz. 12:30 Do dwóch razy sztuka. Niebawem ruszy budowa kanalizacji dla gminy Baborów Wymiana wodociągu, budowa oczyszczalni ścieków, przepompowni i sieci sanitarnej. Dziećmarów w gminie Baborów zostanie skanalizowany. Gmina rozstrzygnęła drugi ... » więcej 2018-07-14, godz. 06:32 Strefa w Radzikowicach wypełni się inwestorami? "Umicore działa jak magnes" Coraz więcej firm jest zainteresowanych inwestowaniem w Nysie. Jak mówi burmistrz miasta, Kordian Kolbiarz, pomogła w tym informacja o budowie zakładu belgijs ... » więcej 2018-07-13, godz. 19:30 We wrześniu rusza remont linii kolejowej między Opolem a Kędzierzynem-Koźlem. Nie będzie zamknięcia modernizowanej lin ... Za dwa miesiące ruszy remont międzynarodowej linii kolejowej E-30 między Kędzierzynem-Koźlem a Opolem Zachodnim - tak zapowiadają władze Polskich Linii Kolejo ... » więcej 2018-07-13, godz. 19:30 Rośnie liczba oddawanych i budowanych mieszkań na Opolszczyźnie 2001 mieszkań oddano do użytku na Opolszczyźnie w 2017 roku, to o 13,2% więcej niż w 2016 roku. Urząd Statystyczny w Opolu przedstawił raport dotyczący budown ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »