Radio Opole » Gospodarka
2017-12-07, 20:00 Autor: Witold Wośtak

Dobre wieści dla Krapkowic. Jest 5 mln zł dofinansowania do adaptacji mostu

Stary most kolejowy w Krapkowicach [fot. Witek Wośtak]
Stary most kolejowy w Krapkowicach [fot. Witek Wośtak]
Park w Krapkowicach Otmęcie [fot. Witek Wośtak]
Park w Krapkowicach Otmęcie [fot. Witek Wośtak]
5 milionów złotych udało się pozyskać gminie Krapkowice na adaptację nieużywanego mostu kolejowego w Otmęcie. Projekt znalazł się wystarczająco wysoko na liście rankingowej konkursu na rewitalizację, ogłoszonego przez Zarząd Województwa Opolskiego.
Dofinansowanie stanowi trzecią część ogólnego kosztu, dlatego oprócz własnego wkładu zabezpieczonego obligacjami, gmina liczy na wsparcie starostwa i administracji krajowej.
Projekt musi zakończyć się do marca 2020 roku, co, zdaniem wiceburmistrza Andrzeja Brzeziny, daje bardzo napięty terminarz.

- Dużym zagrożeniem jest moment sprawnego zafunkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie po nowym roku - uważa. - Ta instytucja będzie musiała wydać nam opinię, że nasze przedsięwzięcie nie ingeruje w bieg Odry i nie stanowi zagrożenia przeciwpowodziowego. Nie wiem, kiedy ta instytucja rozpocznie wydawanie decyzji. Jest też drugie ryzyko – firma zwycięska w przetargu będzie musiała wykonać projekt budowlany, a wtedy trzeba uzyskać zgodę środowiskową. To wymaga ustaleń między innymi z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, co zawsze stanowi pewnego rodzaju utrudnienie.

Zdaniem Brzeziny, większą część czasu zajmą właśnie procedury. Adaptacja mostu to nie wszystkie prace. Trzeba też przygotować 800 metrów nasypów drogowych i za niecały milion złotych zrewitalizować przyległy park.
Andrzej Brzezina

Gospodarka

2018-03-19, godz. 08:00 Rusza cykl konsultacji "Opolskie dla Biznesu". O pożyczkach i zmianach w podatkach Zaprezentowanie firmom z Opolszczyzny pełnej oferty unijnego wsparcia, jakie mogą uzyskać od jednostek podlegających samorządowi województwa - to najważniejsz ... » więcej 2018-03-18, godz. 14:30 Jutro będzie wiadomo, kto chce wybudować nową halę Parku Naukowo-Technologicznego Rozstrzygnięcie przetargu na budowę nowej hali Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu nastąpi jutro (19.03). Termin otwarcia kopert przesunięto ze względu na ... » więcej 2018-03-18, godz. 12:00 Czy i kiedy doczekamy się trzeciego pasa na A4? Dyrektor oddziału GDDKiA lobbuje na szczeblu centralnym O konieczności poszerzenia autostrady A4 mówił w Loży Radiowej Przemysław Maliszkiewicz. Dyrektor opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Aut ... » więcej 2018-03-17, godz. 20:15 Powiat namysłowski chce skorzystać z rządowego programu Senior Plus Namysłowskie starostwo chce zagospodarować ponad 300m2 pomieszczeń po byłej siedzibie prokuratury. Powiat ma szansę otrzymać kilkaset tysięcy złotych na adapt ... » więcej 2018-03-17, godz. 15:00 Pomocnik rolnika - nowy pomysł resortu na poprawę sytuacji w rolnictwie - Każde rozwiązanie warte jest rozpatrzenia, bo to może pomóc gospodarstwom. Te duże, także w naszym regionie chętnie dziś posiłkują się obywatelami z Ukrainy ... » więcej 2018-03-17, godz. 10:00 Niedługo rusza budowa gazociągu Zdzieszowice - Kędzierzyn-Koźle GAZ-SYSTEM podpisał umowę ze spółką JT S.A. na generalną realizację budowy gazociągu Zdzieszowice-Kędzierzyn - Koźle. » więcej 2018-03-17, godz. 07:00 Wiedzą więcej o ubezpieczeniach społecznych. Opolscy uczniowie rywalizowali w olimpiadzie ZUS Wiedzą doskonale jakie prawa mają osoby ubezpieczone i znają się na składkach. Uczniowie 20 szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu wzięli udział w wojewódz ... » więcej 2018-03-16, godz. 19:15 Trwają VIII Śląskie Targi Budowlane w Opolu pod hasłem "Czyste Powietrze" Blisko 80 wystawców oferujących nowoczesne systemy instalacyjne i innowacyjne rozwiązania dla domu bierze udział w VIII edycji Śląskich Targach Budowlanych. D ... » więcej 2018-03-16, godz. 17:00 W tym roku wnioski o dopłaty bezpośrednie rolnicy mogą składać tylko przez internet Do 15 maja rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie na 2018 rok. Są one przyjmowane tylko przez internet. - Do rolników skierowana jest aplikacja e ... » więcej 2018-03-16, godz. 10:00 Dziś jest ostatnia szansa na złożenie wniosku o przyznanie dotacji z KFS Pracodawca może wybrać nie tylko kierunek kształcenia pracownika, ale także firmę, która to szkolenie przeprowadzi. Pieniądze z Krajowego Funduszu Szkoleniowe ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »