Radio Opole » Gospodarka
2017-12-07, 20:00 Autor: Witold Wośtak

Dobre wieści dla Krapkowic. Jest 5 mln zł dofinansowania do adaptacji mostu

Stary most kolejowy w Krapkowicach [fot. Witek Wośtak]
Stary most kolejowy w Krapkowicach [fot. Witek Wośtak]
Park w Krapkowicach Otmęcie [fot. Witek Wośtak]
Park w Krapkowicach Otmęcie [fot. Witek Wośtak]
5 milionów złotych udało się pozyskać gminie Krapkowice na adaptację nieużywanego mostu kolejowego w Otmęcie. Projekt znalazł się wystarczająco wysoko na liście rankingowej konkursu na rewitalizację, ogłoszonego przez Zarząd Województwa Opolskiego.
Dofinansowanie stanowi trzecią część ogólnego kosztu, dlatego oprócz własnego wkładu zabezpieczonego obligacjami, gmina liczy na wsparcie starostwa i administracji krajowej.
Projekt musi zakończyć się do marca 2020 roku, co, zdaniem wiceburmistrza Andrzeja Brzeziny, daje bardzo napięty terminarz.

- Dużym zagrożeniem jest moment sprawnego zafunkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie po nowym roku - uważa. - Ta instytucja będzie musiała wydać nam opinię, że nasze przedsięwzięcie nie ingeruje w bieg Odry i nie stanowi zagrożenia przeciwpowodziowego. Nie wiem, kiedy ta instytucja rozpocznie wydawanie decyzji. Jest też drugie ryzyko – firma zwycięska w przetargu będzie musiała wykonać projekt budowlany, a wtedy trzeba uzyskać zgodę środowiskową. To wymaga ustaleń między innymi z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, co zawsze stanowi pewnego rodzaju utrudnienie.

Zdaniem Brzeziny, większą część czasu zajmą właśnie procedury. Adaptacja mostu to nie wszystkie prace. Trzeba też przygotować 800 metrów nasypów drogowych i za niecały milion złotych zrewitalizować przyległy park.
Andrzej Brzezina

Gospodarka

2017-12-15, godz. 21:08 Przodownik Pracy i Inwestycja Roku - OCRG podsumowało rok Nowe inwestycje, miejsca pracy, a także wyzwania z jakimi przyszło się mierzyć w 2017 roku - Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki podsumowało rok z perspektywy ... » więcej 2017-12-15, godz. 21:00 Mamy coraz mniej stanowisk pracy przystosowanych do potrzeb niepełnosprawnych Niepełnosprawni mężczyźni mają na Opolszczyźnie większe problemy ze znalezieniem pracy niż kobiety z dysfunkcjami. Urząd Statystyczny w Opolu sprawdził, jak z ... » więcej 2017-12-15, godz. 19:30 Bezrobotni i przedsiębiorcy nie narzekają na brak pieniędzy z pośredniaka Bezrobocie jest najniższe od ponad dekady, firmy zwiększają zatrudnienie. Kończący się rok jest pomyślny dla rynku pracy w powiecie prudnickim. Nie zabrakło p ... » więcej 2017-12-15, godz. 15:00 Więcej upraw, mniej lasów. Raport urzędu statystycznego Lasów w regionie nam ubywa, za to gruntów rolnych mamy coraz więcej - tak wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez Urząd Statystyczny w Opolu. » więcej 2017-12-15, godz. 12:30 Przesunięcie terminu otwarcia ofert na budowę obwodnic Myśliny i Niemodlina Termin otwarcia ofert w przetargu na budowę obwodnicy Myśliny został przesunięty na piątek 22 grudnia. Przetarg dotyczy ponad 3-kilometrowego odcinka, który b ... » więcej 2017-12-14, godz. 17:00 Dobrodzień będzie zachęcać do jazdy autobusami. "Mieszkańcy zgłaszają zapotrzebowanie" Dobrodzień stawia na promocję transportu publicznego. Gmina kupiła dwa niskoemisyjne autobusy za ponad półtora miliona złotych, pozyskując 85 procent unijnego ... » więcej 2017-12-14, godz. 14:30 Lewin Brzeski zagospodaruje dworzec kolejowy. Powstanie centrum przesiadkowe W czerwcu tego roku gmina przejęła od PKP budynek dworca wraz z przyległym placem. W pierwszym kwartale przyszłego roku ma ruszyć modernizacja tego miejsca. S ... » więcej 2017-12-14, godz. 11:30 Połowa nabiału z oleskiej mleczarni trafia na eksport 50 procent produkcji eksportuje na Zachód Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie. » więcej 2017-12-14, godz. 05:30 Uczniowie z Bogdańczowic ćwiczą na symulatorze kombajnu Odwzorowana kabina, panel sterujący i ekran, który daje wrażenie prawdziwej jazdy. Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach ko ... » więcej 2017-12-13, godz. 17:00 Budżet gminy „napompowały” pozyskane fundusze zewnętrzne Rekordowy ma być przyszłoroczny budżet gminy Głogówek. Wpłynął na to głównie zewnętrzne fundusze, które tamtejszy samorząd pozyskał na realizację wielu inwest ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »