Radio Opole » Gospodarka
2017-12-07, 20:00 Autor: Witold Wośtak

Dobre wieści dla Krapkowic. Jest 5 mln zł dofinansowania do adaptacji mostu

Stary most kolejowy w Krapkowicach [fot. Witek Wośtak]
Stary most kolejowy w Krapkowicach [fot. Witek Wośtak]
Park w Krapkowicach Otmęcie [fot. Witek Wośtak]
Park w Krapkowicach Otmęcie [fot. Witek Wośtak]
5 milionów złotych udało się pozyskać gminie Krapkowice na adaptację nieużywanego mostu kolejowego w Otmęcie. Projekt znalazł się wystarczająco wysoko na liście rankingowej konkursu na rewitalizację, ogłoszonego przez Zarząd Województwa Opolskiego.
Dofinansowanie stanowi trzecią część ogólnego kosztu, dlatego oprócz własnego wkładu zabezpieczonego obligacjami, gmina liczy na wsparcie starostwa i administracji krajowej.
Projekt musi zakończyć się do marca 2020 roku, co, zdaniem wiceburmistrza Andrzeja Brzeziny, daje bardzo napięty terminarz.

- Dużym zagrożeniem jest moment sprawnego zafunkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie po nowym roku - uważa. - Ta instytucja będzie musiała wydać nam opinię, że nasze przedsięwzięcie nie ingeruje w bieg Odry i nie stanowi zagrożenia przeciwpowodziowego. Nie wiem, kiedy ta instytucja rozpocznie wydawanie decyzji. Jest też drugie ryzyko – firma zwycięska w przetargu będzie musiała wykonać projekt budowlany, a wtedy trzeba uzyskać zgodę środowiskową. To wymaga ustaleń między innymi z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, co zawsze stanowi pewnego rodzaju utrudnienie.

Zdaniem Brzeziny, większą część czasu zajmą właśnie procedury. Adaptacja mostu to nie wszystkie prace. Trzeba też przygotować 800 metrów nasypów drogowych i za niecały milion złotych zrewitalizować przyległy park.
Andrzej Brzezina

Gospodarka

2018-10-23, godz. 14:00 Kolejne pieniądze na drogi trafią do powiatu opolskiego, Praszki, Skoroszyc i Pokoju Prawie 5 mln złotych dotacji dla powiatu opolskiego i trzech gmin na remont w sumie 4,5 km dróg lokalnych. W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano 5 umów. » więcej 2018-10-23, godz. 08:19 ZUS dzieli pieniądze na BHP Blisko 400 wniosków o dofinansowanie złożyli przedsiębiorcy z opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego do działającego przy opolskim ZUS-ie Centrum Dofinansowan ... » więcej 2018-10-22, godz. 12:30 PKS Strzelce Opolskie wymienia autobusy na nowe Dwa nowe autobusy przyjechały do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Do końca listopada pojawić się ma kolejnych 13. Wymiana taboru prowadzona jest w ramach projekt ... » więcej 2018-10-21, godz. 07:00 Gratka dla fanów motoryzacji. Startup Poland Camp zawita do Opola Startup Poland Camp, wydarzenie dedykowane branży motoryzacyjnej po raz pierwszy zawita do Opola. 25 października w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym wystąpi ... » więcej 2018-10-20, godz. 15:00 Są pieniądze do wzięcia. Ruszył nowy nabór wniosków do programu "Rybactwo i Morze" Do 2 listopada przyjmowane będą wnioski do programu operacyjnego Rybactwo i Morze. Nabór koordynuje Rybacka Lokalna Grupa Działania 'Opolszczyzna'. Tym razem ... » więcej 2018-10-20, godz. 09:15 Nowy system - rosną wpływy. ZUS podsumowuje e-składkę Znacząco mniej błędów w rozliczeniach i wyraźnie wyższe oraz regularne sumy wpłat - tak pierwsze trzy kwartały obowiązywania systemu e-składek ocenia Zakład U ... » więcej 2018-10-19, godz. 22:00 Wyremontowany oddział chirurgii oraz nowoczesny tomograf ma do dyspozycji Uniwersytecki Szpital Kliniczny Oficjalnie oddano do użytku wyremontowany Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Lecznica zyskała też bardzo no ... » więcej 2018-10-19, godz. 19:45 Gogoliński dworzec kolejowy imponuje estetyką. Teraz Centrum Przesiadkowe jest wielofunkcyjne Oficjalnie otwarto Centrum Przesiadkowe w Gogolinie. Przebudowa starego dworca kolejowego trwała niemal dwa lata, a jej koszt to 10 milionów złotych. » więcej 2018-10-19, godz. 12:30 Czy Browar Namysłów idzie na sprzedaż? Władze firmy zaprzeczają, a lokalni politycy pytają o dalszy los zakładu Kilka dni temu w internecie rozgorzała dyskusja na temat przyszłości browaru. Nieoficjalne informacje mówiły o tym, że firma ma zostać sprzedana dużej kompani ... » więcej 2018-10-19, godz. 09:00 OCRG ogłasza dwa nabory. Można wnioskować o dotacje na innowacje lub żłobek Przedsiębiorcy mogą wnioskować o pieniądze w ostatnich tegorocznych naborach prowadzonych przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »