Radio Opole » Gospodarka
2017-11-09, 11:30 Autor: Cezary Puzyna

Opole: Wojska Polskiego otwarta od wtorku. Ale drogowcy zamkną Prószkowską

Ulica Wojska Polskiego przed Niemodlińską w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Ulica Wojska Polskiego przed Niemodlińską w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Od wtorku (14.11) kierowcy będą mogli korzystać z ulicy Wojska Polskiego, która od początku września była wyłączona z ruchu przed skrzyżowaniem z Niemodlińską. Jednocześnie drogowcy zamkną ulicę Prószkowską.
Jak poinformował wykonawca remontu Niemodlińskiej, zmiana organizacji ruchu spowodowana jest kolejnym etapem przebudowy dróg na Zaodrzu. Obecnie układana jest warstwa bitumiczna na skrzyżowaniu Wojska Polskiego z Niemodlińską oraz na krzyżówce z Koszyka.

W związku z zamknięciem Prószkowskiej kierowcy pojadą objazdem - ulicami Wróblewskiego i Wojska Polskiego. Zmiany będą dotyczyły także komunikacji miejskiej. Tymczasowe przystanki autobusowe z ul. Prószkowskiej zostaną przeniesione do poprzedniej lokalizacji, a pasażerowie jadący w stronę Dambonia odjeżdżać będą z przystanku zlokalizowanego w okolicach Zespołu Szkół Budowlanych.

Przedstawiciel głównego wykonawcy przebudowy ulicy Niemodlińskiej w Opolu w przesłanym do nas piśmie zapewnia, że pracownicy firmy Skanska dokładają wszelkich starań, aby prace zakończyły się jak najszybciej. Jak czytamy: "jesienna nieprzewidywalność warunków atmosferycznych oraz liczne kolizje, nie pozwalają precyzyjnie określić terminu finalizacji robót".

Gospodarka

2018-06-21, godz. 07:30 Kędzierzyn-Koźle: ul. Wojska Polskiego będzie nie do poznania! Rozpoczęły się prace przy przebudowie ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Jedna z głównych arterii miasta ma nie tylko zyskać nową nawierzchnię, ale pr ... » więcej 2018-06-20, godz. 19:45 Będzie remont drogi rozjechanej przez samochody, gdy służyła za objazd Przez ostatnie kilka miesięcy mieszkańcy gminy Leśnica musieli objeżdżać zamkniętą w Lichynii drogę, gdy trwał tam remont mostu. Lokalny ruch odbywał się głów ... » więcej 2018-06-20, godz. 17:00 Znikną dziury na trasie Ładza-Popielów. Powiat namysłowski otrzymał rządowe wsparcie na remont drogi Blisko pół miliona złotych będzie kosztować modernizacja trasy łączącej dwa powiaty. Pod koniec roku ma być gotowy w pełni zmodernizowany odcinek drogi łącząc ... » więcej 2018-06-20, godz. 15:00 Jak zrównoważyć rozwój w regionie? Goście Politechniki Opolskiej szukają pomysłów Współpraca biznesu, nauki i samorządu jest tematem konferencji zorganizowanej przez Politechnikę Opolską. Dwudniowe wydarzenie odbywa się w Opolu już po raz 2 ... » więcej 2018-06-20, godz. 11:45 Są firmy chętne do przebudowy dawnego mostu kolejowego w Krapkowicach Otmęcie 5 firm jest poważnie zainteresowanych adaptacją dawnego mostu kolejowego w Krapkowicach Otmęcie do ruchu kołowego. Przedsiębiorstwa złożyły pytania szczegółow ... » więcej 2018-06-20, godz. 08:15 W tym roku będzie gotowa ścieżka rowerowa na starym wale kolejowym w gminie Cisek Prace projektowe są już na ostatniej prostej. Latem ma rozpocząć się budowa prawie 2-kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej na starym wale kolejowym na teren ... » więcej 2018-06-19, godz. 19:00 Biała: rewitalizując śródmieście zmienią organizację ruchu Zmieni się funkcjonalność centrum Białej i przyległych ulic. Wyłoniono wykonawców tych inwestycji. Gmina zapłaci za nie blisko cztery miliony złotych. Będzie ... » więcej 2018-06-19, godz. 16:25 Jest absolutorium dla zarządu województwa. Klub PiS przeciw 22 głosy za, 4 przeciw - radni sejmiku udzielili absolutorium marszałkowi i zarządowi województwa opolskiego. » więcej 2018-06-19, godz. 14:20 Rozbudują oczyszczalnię ścieków i wymienią wodociągi. Wielka inwestycja w gminie Strzelce Opolskie Ponad 71 milionów złotych będzie kosztować modernizacja oczyszczalni ścieków w Strzelcach Opolskich. Przy okazji zbudowana ma być suszarnia osadów oraz zmoder ... » więcej 2018-06-19, godz. 07:15 Na Opolszczyźnie jest coraz więcej legalnie pracujących Ukraińców. Zakładają też firmy Dynamicznie rośnie liczba Ukraińców legalnie pracujących na Opolszczyźnie. Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ma zgłoszonych do ubezpieczenia ponad 12300 ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »