Radio Opole » Gospodarka
2017-03-21, 07:30 Autor: Tomasz Cichoń

Lex Szyszko. Zmiana ustawy nie dotyczy właścicieli lasów

[fot./Arnoldius/wikipedia.pl]
[fot./Arnoldius/wikipedia.pl]
Naleśniczy Marek Bocianowski - Nadleśnistwo Prószków
Naleśniczy Marek Bocianowski - Nadleśnistwo Prószków
Zmiany w ustawie o ochronie przyrody, która reguluje wycinkę drzew poza lasami, nie dotyczą właścicieli prywatnych lasów - przypominają leśnicy.
Jak mówi Marek Bocianowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Prószków, może tu dochodzić do poważnych nieporozumień.

- Generalnie rzecz biorąc wycinkę drzew regulują dwie ustawy: ustawa o lasach i ustawa o ochronie przyrody. Ustawa o lasach reguluje wycinkę drzew w lasach, wszelkiej własności, zarówno w lasach prywatnych jak i w lasach państwowych. I tutaj żadna zmiana przepisów w ostatnim czasie nie nastąpiła, więc właściciele lasów prywatnych po prostu postępują dokładnie według tych zasad, według których postępowali do tej pory.

Bocianowski dodaje, że w ostatnich tygodniach nie zaobserwowano zwiększenia liczby kradzieży drewna z lasów. Złodzieje najczęściej kradną niewielkie ilości drewna już ściętego.

- Najczęściej odbywa się to tak, że w lesie pod magazyn z drewnem podjeżdża samochód. Złodziej ładuje, dwa, trzy wałki drewna średnio wymiarowego i odjeżdża. Kradzieże drewna z pnia należą do rzadkości.
Nadleśniczy Marek Bocianowski. Nadleśnictwo Prószków.
Nadleśniczy Marek Bocianowski. Nadleśnictwo Prószków.

Gospodarka

2017-06-28, godz. 18:00 Wybrali najbezpieczniejsze gospodarstwa rolne regionu Bezpieczne zachowania rolników podczas pracy zostały nagrodzone. Rozstrzygnięto piętnastą edycję wojewódzkich eliminacji w konkursie 'Bezpieczne Gospodarstwo ... » więcej 2017-06-28, godz. 16:00 Oddadzą dwie małe działki, żeby Zarząd Dróg Wojewódzkich przebudował skrzyżowanie Gmina Strzeleczki przekaże Opolu pod zarządzanie dwa krótkie fragmenty jezdni wzdłuż DW 409. Chodzi o skrzyżowanie na łuku w miejscowości Dobra, gdzie dochodz ... » więcej 2017-06-28, godz. 13:40 Nie ma decyzji o poszerzeniu WSSE w Kluczborku. Jeśli nie zapadnie do końca tygodnia inwestor się wycofa Kolejny inwestor ucieknie z Kluczborka? Jeśli do końca tygodnia miasto nie otrzyma decyzji o włączeniu terenów po byłym tartaku do Wałbrzyskiej Specjalnej Str ... » więcej 2017-06-28, godz. 11:00 RDOŚ: Transport w porcie w Kędzierzynie-Koźlu będzie się odbywał głownie samochodami i koleją Ruch barek w reaktywowanym porcie w Kędzierzynie-Koźlu będzie minimalny. Tak wynika z dokumentów, które inwestor złożył w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowi ... » więcej 2017-06-28, godz. 08:54 Nowy system gospodarowania śmieciami w 11 gminach Z początkiem lipca zmienia się system gospodarowania odpadami w gminach zrzeszonych w związku Czysty Region. Jest to związane ze zmianą przepisów w tym zakres ... » więcej 2017-06-27, godz. 21:15 Obwodnica Karłubca prawie gotowa. Jednak na otwarcie trzeba poczekać przynajmniej rok Gmina Gogolin zbudowała swoją część obwodnicy Karłubca, ale samochody nie pojadą tam co najmniej przez rok. Gotowy jest odcinek długości ponad 850 metrów. Jed ... » więcej 2017-06-27, godz. 19:18 Atak hakerów na dużą firmę. Stoi produkcja Częściowo wstrzymana została produkcja w dużym zakładzie w powiecie strzeleckim. To efekt ataku hakerów. » więcej 2017-06-27, godz. 16:00 Szansa dla bezrobotnych z obszarów wiejskich w powiecie głubczyckim 15 miejsc pracy i pięć bonów na zasiedlenie rozdysponuje Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach dla bezrobotnych osób mieszkających na obszarach wiejskich. » więcej 2017-06-27, godz. 12:00 Port w Kędzierzynie-Koźlu został sprzedany Port w Kędzierzynie-Koźlu został sprzedany za ponad 14 milionów złotych. Nowym właścicielem jest spółka Kędzierzyn-Koźle Terminale, która inwestuje w tym miej ... » więcej 2017-06-27, godz. 10:30 Polska nadal atrakcyjna zarobkowo dla Ukraińców. Na Opolszczyźnie przebywa ich około 14 tysięcy - Nie spada zainteresowanie obywateli Ukrainy państwem polskim i nie będzie spadało. I nie mamy żadnych obaw, że Ukraińcy przyjadą do Polski i pojadą dalej - ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »